Prelomni trenuci u vezi...
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    14 Prelomni trenuci u vezi...

    Pod prelomnim trenucima u vezi, smatraju se, recimo:

    Upoznavanje sa prijateljima je prvi ''prelomni trenutak'', osim u slučajevima kad uđete u vezu sa osobom iz zajedničkog kruga prijatelja, ali tu opet dolazi do reakcije vaših zajedničkih prijatelja.

    Upoznavanje sa roditeljima


    Zajednički život pre stupanja u brak, počinjanje zajedničkog života je logičan korak...

    Razgovori o budućnosti potpuno je normalno da kad volimo, zamišljamo i zajedničku budućnost sa tom osobom.
    Kako bi ta budućnost dobila realniju perspektivu, potrebno je utvrditi u kolikoj meri se partnerovi planovi i viđenje budućnosti podudaraju sa vašom.



    Životne promene završetak školovanja, novo radno mjesto, nova funkcija na poslu, preseljenje, zasnivanje porodice, dolazak novog člana u porodicu i dr. - utiču na nas i sa njima se menjamo.
    Godinama evoluiramo u nove osobe i jedini način da veza opstane i prebrodi sve spoljne promjene i uticaje je da partnera iz dana u dan upoznajemo i prihvatamo
    Deo primera ''prelomnih trenutaka''...

    Kako ste se borili i izborili za vašu vezu,
    ili možda niste?

    Da li ste spremni da se uhvatite u koštac sa ''prelomnim trenucima''?

    U kojoj meri ste spremni da se ''dajete'' u borbi za vašu,
    uslovno rečeno ljubav, vezu.. kako god...?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Uh,nasa veza od samog pocetka je puna prelomnih trenutaka.
    Zivjeli smo u razlicitim drzavama,poticali iz razlicitih porodica,razlicite vjere itd...
    U momentu kad sma ga upoznala spremala sma se da odem u Francusku da zivim i nisam,udadoh se za njega.
    Od samog starta bilo je jako tesko ustrajati usprkos okruzenju i njihovom sumnjicavostima,protivljenjima,zajednicki zivot gde on,jos uvek,jedini unosi novac u kucu,navikavanje jedno na drugo s obzirom da smo se kratko znali...
    Mali milion problema ali smo u vezu i brak usli sa stavom da svaki problem mozemo resiti samo ako ga zelimo resiti i do sada sve uspesno funkcionira...
    Lagala bih kad bih rekla da je tako stalno,sve savrseno,nije...Masa je tih prelomnih trenutaka a mi i dalje uspjevamo i imam osecaj da svakim novim danom koji dodje,svakom novom preprekom koju prebrodimo, mi smo sve jaci i stabliniji.
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    meni je prelomni momenat biJo kad je otisao preko.. sad je tamo vec cetiri meseca, ako ne zapici za Portoriko, onda dolazi sledece nedelje (missim, bolje bi mu bilo ) a ako ode i tamo.. onda ne znam kad se vidimo, od mene, moze i da mu se srusi avion onda
    i mislim da je ovo zaista jedan veliki dokaz osecanja, sa obe strane meni je ovo bar pokazalo koliko mu verujem, jer npr. on bi veoma lako saznao da li sam ja njega prevarila ovde, jer zivim u malom mestu i vesti jaaaako brzo putuju, dok je on na drugoj strani planete i blage veze nemam sta radi, osim da radi.. pa mi i ne ostaje nista drugo do da mu verujem
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Kod nas je bilo dosta prelomnih trenutaka.

    Kao prvo to je uopste nasa veza,jer smo dugo godina bili drugari,plakali jedno drugom na ramenu zbog nekih drugih ljubavi,...

    Drugi prelomni momenat je nas prvi raskid.Mislim da sam se tada u stvari i zaljubila u njega.

    Treci je odlazak u vojsku.Tada smo se vezali jedno za drugo.

    Cetvrti je povratak iz vojske-nismo vise imali nameru nikada da se razdvajamo.

    Peti je njegovo zaposlenje,a zatim i moje

    Sesti je veridba

    Sedmi je svadba

    Osmi je rodjenje nase dece

    Deveti je selidba

    a deseti je ulazak kompjutera i kablovske TV u nas zivot
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #5

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Prvi prelomni momenat je bio upoznavanje sa njegovim prijateljima.Pokušavali smo, ali nije vredelo, nisu mi dali šansu.Odrekao se svojih prijatelja jer nisu mogli mene da prihvate (mnogo sam mlađa od svih njih).

    Poslednji prelomni momenat je bio kada je roditeljima rekao NE.Obzirom da je sin jedinac, roditelji su navikli da im je stalno na raspolaganju. Jednom smo obećali jedno drugom da se nikada više nećemo svađati zbog roditelja.Prelomili smo zajedno.Bilo je teško, posebno drugoj strani, ali sve je nekako leglo na svoje mesto tj. malo su promenjeni prioriteti.

    Između ova dva momenta je bilo još mnogo situacija kada smo morali doneti odluku ili-ili.
    Mislim da nikada zapravo nismo ni imali problem pri donošenju važnih odluka jer uvek možemo da računamo jedno na drugo.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  6. #6

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Svaka veza ima bar poneki prelomni trenutak. Brojni su faktori koji utiču na naše odluke u takvim situacijama. Izboriti se za uspešno trajanje veze nije uvek ni lako ni jednostavno. U tim trenucuima dolaze do izražaja naši kvaletiti, ali i naše mane. Znam primere kada, inače dobri ljudi, nisu bili dorasli, u pojedinim situacijama, izazovima koje je život upriličio njihovim vezama. Naravno te veze su se raspale. Sa druge strane, ima veza koje su opstale i u daleko težim prilikama, zato što su osobe u njima bile odgovorne, nesebične, mudre i hrabre i volele se međusobno, pre sega...

    I ja sam imao takvih trenutaka. Tada sam ih, hvala bogu, uspešno rešavao, ne shvatajući u punoj meri koliko su u stvari bli sudbinski. Dosta kasnije sam tek uočavao da su bili prelomni i dosta teži nego što sam onda i mislio...

    Ljubav i nesebičnost su, čini mi se, uz brojne druge činioce, ipak najvažnije osobine ljudi koji se uspešno bore za očuvanje svoje veze...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Jedna jedina promena, prinudjenje za odluku od treceg lica i ode sve dodjavola...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Prelomni trenuci su skoro svakoga dana!
    Mislim tako, jer uzasno me nerviraju price kod devojaka koje imaju drugove
    jos odavno . . . Sa njima se druze, piju kafice, povremeno setaju... Nema tu nista lose, ali u svemu Tome, NAVODNO, devojke nece da imaju nista sa njima... ALi Momci hoce, zele mnogo vise od svega toga...
    Ovo govorim, jer iz dana u dan to mozda menja ili ne menja odnose izmedju parova, ali... Uvek Postoji sumnja koja dovodi ponekad i do Tih prelonmih trenutaka...

  9. #9

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Citat lukasbertoni kaže: Pogledaj poruku
    Ovo govorim, jer iz dana u dan to mozda menja ili ne menja odnose izmedju parova, ali... Uvek Postoji sumnja koja dovodi ponekad i do Tih prelonmih trenutaka...
    To nije prelomni trenutak nego Ljubomora
    A ljubomora je problem...

  10. #10

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Svasta! Pa ako devojka nece, dzabe je i ako on hoce...Divno je imati druga, tj. prijatelja...Devojka nije NAVODNO da nece, vec NECE! A glupo je posmatrati zensku osobu svojim sopstvenim ocima...Verovatno ti tako gledas na svoje drugarice, pa mislis da one gledaju tako i na tebe...
    Treba razgraniciti neke stvari...Zna se kako se prijatelji ponasaju jedni prema drugima, a zna se kako se ponasaju oni koji zele malo vise...Prepozna se to...
    Ja imam muskarca za prijatelja i ne bih ga menjala nizasta na svetu..Ako ce to prijateljstvo biti prepreka mojoj vezi sa nekim covekom, onda mi takav covek i ne treba...Uostalom, ja bih upoznala svog prijatelja sa mojim dragim, pa neka se i sam uveri, ako bas ne veruje u tvrdnju da medju nama nema niceg vise od toga...

    Bas je bezveze da ove stvari dovode vezu u krizu...Kriza ce poceti onoga trenutka kad pocnes da joj branis da ima prijatelje....

  11. #11

    Odgovor: Prelomni trenuci u vezi...

    Uvek ih ima...neki su i sudbonosni. Za neke čak i ne saznate ili saznate da su bili prelomni ali ne i zašto.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Promene

    U neko "moje vreme" smo slušali jednu pesmu Parnog Valjka...i nekoliko stihova te pesme sam znao da citiram...kada mi se učini da "ležu baš kako treba".
    "Ispravi me ako grešim,
    kaži to nije istina.
    Ispravi me ako grešim,
    kada kažem...da ništa nije
    kao prije .."

    Upitao bih kolege forumaše...kako postupaju kada im se desi da u vezi shvate da ..nešto škripi, da postoje neke promene.?
    Koliko ste intuitivni, kolika vam je moć opažanja...da primetite sitne promene koje mogu biti znak nečega važnog po vas ?
    Umete li da nabrojite neke "znake", neke događaje koji su vas naveli da tako nešto pomislite ?
    Da li smo svesni i promena u nama samima...koje će partner registrovati, osetiti i navesti nas da "položimo karte" na sto ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Slične teme

  1. Istina u vezi
    Autor sanjivica u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:25
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Pomoć u vezi sa putovanjima
    Autor lavanda u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 23.07.2012, 15:23
  4. Kompromisi u vezi?
    Autor Goga u forumu Ljubav
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 12.07.2012, 12:05
  5. Prećutkivanje u vezi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 22:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •