Inflacija ljubavnih simbola...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Inflacija ljubavnih simbola...

    Ne znam kako to radite vi, ja volim da poklanjam voljenoj osobi, a volim to ciniti i u nematerijalnim oblicima simbola ljubavi.

    Poklanjam uvek od srca, kad sam zaljubljen, ti simboli sami od sebe pokrecu u meni neku toplinu u dushi, kao da mi porucuju: pokloni me njoj!

    Tako se desava da odem u cvecaru i ne kupujem joj cvece jer ne nalazim vrstu ili boju koju moje srce moze da upari sa njenom imaginacijom o sebi u meni...

    Problem je u sledecem:
    Ako ljubav propadne, sve materijalne i nematerijalne manifestacije simbola ljubavi postaju zauvek pridruzene njenoj pojavi u meni.
    Nisam u stanju nekoj sledecoj ljubavi pokloniti istu nijansu cveca, istu muzicku numeru, sliku, smajli, knjigu, cak kada bolje pomislim ne mogu je ni grliti, ljubiti na isti nacin, ne mogu je ni voditi na ista mesta, jesti istu hranu...

    Kada nekim slucajem ipak desi da poklonim istu stvar, uvek osetim neki cudan osecaj da smanjujem vrednost svoje trenutne ljubavi, smanjujem cistotu onoga sto mora biti najcistije u svetu.

    Pitanje je, sta raditi kada svi simboli nestanu, kada su sve divne stvari naseg zivota poklonjene? Sta onda poklanjati? Ima li ljubavi kada potrosimo sve ono sto mozemo dati?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #2

    14 Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Da li uopšte postoji želja za ''poklanjanjem''?

    Nekako mi ''potrošnja'' nije u skladu sa željom, još manje sa ljubavlju



    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Da li uopšte postoji želja za ''poklanjanjem''?

    Nekako mi ''potrošnja'' nije u skladu sa željom, još manje sa ljubavlju



    sorry, but ne razumem te...
    te ne mogu ni odgovoriti...

    ljubav je stalno pruzanje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Jeste, ljubav je stalno pružanje, darivanje...
    Ukoliko nestane želja za davanjem - nestaje i onoga što nazivamo ljubavlju...

    ili misliš drugačije?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Naravno ali to i pitam...
    Recimo poklonis svoju omiljenu pesmu nekoj dragoj osobi...
    Tada ta pesma postane zajednicka... Ako ta draga osoba ode iz tvog zivota, u tebe ce ta pesma uvek podsetiti na nju...
    I kako onda tu pesmu pokloniti nekoj sledecoj ljubavi?
    Posle nekog zivotnog iskustva pola svojih omiljenih stvari ne mozes pokloniti jer su vezana za neku uspomenu, za neku drugu ljubav...

    Ili samo ja tako razmisljam?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Polako...

    Nekada... naša... omiljena pesma je samo naša i ničija više... kao i snovi i maštanja...

    Kada, i ako se pojavi nova ljubav - svakako ću da ''idem dalje'', sa nekim novim željama, žudnjama, čak i pesmama...

    Ono što ostaje u meni je opisano na love hunterovoj temi: ''Sav moj bol ... ''

    Da li mi to pričamo o istim stvarima, na različite načine?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Kad poklanjam, gledam da to što poklonim bude adekvatno osobi kojoj dajem, ali i da oslikava naš odnos.
    Još nisam srela dve iste osobe niti sam imala isti odnos sa njima. Poklanjanje i davanje nosi neki pečat jedinstvenosti i ne može devalvirati.
    Ali, imam neke druge simbole koje mi znaju predstavljati problem. Tu mislim na neka mesta na koja ne mogu da odlazim sa nekim drugim jer ih pamtim kao "naša" i nekako bi mi bilo svetogrđe bivše ljubavi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Ako sam dobro razumela...na pr. pesmu koju sam nekada "polonila" nekon bivsem (iako je to moja omiljena) ne bih trebala da "poklonim" nekom sadasnjem ili buducem

    Mada, osetila samo jednom taj osecaj koji navodis. "Nesto" sto je bilo namenjeno nekom pogresnom (ok, setiH se Goge...da, tada jesam mislila da je pravi) sam poklonila drugoj osobi. Na njegovo insistiranje.
    Osetila se malo
    Ali ne iz razloga da tog nekog bivseg izdajem (i nesto sto smo tada delili) vec sam se osecala malo i zao mi je bilo sto TO nije namenjeno bilo tom drugom...
    Uspela sam da prevazicem taj osecaj i drago mi je da (ipak) nije sve to bilo bzvz i da je u pravim "rukama"
    Ustvari shvatila to kao....da sam nesvesno i neznajuci (tada) radila to upravo zbog njega...

    E tako...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje je, sta raditi kada svi simboli nestanu, kada su sve divne stvari naseg zivota poklonjene? Sta onda poklanjati? Ima li ljubavi kada potrosimo sve ono sto mozemo dati?
    Nikad sve te divne stvari iz naseg zivota ne mogu nestati.
    Ako ima ljubavi, naci ce se novi simboli koji ce obeleziti tu vezu i tu ljubav.
    Za pesme se ne vezujem, nikad nikom ih nisam poklanjala ni imala sa nekim nasu pesmu.
    Poklone koje sam poklanjala uvek su bile u skladu sa tom osobom, kojoj su namenjene.
    Ni jedna sledeca ljubav, ne moze biti kao prethodna.
    Osim ako ne trazis u novoj spas, kako bi zaboravio staru.
    Tako i sa simbolima, ostaju tamo gde su dati u tom momentu, kad sam mislila da tako treba.Nista me ne podseca.

    Podsecaju me jedino neka mesta, ulice ... kuda smo koracali.
    To i sad zaobilazim u sirokom luku.

    Ima ljubavi, nikad ne mozes sve dati, uvek za novu ljubav ostaju neki novi simboli,
    navike.
    Svaka ljubav ima svoju pricu.
    I svaka je jedinstvena i svoja, tu simboli nisu potrebni.

  10. #10

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Mislim da se simboli ne mogu "potrositi" - kao sto to ne moze ni ljubav.
    Sa novom ljubavi se pronalaze novi simboli ....... jer je sama "prica" drugacija. Sve "staro" ostaje kao deo uspomena, a cak i ta neka njihova "jacina", vremenom bledi.




    ps. U trenutku kada bih dobila to nesto, sto me je nekad za nekog drugog vezivalo, a sada od nove ljubavi: ne verujem da bih bila toliko sentimentalna da u tom trenutku mislim na proslost..... cenila bih paznju i zelju da me obraduje - onaj koji to cini u sadasnjosti.

    Onaj ko nas voli - voli nas sa nasom proslosti ....... i svakako razume da nju cine mnogi simboli i razne lepe uspomene.

  11. #11

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Naravno da ne mogu da nestanu.Pa ja ih imam na pretek da ih prodajem.I uveren sam da ih nikad necu izgubiti uvek cu biti kao sad romantik do poslednjeg trenutka.To sam ja i ostacu,drugacije ne mogu i necu.Sve za ljubav

  12. #12

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Ako je vec takva situacija,tu ljubavi nije ni bilo,kako je onda mozhe biti?Najbolje je zhenama uvek,ali uvek,poklanjati cvece...I gledati ih u ochi,da vidish njihovu reakciju...A to se vidi u ochima,po osmehu,pokretima,izgovorenih rechi dok prima poklon (ako je osmeh "kiselo-veshtachki",materijalista 1. klase,ako se obraduje tad i sledeci put,i sa njenog lica "ispadne" iskren osmeh,onda je ona prava)...
    Me Bring Da Enlightenment...

  13. #13

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    (ako je osmeh "kiselo-veshtachki",materijalista 1. klase...
    Ma, jok, frajeru. Nema vazu. Nije ljubitelj rezanog cveća. I garant će da zaboravi da promeni vodu u tegli i samo će svenuti.
    Pre nego što pokloniš, upoznaš osobu. Ne generalizuješ.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #14

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ma, jok, frajeru. Nema vazu. Nije ljubitelj rezanog cveća. I garant će da zaboravi da promeni vodu u tegli i samo će svenuti.
    Pre nego što pokloniš, upoznaš osobu. Ne generalizuješ.
    Ja ne volim cvece, ni rezano, ni u saksiji, ni plasticno...Jedino moze da prodje jorgovan npr i to ako se ubere dok se setamo...Ali...Dok je moj sadasnji muz bio u vojsci, za moj rodjendan je poslao svoju sestru da mi donese buket cveca. To me je toliko dirnulo, jer nije bilo bitno da li mi je poklonio cvece, cokoladu (sto bi npr bio pun pogodak ), ili mindjuse, narukvicu - bitna je namera. Nije bitno da li mi je poklonio cvece ili porsche ali ako je to uradio eto zato sto se mora i sto je takav red ili da bi video moju reakciju, ja istu necu ni imati....
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  15. #15

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ma, jok, frajeru. Nema vazu. Nije ljubitelj rezanog cveća. I garant će da zaboravi da promeni vodu u tegli i samo će svenuti.
    Pre nego što pokloniš, upoznaš osobu. Ne generalizuješ.
    Prvo,necemo da se vredjamo,jer "frajer" je pogrdan naziv...To shto ste vi zhene tom nazivu promenile znachenje,to ne znachi da je to tako...
    Ako ce sve to da zaboravi,znachi da je materijalista...Da je dobila dijamant,nikad ne bi zaboravila na njega,je l` tako?Nego bi ga non-stop nosila sa sobom i na sva usta hvalila svojim drugaricama...A ako nema vazu,mozhe i obichna chasha da posluzhi za tu svrhu...
    Ako "nije ljubitelj rezanog cveca",znachi da nije ljubitelj ni tog ko joj poklanja,znachi da joj nishta nije bitno...Samo "opipljive" stvari...
    I sad ti,naravno,mozhesh deci da prichash bajke kol`ko zhelish,ali ja nisam dete,a zhene sam davno provalio...
    Normalno je da to nijedna nece da prizna,ali zato i postoje "testovi",a ovo je samo jedan od njih...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izbor novosadskog simbola i suvenira
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.04.2010, 09:40
  2. Index pojmova, simbola, licnosti....
    Autor Kalina u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 15:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •