Inteligencija ili talenat ? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    I .... gotovo
    eto sad znam...naučio me ser gogsy.. neka vajda i od tebe..nije baš praktično da se primenjuje uvek jer zauzima dosta prostora..ali valja da se zna..
    ne stidim se ja svog neznanja...kao što si rekao, nekoliko puta sam pitao a niko da mi pomogne, a i ti si mislio da sam ciničan... eto saznah i to...pa ne pravim ja biznis ovde pa da moram da mislim na lažnu reputaciju...nije sramota pitati, ružno je ostati u ne znanju...dakle:

    Onda ti ne vredi ni apologetika, eshatologija, soteriologija, sociologija, fiziologija, biologija, otorinolaringologija, zoologija...i ostale 'ologije....
    Apologetika je nauka koja se bavi načinom kako treba braniti veru (u hrišćanstvu ) čudi me da ti nisi upoznat..??
    Eshatologija je nauka o smrti, besmtnosti duše, strašnom sudu, paklu, raju...čudi me da i to ne znaš..??
    Soteriologoja je nauka o spasavanju čovečanstva..
    Etimologija je nauka koja proučava poreklo, koren i osnovno značenje reči..itd

    Čitam tvoje postove o ustajanju mrtvih i povratku Hrista na zemlju... staršnom sudu, raju i paklu....??.. ti sa svoje tačke gledišta odlično razumeš tekst (kao Vuk Karadžić ) međutim, kada počneš primenjuješ tehnike koje služe da skidaju barijere (strahove) onda taj tekst izgleda drugačije jer nije prožet emocijom straha, pa tako redom, do direktne istine... put prosvetljenja je put borbe i suočavanja sa sobom, pun bola, patnje i rada...svaka pobeda i suočavanje nosi širi pogled i oslobađa te predhodnog straha... ne može niko da odradi to umesto tebe, ali postoji neko ko može da te usmeri i podrži... oni koji su kroz istoriju ostavljali tragove svoga znanja o spoznaji direktne istine takođe su i ostavili način na koji svako od nas može proći istim putem...

    E sad...sa jedne strane imaš *verovanje* koje je markentiški potkrepljeno i nemoguće ga je eskivirati a sa druge strane put koji moraš sam proći uz puno bola, patnje, rada, jer svaka promena nije prijatna, ali ti objašnjava da svojim radom stižeš do istine.. naravno za života...danas je to moguće relativno brzo... Šta je onda problem? Evo šta je...

    Koliko je ljudi spremno da suoči sa banalnim problemima iz svakodnevice a kamoli sa strahovima koje nosi u sebi ili koje je stekao za života? Koliko je ljudi spremno da ostavi svoj biznis i posveti se nekoliko godina svom razvoju, za koje je moguće saznati istinu?? Koliko je ljudi spremno na bol, patnju i disciplinovan rad- koji predstavljaju osnovne elemente razvoja svakog pojedinca??

    Pa ko stvara strahove? Pa ko nameće sisteme vrednosti? Pa ko nas drži dalje od istine?

  2. #32

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kako verovanje moze da se svesno odabere, kada je verovanje imaginacija,
    a ne realnost ?
    Jel' mi biramo sposobnost mastanja ?
    Jel' mi biramo koja boja, zvuk, miris, ukus, fizicki osecaj nam prija ?
    Ili to dolazi iznutra, iz nase krvi ?
    Ucenje je talenat, neki ga imaju a neki nemaju.
    Samo lazi mogu da se nauce, istina se ili zna ili nezna.
    Niko sem Boga nikad nece imati odgovore na pitanje postojanja, cak ni oni koji ce ziveti vecno sa Bogom i biti jedno sa Bogom.
    Znanje je energija koja stvara iskustvo, a samo Bog ima iskustvo stvaranja svega.
    Nema tu "inteligencija je po meni... ili po tebi..."
    Resiti matematicki problem je vestina, a ne inteligencija, bas kao sto je i
    mogucnost govora stranog jezika, ili pevanja pesme.
    Inteligencija ne moze da se izmeri/vrednuje, talenat moze.

    Upravo zato sam pokrenuo ovu temu, da bi ljudi malo razmislili o recima koje
    koriste.

    jupiter

    DzuPiter-u,mislim da smo ovde malo ''pobrkali lončiće'' kada je značenje reči u pitanju.Imaginacija je mašta,prema tome u Vašem zaključku po pitanju šta je verovanje,ovo pitanje se svodi da je verovanje(svakako Vi ovde govorite o religiji)nešto što nema nikakve veze sa realnošću(u nastavku Vašeg posta to doslovno im tvrdite:''...a ne realnost.'').Zatim stvar zapetljavate time što nam verovanje/religiju nudite kao jedini dokaz o istoj.Vama je bog,koga priznate za jedinog i pravog stvaraoca sveta-fizičkog sveta,odgovor na realnost,ali istovremeno je stvoritelj proizvod mašte,jer je i samo verovanje ustvoritelja maštanje,a ne stvarnost/realnost.Naravno,ja nemam nikakvih problema u vezi sa Vašim načinom razmišljanja,ono je Vaše pravo,ali malo ste zapetljali čitavu situaciju oko ove teme upotrebljavajući reči na jedan takav način da sami sebi protivrečite,pa ne mogu da pronađem smisao u svemu tome.
    Mislim kako možemo izabrati u šta ćemo verovati.Ja svakako jesam.Moje verovanje nema ničega zajedničkog sa tajanstvenim svetom,bolje rečeno sa mitskim svetom,obožavanja jednog lika/figure koja bi trebala da predstavlja stvaraoca i ''upravljača'' ovim svetom.Ovaj svet je igra krvi i mesa i ljudskog duha koji svemu tome daje smisao,koji je između ostalog i ''domislio'' raznorazna rešenja kada je u pitanju postojanje,a jedan od njih je upravo i religija.
    Poruku je izmenio Goga, 24.10.2008 u 22:56 Razlog: kodovi
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #33

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Toliko su se prilagodile našim potrebama i standardima, da su skoro sve izumrle...he, samo 1% organizama egzistira danas u odnosu na prošlost, sa tendencijom da i one izumru....
    Ja sam govorio o zivotinjama koje direktno koegzistiraju sa covekom, kao
    sto su "kucni ljubimci".

    "skoro su sve izumrle" , "1% organizma u odnosu na proslost" ?
    Citat sg kaže:
    Čovek je Bog?!??

    E sad vredjaš moju inteligenciju
    Da, covek koji postane Sin Boziji ( Otkrovenje 21:7 "Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin. ) postaje Bog kao sto je i covek Isus bio,
    (Jovan 10:30 " Ja i Otac jedno smo. ")
    Bog Otac je jedan, a svi spaseni su Bog (besmrtan covek koji ce postojati vecno ).
    Citat sg kaže:
    Opet atack na moj IQ

    Čovek je razumeo al' nije shvatio!?!??
    Šta pričaš ti ovdi?
    Isus je mnoge poruke objasnio putem "priča" koje su bile aktuelne u to vreme-pre 2000god. I kojima je prostom i neukom narodu slikovito objašnjavao Reč Božiju.
    Kako ti znaš ko je shvatio a ko nije?
    Osnovne poruke koje nam Isus šalje su toliko jednostavne da i malo dete može da ih razume i shvati.
    Svako može da ih razume samo ako hoće i želi
    Da, svi koji su culi reci Isusa i razumeli reci koje cuju, nisu shvatili istinu koja
    je sakrivena parabolama koje je Isus koristio.
    Fariseji su u vise navrata hteli da ga ubiju, a apostoli su kolutali ocima posle svake Isusove reci, posto pojma nisu imali o cemu Isus prica.

    Ti razumes i cujes da Japanci govore japanski, ali ti ne shvatas o cemu oni
    govore.
    Samo odabrani shvataju, apostolima je direktno Isus objasnjavao parabole,
    posto su oni bili odabrani, Matej 13:10-11 " I pristupivši učenici rekoše Mu: Zašto im govoriš u pričama? A On odgovarajući reče im: Vama je dano da znate tajne carstva nebeskog, a njima nije dano. "
    Citat sg kaže:
    Ja govorim o inteligenciji i njenim prednostima da shvatimo i Božije a i sopstveno postojanje, a ti mi tu pričaš o Armagedonu, Otkrivenju, i Sudnjem danu
    Samo Bog Otac zna ko je Bog Otac (Revelation 19:12)
    Bozije postojanje je opisano u Otkrovenju (koje spominje "armagedon") a
    "Dan Boziji" je prorocanstvo o dolasku Boga Oca i njegovom vecnom vladavinom nad Zemljom, za koju niko nece znati, ali ce je svi osecati.

    Slicno kao sto svako razuman moze da oseti da sadasnja moc nad Zemljom dolazi iz jednog centra, ali niko nezna odakle.
    Citat sg kaže:
    Isus je Sin Božiji.
    A meni ti ličiš na netalentovanog imitat.......
    Ja sam original, kao sto je i Isus bio original.
    A vec sam ti dao stihove Otkrovenja 21:7 pa se sa njima raspravljaj oko toga
    "ko je Sin Boziji ?"

    jupiter
    Poruku je izmenio DzuPiter, 25.10.2008 u 11:56

  4. #34

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    O čemu mi ovde pričamo?

    O totalnoj suprotnosti izmedju inteligencije i talenta.
    Citat G kaže:
    Kako možeš da mi postaviš pitanje kako bih se snašla
    u novonastaloj situaciji
    (a uz to je moj mozak nije zapamtio, jer se nije ni odigrala?)
    Zeleci da ti objasnim da inteligencija nema veze sa memorijom.
    Memorija je iskustvo koje je iza nas, a inteligencija se bavi onim sto je pred nama.
    Citat G kaže:
    Da si pažljivije pročitao post,
    video bi šta podrazumevam pod inteligencijom.

    Shvati, da od tebe ne tražim odgovore
    (koje si unapred dao),
    več želim na lep i kulturan način
    (kako samo ja to znam )
    budem deo ove diskusije.
    Ja ti navodim razloge zasto to "sto ti podrazumevas" inteligencijom ne pije vodu u realnosti.
    Citat G kaže:
    Dakle...

    Korišćenjem zapamčenih informacija u memoriji,
    njihovim kombinacijama,
    varijacijama i sl,
    uvek mogu da se snađem u novonastaloj situaciji,
    tačnije u situaciji koja se nije do određenog momenta dogodila,
    tako da nije mogla da bude ni zapamćena (memorisana, je l'? )
    (neskromno ) cccc
    To je talenat, (a ne inteligencija ) tvoja sposobnost da se po tvojim kriterijumima snadjes u bilo kojoj situaciji.
    Istina ne moze da se memorise, samo verovanja/lazi mogu.
    Ako covek zna istinu, znao bi kako da izbegne smrt.
    Ja vidim samo grobove talentovanih, nisam video jos nijedan grob coveka
    koji je znao istinu.
    Citat G kaže:
    Završavam priču sa tobom,
    jer psi laju, a karavani prolaze..

    Bilo mi je zadovoljstvo

    Jel' bi to trebalo da znaci da ja lajem ?

    jupiter

  5. #35

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    DzuPiter-u,mislim da smo ovde malo ''pobrkali lončiće'' kada je značenje reči u pitanju.Imaginacija je mašta,prema tome u Vašem zaključku po pitanju šta je verovanje,ovo pitanje se svodi da je verovanje(svakako Vi ovde govorite o religiji)nešto što nema nikakve veze sa realnošću(u nastavku Vašeg posta to doslovno im tvrdite:''...a ne realnost.'').Zatim stvar zapetljavate time što nam verovanje/religiju nudite kao jedini dokaz o istoj.Vama je bog,koga priznate za jedinog i pravog stvaraoca sveta-fizičkog sveta,odgovor na realnost,ali istovremeno je stvoritelj proizvod mašte,jer je i samo verovanje ustvoritelja maštanje,a ne stvarnost/realnost.Naravno,ja nemam nikakvih problema u vezi sa Vašim načinom razmišljanja,ono je Vaše pravo,ali malo ste zapetljali čitavu situaciju oko ove teme upotrebljavajući reči na jedan takav način da sami sebi protivrečite,pa ne mogu da pronađem smisao u svemu tome.
    Mislim kako možemo izabrati u šta ćemo verovati.Ja svakako jesam.Moje verovanje nema ničega zajedničkog sa tajanstvenim svetom,bolje rečeno sa mitskim svetom,obožavanja jednog lika/figure koja bi trebala da predstavlja stvaraoca i ''upravljača'' ovim svetom.Ovaj svet je igra krvi i mesa i ljudskog duha koji svemu tome daje smisao,koji je između ostalog i ''domislio'' raznorazna rešenja kada je u pitanju postojanje,a jedan od njih je upravo i religija.
    Ne vidim nijedan pokusaj da se odgovori na nijedno od mojih pitanja.

    Pa kakve veze sa realnoscu ima religija ? Da je istina zasto bi se zvala religija ?

    Ja naprotiv pokusavam da raspletem zabunu razdvajajuci istinu (fizicko postojanje) i religiju/verovanje/mastanje (fizicko nepostojanje).

    Stvoritelj koji je rodjen pre 2000 godina, koji je i dalje ziv, i koji dolazi nazad na zamlju, na oblaku, je proizvod maste
    A covek koji je kao i svaki drugi rodjen (Otkrovenje 12:1-5), bas kao i Isus, za koga niko nikad nece znati (Otkrovenje 19:12), a svi ce ga videti (Otkrovenje 1:7) je proizvod realnosti.
    Jedino je pitanje ko ce biti svedok te realnosti ?
    Posto oni koji ce umreti trose vreme pricajuci o tome.

    Da li bi bila ljubazna i objasnila kako ja to sam sebe protivrecim ?

    Cinjenica da ti verujes u specificnu stvar dokazuje da ti nisi mogla da verujes u nesto drugo.
    Postoje preko 30000 "Hriscanstava" i svi vernici veruju u samo jedno.
    Iluzija zvana "slobodna volja" te samo rasterecuje, dajuci ti lazni komfor
    samokontrole tvog zivota.

    jupiter

  6. #36

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Ajde ovako.. ako živiš u nekoj dolini okružen sa svih strana brdima..tvoja inteligencija ili IQ ili bilo šta drugo ograničena je tim prostorom..jer ne možeš da uviđaš nešto više nego što vidiš i pomišljaš (možeš da maštaš-kao što neki rade ali se to dešava samo u tvojoj glavi- mi ostali to ne vidimo u fizičkom svetu).. e sad, ipak u jednom trenutku uz pomoć te iste inteligencije uviđaš da možeš da se popneš na brdo i onda saznaješ da odatle ( sa istim IQ iz doline) imaš mnogo širi pogled...doneseš taj pogled nazad u dolinu i rečima ih objasniš svojim komšijama...svi radosni krenu za tobom uzbrdo da vide isto što i ti.. ali.. na tom putu neke pojedoše vukovi..neki padoše sa litice.. neki se razboleše... i ne pomišljajući da se penju više vratiše se u dolinu a tebe ocrniše i zapališe..kao jedinog krivca za stradanje naroda...

    ne može da škodi..

  7. #37

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Apologetika je nauka koja se bavi načinom kako treba braniti veru (u hrišćanstvu ) čudi me da ti nisi upoznat..??
    Eshatologija je nauka o smrti, besmtnosti duše, strašnom sudu, paklu, raju...čudi me da i to ne znaš..??
    Soteriologoja je nauka o spasavanju čovečanstva..
    Etimologija je nauka koja proučava poreklo, koren i osnovno značenje reči..itd
    Zbog čega si zaključio da nisam upoznat sa gore pomenutim 'ologijama?
    Zato jer ih nisam ebolirao ovde?
    Ili, zato da bi ti malko exponirao svoje "znanje" ovuda po forumu...jel?

    Za apologetiku si upravu, ali isto tako za eshatologiju si u krivu-->ona se ne bavi "besmrtnošću duše", nego vaskrsenjem...itd....izmedju ostalog Eshatologija je teološki koncept i kao takvu treba je razlikovati od prognoziranja budućnosti zasnovanog na zakonima naučne uzročnosti.
    Što se tiče soteriologije i tu si zglajzo naime, ona je grana teologije i bavi se spasenjem, ali kroz Isusa Hrista...a to je bitno!

    Vlada:
    Čitam tvoje postove o ustajanju mrtvih i povratku Hrista na zemlju... staršnom sudu, raju i paklu....??.. ti sa svoje tačke gledišta odlično razumeš tekst (kao Vuk Karadžić ) međutim, kada počneš primenjuješ tehnike koje služe da skidaju barijere (strahove) onda taj tekst izgleda drugačije jer nije prožet emocijom straha, pa tako redom, do direktne istine...
    Kakav strah?
    Ja nemam nikakav strah....a ti?
    Strah od Boga treba da imaju samo loši, pokvareni, izopačeni, nemoralni i ljudi zlikovci. Pravednik/vernik/dobar čovek, nema straha od Boga jer zna da Bog ide ispred njega i da je zaštićen.
    Ono čega svi treba da se plašimo je sam čovek i njegov izopačen um! Jer taj zlikovac, ako se Boga ne boji, neće se bojati ni da povredi drugog čoveka i oduzme mu život, povredi ga, nanese mu bol....
    Evo jedan banalan primer za ono što ti tvrdiš--> Kada tebi stigne račun za struju, i kada pročitaš taj text u kome piše: da ukoliko ne platiš račun, ostaješ bez El. Energije.... da li te obuzima "strah" i kao posledicu toga odmah trčiš na šaltere da platiš taj račun! Jer se, naravno, bojiš da ne ostaneš bez struje!

    A kolika je samo razlika izmedju računa za Elektriku i jedne knjige koja govori o životu i smrti(Biblija), a u njoj je postupak potpuno isti--> Ako si platio "račun" imaćeš život....a ako nisi, sledi "isključenje" odnosno smrt!

    Dakle, postavlja se pitanje: Da li se čovek više plaši računa za komunalije ili Reči Božije i pitanja života i smrti ??

    Vlada:
    Pa ko stvara strahove? Pa ko nameće sisteme vrednosti? Pa ko nas drži dalje od istine?
    Zaključi sam, sopstvenom inteligencijom

    DzuPiter kaže:
    Ja sam govorio sa zivotinjama koje direktno koegzistiraju sa covekom, kao
    sto su "kucni ljubimci".
    A misliti i.......pisati, nije jedno te isto
    Trebao si umesto reči "životinje" da napišeš--> kučići, mačići, papagaji i ribice! I sve bi bilo jasno.

    Piter:
    Da, covek koji postane Sin Boziji ( Otkrovenje 21:7 "Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin. ) postaje Bog kao sto je i covek Isus bio,
    (Jovan 10:30 " Ja i Otac jedno smo. ")
    Bog Otac je jedan, a svi spaseni su Bog (besmrtan covek koji ce postojati vecno ).
    To tvoje tumačenje počinje da se graniči sa ......

    Pa nisu sinovi Božiji bogovi!!!
    Nego deca/narod Božiji!
    Svaki čovek treba da stremi ka tome da postane dete Božije-->To je i suština u životu svakog pojedinca/duše žive....da postane dete Božije, a ne sam bog

    Evo stih koji se odnosi na (Otkr. 21:7) --->

    8 I dovešću ih, i oni će nastavati usred Jerusalima, i biće mi narod i ja ću im biti Bog, istinom i pravdom.

    (Zah. 8:8 )


    13 Jer ako živite po telu, pomrećete; ako li duhom poslove telesne morite, živećete.
    14 Jer koji se vladaju po duhu Božijem oni su sinovi Božiji.
    16 Ovaj duh svedoči našem duhu da smo deca Božija.

    (Rim. 8:8-16)


    10 Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.

    (Jev:8:10)


    I lepo Isus govori da će vazneti/uzeti na nebo biti kao Andjeli....a ne kao bogovi, kao što ti tvrdiš!
    Zmija je Adamu još na početku rekla : "Nećete vi umreti. Bićete kao bogovi" i tako ga prevarila....
    To isto i ti ovde radiš--->varaš ljude!

    Piter:
    Da, svi koji su culi reci Isusa i razumeli reci koje cuju, nisu shvatili istinu koja
    je sakrivena parabolama koje je Isus koristio.
    Fariseji su u vise navrata hteli da ga ubiju, a apostoli su kolutali ocima posle svake Isusove reci, posto pojma nisu imali o cemu Isus prica
    Fariseji su hteli i ubili Isusa zato jer im se nije svidelo ono što je On govorio, zato jer im je kvario biznis.
    A apostoli su kolutali očima u početku, a kasnije su sve više i više shvatali i razumeli, pa su i širili Reč Božiju po istini....

    Ali ono što je bitno, a to je da Isusove reči koje se odnose na ovozemaljski život i način kako ga treba živeti, su vrlo proste, razumljive i shvatljive. I nije potrebna velika inteligencija da se one razumeju i sprovedu u delo.

    Najviše nerazumevanja (ondak i sad) se odnosi na one delove kada Isus govori o životu posle smrti, o Bogu Ocu, Svetome Duhu, Trojstvu, Andjelima, demonima, budučnosti.....O toj drugoj dimenziji koju mi ne vidimo i ne možemo iz naše trodimenzionalne perspektive da pojmimo!
    I zbog toga je Isus u tom kontextu ponekad koristio "parabole" i "priče". Pa ni danas mnogima nije jasno i pojmljivo kada se govori o Trojstvu, duši, Duhu, Andjelima....itd....a kamoli pre 2000god.

    Piter:
    Samo odabrani shvataju, apostolima je direktno Isus objasnjavao parabole,
    posto su oni bili odabrani, Matej 13:10-11 " I pristupivši učenici rekoše Mu: Zašto im govoriš u pričama? A On odgovarajući reče im: Vama je dano da znate tajne carstva nebeskog, a njima nije dano. "
    "A njima nije dano....."
    Pa nastavlja:
    "Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim."

    11 Ali ne hteše slušati, i uzmakoše ramenom natrag, i zatiskoše uši svoje da ne čuju.

    (Zah 7:11)


    12 Jer vi koji bi valjalo da ste učitelji po godinama, opet potrebujete da učite koje su prva slova reči Božije; i postadoste da trebate mleka, a ne jake hrane.

    (Jev. 5:12)


    Dakle, čovek odbija da razume jer je "otvrdlo srce njegovo". Odbijati da razumemo/shvatimo, i nerazumeti/neshvatati nije isto!

    Piter:
    Ja sam original, kao sto je i Isus bio original.
    A vec sam ti dao stihove Otkrovenja 21:7 pa se sa njima raspravljaj oko toga
    "ko je Sin Boziji ?"
    Original kao kineske patike

    A ja tebi dajem celokupnu Bibliju i Reč Božiju pa se potrudi da je razumeš/shvatiš onako kako je i rečena/napisana

    Piter:
    Ne vidim nijedan pokusaj da se odgovori na nijedno od mojih pitanja
    Možda ti naočare pomognu

    Piter:
    Stvoritelj koji je rodjen pre 2000 godina, koji je i dalje ziv, i koji dolazi nazad na zamlju, na oblaku, je proizvod maste
    A covek koji je kao i svaki drugi rodjen (Otkrovenje 12:1-5), bas kao i Isus, za koga niko nikad nece znati (Otkrovenje 19:12), a svi ce ga videti (Otkrovenje 1:7) je proizvod realnosti.
    Nekako stalno citiraš stihove iz Otkrivenja. Zašto?
    Kada znamo da je Otkrivenje većim delom pisano u simbolima.
    A kada je nešto pisano u simbolima, onda je laka meta manipulaciji! A to je upravo ono što ti radiš!
    U Otkrivenju se npr Isus simbolično uporedjuje sa Jagnjetom. I šta sada znači? Da će se Isus pojaviti kao fizičko jagnje!?? Pa naravno da ne.

    Uporno citiraš stih iz (Otkrivenja 19)---> 12. A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam."
    A ne citiraš nastavak ---> "13. I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.

    Reč Božija!
    A Isus je ovapločana/otelovljena Reč Božija!
    Ovako glase stihovi na početku Biblije : "U početku beše Reč" Dakle, Bog deluje kroz Reč/Zvuk--->"Bog reče i postade"
    Reč na početku-Reč na kraju
    "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji"

  8. #38

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Ja nisam sigurna da li smem da se upustim u ovu priču. Dopada mi se hrabrost i razložnost većine učesnika u diskusiji.

    Inteligencija i talenat mogu i obično moraju da stoje rame uz rame. Talenat se na pravi način realizuje samo ako talentovan čovek inteligentno "konzumira" svoj talenat. Inteligencija je mnogo toga, ne znam odakle bih počela, neki su je već definisali ovako ili onako, ja ću definisanje da ostavim stručnjacima, a probaću običnim malim rečima da kažem šta ili ko je inteligentan. To je ono biće koje ide kroz život onako kako je zamislilo, uz najmanje kompromisa, koje uči iz knjiga, od ljudi, iz iskustva, koje voli i koga boli, koje prašta i koje iz problema izlazi rešavajući ih, ne povređujući time ostatak sveta, koje je znatiželjno, koje poštuje, a ne podređuje ono što je različito, koje se kroz život otvara i prolepšava za i prema svetu oko sebe time uvećavajući i oplemenjujući svoj sopstveni svet.

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ajde ovako.. ako živiš u nekoj dolini okružen sa svih strana brdima..tvoja inteligencija ili IQ ili bilo šta drugo ograničena je tim prostorom..jer ne možeš da uviđaš nešto više nego što vidiš i pomišljaš (možeš da maštaš-kao što neki rade ali se to dešava samo u tvojoj glavi- mi ostali to ne vidimo u fizičkom svetu)...
    Nije inteligencija ograničena materijalnim preprekama, mašta je sastavni deo ličnosti (po mom mišljenju inteligentne ličnosti) i ja to ne razdvajam. To što se dešava u nečijoj glavi nije nužno razdvojeno od inteligencije i tako redom.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #39

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ajde ovako.. ako živiš u nekoj dolini okružen sa svih strana brdima..tvoja inteligencija ili IQ ili bilo šta drugo ograničena je tim prostorom..jer ne možeš da uviđaš nešto više nego što vidiš i pomišljaš (možeš da maštaš-kao što neki rade ali se to dešava samo u tvojoj glavi- mi ostali to ne vidimo u fizičkom svetu).. e sad, ipak u jednom trenutku uz pomoć te iste inteligencije uviđaš da možeš da se popneš na brdo i onda saznaješ da odatle ( sa istim IQ iz doline) imaš mnogo širi pogled...doneseš taj pogled nazad u dolinu i rečima ih objasniš svojim komšijama...svi radosni krenu za tobom uzbrdo da vide isto što i ti.. ali.. na tom putu neke pojedoše vukovi..neki padoše sa litice.. neki se razboleše... i ne pomišljajući da se penju više vratiše se u dolinu a tebe ocrniše i zapališe..kao jedinog krivca za stradanje naroda...

    ne može da škodi..
    "Prostor" je termin iz iluzije/teorije o relativitetu. Prostor ne postoji u fizickoj materiji, bas kao ni vreme ili gravitacija.
    Inteligencija je ono sto svi ljudi imaju, a talenat je nesto sto samo neki ljudi
    vide, a drugi ne.
    Ti si u tvoju pricu ubacio znatizelju/radoznalost, sto je takodje deo talenta,
    a ne inteligencije.
    Znatizelja/radoznalost je veoma cest uzrok smrti, i nikako ne vidim kako
    neko to moze da vidi kao inteligenciju.

    jupiter

  10. #40

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    To tvoje tumačenje počinje da se graniči sa ......

    Pa nisu sinovi Božiji bogovi!!!
    Nego deca/narod Božiji!
    Svaki čovek treba da stremi ka tome da postane dete Božije-->To je i suština u životu svakog pojedinca/duše žive....da postane dete Božije, a ne sam bog
    Znaci covek koji postane vecan je isti kao i covek koji umre ?
    Covek koji je vecan nije Bog ?
    Da li ti razlikujes termine Bog i Bog Otac ?
    Citat sg kaže:
    I lepo Isus govori da će vazneti/uzeti na nebo biti kao Andjeli....a ne kao bogovi, kao što ti tvrdiš!
    Zmija je Adamu još na početku rekla : "Nećete vi umreti. Bićete kao bogovi" i tako ga prevarila....
    To isto i ti ovde radiš--->varaš ljude!
    Isus je govorio u parabolama, Andjeli ne postoje u fizickoj materiji.
    Ja varam ljude zato sto im objasnjavam realnost koja se opisuje u Bibliji, zasticenu metaforama i parabolama.
    A ti koji trujes sa naucnom fantastikom i ubedjujes da fizicka smrt nije kraj za
    coveka koji je umro, ne varas ljude ?
    Citat sg kaže:
    Fariseji su hteli i ubili Isusa zato jer im se nije svidelo ono što je On govorio, zato jer im je kvario biznis.
    Nisam govorio o smrti na krstu, nego kada su hteli da ga kamenuju za ono sto je govorio. Bas kao sto bi ti i jos neki ovde, mene kamenovali zato sto
    je bilo koja religija - apsolutna laz.
    Citat sg kaže:
    A apostoli su kolutali očima u početku, a kasnije su sve više i više shvatali i razumeli, pa su i širili Reč Božiju po istini....
    Isus i prorocanstvo Zaharijino su prorekli da ce svi koji su bili uz Isusa da
    odstupe od istine, (Zaharija 13:7 Mat. 26:31), ali za tebe Isus i proroci su
    lazovi, posto ti pratis patoloske lazove Pavla i Petra.
    Citat sg kaže:
    Ali ono što je bitno, a to je da Isusove reči koje se odnose na ovozemaljski život i način kako ga treba živeti, su vrlo proste, razumljive i shvatljive. I nije potrebna velika inteligencija da se one razumeju i sprovedu u delo.

    Najviše nerazumevanja (ondak i sad) se odnosi na one delove kada Isus govori o životu posle smrti, o Bogu Ocu, Svetome Duhu, Trojstvu, Andjelima, demonima, budučnosti.....O toj drugoj dimenziji koju mi ne vidimo i ne možemo iz naše trodimenzionalne perspektive da pojmimo!
    I zbog toga je Isus u tom kontextu ponekad koristio "parabole" i "priče". Pa ni danas mnogima nije jasno i pojmljivo kada se govori o Trojstvu, duši, Duhu, Andjelima....itd....a kamoli pre 2000god.
    A koji to drugi zivot, sem ovozemaljskog, postoji ?
    O kom zivotu posle fizicke smrti govori Isus, koji je rekao da je Bog, samo Bog zivih ?
    Citat sg kaže:
    "A njima nije dano....."
    Pa nastavlja:
    "Jer je odrvenilo srce ovih ljudi, i ušima teško čuju, i oči su svoje zatvorili da kako ne vide očima, i ušima ne čuju, i srcem ne razumeju, i ne obrate se da ih iscelim."

    11 Ali ne hteše slušati, i uzmakoše ramenom natrag, i zatiskoše uši svoje da ne čuju.

    (Zah 7:11)


    12 Jer vi koji bi valjalo da ste učitelji po godinama, opet potrebujete da učite koje su prva slova reči Božije; i postadoste da trebate mleka, a ne jake hrane.

    (Jev. 5:12)


    Dakle, čovek odbija da razume jer je "otvrdlo srce njegovo". Odbijati da razumemo/shvatimo, i nerazumeti/neshvatati nije isto!
    Kako neko moze da odbije nesto sto mu nikad nije dato ?!?
    Kako covek moze da vidi i cuje, ako mu je Bog zatvorio i oci i usi ?
    Isaija 6:9-10
    Citat sg kaže:
    Original kao kineske patike
    Original Nike se prave u Kini.
    Citat sg kaže:
    A ja tebi dajem celokupnu Bibliju i Reč Božiju pa se potrudi da je razumeš/shvatiš onako kako je i rečena/napisana
    ovo je isuvise pateticno da bi se komentarisalo.
    Citat sg kaže:
    Nekako stalno citiraš stihove iz Otkrivenja. Zašto?
    Kada znamo da je Otkrivenje većim delom pisano u simbolima.
    A kada je nešto pisano u simbolima, onda je laka meta manipulaciji! A to je upravo ono što ti radiš!
    U Otkrivenju se npr Isus simbolično uporedjuje sa Jagnjetom. I šta sada znači? Da će se Isus pojaviti kao fizičko jagnje!?? Pa naravno da ne.

    Uporno citiraš stih iz (Otkrivenja 19)---> 12. A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam."
    A ne citiraš nastavak ---> "13. I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.

    Reč Božija!
    A Isus je ovapločana/otelovljena Reč Božija!
    Ovako glase stihovi na početku Biblije : "U početku beše Reč" Dakle, Bog deluje kroz Reč/Zvuk--->"Bog reče i postade"
    Reč na početku-Reč na kraju
    "Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Poslednji"
    Zato sto zivimo u danima koji su opisani u Otkrovenju.
    Opet ti, ja manipulisem zato sto zastupam realnost, a ti koji bukvalno citas
    metafore i parabole, i navodis ljude da prate tvoje iluzije si heroj ?!?

    Za tebe nema razlike izmedju istine i lazi.


    jupiter

  11. #41

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja nisam sigurna da li smem da se upustim u ovu priču. Dopada mi se hrabrost i razložnost većine učesnika u diskusiji.

    Inteligencija i talenat mogu i obično moraju da stoje rame uz rame. Talenat se na pravi način realizuje samo ako talentovan čovek inteligentno "konzumira" svoj talenat. Inteligencija je mnogo toga, ne znam odakle bih počela, neki su je već definisali ovako ili onako, ja ću definisanje da ostavim stručnjacima, a probaću običnim malim rečima da kažem šta ili ko je inteligentan. To je ono biće koje ide kroz život onako kako je zamislilo, uz najmanje kompromisa, koje uči iz knjiga, od ljudi, iz iskustva, koje voli i koga boli, koje prašta i koje iz problema izlazi rešavajući ih, ne povređujući time ostatak sveta, koje je znatiželjno, koje poštuje, a ne podređuje ono što je različito, koje se kroz život otvara i prolepšava za i prema svetu oko sebe time uvećavajući i oplemenjujući svoj sopstveni svet.



    Nije inteligencija ograničena materijalnim preprekama, mašta je sastavni deo ličnosti (po mom mišljenju inteligentne ličnosti) i ja to ne razdvajam. To što se dešava u nečijoj glavi nije nužno razdvojeno od inteligencije i tako redom.
    Cao e, da li bi mogla da objasnis kako neko inteligentno ili neinteligentno konzumira svoj talenat ?
    Coveku koji ima sluh/pevacke sposobnosti je potrebna inteligencija da bi zapevao ?
    Koji to covek ide kroz zivot onako kako je on zamislio ?
    Jel covek odredjuje kada ce da umre ?
    Inteligencija prepoznaje samo stvarnost, a masta nema nikakve veze sa stvarnoscu.
    Deda Mraz je savrsen primer, kada se kod dece pojavi inteligencija, mastanje o
    Deda Mrazu prestaje.
    Ako ti mastas o tebi i Brad Pit-u, jel' to proizvod inteligencije ili fizicke privlacnosti ?

    jupiter

  12. #42

    Odgovor: Inteligencija ili talenat ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Da li ti razlikujes termine Bog i Bog Otac ?
    Da. Ja ih itekako razlikujem-odnosno, poistovećujem, za razliku od tebe!
    Bog je trojsvo--> Otac, Sin, i Sveti Duh!
    Ali, ta je dimenzija tebi nepojmljiva i neshvatljiva, jer si ograničen i sputan onom istom silom koja rukovodi Sai Babom, verovanjem u karmu i reinkarnaciju, parabolu i diabolu.....Samo ne u ono što jeste, što je bilo i što će da bude-->Istinitu reč Isusa Hrista, Sina Božijeg, koji je experimetalno pokazao da je smrt pobedjeni neprijatelj, tako što je vaskrsnuo iz mrtvih! I to, pred oko 2 miliona ljudi, koji su se skupili u Jerusalimu u to vreme, na dan pashe pre 2000 godina!
    Vaskrsnuo je i ustao iz mrtvih--> Da svi vide...i svedoče!

    A ti sebe nalaziš mudrijim, inteligentnijim, talentovanijim i od samog Boga, kada tvrdiš da nema vaskrsenja mrtvih(kako ti kažeš grobova), da nema Andjela, Trojstva, Edemskog vrta, nema suda na sramotu i prekor večni, nema duha životnog-->jer sve je fizička materija. I duhovni aspekt/život za tebe ne postoji.... nema prošlosti i nema budučnosti, jer sadašnjost su "poslednji dani".... više od polovine apostola za tebe su patološki lažovi oboleli od fatamorgane i halucinacija....Isusovo vaskrsenje Lazara i isceljenje slepih, gubavih, nepokretnih, je za tebe samo plod bolesne mašte.
    A sve to, uprkos činjenicama, istorijskim svedočanstvima, i ispisane Reči Božije!
    Citirao sam ti pola Biblije na ovim temama, a na koje si ostao slep i nem.
    Ponavljajući kao papagaj nekoliko stihova, koje si izvrnuo sebi za lakšu manipulaciju, pokazao si svoj talenat i intelekt, a istovremeno i da tvoja hula nema granice.
    Ne znam šta te tera i stimuliše da radiš to što radiš, ali jedno sigurno znam--> "Svakome po delima svojim" . . . .

    E n d e.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Emocionalna inteligencija
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.07.2012, 09:15
  2. Kako prepoznati talenat kod dece
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.10.2010, 23:41
  3. Ja imam talenat
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 16:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •