Šta sa starim stvarima?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Šta sa starim stvarima?

    Deo mog plakara je dugo bio kao muzej. Sklona sam da čuvam neke stare stvari koje sigurno više neću nositi, ali me sećaju na neke lepe događaje... Ponekad se ta gomila uveća toliko da nemam mesta za ono nosivo, pa napravim selekciju. Nešto dam mami ili sestri, nešto nekim devojkama koje poznajem... Mislim, nije mi problem da se odreknem bilo čega, ali recimo u nekoj sam košuljici bila kad mi se rodilo kumče, pa mi dođe žao... Čuvala sam godinama i neke stvarčice koje sam dobijala na poklon, iako ih možda nikad nisam obukla...
    Stegla sam srce i posle ove letnje sezone napravila čistku, razdelila nekoliko najlon-džakova punih garderobe i obuće, pa sam još uvek pod utiskom. Međutim rešila sam da uspomene gomilam u sebi, ne po plakarima... Praktičnije je... Zadržala sam samo venčanicu i nešto sinovljeve garderobice...
    Ormari mi najzad "dišu", iako se štrecam još uvek, jer mi baš sad kao treba neka majičica ili mi svet izgleda pust bez jedne crne končane tunike...

    Kako se vi obračunavate sa starim stvarima?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Ja sve čuvam. Ono što je baš bezveze, to stavim pored kontejnera ili poklonim nekom. Moda se vraća, a i za većinu stvari sam sentimentalno vezana. Sinovljeve lepše i novije stvari čuvam, naročito kad je bio beba, sve se nadam, trebaće za drugo
    Moja mama je do te mere nenormalna kada je čuvanje stvari u pitanju, da je moj sin kao bebac ladno nosio neke moje pelene, štramplice i benkice
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ja sve čuvam. Ono što je baš bezveze, to stavim pored kontejnera ili poklonim nekom. Moda se vraća, a i za većinu stvari sam sentimentalno vezana. Sinovljeve lepše i novije stvari čuvam, naročito kad je bio beba, sve se nadam, trebaće za drugo
    Moja mama je do te mere nenormalna kada je čuvanje stvari u pitanju, da je moj sin kao bebac ladno nosio neke moje pelene, štramplice i benkice
    Joj kad reče tvoje pelene naježih se...ako imaš još sačuvaj i za mene...mislim ne bih da kakim i piškim pod stare dane...roknuo bih se k'o Gebels sa onolikom decom i ženom mu na kraju kraja Trećeg Rajha...već iz sasvim drugih razloga,koje pre treba nazvati manje ili više prolazne životne strasti...

    p.s. al' me i nasmeja do bola koleginice mi...

    Čuvam samo šnalu srebrno zlatnu za kravatu,što nikada i ne nosim,u obliku kabrioleta,koju mi pok. otac Radomir kupio u nekoj robnoj kući tadašnjeg mu grada gastarbajterskog Štutgarta,kenig štrase...zaboravih koja samo...sećam se kao da je juče bilo kada sam sam bio kod njega tamo...ima više od 30 godina...Samo to čuvam u životu i inače...

  4. #4

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Kod mojih (iliti mame i tate) sam živela u kući koja ima tavan i to rešava stvari jer je tamo kao u muzeju. Počev od vrlo potrebnih stvari koje koristiš samo sezonski, do onih krajnje glupih sitnica koje ti je, iz ko zna kog razloga, žao da baciš, pa se tamo talože.
    Sada živim u stanu i ako se ne rešim stvari koje mi ne trebaju, a koje ipak čuvam, imaću utisak da stanujem u magacinu. Povremeno izbacujem po nešto, pa se svaki put iznenadim odakle sve to jer ne primetim neko veće rasterećenje prostora. U stvari, ja volim da čuvam stare stvarčice, jer da nije tako, davno bi to letelo napolje.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #5

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    ja vala nista ne bacam meni sve treba, sto kaze moja drugarica, k'o Dara Govnara sam u ormanu stoje stvari koje se nose, i podeljene su na majce sa kratkim rukavima za dan, majce za dan i majce za izlazak lako snalazljivo a u drugom ormanu su majce i farke u koje npr. ne mogu da stanem vise ili koje ne nosim, ili koje nosim jako retko, pa mi se desi da iskopam tako ponekad neki dzemper ili tuniku pa se obradujem kao dete generalno nemam mnogo stvari, nego me u poslednje vreme u'vatila nega groznica za sopingom..
    uglavnom, ne dajem svoje stvari iako ih vise ne nosim nisam nikad razmisljala o tome da ih poklonim nekome, mada zaista stvari koje ja ne nosim su uglavnom iznosene, posto svaku stvar koju uzmem gledam i da nosim koliko god mogu samo mi se jednom desilo da sam iz hira eto tako kupila neku odvrrrratnu maju koju u zivotu nisam obukla i odmah je poklonila
    moda se ponavlja uglavnom, pa eto, rekoh nikad helanke necu na sebe opet navuci, a sad ne izlazim iz njih primera radi, vec godinama zimi koristim kevin stari kaput, koji izgleda kao bunda.. em sto greje, em je dobar toliko da bi u nekom boljem butiku kostao preko 500 evra a ja ga dobila dzabe
    Moja mama je do te mere nenormalna kada je čuvanje stvari u pitanju, da je moj sin kao bebac ladno nosio neke moje pelene, štramplice i benkice
    aaa pa da meni se to cuva u miraz
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Tesko mi je da se odvojim od starih stvari,i da i moja deca su nosila i nose moja odela kad sam bila mala.Tata je stalno putovao po inostranstvu,dok smo sestra i ja bile male i donosio nam fantasticna odela i igracke.Moje lutke i dalje su cele sa sve fabricki obucenim haljinicama.Cuvam stvari-sta da vam kazem.Imam jos uvek i moje sveske iz prvog razreda osnovne,a ne neka odela.Dosta toga cuvam kod roditelja jer ovde nemam mesta za sve.
    Kad sam se porodila nisam odmah mogla da stanem u svoje devojacke pantalone,pa sam ih podelila.Sad me sramota da ih trazim nazad,a bile bi mi i vise nego dobre.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  7. #7

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Stare stvari su jedan od malobrojnih razloga zbog kojeg dolazim u sukob sa suprugom. Meni je bre žao svega, a ona bi, opet, sve bacala. Oštra je borba oko toga šta će se baciti ili ne. Malo mi je laknulo kada sam pročitao neke komentare na ovoj temi, jer vidim da nisam usamljen u svojoj osobini.

    Ne volim da bacam stari stvare. Mnogo se vezujem za događaje, vreme i osobe koje su ih nekada koristile, ili kupile...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Mislim da dok neko ne počne da se pakuje za selidbu i ne vidi koliko se pretvorio u hrčka.
    Imala sa akcije odstranjivanja nepotrebnog više puta. Ali kad se to radi kao "akcija", onda ti jedino preostaje odnošenje garderobe u Crveni krst.
    Onda sam shvatila da ormane treba periodično pretresati. I to činim redovno, uglavnom sezonski.
    Garderoba mi dugo traje. I jednostavno mi posle x godina dosadi da gledam sebe u tome. Tad to dajem sestri (sa mogućnošču da ipak ištem nazad posle nekog vremena), mami (kojoj dođu prijateljice koje imaju sinove i odvade deo) ili drugaricama za koje znam da su bacile oko na baš taj komad garderobe. I slučaju da ne treba nikom, lepo oprano i složeno stavim u kesu i ostavim na kontejner. Ne prođe ni 5 minuta, a to uzme neko kome je potrebno.
    Naravno, postoje i kategorije "omiljeno", "posebni datumi", "dobijeno na poklon" što ne delim nikom i čuvam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Najstarije što imam u ormanu su jedna moja benkica, pelena, švedske gaće i čarapice.Nisam to oblačila detetu ali eto čuvam.
    Imam jednu finu sobu za odlaganje stvari.U njoj stoje kutije sa natpisima: 'Nataša mršave stvari', 'Nataša debele stvari', 'Daki1 2 3 4 ' (kao Rambo).Dečije stvari čuvam, one očuvane, za drugo dete.A druge stvari, nisam emotivno vezana za njih već prosto ne znam šta ću sa njima.Poslednji put kada smo mama i ja nosile stvari u crveni krst vratili su nas sa vrata i rekli da ne primaju više staru garderobu
    Tako da kako mi se čini uskoro će pasti veeeliko odlaganje u crne vreće.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?


    Moram priznati da nisam preterano emocionalno vezana za garderobu. Svako malo pravim čistku. Vodim se nekim pravilom da ukoliko nešto nisam obukla dve godine - neću ga više ni oblačiti.

    Stvari uglavnom odbacujem jer su se pranjem skupile, neke već i nakon prvog pranja, a ne zbog toga što su se ofucale. Neke stvari, za koje sam primetila da se sviđaju mojoj mami, poklonim njoj, jer je ona sitnija od mene i može da ih nosi. Međutim, većinu stvari spakujem u kese i odnesem u Dečije selo u Sremskoj Kamenici. Tako radim već par godina. Ako sam do tada i sumnjala u svoju odluku da se rešim tih stvari, kada vidim izraz lica te dece shvatim da nisam ni najmanje pogrešila.

    Što se povratka mode tiče ... da, moda se nekako uvek vraća. Slažem se sa tim. Međutim, želim da verujem kako ću imati dovoljno novca da kupim to što mi se bude sviđalo
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  11. #11

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Najčešće ih prosleđujem onima koji nemaju stvari uopšte.

    Dešavalo se da neke stvari šetaju po sestrinskom krugu u krug, ali više mi sestara nije ostalo u blizini Ako skapiram da će prijateljicama dobro da stoji nešto što imam, skidam i dajem bez čekanja da dosadi i ostari - pod uslovom da im odgovara i da žele, što je jako retko, jer ja nemam stil koji može usko da se definiše i svakom da se svidi. Oblačim se kako sam raspoložena - danas kao vojnik, sutra sam vamp, prekosutra ću obući kaftan i namontiraću turban bez blama i na sve to prelazim standarde u stopalima, rukama i nogama. Evo sad već ne vidim ko bi uopšte uzeo moje roze romantične pantalonice sa satenskim mašnicama i karnerićima do kolena koje izgledaju kao srednjevekovne podgaće i tako prošetao gradom al' njih ne bih ni dala, volim unikate.

    Dečije stvari sam čuvala, jer tu je bilo toliko toga što nije stigao da obuče, stvari koje su omalile brzo, nešto prosleđivala deci od prijateljica, a čitave gomile davala onima kojima je potrebnije. Te gomile su samo postale još veće kad sam skontala da su dva bate toliko postali bezobrazni oko tog potomstva pa mi nećake ne kane još priuštiti da sam podelila i ono što sam za njih čuvala
    Sentimentalno sam vezana za stvari, ali ne nešto preterano, ono što mi je baka pravila po mojim crtežima, moje prve cipelice, neke bakine haljinice, mališi čuvam obuću u kojoj je prohodao i dva surferska kombinezona, prcvoljka Možda ima još nečeg kod keve

    Moda se vraća, ali ja ništa kevino što je sačuvala ne nosim a ni ona. Uvek mi novo bude interesantnije Dobro izgleda, mlađa je i ovako i duhom pa mi uzima farmerke, jer i nju to mrzi da kupuje i proba, a voli da nosi. Eto to menjam sa njom, tačnije, vratim ih kući kad pretera. A prva stvar je što me zabole šta je ove zime u modi, kupujem ono što mi se sviđa.

    Više volim da se u ormarima snađem i nađem, nego da čuvam.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    11 Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Jao, ja baš ovih dana razmišljam o tome. Spas su mi jedino crni džakovi u koje bih potrpala sve i kupila sve novo. Ali to je neizvodljivo.
    Nedavno sam počela da radim na mestu za koje nemam, ali bukvalno nemam,adekvatnu odeću. Sve moje je tako hippie sa primesama gothskog. A sad mi treba neka klasika, nešto u čemu se ne osećam dobro, al ni najmanje.
    Nekoliko puta u životu rešavala sam se stare odeće, uglavnom dajući je onima koji nemaju (dolazi mi na vrata s vremena na vreme jedna gospođa što skuplja nepotrebne stvari) i uvek se posle ispostavilo da mi zafali baš ono što sam dala. I sad je gomilam, gomilam...nemam više ni gde da je slažem. A dve trećine toga ne nosim i verovatno nikada i neću.E sutra ću stvarno sve da potrpam u džak i rešiti se toga.A onda u shoping, pošto ću ostati bez ičega.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  13. #13

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Ja ne cuvam nista osim slika i dokumenata. Sve sto nisam stavila na sebe duze od godine dana ide u dobrotvorne svrhe. Od Lukine odjece sacuvala sam mozda 4-5 stvari. Sve igracke i odjecu, biciklo koje je prerastao poklonim nekom kome treba. Kad smo selili u Ameriku dala sam svojoj kolegici 3 kofera puna nove garderobe koja mi ovdje nije trebala, a njoj je dobro doslo. Ne vezem se za materijalne stvari uopste.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  14. #14

    14 Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    Ne vezujem se preterano za stare stvari.
    Uglavnom završe u divljini, kod nekih drugih porodica.
    Jedino što čuvam je Kikijevo odelce,
    u kom je bio, kad smo izašli iz porodilišta.
    Da, i pantalone u kojima sam bila,
    kada sam izgovarala istorijsko ''da!''

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #15

    Odgovor: Šta sa starim stvarima?

    ...sve što je staro, uglavnom se posle koristi kao radno odelo, a posle toga je vec toliko pohabano da ide direkt u kantu za smeće...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 08.09.2015, 11:28
  2. VIP VB: Novi šou sa "starim" zvezdama
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 23:12
  3. Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •