Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
Ok, zato te i pitam kako bih mogao da uporedim tragalačka iskustva.Probaću da ti objasnim kako sam ja razumeo svoj tragalački rad.
Moderne religije kao što su Islam i Hrišćanstvo, malo starije, budizam i hinduizam, su samo jedan od segmenata mog interesovanja. Takođe, predmet mog interesovanja je i sajentologija, hermetizam, gnosticizam tajna bratstva i nastanak sekti od pamtiveka pa do danas, istorija, fizika, metafizika.... Smatrao sam da ako čovek želi da sazna apsolutnu istinu mora da se suoči sa svim postojećim oblicima ispoljavanja u društvu tj. svetu. Najlakše bi bilo zauzeti svoj pravac-veru po *geografskom polažaju* i rukovodeći se animalnim instiktima to braniti po svaku cenu. Ono što svakako treba iskoristiti jeste period u kome se nalazimo i mogućnost komuniciranja sa celim svetom, razmena istorijskih i svih drugih spisa i informacija, verbalna rasprava sa istomišljenicima i neistomišljenicima i donošenje zaključka na osnovu istih a sve u cilju svog razvoja.

Ako pominjemo bibliju i ja se slažem da je sva u alegorijama.
Metafora je korišćena da bi se nešto što nije moguće objasniti rečima slikovito uporedilo sa primerom iz života. Takođe, metafora je služila kao cenzura ili šifra a imala je za cilj da odbrani onog što propoveda od onih kojama bi ta propovedanja išla na štetu-naravno materijalnu štetu.
Biblija nosi dosta korisnih informacija ali njeno značenje nije ni nalik na ono što se dešava u svetu Hrišćanstva od 312. godine pa do danas. Zašto je to tako već sam napisao.

Ono što se s tobom ne slažem jesu termini duh i duša koje ti porediš sa rečju/jezikom i život krvi i mesa. *DUŠA* kako mi kažemo ili ATMAN ili ISTINSKO JA, to smo MI u suštini. To delić ispoljavanja *velike DUŠE* ili univerzuma u fizičkoj materiji....

Religija- re ligere znači ponovo spojiti. Religioznim čovekom se smatrao čovek koji je u svom razvoju uspeo da svoju svest spoji sa kolektivnom svešću, bogom ili univerzumom...

Na početku beše reč... metafora korišćena za pokretanje ili akciju ispoljavanja univerzuma. Sve što postoji u univerzumu jeste proizvod ispoljavanja u vidu beskonačne inteligencije. Prolazeći kroz periode ispoljavanja( zauzimanja stanja i oblika) od najfinijeg do najgrubljeg ( našeg materijalnog ) i ponovno vraćanje u jedno. Zato je termin ponovo spojiti. Jer je suština religije spoznaja sebe i univerzuma na osnovu razumevanja i uvida. Religija nikako nije sistem ili organizacija a još manje institucija koja priznaje da su samo osnivači vera mogli dostići to iskustvo ( osim u budizmu) a da su svi ostali potčinjeni njemu i njihovim predstavnicima na zemlji. Ono što je najinteresantnije je da propovedači takvih religija nikada nisu ni tražili pravljenje religije a kamoli slepo potčinjavanje. Njihov( pa i Hristov) propoved se odnosio na sve ljude na zemlji uz žestogo kritikovanje verskih institucija.
Cao Vlado, kapiram te, i moram da pojasnim vezu izmedju zakona i prorocanstava. Bog ubija sve duse koje nisu shvatile istinu. Prvo je Jevrejima
rekao sta da ne rade ako hoce vecan zivot, a kroz Isusa je to pretoceno u
"Ako ne budes voleo Boga sebe i bliznjeg" - umreces, sto je identicno zakonu
datom Jevrejima, ali drukcije/prostije formulisano.
Bog nebi bio pravedan kada bi ubio coveka koji je pratio zakon, sto znaci da ga svi koji su umrli nisu pratili.
Zivot posle smrti je laz Jevrejske sekte ciji je clan - Pavle to preneo na
Hriscanstvo.
Apsolutno sve ljudske discipline koje si ti naveo su laz/neistina, tako da ce te one samo vise zbuniti, nego objasniti istinu. Iz Fizike mozes shvatiti da je sve
energija, i da mi kao ziva bica bez energije ne bi imali zivot.
Istina je frekvencija, kao sto je zvuk, boja, rec. I ona nam objasnjava sve sto
postoji u fizicjoj materiji (koja je kompresovana energija).
Direktno dolazi iz energije koja se zove znanje, i koja u nasem mozgu stvara
fizicki dozivljaj. Sve sto si ti doziveo je istina, a laz ne moze da se dozivi.
Metafore iz Biblije nisu 'namerno' koriscene, Mojsije i ostali proroci su imali
nadahnuce/inspiraciju, i pisali su sta su pisali. Ako uzmemo teoriju da su
metafore namerno koriscene, znacilo bi da je Mojsije imao direktno znanje o
Postojanju, ali je kroz metafore to prikrio.
Parabole koje je Isus koristio su namerne, on je samo ponovio sta je bilo u
Starom Zavetu na njegov specifican nacin. Zadatak parabola je da jos vise
sakriju istinu, da je samo oni koji su u Hristu/istini mogu videti.
Bog je namerno onemogucio sve generacije do sada, da ne mogu da shvate
kako je istina jednostavna, posto istina spasava, Isaija 6:9-10
" A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele.

Duh i dusa nisu moje ideje, nego sta pise u pismu. Ono sto ti opisujes kao
"istinsko ja" je bice (the self), toga ni nema u bibliji.
Jovan 6:63 " Duh je ono što oživljava; telo ne pomaže ništa. Reči koje vam ja rekoh duh su i život su.

moram na posao, cucemo se ti i ja jos...

piter