Napravi svoj svet - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39
  1. #16

    Odgovor: Napravi svoj svet

    To je moj svijet
    Arsen Dedic

    To je moj svijet, tu je moj dom
    Sve sto imam u gradu je tom
    To je moj svijet, tu je moj dom
    Sve sto imam u gradu je tom

    Sve su duze moje noci, sto nas dalje nosi brod
    Kao prazni oceani sad su nasi dani
    Sve dalje i dalje plove ruke k'o u snu
    Samo pjesma jos vrati me tu

    Ta bogatstva moja stara nisu mozda 'ko zna sta
    Al' se nade u mornara ljubavi i snova
    I ako se klapa kao nekad jos sastat' zna
    Nista vise tad ne trebam ja
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Moj svet, cista utopija. Jos od praistorije, mocni su grabili, jaki su udarali, slabi su stradali. Kroz istoriju ljudskog roda vidimo da je samo nasoj vrsti svojstveno da zeli i otima, samo ako moze, vise nego sto treba.
    Moj svet je svet pravicnosti, da i danasnji bogatasi ostave zaduzbine i pomazu siromasne, ali oni cute, da siromasnih nema, da se do posla dolazi, bas kako pise u propisima, na osnovu znanja i sposobnosti, da pojedini ne kradu toalet papir i sijalice u firmi, a kritikuju politicare i ine kao lopove, lopovluk je lopovluk, svako maznjava ono sto moze, ti sto maznjavaju papir, da su slucajno u situaciji maznjavali bi vise.
    I najvaznije, moj svet bi bio svet gde bi deca bila srecna, zdrava, i bezbrizno rasla.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #18

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Možda nekom naš SveT, u društvenom, socijalnom, kulturnom, religijskom smislu izgleda idealno...nekom drugom izgleda potpuno drugačije...a onom trećem to uopšte nije važno...

    Iznesite Vašu ( naravno maštovitu ) sliku SveT-a u kome bi ste Vi našli potpuni mir i bili potpuno zadovoljni.
    E znaš šta, ovako je sasvim ok, jedino kad bi me tresnula neka ogromna lovurina, ali toliko ogromna da, recimo, i vama forumašima mogu da da ispunjavam bizarne želje.

    Bio biH kao Majkl Đekson, samo malo drugačiji.

  4. #19

    Odgovor: Napravi svoj svet

    moj licni savrsen svet bi bio u nekom megapolisu ,medju umetnicima svih fela........jedino su umetnici bica koja uvek zadrzavaju radoznalost i sposobnost da uce...
    u tom svetu svakako ne bi bio Djekson.....on je degenerik.....cak i veci od onog ogavnog Hju Hefnera....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #20

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Bio biH kao Majkl Đekson, samo malo drugačiji.

    Kad rekoh da biH bio kao on, mislio sam na količinu kinte dok je bio u zenitu...

    ....ovo "malo drugačiji" znači:

    ne bih bio pedofil
    ni plastikanac
    ni ženskastog glasića
    ne bih nosio bele čarape
    ni kabriolet cipele.


    I od SD-a biH napravio umJetNoGrad...





    E, a tebe biH postavio za gradonačeniCu...politiĆarko moja....stroga ali pravedna...

  6. #21

    Odgovor: Napravi svoj svet

    na osnovu znanja i sposobnosti, da pojedini ne kradu toalet papir i sijalice u firmi, a kritikuju politicare i ine kao lopove, lopovluk je lopovluk, svako maznjava ono sto moze, ti sto maznjavaju papir, da su slucajno u situaciji maznjavali bi vise.
    He,he, he, baš vala tako..svako u skaldu sa mogućnostima...

    E znaš šta, ovako je sasvim ok, jedino kad bi me tresnula neka ogromna lovurina, ali toliko ogromna da, recimo, i vama forumašima mogu da da ispunjavam bizarne želje.
    Dobro..držimo te za reč...
    Čisto da te podsetim..loto je 1,5 mil. skokni i uplati...

    moj licni savrsen svet bi bio u nekom megapolisu ,medju umetnicima svih fela........jedino su umetnici bica koja uvek zadrzavaju radoznalost i sposobnost da uce...
    Eto još jedne ne ispoljene umetničke duše...

  7. #22

    Odgovor: Napravi svoj svet

    ''...ja imam svoj mali svet i oko njega kineski zid...''

    mogu da mašim temu do ujutro
    Poruku je izmenio Uprolazu, 13.08.2009 u 21:05

  8. #23

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Otkad sam počela da mislim svojom glavom...a možda i od ranije ja imam svoj mali svijet...i prosto mi lijepo u njemu da nemam namjeru da se ćoram ni s kim niti da puštam kojekave u njega. Vrata pašu samo za moje mekano, gipko tijelo, i svako malo se provučem kroz njih...i uživam. Ustvari, "ovdje" sam jer moram biti...auuuu što je meni tamo lijepo.
    Možda sam i fulala temu...naime pišem live from Mojot svet
    Možda sam i wacko... ali uslov da se ima svoj svijet je upravo taj...i imaginatiiiiion. Odoh dalje... tek sam stigla...treba obići sve.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #24

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Bio bi to svet u skoro svemu sličan ovome u kome sad živim...isti ljudi oko mene ili ja oko njih ...dodala bih u njega još malo više zelenila, životinja, znala bih i da pričam sa životinjama, moj Mićko bi bio stalno uz mene...uživali bi mnogo više, a manje radilil...i naravno tu bi imala godišnji odmor kad god hoću...jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  10. #25

    05 Odgovor: Napravi svoj svet

    Moj svet - moja harmonija ..
    Ples i melodija,ljudi koji su ljubazni,svet bez izopacenosti ,sloga i mir,svet bez bolesti,vecita zabava i naravno pored mene moj covek

    Posto sve ovo meni deluje kao Raj,mora da postoji i Pakao ..

    U njemu svi oni koji su nekada nekom pocinili zlo, da ih muce gori ili njima slicni,bez mogucnosti smrti.

  11. #26

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Eh, moj svet.
    Ja vec odavno zivim u nekom svom svetu, ako se to racuna.
    Oko mene kineski zid, pristup imaju samo osobe koje su mi drage i sa kojima mogu i cutnjom da se razumem.Ne doticu me tudja misljenja,ogovaranja i u njega ne ulaze savetodavci.Stavila sam magicne brave na ulaz, koje ih razdrmaju zestoko ako ne pozvani pokusaju da kroce na moju teritoriju.
    Odavno sam shvatila da je to najbezbolnije za mene.
    Sta drugi o tome misle, ne dajem ni pet para.

    Jos par nijansi na koje ne mogu da uticem - tipa sreca i zdravlje mojim najdrazih i moj mali zivot bi bio i moj mali svet.

  12. #27

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Da bi bilo ko mogao "napraviti" svoj svet, prvo i osnovno je da bude slobodan!
    Ako čovek nije slobodan, onda je rob!
    A ako je neko rob bilo kome ili bilo čemu, onda se svaki pokušaj 'pravljenja sopstvenog sveta' ruši kao kula od karata...

    Sa materijalističkog aspekta slobodan je onaj čovek koji može sa sobom da radi šta hoće. Materijalista smatra da je "slobodan" ako uspe da organizuje svoj život tako da drugi brinu o njemu. On obično želi da mu njegovi roditelji, preduzeće ili država obezbede hranu, stanovanje, obrazovanje, oblačenje, medicinsku zaštitu, neku platu i zabavu. Ovakav oblik usluge se obezbeđuje u zatvoru!

    Pošto su ljudi u ovom svetu u velikoj meri prihvatili materijalistički koncept "slobode", planeta Zemlja se pretvorila u jedan veliki zatvor, a njeni stanovnici su dobrovoljno postali robovi!

    Svaki odrasli muškarac se u nekom trenutku svog života nalazi pred izazovom da odgovori na tri životna pitanja->
    1. Da li želi da finansijski zavisi od drugih ljudi (poslodavca)?
    2. Da li želi da drugi određuju kako treba da osniva i vodi porodicu, i koliko će imati dece?
    3. Da li želi da mu osobe izvan njegove porodice vaspitavaju decu i određuju ko će mu biti prijatelj?

    Muškarac koji prihvata duhovni sistem vrednosti na sva gornja pitanja će odgovoriti sa "ne", i to je prvi korak u dostizanju istinske slobode u ovom svetu. Drugi korak je "osposobljavanje", odnosno praktična primena prihvaćenog koncepta slobode. Kada shvati i razume šta je sloboda, a šta ropstvo, muškarac može da krene u dostizanje slobode, koju i kada dostigne mora stalno da čuva i neguje.
    I tada se stvaraju preduslovi za pravljenje svog sveta, u kojem će porodica i njena sloboda biti na prvom mestu...

  13. #28

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Da bi bilo ko mogao "napraviti" svoj svet, prvo i osnovno je da bude slobodan!
    Ako čovek nije slobodan, onda je rob!
    Da bi čovek bio slobodan, on prvo mora da spozna sebe. Spoznajući sebe spoznaje druge i svet u kome živi. Tek tada on stiče slobodu i pravo na kreaciju jer može da ulazi i izlazi iz različitih intetiteta. Slobodan čovek zna da se iza svih indetiteta krije on sam, a da su intetiteti samo igra na pozornici života. Ukoliko čovek ne može svojom voljom da napusti indetitet, iz bilo kog razloga, onda je on rob. A ukoliko se krvnički indetifikuje sa indetitetom ( na primer-indetitet vernika ) onda je on robčina..

    Sa materijalističkog aspekta slobodan je onaj čovek koji može sa sobom da radi šta hoće. Materijalista smatra da je "slobodan" ako uspe da organizuje svoj život tako da drugi brinu o njemu.
    Daleko od toga da je on slobodan....čak šta više on je veoma zauzet..
    Međutim, ne treba smatrati da je materijalizam nešto loše. Treba stvarati, praviti, raditi, doprinositi ali uvek znati da je to samo identitet iz koga čovek može sam i bez posledica izaći.

  14. #29

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ukoliko čovek ne može svojom voljom da napusti indetitet, iz bilo kog razloga, onda je on rob. A ukoliko se krvnički indetifikuje sa indetitetom ( na primer-indetitet vernika ) onda je on robčina..
    Očigledno da si ti ovde polupao neke lončiće



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Daleko od toga da je on slobodan....čak šta više on je veoma zauzet..

    O da,
    i to ne "neke", nego sve lončiće si polupao ...

    Da li si primetio da sam naglasio-> "...Slobodan sa MATERIJALISTIČKOG aspekta"?
    I da sam reč "slobodan", u tom kontekstu, stavio pod navodnike?
    Naglasivši da se takve usluge dobijaju u zatvoru?
    A ako je neko u zatvoru, ne može biti slobodan...jel?
    Ne?
    E pa jadni ti lončići...

  15. #30

    Odgovor: Napravi svoj svet

    Do pre dve i po godine bih verovatno imala šta da napišem na ovu temu, da pustim mašti na volju i kroz pisanje proživim sve svoje želje..a bilo ih je puno, jako puno..

    sada..sada imam samo jednu jedinu želju koja bi moj svet učinila savršenim..samo jedna zdrava ručica moje devojčice i ništa više..

    i da, nekako je baš strašno kad čovek ima samo jednu želju..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čarobni svet roštilja
    Autor Bule u forumu Recepti
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 06.01.2013, 09:35
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29
  3. Napravi (forumsku) vladu!
    Autor memento u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.11.2010, 21:37
  4. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  5. Napravi Vladu :)
    Autor BaneK u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 26.07.2008, 21:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •