Inflacija ljubavnih simbola... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Ako "nije ljubitelj rezanog cveca",znachi da nije ljubitelj ni tog ko joj poklanja,znachi da joj nishta nije bitno...Samo "opipljive" stvari...
    Rezano cvece je takodje "opipljiva stvar". Ili ti mozda mislis da je to nesto apstraktno?

    Nego, nije stvar u tome. Rec je o tome da treba da poznajes osobu kojoj nesto poklanjas. Meni bi, recimo, taj isti dijamant prekrila prasina jer ne nosim apsolutno nista od nakita i to je poklon koji meni ne bi znacio ama bas nista, iako bi nekom drugom bio san snova. E, na to se misli kad se kaze da treba da poznajes osobu kojoj nesto poklanjas. Mada, kapiram ja da ti ne mozes da se oslobodis te mrznje koju osecas prema zenama, pa je neminovno da to izbija iz svakog tvog posta.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #17

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Prvo,necemo da se vredjamo,jer "frajer" je pogrdan naziv...To shto ste vi zhene tom nazivu promenile znachenje,to ne znachi da je to tako...
    Zbilja, tebe bi retko ko mogao da uvrsti u frajere. Moja nepromišljenost. Izvinjavam se.
    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Ako ce sve to da zaboravi,znachi da je materijalista...Da je dobila dijamant,nikad ne bi zaboravila na njega,je l` tako?Nego bi ga non-stop nosila sa sobom i na sva usta hvalila svojim drugaricama...
    Bio bi red, pre nego što ga pokloni, da prvo proveri voli li i nosi li nakit. Ako ne postoji ni minimum zainteresovanosti za njen ukus, navike i afinitete, džaba mu svi dijamanti ovog sveta.
    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    A ako nema vazu,mozhe i obichna chasha da posluzhi za tu svrhu...
    Veruj mi, to muškarcima ne prija. Jer upravo nedostatak vaze u kući im govori da su promašili poklon.
    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Ako "nije ljubitelj rezanog cveca",znachi da nije ljubitelj ni tog ko joj poklanja,znachi da joj nishta nije bitno...Samo "opipljive" stvari...
    Da, a njemu samo nije bitna ona. Odrađuje stvar po savetima iz časopisa. Opšta mesta. Ona voli cveće. Rekla Draga Saveta.
    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    I sad ti,naravno,mozhesh deci da prichash bajke kol`ko zhelish,ali ja nisam dete,a zhene sam davno provalio...

    Citat Skidatch_Mraka kaže: Pogledaj poruku
    Normalno je da to nijedna nece da prizna,ali zato i postoje "testovi",a ovo je samo jedan od njih...
    Samo ti testiraj. Nećeš daleko stići.

    Kada poklon predstavlja pravi simbol ljubavi, tu nema inflacije simbola bez obzira da li je ljubav opstala ili ne. Ona je simbol vremena, zajedništva, poznavanja, davanja... I jedinstvena je, nema opštih mesta.
    Ono što može da devalvira u mojim očima je čovek. Upravo onaj koji sluša (ili čita) savete o pojmu simbola ljubavi, koji se ne potrudi da pronikne u tebe i koji, posle svega, očekuje da mu se prostreš pred noge zato što te udostojio da te uvrsti među "sve ste vi iste". Tu nema ni čoveka, ni ljubavi, a time ni simbola. Bespredmetno je onda o takvim kvazi-simbolima i raspravljati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Inflacija ljubavnih simbola...

    I sad ti,naravno,mozhesh deci da prichash bajke kol`ko zhelish,ali ja nisam dete,a zhene sam davno provalio...
    Ali ih na svoju žalost nisi povalio
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Izbor novosadskog simbola i suvenira
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.04.2010, 08:40
  2. Index pojmova, simbola, licnosti....
    Autor Kalina u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 14:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •