Напад на Србију преко Војводине - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 84
  1. #61

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Из да не кажем ког угла.
    Ајде размисли мало пре него што почнеш да пишеш свашта.
    Ajde! Ja svaku svar volim da pogledam iz više uglova, da razmislim kako to i drugi vide i doživljavaju. Nisam navikao da se ukopam i gledam samo kroz nišan.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ajde! Ja svaku svar volim da pogledam iz više uglova, da razmislim kako to i drugi vide i doživljavaju. Nisam navikao da se ukopam i gledam samo kroz nišan.
    Moc navike... sta ces.......pazi samo na kojoj si strani ...onoj koja gleda ili onoj koja je gledana....
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Vojvodina se konačno odvaja ali ne od Srbije već od BEOGRADA!
    Mogli bi i ostali regijoni to da učine biće im bolje.
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ajde! Ja svaku svar volim da pogledam iz više uglova, da razmislim kako to i drugi vide i doživljavaju. Nisam navikao da se ukopam i gledam samo kroz nišan.
    Постоји поглед из више углова. И поглед с друге стране. А постоји и поглед који као да је кроз решетке луднице.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #65

    Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ili ovi behu okupatori....a sad ti odgovara pravni poredak koji Vojvodina ima...a porices da je u Srbiji...procitaj sam svoje postove od onog prvog na ovoj temi, pa do poslednjeg...poklapas sam sebe i neverovatno zamenjujes teze....mislio sam da ces pored Rimljana pomenuti i Krapinske praljude...ali sreca nisi....
    Srbi su dosli u Austriji i Ugarskoj, Madjari su starosedeoci.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Каква логика
    Сепаратисти у сопственој окупираној земљи? О геније... ти мора да гласаш за Чанка редовно.
    Udzbenik za istoriju uzmi u sake i procitaj ga vec jednom.

    NSPM= D-SS

    Vidite i spisak autora:
    Kosta Cavoski, Mihajlo Markovic, Jova Pejin, Djordje Vukadinovic, Slobodan Antonic, propali politicar V. Kostunica, cak i D-SS licno sa svojim kritikama statuta Vojvodine.
    Previse providno.
    Poruku je izmenio BaneK, 26.11.2008 u 07:15 Razlog: uzastopni postovi
    "Unius linguae uniusque moris regnum imbecile et fragile est!"
    (Szent Istvn)
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat banatian kaže: Pogledaj poruku
    Srbi su dosli u Austriji i Ugarskoj, Madjari su starosedeoci.
    Citat banatian kaže: Pogledaj poruku
    Udzbenik za istoriju uzmi u sake i procitaj ga vec jednom.
    Срби су се досељавали на Балкан и у Панонију од 4. или 7. века. Мађари кад, од Х?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Srbi su dosli u Austriji i Ugarskoj, Madjari su starosedeoci.
    Udzbenik za istoriju uzmi u sake i procitaj ga vec jednom.
    А ти ако већ живиш у Србији и имаш држављанством, могао да узмеш и научиш српски језик, дакле правопис и граматику у шаке! ))))
    Мене би било срамота да сам се родио у Мађарској и да тамо живим а да не научим мађарски поред матерњег језика!

    Видим да ти историја иде као граматика српског језика, па се не бих упуштао у неку дубљу полемику са тобом! Шиптари су Косово пренаселили задњих 50 година, А Срби су панонску низију населили много пре Чарнојевића па чак и пре Угара...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Постоји поглед из више углова. И поглед с друге стране. А постоји и поглед који као да је кроз решетке луднице.
    Znas, postoji i onaj pogled koji konji imaju, sa ogranicenjima levo i desno, da gledaju samo u jednom smeru.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Znas, postoji i onaj pogled koji konji imaju, sa ogranicenjima levo i desno, da gledaju samo u jednom smeru.
    Нисам знао. Али сад ми је јасније зашто су у твојим погледима Срби увек у лошем положају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Срби су се досељавали на Балкан и у Панонију од 4. или 7. века. Мађари кад, од Х?
    Neću da ulazim u istorijsku gnjavažu, ali s...š ko foka! Znaš da su se Srbi doselili na Balkan u 4. veku sa hrvatima (tad je to bio jedan narod), ali ne u Panoniju nego samo na Balkan. A Panonija je do Save i Dunava.. rekoh Panonija (a ne velika Mađarska - pazi!)... hehe..

    A Mađari se doselili 896.-e godine, a i pre su zavirivali...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    А ти ако већ живиш у Србији и имаш држављанством, могао да узмеш и научиш српски језик, дакле правопис и граматику у шаке! ))))
    Мене би било срамота да сам се родио у Мађарској и да тамо живим а да не научим мађарски поред матерњег језика!

    Видим да ти историја иде као граматика српског језика, па се не бих упуштао у неку дубљу полемику са тобом! Шиптари су Косово пренаселили задњих 50 година, А Срби су панонску низију населили много пре Чарнојевића па чак и пре Угара...
    Slažem se za ono prvo, ali zašto tako žestoko? Kakvu to svrhu ima taj žestok napad? Naučiće, već se trudi.. a tebi ostaje pitanje da li si živeći pored Mađarske manjine bar nekoliko reči bio voljan da naučiš.. ne ono: "kad bih živeo tamo" i tako to...

    Daj, nemoj o istoriji koju ne znaš.. Daj mi dokaze, istoriografiju, ali ne od nekih političara, nego "stvarnih" naučnika.. za ono što tvrdiš..

    Potrudi se barem malo, čak ni pravo ime Mađara ne znaš, nego koristiš ime Ugri, koji su Mađari dobili u devetom veku od Franaka..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Приложићу један интересантан чланак овој дискусији.

    Историчар Јован Пејин, саветник државног архива
    о свеприсутнијем војвођанском питању

    ПРИПРАВНИ ЗЛИ ДУХОВИ!

    Прикључење Војводине Европској Унији био би крај Србије и Српства на територији наше северне покрајине и изазвало би прави егзодус. Ми смо жртва сваког „новог поретка“ како у прошлом тако и у овом времену – каже Јован Пејин

    Разговарала: БИЉАНА ЖИВКОВИЋ

    Савремени сепаратисти у Војводини тврде политиканским празнословјем да је покрајина – Европа, односно по њиховим изјавама испада да је европскија од Европе– каже историчар Јован Пејин, саветник у архиву Србије, говорећи о све присутнијем војвођанском проблему, историјској позадини, али и опасности које са собом носе сепаратистичке струје у овој покрајини.

    Тврдите да су зли духови приправни у Војводини, а после самопроглашења косметских Албанаца изјавили сте да је Војводина следећа.
    – Присталице и идеолози сепаратистичких партија и покрета којих има неколико у Покрајини су нелојални грађани Србије! Њихова нелојалност је позната јавности. Преставили су је партијским програмима, циљевима, јавним деловањем. Најдаље је отишао Ненад Чанак, који није везан за Војводину ни у културном, ни духовном смислу. На Војводину гледа као на ратни плен. Његови иступи и програм странке – захтев за законодавну, судску и извршну власт, затим амбасадоре, „шала“ са војвођанским пасошем и слично покрећу основану сумњу да је у питању сепаратизам и издвајање Војводине из Србије. Његов бојовник је и Бојан Костреш. Ову црну политичку слику допуњују измишљени грб Војводине и застава без српских националних обележја! Коме су такви симболи потребни? Лојалним грађанима Србије у покрајини сигурно не! Али потребни су онима који су почетком маја у Сремским Карловцима обележили 160 година оснивања српског војводства Војводине!? Каква је то творевина, када је постојала? Ко је смислио овакав политикантски историјски фалсификат? Историчар? У листу „Политика“ поменут је историчар Ранко Кончар! Ко је подржао ову прославу? Очигледно не они који мисле добро српском народу.
    Какве би биле последице по Србију у случају да поједини политичари не бирајући средства наставе такву „битку” за Војводину ?
    – Овакав политички потез, прикључење Војводине ЕУ био би крај Србије и Српства на територији покрајине. Прикључење Европи као регије са европском администрацијом изазвао би нови егзодус Срба прво ка Београду и централној Србији а затим исто као што се десило са Републиком Српском Крајином и Републиком Српском и Косовом и Метохијом од 1991. до 2000. из Србије у земље ЕУ и преко Океана.Европска атлантократија конфесионално искључива, која подржава сепаратисте у Војводини, остварила би свој стратегијски циљ, - продор на југоисток, уклонила би стратегијску баријеру, потисла би православне Србе, непослушне, тврдоглаве и непредвидиве и преузела њихове територије са свим богатствима. Да би Европа забашурила ову „сјајну перспективу“ за Србе, њена пропаганда преко домаћих „Европљана“, који када се врате из Европе, највише причају да је Војводина Европа и да јој припада. Политички и војни притисак ЕУ, НАТО и САД на Србију имају исти циљ који су имале Централне силе 1914, хрватски политичари између два рата, хрватско-словеначки комунисти после рата и на крају рат 1999. године. Питање КиМ није решено ни статусно, ни политички без обзира на самопуздане изјаве представника САД и ЕУ, нити ће бити брзо решено! Војводину гурају косовским путем у Европу аутономаши користећи хрватско-словеначку методологију разбијања Југославије.

    У случају да патриотски блок победи поставиће се питањи оправданости Омнибус закона. Да ли се слажете?
    – Војводина ће се тада позабавити сопственим тешкоћама. Мислим, Београд ће олакшати решење српског питања када Народна скупштина укине Омнибус закон из 2000. који је Војводину вратио на стање пре 1988. године и допринео бујању реваншистичких покрета и јачању сепаратистичких странака које су ушле у органе власти и уцениле становнике покрајине! Када Београд у Народној скупштини буде решио питање оправданости Омнибус закона тада ће Војводина одахнути. Отклониће се притисак сепаратистичких организација националних мањина који уживају снажну подршку матичних држава,а затим и Хрватске која преко римокатоличке цркве врши притисак на српске политичке партије и утицајне појединце, а преко њих на привреду, трговину и саобраћај. Када кажем националне мањине већ сам поменуо Омнибус закон да подвучем: националне мањине, захваљујући изборном систему су бројније у покрајинској скупштини него у уделу становништва Војводине.У покрајинској скупштини националне мањине пропорционално имају већи удео од Срба. Зашто? Имају посебне националне странке а учествују у раду других странака Чанкове, Чедине и ДС. Срби у Војводини немају странке са националним предзнаком! Поред Мађарске и Хрватске, не треба заборавити Немачку која је гладна плодних равница. Настоји да сачува немачке колоније у источној Европи и када јој се укаже прилика да их обнови.НАТО пакт и САД желе потпуно да контролишу Дунав, цео ток! Срби сметају. Дунав контролишу из Париза од Шварцвалда до Бездана у северном делу Србије, а затим низводно од Радујевца до ушћа у Црно Море са изузетком једног рукавца који контролишу Руси, односно Украјинци. Војводина има важан стратегијски положај за НАТО због Фрушке Горе са Петроварадином и Београда који је главна раскрсница путева од Хамбурга на северу до Цариграда и Солуна на југоистоку и Одесе на истоку до Трста и Ломбардијске низије и даље према јужној Француској на западу.
    Победа патриота у Србији све је извеснија. Како ће се евентуалне новоизмењене околности одразити на политички живот у Војводини?
    – Поједини политичари, попут Чанка више неће имати неке изгледе у политици По мом мишљењу, неће више ни уживати посебан углед у народу због бахатог понашања и прибегавања обмани као идеологији аутономије –„Тачка на пљачку!“ или „Војводина није крава музара!“ и антисрпских изјава и деловања. Најновији „бисер“ те странке је вербална агресија на Србију поводом намераване изградње аутопута Хоргош-Пожега. Такав агресивни речник показује да не желе јединствену Србију ни по коју цену. Аутопут спаја Срем и Шумадију, а шире Бачку и Шумадију. Банат је везан за Шумадију и Стиг преко Београда и Смедерева. Путеви и мостови спајају народ чине га јединственијим, утичу на ширење међусобних утицаја. Са аутопутем Срби у Србији би се чвршће ујединили. То је разлог зашто се жестоко опиру изградњи аутопута и гасовода кроз Србију.
    Организација Омладински покрет 64 жупанија из Мађарске делује полуилегално у Србији?
    – Колико сам упознат њихов циљ је да се издвоји осам општина на северу Србије као посебна територије како би на најлакши начин исте припојили Мађарској! Покрет покушава са мање или више успеха да створи мрежу својих организација .Појава чланова покрета из Мађарске узнемирава грађане у Војводини и привлачи пажњу службе безбедности. Ту се не ради о угрожавању права човека чланова ове организације у Србији него о спречавању субверзивне делатности из друге државе без обзира што је овај покрет у Мађарској званично не ужива подршку владе. Ипак поред свега ужива подршку утицајних појединаца политичког и културног живота Мађарске. На челу ове организације је пензионисани пуковник мађарске војске, искусан у субверзивним пословима. Званична Мађарска се ограђује од покрета, али га не спречава да делује.
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Приложићу један интересантан чланак овој дискусији.

    Историчар Јован Пејин, саветник државног архива
    о свеприсутнијем војвођанском питању

    ПРИПРАВНИ ЗЛИ ДУХОВИ!

    Прикључење Војводине Европској Унији био би крај Србије и Српства на територији наше северне покрајине и изазвало би прави егзодус. Ми смо жртва сваког „новог поретка“ како у прошлом тако и у овом времену – каже Јован Пејин
    Srbija nece dati Vojvodinu bez rata. Obzirom da je vojno prilicno slaba, rat bi gubio svakako i bio bi to kraj ovakve Srbije.
    Medjutim prikljucenje vojvodine EU nece se izvrsiti odvajanjem Vojvodine, vec ce ona biti ``lokomotiva`` koja ce privuci celu Srbiju u EU.

    Inace egzodusa ne bi bilo jer komsije nece pucati na komsije, naravno ukoliko zle snage ne isprovociraju zlodela (scenografija pocetka svih lokalnih ratova `90/ih). Egzodusa svakako ne bi bilo, osim u slucaju da narod opet ne nasedne na vodje koje bi trazile iseljavanje. A pitam vas gde jos ima teritorija gde bi se taj silni narod iselio...
    Stvarno ne razumem zasto se neki zele prikazati kao zrtve?
    U ovom svetu su zrtve oni koji su kukavice i nisu dovoljno inteligentni i prilagodljivi. Sa jedne strane ide dogma o herojstvu i cistoci naroda a sa druge strane ide prica o zrtvi.
    Ukoliko je to posledica izgubljenih ratova, pa neka bude, i neki drugi narodi su se osecali zrtvom u ranijim ratovima. Medjutim ako bolje razmislite, to je cista glupost... I Nemacka i Japan su gubitnici... Jesu li?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Slažem se za ono prvo, ali zašto tako žestoko? Kakvu to svrhu ima taj žestok napad? Naučiće, već se trudi.. a tebi ostaje pitanje da li si živeći pored Mađarske manjine bar nekoliko reči bio voljan da naučiš.. ne ono: "kad bih živeo tamo" i tako to...
    Овако "оштро" је дотични господин добио јер је изпадобранисао са аргументом "књигу из историје у шаке" човеку који се очито много више разуме од њега ...
    Ја сам неколицину основних мађарских речи наравно научио, исто као и немачких,турских, италијанских јер са тим људима сам имао или имам контакте .. оно "кад бих био тамо" је било на месту јер као што треба да буде њега срамота што се родио у Србији а не зна српски (није једини, има их пуно) треба исто тако да буде срамота и оне наше гастосе што пензију дочекаше по Остерајху и Дојчланду а не знају ни Н од немачког ...

    Daj, nemoj o istoriji koju ne znaš.. Daj mi dokaze, istoriografiju, ali ne od nekih političara, nego "stvarnih" naučnika.. za ono što tvrdiš..
    Potrudi se barem malo, čak ni pravo ime Mađara ne znaš, nego koristiš ime Ugri, koji su Mađari dobili u devetom veku od Franaka..
    Ко је дошао пре на просторе данашње Војводине - Мађари или Срби питање је исто као и ко је старији кокошка или јаје, ја ћу увек тврдити да смо ми Срби дошли бар један месец раније, а Мађари ће увек тврдити контра, иако ни једни ни други немају релевантне доказе осим тврдњи конзервативних историчара и политичара с обе стране границе, дакле о томе не вреди расправљати, али кад год ми ти или онај падобранаца будете тврдили да су Мађари дошли пре Срба - ја ћу задовољством узвратити истом мером ...

    Нисам знао је назив Угари увредљив за Мађаре ... извини, нећу више
    Доста мађарских националиста Београд и даље назива Nandorfehervar иако се више ни на Мађарском не зове тако, па мени то смета ... знам на који град се мисли

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Niknik, ne slažem se sa većim delom teksta. Naprotiv, smatram ga uglavnom iskonstruisanim i sračunatim na diskreditaciju po sistemu blaćenja. Večina stvari ne stoji.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Деца се не разумеју, нека уче мађарски
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.01.2012, 23:45
  4. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  5. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •