Mleko i mlecni proizvodi
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Mleko i mlecni proizvodi

    Mlijeko i mliječni proizvodi predstavljaju osnovnu namjernicu u ljudskoj ishrani.
    Sir je najpopularniji mlijecni proizvod.

    Koliko cesto konzumirate mlijeko i milecne proizvode? Koji su vam omiljeni? Da li su bolji domaci ili strani?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Mnoogo konzumiram i mleko i jogurat, a ni kajmack mi nije stran. Sireve svih vrsta takodje. Voleo bih da probam one inozemske budjave sharene i shto samo shto ne pobegnu iz frizzidera.

    Bah nedavno sam probao mislim da je Bri bio ukus je lep, po malo puterast.. al to je masno do bola, nije ni chudo shto oni inostranci mogu da zzive na njemu.

  3. #3

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Sir jedem vrlo retko (nemam naviku i nikad se ne setim da ga uzmem ), jogurt pijem cesto, a mleko samo u nes kafi... a to je poveca kolicina
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    11 Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    mlijeko ne mogu da varim, pa ga ni ne pijem. ali na svu srecu ne smeta mi jogurt ni sir, tako da to konzumiram u velikim kolicinama
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    JOGURT uvek i uz sve.

    Eto posto su ajvar uzeli Slovenci za nacionalni proizvod i ostali proizvodi su se razgrabili po ostalim susednim zemljama, mi bi mogli da oznacimo TECNI JOGURT kao nas Srpski proizvod i da ga izvozimo. Jer u Evropi jogurt u ovom obliku u kojem ga mi konzumiramo ne postoji. Naime kada upadnete u prodavnicu u Evropi i naidjete na casu na kojoj pise jogurt, primeticete da je taj jogurt u cvrstom stanju. Sto se kod nas zove pavlaka, kiselo mleko....
    E sad nisam obisla sve zemlje u Evropi tako da nisam sigurna da li je pravi i jedini TECNI JOGURT negde u nekoj zemlji licenciran kao proizvod te zemlje.

    Tako da AKO JE NEKO U NEKOJ DRUGOJ ZEMLJI VIDEO JOGURT U TECNOM STANJU NEKA SE JAVI!!!! Ili jos bolje ako ima informaciju ciji je to proizvod po zakonu???

  6. #6

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Evo mene opet.

    EVO sta kaze wikipedia http://de.wikipedia.org/wiki/Joghurt

    Definitivno ima razlicitih vrsta jogurta. Slani-slatki-tecni-gusti.... I u svetu se sve to naziva jednim imenom jogurt. A to je nas problem sto mi samo tecni slani jogurt zovemo jogurt.
    Ali i dalje ne znam da li ga je neko prisvojio kao nacionalni proizvod? Mada evo i sto se ajvara tice lepo isto na wikipedi-i pise http://en.wikipedia.org/wiki/Ajvar da potice iz Srbije i Makedonije a Slovenacki je proizvod.
    Poruku je izmenio goldie, 05.06.2006 u 13:58

  7. #7

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Ko je gledao Sneč zna o čemu pričam - ljudski rod je počeo da koristi životinjsko mleko pre 800 godina. Evolucija čoveka je trajala milionima godina. Za 800 godina čovekov organizam nije u stanju da se privikne na životinjsko mleko...

    Mleko, sir, kajmak, jogurt, pavlaka...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #8

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Dosta se prica o tome da su mleko i mlecni proizvodi stetni za zdravlje. Neumerenost u njihovom konzumiranju moze dovesti do raka dojke i problema sa reproduktivnim organima, tako da sam pod utiskom tih prica pocela da ih izbegavam i menjam nekim drugim namirnicama (zelenis, susam, proizvodi od soje...). Kazu da trecina covecanstva ne konzumira uopste mlecne proizvode i da im ne fali nista. Kinezi su svakako vodeci u tome...

  9. #9

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Konzumiram sve mlecne proizvode Od mleka i jogurta, preko sireva do kajmaka. Mmmmmmm, kajmak

    Dorucak ne mogu da smislim bez jogurta (a ponekad i mleka ), uz rucak obicno kajmak ili sir, a za veceru najcesce mleko

    Sto se tice porekla, domace rulez. Konzumiram "Imlek" i "Kravicu"

    Kad se sve sabere, uzimam po litar - dva jogurta i mleka dnevno + sirac i kajmak, puna kapa

  10. #10

    11 Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Citat vlado kaže:
    sirac i kajmak, puna kapa
    joooj mali, sad si me podsjetio, treba tetka da mi dodje u posjetu (a iz tvojeg je kraja)...e pa jedva cekam da mi donese onaj vas kajmak+sirac
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Ja mnogo volim jogurt i feta sir (nas domaci i Francuski, Grcki feta sir mi se ne svidja).
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Beograd, 15. novembar, Izvor Be92 - Stupila je na snagu odluka Vlade Srbije da se na kajmak i ostale proizovde od nepasterizovanog mleka lepe markice slicne onima koje se stavljaju na cigarete. Stetnost ovih proizvoda odavno je potvrdjena na nutricionistickim institutima sirom sveta, a u Evropskoj uniji i Americi ovakvi proizvodi su odavno van zakona. Poslednje drzave u kojima se upraznjava porok konzumacije kajmaka su Mongolija & Srbija!
    "Nismo mogli odmah da zabranimo kajmak i mladi sir jer bi to sigurno dovelo do velikih protesta",rekao je Novica Petrovic, zamenik ministra u Ministarstvu zdravlja.
    Vlada se zbog toga odlucila prvo na ovaj korak, a zabrana proizvodnje stupice na snagu kad stanovnistvo postane svesno stetnosti ovih proizvoda.
    "Nema ulaska u Evropu dok se narodna svest ne podigne na visi nivo",
    dodao je Petrovic.Prema podacima Instituta za zdravlje u Beogradu, svakih 10 grama mladog kajmaka skracuje coveku zivot za 14 minuta(u slucaju konzumacije starog & prevrelog, zivot se skracuje neverovatnih 34min na svakih 10g!).
    Proaktivni pokret starih - "Umrimo u Evropi" - izlazi ovih dana na ulice sa
    kampanjom -"Reci DA Evropi, reci NE kajmaku!" grlaugh
    U narednom kvartalu planira se obustavljanje proizvodnje i upotrebe
    sarmi, cevapcica, pljeskavica, ajvara, ljutenice, bureka, gibanice i ostalih u svetu nepriznatih i neproverenih proizvoda

    izvor: FTN forum
    Poruku je izmenio goldie, 04.01.2007 u 18:27

  13. #13

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Cini mi se da u 23 godine zivota nije prosao dan a da nisam popio bar casu mleka,sto se tice sira jedem iskljucivo posni sir i to pred spavanje.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  14. #14

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Slabo ja to konzumiram,nije da ne volim vec jednostavno nemam naviku i potrebu za tim.Moracu malo da se popravim...
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Mleko i mlecni proizvodi

    Uglavnom konzumiram domaće mlečne proizvode i zadovoljna sam. Mleko ne volim i ne pijem, ali zato jogurt, sireve, kiselo mleko, voćne jogurte mogu da tamanim kao blesava. Kajmak ne mogu ni da pogledam .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Majčino mleko je najbolja hrana za bebe
    Autor goga58 u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.12.2012, 15:07
  2. Mleko kao hrana - da ili ne?
    Autor Crazy Angel u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.06.2011, 22:57
  3. Mleko iz Srbije najskuplje u Srbiji
    Autor SQUAW u forumu Ekonomija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 21:33
  4. Neobični proizvodi za bebe
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.03.2008, 19:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •