Koliko vam znače titule? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Sa jedne strane, znači mi
    Jednostavno, podseća me na trud, rad i zalaganje da do nje dođem.
    Sa druge strane, ne koristim je i ne kitim se njome. Uvek i u svakom trenutku znam ko sam i šta sam i zato nema potrebe da to potenciram. Meni je bitno da je neko dobar čovek, nisu važne titule. Tako i gledam ljude
    Te neke Dr, Mr pametnjakoviće sa podignutim nosem, što misle da se ceo svet vrti oko njih (samozvana elita ) prosto obožavam da spuštam na zemlju isto važi i za balvane koji "sve znaju i u sve se razumeju"
    Jednostavno, najveća titula je biti čovek. Ostalo može skoro svako da ima uz manje ili više truda i odricanja - dok čovek ne može da bude svako

  2. #17

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    cenim samo titulu dobrog čoveka..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #18

    Odgovor: Koliko vam znače titule?


    Tema je stvarno dobra.
    I pored "onolikog" posta, čini mi se da sam ostala nedorečena ... pa bih da DO-DAM,

    Na veliku žalost, sada će ovde dobar deo nas ispljuvati pojam "Titula",
    a na još veću žalost - samo iz razloga što je taj pojam u našoj zemlji, u našem okruženju, u našoj današnjici sa trenutno važećim i funkcionišućim sistemom vrednosti - POTPUNO OBEZVREĐEN.

    Obezvredila ga naša sopstvena goveda.
    Naši velikani-rogati i repati papkari "zalutali" u "Velike Bare".
    Počev redom - od predsedničkih persona, preko parlamentarnih fotelja, stolica i klupica, potom vrhuške u skoro svim mogućim institucijama, po raznoraznim kancelarij(ic)ama ...
    zaključno sa onom pernatom živinom, prasadima i teladima ... po plićacima.
    A zna se da goveda i ostali uzgoji treba da budu na pašnjacima, njivama, štalama i oborima.




    Dok sa druge strane, negde po nekim prikrajcima - pamet ćuti.
    I radi svoj posao.
    Tiho.
    I, nema veze što ih SADA za svoj rad ne dobija JAVNO,
    PAMET već ima - sve one prave i važne TITULE.

    Ja stvarno verujem, da će (opet) doći će to vreme, kada će pojam titula ponovo imati svoj pravi "ZVUK". Kada će joj se vratiti onaj stari - pravi sjaj.
    Mora doći.
    Jer TITULA je zapravo sinonim za - pamet!
    (ne mogu do veka vladati budale).

    A kada dođe, sigurno ćemo se svakoj - ponovo diviti,
    Svi.
    Kao što je i red.



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #19

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Slagala bih kad bi rekla da mi ne znaci...

    To je satisfakcija za sav onaj naporan rad i trud,
    koji je ostao iza mene i odneo mi godine...
    Ne uzdizem se njom i ne stavljam je pored
    potpisa,svesna sam sebe i sa obe noge stojim
    cvrsto na zemlji...

    Pa opet sa druge strane,srecem ljude,koji prvo
    navedu titulu,pa onda se predstave...

    E to su za mene jadnici...
    Mozda malo surov epitet, ali ne znam kako bih ih
    drugacije nazvala...

    Po meni jedina zvucna i znacajna titula u zivotu
    je biti covek

    Sve ostale su manje bitne...

  5. #20

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Ja videla vizitku na kojoj piše:
    Pera Perić
    Expert



    Čoveku bila vrlo važna titula.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  6. #21

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Moja titula je važna samo meni.
    Znam koliki trud je bio ptreban da je steknem, ali ne potenciram je.
    Nikada se ne bih potpisivala sa titulom ispred imena ili se predstavljala prilikom upoznavanja imenom, prezimenom i titulom
    Cenim ljude kod kojih u toku ne obaveznog odn. nestručnog razgovora shvatim da je obrazovan/a.
    Piški mi se od smeha kada vidim vizit kartu sa natpisom Petar Petrović-direktor.
    E, to je titula!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #22

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Meni ne smeta na vizit karti..već mi je smešno kad se na mestu poput foruma recimo,maše s' njima na sve strane....

    Naravno da je svako ponosan na svoj trud,ali potenciranje svoje titule na forumu...ipak se mi ne poznajemo...,ovde mi naročito ama baš ništa ne znače.

  8. #23

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je svako ponosan na svoj trud,ali potenciranje svoje titule na forumu...ipak se mi ne poznajemo...,ovde mi naročito ama baš ništa ne znače.
    Naravno, besmisleno je mahati titulom a predstavljati se nikom.
    Na kraju krajeva, ne vidim nikakve koristi već samo samoljublje, da se neko predstavlja na forumu imenom, prezimenom i titulom.

    Mislim, najbolje sad da mi i na telefonskom računu stoji skraćenica ispred imena
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #24

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    titula znaci da se neko trudio,radio,ucio,.....
    e sad u ovoj zemlji ima puno titula bez pokrica
    kad ce na ceni biti pamet ne znam
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    E pa sad ,znas li ti ko sam ja..ja sam zavrsio razne skole..ja imam titulu..ma..titule..dr.mr...
    E takve nastupe mrzim....ne podnosim takve ljude,a cini mi se da ih je sve vise...koji u obicnom razgovoru naglasavaju da imaju titulu,kao to je mnogo bitno.....
    Normalno je da smo ponosni na svoj rad i trud...al ne trebamo mahati ljudima ispred nosa.....ima jedna lijepa recenica,ne mogu da se sjetim cija je....ona ide ovako...Onaj ko voli tih je..odzvanja samo prazna posuda.....ovaj drugi dio se odnosi na sve one koji svojim titulom,guse sve oko sebe........
    Jer sve ono sto smo..to smo za sebe......a slozicu se sa svima da je danas najteze ponijeti titulu covjeka..tj biti covjek......
    Samo je vetar sretan..vrti se ko baletan.....

  11. #26

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    U bolnici strogo pazi da primarijusa ne nazoveš tek doktorom, na fakultetu asistenta ako je doktorirao obavezno doktore, ....
    Jednom prilikom sam se doktorici obratila sa "sestro..." i nisam ni stigla da kazem sta mi treba ona mi je nadmeno odgovorila da nije sestra nego doktorica i sta ti ja znam...bla bla...omalovazavanje njenog truda...bla bla...pozvace sestru...bla bla... i dok je ona meni objasnila ko je sta je i odakle je, ja sam ispovracala pola bolnicke sobe. A samo sam htela da mi doda metalnu posudu.

    E pred takvima sam u stanju da namerno i podrignem i izvlacim shlajmaru iz peta, cheshem dupe, chachkam nos...da umem da prdnem i to bih radila. Ne znam zasto, ali eto...dodje mi. I ne mogu da ih postujem, jer dobijanjem titule postanu titula. Ljudskost, humanost i ono osnovno 'nije tesko biti fin' nekim cudom nestanu, a u prvi plan isplivaju nadmenost, narcisoidnost, rekla bih...ljigavost.
    Posebna fela koju najbolje obozavam je ona smor fela; "Moje prisustvo bi trebalo da ti imponuje. Poznanstvo samnom ti je dar sa neba" i tako dalje i tako blize. Aham. Vid' ku*ca u slamnatom sesiru.

    Takav mi je horoskop pa poznajem puno ljudi koji imaju titule. Doktori, primarijusi, profesori, ambasadori, direktori... vecinu njih zaista postujem, cenim i malo je reci da uzivam u svakom razgovoru s njima. One druge, iz smor fele pokusavam da shibnem na ignore, koliko je to moguce.

    I na kraju mog danasnjeg izlaganja ponovicu ono sto su vec rekli...budi covek, bez obzira da li imas titulu ili ne.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Moje je iskustvo da su u zdravstvu doktori narocito sujetni, imam prijateljice koje to priznaju.
    U drugim strukama, obično je skolovaniji čovek pristupacniji, ne duva se mnogo. Moj šef je doktor pravnih nauka, i nije naduvenko.
    Za mene okolina nema pojma sta sam završila od škole, jer se ponasam obično, nikad od mene dama.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  13. #28

    Odgovor: Koliko vam znače titule?

    Ma ne znace mi nista.....mojoj sestri je npr doktor opste prakse otkrio srcanu manu,dok su je razno-razni specijalisti videli kao zdravo dete sa zdravim srcem
    ili tako npr u srednjoj skoli kojem god profesoru da se obratis nastavnice on poludi i istera te sa casa,sto je meni bas odvratno i strasno prezirem takve ljude...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Moj izbor titule za...
    Autor ZOE u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 00:24
  2. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  3. Titule i pojmovi (CAC, CACIB, BOB, BOS..)
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.04.2007, 23:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •