Da li imate neki poseban ritual?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 65
  1. #1

    Da li imate neki poseban ritual?

    Bas sad pravim sebi nesicu...i pocnem da razmisljam,boze,da li ima jos neko sa slicnim ritualom?Sipam kafu u solju,vadim mleko iz frizidera i polakico prelivam isto preko kafenih mrvica,kako mi se (posto iskljucivo pijem mleko iz tetrapaka,ono kesato mi se 'oseti' ) ne bi nakupili mehurici od prebrzog 'ispumpavanja'...jer onda mi ,zaboga,kafa bude sa mehurima i balonima,a to ne da ne volem,nego bas ne volem..

    Da li vi imate nesto tako,sto se,jel'te,ne moze bas nazvati normalnim,ali je sastavni deo vas i vase svakodnevice?


  2. #2

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    ne palim svetlo prvih 15/ak minuta nakon sto se probudim ujutro.. to jel, da mi se oci ne bi sokirale od previse svetla pa bauljam u polu mraku

  3. #3

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Zasto Crnogorci imaju stolicu pored kreveta?
    Pa da se odmore od spavanja

    E pa ja odmaram pola sata
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    11 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    uh, ovaj ritual bi se mogao nadovezati na onaj post za fobije. ja imam ritual zvan pranje ruku: tri puta u veoma vreloj vodi i cetvrti u hladnoj, obavezno do laktova.
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Meni se jos odavno usadio ritual da uvek moram da njusnem nesto,pre nego sto ga pojedem..znaci mleko,jogurt...pasteta,meso...sve kvarljivo.Cisto da budem sigurna

  6. #6

    11 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat Sonja kaže:
    Meni se jos odavno usadio ritual da uvek moram da njusnem nesto,pre nego sto ga pojedem..znaci mleko,jogurt...pasteta,meso...sve kvarljivo.Cisto da budem sigurna
    e sonja, bas lijepo sto si me podsjetila. ja sam taj ritual pocela izvoditi kad sam pocela studirati, tl. jesti u studentskoj menzi (tko kod je bio u slicnoj situaciji, razumijeti ce). medjutim, iako se vise ne hranim u istoj, ja sam taj ritual zadrzala, samo ga sada izvodim manje napadno, a on se odnosi na bilo koju hranu.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Hihihi..jao draga Natty,i ja se trudim da ne bude napadno al' nekad bas bude...nehotice .Podsetila si me sad-jednom smo bili kod nekih prijatelja,i donesu mi casu soka...i meni nesto zasmrducka...i tako ja pocnem da njuskam tu casu kao nenormalna..mama gleda,daje znake,ja nastavljam sa njuskanjem sve dok nisam izjavila da 'nesto cudno mirise ova casa' ... (imala sam 10 godina ) ..

    Da se vratim na temu-setih se da kod secenja imam posebne sisteme...kad secem pomorandzu,obavezno je na kolutove,pa na pola,pa jos na pola...tako da imam cetvrtine krugova kad jedem ... paradajz se sece po pola,pa na kriske,sto sitnije..a lubenica iskljucivo na kocke..i tako...

  8. #8

    11 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat Sonja kaže:
    Hihihi..jao draga Natty,i ja se trudim da ne bude napadno al' nekad bas bude...nehotice .Podsetila si me sad-jednom smo bili kod nekih prijatelja,i donesu mi casu soka...i meni nesto zasmrducka...i tako ja pocnem da njuskam tu casu kao nenormalna..mama gleda,daje znake,ja nastavljam sa njuskanjem sve dok nisam izjavila da 'nesto cudno mirise ova casa' ... (imala sam 10 godina ) ..

    Da se vratim na temu-setih se da kod secenja imam posebne sisteme...kad secem pomorandzu,obavezno je na kolutove,pa na pola,pa jos na pola...tako da imam cetvrtine krugova kad jedem ... paradajz se sece po pola,pa na kriske,sto sitnije..a lubenica iskljucivo na kocke..i tako...
    ma samo scjekaj i dalje. takve stvari u potpunosti razumijem
    npr. mene ponekad jedna kevina drugarica zove da dodjem kod nje na kafu, a ja i ako naletim jednom u sto godina, jedva i kafu srknem jer je zena sva muzgava, ili lazem da me boli stomak, pa jos bolje, ne popijem nista.
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Uhhhh...
    Ako se to moze nazvati ritualom, svaki put kad mutim nes kafu, obavezno prvo ukljucim muckalicu u struju, pa tek onda radim ostalo
    Kad otvaram novu kutiju cigara, skinem onaj celofan, iscupam onaj papircic (foliju, whatever) unutra, i onda celofan isavijam nekoliko puta, da bih ga obmotala onom trakom koja sluzi da se isti lakse skine sa kutije... onda sve to umotam u onaj papiric i bacim u pepeljaru... ako je iko razumeo sta sam ja sad napisala

    Imam ja jos takvih radova, samo treba da se setim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    11 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat Meggy kaže:
    Uhhhh...
    Ako se to moze nazvati ritualom, svaki put kad mutim nes kafu, obavezno prvo ukljucim muckalicu u struju, pa tek onda radim ostalo
    Kad otvaram novu kutiju cigara, skinem onaj celofan, iscupam onaj papircic (foliju, whatever) unutra, i onda celofan isavijam nekoliko puta, da bih ga obmotala onom trakom koja sluzi da se isti lakse skine sa kutije... onda sve to umotam u onaj papiric i bacim u pepeljaru... ako je iko razumeo sta sam ja sad napisala

    Imam ja jos takvih radova, samo treba da se setim
    e ne mogu da vjerujem ovo za foliju i papiric. skonatala sam 100%. mene zbog toga jos uvijek svi cudno gledaju, a vec su se trebali navici.
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    14 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Kada ujutru odem u kupatilo, ja sve radim po nekom redu. Znaci, prvo perem zube, onda se umijem, ocesljam se, pa onda stavim kremu za lice. Ne znam zasto, ali uvek tim redom. A kada jedem, ali ovo radim samo kada sam u sopstvenoj kuci, sednem na jednu nogu, a drugu stavim na stolicu pored mene Kada sam pred kompjuterom, uvek prekrstim noge kada sednem, mislim da se to zove turski sed, ili tako nesto.

  12. #12

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat Meggy kaže:
    Kad otvaram novu kutiju cigara, skinem onaj celofan, iscupam onaj papircic (foliju, whatever) unutra, i onda celofan isavijam nekoliko puta, da bih ga obmotala onom trakom koja sluzi da se isti lakse skine sa kutije...
    pre sam imala ritual da kad otvaram novu kutiju cigareta, obavezno taj celofan presavijem i stavim u donji deo folije.. onaj sto ostane kad se skine onaj gornji deo na taj nacin sam razlikovala svoju kutiju od drugih.. no to sam iz ne znam kojeg razloga prestala da radim..

    jutarnji ritual mi je da pojedem kashiku meda (mljac!).. u dedino ime, posto je bio pchelar.. tako mi svako jutro kroz misli preleti detinjstvo.. skupljanja meda, zujanje pcela, zvakanje satja..
    taj mi je ritual posebno drag

  13. #13

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat kissigirl kaže:
    A kada jedem, ali ovo radim samo kada sam u sopstvenoj kuci, sednem na jednu nogu, a drugu stavim na stolicu pored mene
    Ovo i ja radim (samo sto je meni druga dole na podu ) Imam i drugu varijantu, da levu podignem i stavim je na stolicu na kojoj sedim... ono, dobar tretman za koleno


    Kada sam pred kompjuterom, uvek prekrstim noge kada sednem, mislim da se to zove turski sed, ili tako nesto.
    Ja cu pokusati da objasnim kako sedim za kompjuterom... ali samo pokusati
    Elem, isto kao za ruckom, sednem na levu nogu, a desnu prebacim preko te leve koja je savijena... sad sam se setila da je jednostavnije da uslikam



    Jednostavno, zar ne?

    A u turskom sedu nikad ne sedim, meni vise odgovara obrnuto - sa nogama sa strane. A vecina ljudi ne bi izdrzala vise od par sekundi da tako sedi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #14

    Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    Citat kissigirl kaže:
    Kada ujutru odem u kupatilo, ja sve radim po nekom redu. Znaci, prvo perem zube, onda se umijem, ocesljam se, pa onda stavim kremu za lice. Ne znam zasto, ali uvek tim redom. A kada jedem, ali ovo radim samo kada sam u sopstvenoj kuci, sednem na jednu nogu, a drugu stavim na stolicu pored mene Kada sam pred kompjuterom, uvek prekrstim noge kada sednem, mislim da se to zove turski sed, ili tako nesto.
    Ja takodje primenjujem neki red kada se tusiram. Prvo, naravno, ide tusiranje, zatim stavljam dezodorans a zatim susenje kose.

  15. #15

    11 Odgovor: Da li imate neki poseban ritual?

    sjetila sam se jos jednoga. kad slazem pare u novcanik, obavezno idu novcanice od vece ka manjoj i ona glava mora da bude okrenuta prema gore. kad god primam kusur, ja ih tako lijepo uredno slazem u novcanik, na veliku zalost onih iza mene
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iščekujete li neki film!?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 11:14
  2. Neki novi klinci
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2006, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •