Напад на Србију преко Војводине - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 84
  1. #31

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Bas se lepo podsmevas,bolje biti i taj tvoj "patrijota" nego idiot sa globalizmom u mozgu....u Evropi studenti ginu boreci se protiv globalizma,a ti ga ovde propovedas...ko nije patriota ,taj je bednik...ko ne voli svoj narod,taj ne voli ni jedan drugi...znaci da je onda protuva...,i naravno to se granici sa varvarizmom...i ,molim te,nemoj da me prozivas znas da cu ti zestoko vratiti...
    Ala sam se uplašio. To je bila pretnja?..

    Dobro si čitao u prvi mah,.. napisao sam "patrijota". A posle ne znam šta ti se desilo, počeo si da čitaš bez "j" - "patriota".
    Ja svesno pravim razliku između "patrijote" i "patriote". Sam sebe smatram lokalpatriotom. Na strani globalizma sam jedino u smislu zalaganja za globalno širenje jevanđelja. Inače sam protiv globalnih ekonomskih i političkih poredaka.

    Na teške reči se neću osvrtati previše, samo ću citirati mađarsku poslovicu u prevodu: "Kome nije košulja, nek je ne obuče." Pošto si i ti promašio cilj, ne osećam se prozvanim. Već ti se desilo ovo da me pogrešno citiraš, pa si se posle ispravljao...

    A, da.. "patrijotom" smatram onog koji se licemerno izdaje za patriota a u stvari sve što radi i govori radi za svoju korist.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ala sam se uplašio. To je bila pretnja?..

    Dobro si čitao u prvi mah,.. napisao sam "patrijota". A posle ne znam šta ti se desilo, počeo si da čitaš bez "j" - "patriota".
    Ja svesno pravim razliku između "patrijote" i "patriote". Sam sebe smatram lokalpatriotom. Na strani globalizma sam jedino u smislu zalaganja za globalno širenje jevanđelja. Inače sam protiv globalnih ekonomskih i političkih poredaka.

    Na teške reči se neću osvrtati previše, samo ću citirati mađarsku poslovicu u prevodu: "Kome nije košulja, nek je ne obuče." Pošto si i ti promašio cilj, ne osećam se prozvanim. Već ti se desilo ovo da me pogrešno citiraš, pa si se posle ispravljao...

    A, da.. "patrijotom" smatram onog koji se licemerno izdaje za patriota a u stvari sve što radi i govori radi za svoju korist.
    Naravno da nije pretnja,i nemas razloga da se plasis...daleko si od mene...a rec"patrijota" smatram za sredstvo izrugivanja prema rodoljubima,nisam licemer...i ne zanima me korist...ali dobro...bitno je da imas Hriscansku ideju i cilj,ostalo je nevazno....i zasto si onda obukao tudju kosulju?!
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nije pretnja,i nemas razloga da se plasis...daleko si od mene...a rec"patrijota" smatram za sredstvo izrugivanja prema rodoljubima,nisam licemer...i ne zanima me korist...ali dobro...bitno je da imas Hriscansku ideju i cilj,ostalo je nevazno....i zasto si onda obukao tudju kosulju?!
    Barem sad znaš na šta mislim kad pišem "patriJota". A ja znam da ćeš ti unatoč tome da shvataš šta ja mislim, tvrditi da se ja rugam rodoljubima. I opet olako prelaziš preko moje rečenice čija suština je da su po meni patriote časni ljudi, i da samog sebe svrstavam u lokalpatriote.

    Nisam obukao košulju, jer mi ne paše (ono što si napisao da je moguće da jesam ovakav i onakav).
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Barem sad znaš na šta mislim kad pišem "patriJota". A ja znam da ćeš ti unatoč tome da shvataš šta ja mislim, tvrditi da se ja rugam rodoljubima. I opet olako prelaziš preko moje rečenice čija suština je da su po meni patriote časni ljudi, i da samog sebe svrstavam u lokalpatriote.

    Nisam obukao košulju, jer mi ne paše (ono što si napisao da je moguće da jesam ovakav i onakav).
    Patria je otadzbina,tvoj grad sam po sebi to ne moze biti...znaci lokal patriota i patriota nemaju nikakve veze osim u tvojoj glavi,zato nisam to komentarisao....naci cemo broj da ti pase...
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Austrougarska nikada nije okupirala Vojvodinu
    Гледано из угла Беча - није, али у Војводини данас (хвала Богу) живи 75% посто Срба а не аустријанаца ... тако да ... молим лепо ...
    I dodjite malo nekad u Vojvodinu, pogledjte malo arhive, biblioteke, iznenadit cete se kakav se zivot odvijao i pre 1918, ovde istorija pocinje negde 1790-ih...
    ... немам коментара ... господине мало сте побркали лончиће!не можете ви мене позивате у моју (нашу) Војводину ... нисте ви баш при чистој свести!
    Ponosan sam na one rezerviste koji kada su dobili kote Hrvatskih polozalja, pre paljenja su neznatno pomerili nisan.
    Као што рекох није ни чудо што смо изгубили ратове, Срби померају нишане за хрватске војне положаје, а Хрвати не штеде ни восјку ни 300 000 цивила! Срам вас било ...

    Као што рекох, дођите ви лепо у моја војвођанска села па ми реците да моја имања и имања мојих предака нису Србија па да видиш како ћете се провести ви и ваши сепаратисти! На срећу, ЗНАМ још пуно младих људи који мисле као ја и који су поносни на своје порекло и нису исфрустирани из ко зна којих разлога па се крију иза туђих мисли,дела и речи! Само изволте господо сепаратисти из редова ма којих народа!Највише ми се гаде ови наши Срби што ми продају неке басне и изигравају веће католике од папе! Као што рекох, Срби су измислили "војводину државу" током комунистичке страховладе, нит мађари,нит румуни, нит словаци ... већ срби ... они са дна ...
    Poruku je izmenio BaneK, 29.10.2008 u 22:16 Razlog: citat brisanog dela posta

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  6. #36

    01 Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    МислиТЕ на оно када су блокирали француске бродове и нису им дали да дођу до Крфа и донесу намученој српској војци ћебад,храну и лекове? Или на оно када су пустили Србе који су се мало опоравили од Албанске голготе да пију меткове и гранате уместо њих на Кајмакчалану и буду топовско месо аустроугарима? Или ако се сетимо њ св. рата када су савезници на православни васкрс бомбардовали српске градове и рушили пијаце,школе,зграде и болнице наводно требећи немце којих је било око 400 - 600 у Београду? Нека фала, помогли су нам тако да је Београд изгледао горе него после Хитлеровог бомбардовања! Да не спомињем несретни пуч који је био у њиховој организацији којим су Југославију увукли у крвав рат против Немаца али и грађански! Семе им се затрло!


    од човека који прижељкује нову Олују и Бљесак на територији покрајине и који правда усташке злочине и нисам очекивао нешто интелигентно и констурктивно!

    Како покрајина има 70% српског живља али и бар 20% припадника осталих народа који су верни Србији - сваки напад на Србију је напад и на њене покрајине! Ако неко има личне фрустрације што није примио плату или му супруга није дала "погаче" - нека се обрати за помоћ стучним службама а политике нека се мане док не почисти у свом шору - уместо што млати каквом нео-комунистичко империјалистичком празном идеологогијом која је побила милионе људи широм Света!Војводина никад није била држава и никада то неће ни бити, свидело се то некоме или не! Она је увек била и остаће српска аутономна област која је настала као тежња да се аутономише од Беча у корист Срба а данас услед утицаја бивших - садашњих нео комуниста аутономише од "главног кривца за све" -Београда! Господине, Милошевиће је МРТАВ, помирите се са тим, знам да Вам је тешко што не можете да персоноификујете лично незадовољство својим послом,платом или ко зна чиме ... та времена су прошла! Ово је друга Србија! То поспрдање са еврорегијама колико сам до сада видео није донело ничега ни Србији а ни Војводини ...

    Кога то вас? Неколицину алкоса из оближње биртије који би да кроје капу и владају Светом или можда некој супер тајној организацији која се бори за независност свих српских села и месних заједница од Лесковца до Чикага? Таквим ставом и ратнохушчкачком идеологијом која је довела до смрти на десетине хиљада људи нећете одмаћи даље од горе наведене биртије или локалног апса где је и место државно рушилачким елеметима!

    Чанак је када је била дебата у скупштини поводом самопроглашене лажне микро америчке државе на територији Србије, рекао " ако је Косово Србија, ајмо тамо да пошаљемо наше тенкове, војску, милицију, уведемо ванредно стање и принудне мере ... тако се доказује државност" ... треба ли сада и ми (СРБИЈА) то да радимо за покрајину у којој је 70% Срба и 20% свих наших народа који верују у бољу и евроспку Србију, због испада пар пијаних политичара који не знају ништа друго до да пуцају из празних пушака обарањем владе - а после се повуку у своју рупу и убеђују нас да тиме што је дато да се гас плаћа на рате - цена гаса остала иста ко прошле године? Па ко је ту луд а ко збуњен! Можемо ми да причамо о аутономији Војводине,Лесковца,Петровца на Млави до миле воље ... и да се играмо буџетским парама на стварање милион нових скупштина и да фабрикујемо јш 100 мини премијера без реалне функције и да бацамо паре на још 27 министарстава ... али оног тренутка када неко крене да руши државу треба да буде најстроже кажњен ... или чак линчован! У бувару са осталим криминалцима,убицама и наркоманима ... за вјек и вјеков

    Једно сигурно знам, ако неко сутра дође и покуша да ми каже или да ме силом убеди да је моја кућа у Шиду у којој су ми рођени мајка,деда,прадеда,чукундеда и земља на којој моји живе бар 60 пута дуже од ових најгласнијих сепаратиста којима су деде довучене са планинчуга па би сада својом борбом за независну Војводину да буду већи католици од папе ... или ако неко покуша да ме убеди да кућа од другог деде и земља у Омољици сад више нису Србија него неки чанколенд ... неће добро проћи,биће одбијен далееееееко,све до Беча као пре равно 90 година... па неће ваљда мене нека багра да учи где је Србија!!!

    гадим се ове копи пејст чанкове терминологије коју ми пласирају које какви кицоши ... као што се гадим и лажних демократа,лажних радикала и лајт радикала, аутономаша ... напредњака,назадњака и либерала само по називу ... ФУЈ!!!
    Не да ниси легенда ...
    Prijatelju nema potrebe da vredjas ne isto misljenike.
    Gde si bio dok si ovaj tekst pisao?Mozda za kafanskim stolom?kad se budes
    otreznio videces da si u velikoj zabludi.
    Nije tako crno kao sto nam se pricini.
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Alo bre Biter,sta pricas ti to????? Dokle ces da vrsis rasnu segregaciju,covece?!
    А сад кад би му ја споменуо Јасеновац, Градишку, Братунац, Сајмиште ... он би рекао "докле ћете ВИ Срби (ваљда је он марсовац) да се позивате на истроију, то треба да се заборави, избрише ... не спомиње, али српски "злочини" треба да се спомињу 1 000 0000 0000 0000 0000 000 00000 00000 година!

    Prijatelju nema potrebe da vredjas ne isto misljenike.
    где сам ја вређао неистомишљенике ... ја сам само рекао да се гадим ЛАЖНИХ па три тачке ... прочитај мало боље шта је написано, једном па и два пута ако треба па пљуцкај ! јер по твојој поруци ја бих рекао да си ти ово пијан читао у некој кафани!
    Poruku je izmenio BaneK, 30.10.2008 u 21:58 Razlog: vređanje

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Ovde se prekida prepucavanje.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Da...
    ..ajde da se vratimo temi..
    Mada je i ona o prepucavanjima.

    Napad uvek sledi kad imaš sukob interesa.
    Ko ima sukob interesa sa Srbijom?

    Najizražajnija je ona sa kosovskim Albancima. Zbog Kosova.
    Pa imate onaj sukob interesa Srbije sa tajkunima. Zbog tržišta i povoljnih zakona.
    Pa onda sukob interesa Vlade Srbije i svepolitičkog aparata sa svojim građanstvom. Zbog povlašćenog položaja tajkuna.
    Sukob interesa građana Vojvodine sa "privrednicima" i "biznismenima" Srbije, naročito Beograda. Zbog lošeg ekonomskog programa i odnosa. (namerno nisam pisao "Vlada" Vojvodine, nego građani Vojvodine)

    Prema mojoj skromnoj analizi napad na Srbiju preko Vojvodine najvažniji je samo vojvođanima, a manje važan Srbiji od drugih tema. Da, različit odnos prema problemima Srbije stvara osećaj raskola u državi. A taj osećaj raskola (koji je stvaran ako su i problemi stvarni, na primer neki negiraju ekonomski problem Vojvodine sa Beogradom) neki predstavljaju zlonamerno kao separatizam.


    Napad na Srbiju preko Vojvodine? Prema naslovu bi se pomislilo da Srbije ima teške spoljne neprijatelje koji koriste Vojvodinu da bi ponizili Srbiju. Moje mišljenje je da je to paranoja.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Ne bi me čudilo da bi neko izvana želio kakav scenario i u Vojvodini ali mislim da britansko poređenje Vojvodine sa Kosovom nema nikakvog smisla. U Vojvodini živi skoro 80% Srba a (s vremenom će se procenati i povećavati s obzirom na natalitet nacionalnih manjina) a na Kosovu je skoro 90% Albanaca. U Vojvodini postoji suživot dok je to na Kosovu misaona imenica. Mada i u BiH je postojao suživot ali mislim da je u Vojvodini bio zdraviji i još uvijek je jer se ipak u BiH vodilo nekoliko krvavih ratova i svaki je bio na nacionalnoj osnovi. Ne vidim nikakvo odvajanje Srba od Srba. Čak sam za vrijeme mog dvogodišnjeg boravka u Banatu primijetio da su Srbi u Banatu pa i u Sremu veći Srbi od onih južno od Save i Dunava.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Napad uvek sledi kad imaš sukob interesa.
    Ko ima sukob interesa sa Srbijom?

    Najizražajnija je ona sa kosovskim Albancima. Zbog Kosova.
    Pa imate onaj sukob interesa Srbije sa tajkunima. Zbog tržišta i povoljnih zakona.
    Pa onda sukob interesa Vlade Srbije i svepolitičkog aparata sa svojim građanstvom. Zbog povlašćenog položaja tajkuna.
    Sukob interesa građana Vojvodine sa "privrednicima" i "biznismenima" Srbije, naročito Beograda. Zbog lošeg ekonomskog programa i odnosa. (namerno nisam pisao "Vlada" Vojvodine, nego građani Vojvodine)

    Prema mojoj skromnoj analizi napad na Srbiju preko Vojvodine najvažniji je samo vojvođanima, a manje važan Srbiji od drugih tema. Da, različit odnos prema problemima Srbije stvara osećaj raskola u državi. A taj osećaj raskola (koji je stvaran ako su i problemi stvarni, na primer neki negiraju ekonomski problem Vojvodine sa Beogradom) neki predstavljaju zlonamerno kao separatizam.
    Грађани Војводине имају сукоб интереса са привреднциима и бизнисменима Србије, нарочито Београда? А остали грађани Србије, који нису Војвођани, немају?
    И Војвођани немају проблема са привредницима и бизнисменима Војводине?
    Od Stare Kanjie pa malo nanie, gde Tisa uspori, dići ću sala na bregu...
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Inspektor Nagib kaže: Pogledaj poruku
    Грађани Војводине имају сукоб интереса са привреднциима и бизнисменима Србије, нарочито Београда? А остали грађани Србије, који нису Војвођани, немају?
    И Војвођани немају проблема са привредницима и бизнисменима Војводине?
    Uhh..! Stvarno je forum pun neobazrivih!..

    Evo šta sam napisao:
    Sukob interesa građana Vojvodine sa "privrednicima" i "biznismenima" Srbije, naročito Beograda.
    Pa, da ti exegetiram...

    Ovo je tema gde se piše o odnosu Vojvodine i Srbije. Pisao sam o uzrocima sa kojima se sreću građani Vojvodine. Isto važi i za ostale građane Srbije koji nisu Vojvođani, ali o tome treba pisati na drugoj temi, a i forum je VojvodinaCaffe. (Ovo mi više liči kad detetu objašnjavaš da se olovkom piše, a ne jede se..)
    Vojvodina je u Srbiji, zar ne? Znači da jesam pisao da Vojvođani imaju problema i sa "privrednicima" i "biznismenima" Vojvodine. (Nekad mi zameraju da pišem samo o Vojvodini ne pominjujući Srbiju, a kad pišem o Srbiji, opet mi prebacuju da pišem u negativi o "užoj Srbiji", mada ja tako nisam napisao..)
    Nikad ne zaboravi i znake navoda da citiraš, ako već citiraš nečiji tekst.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Uhh..! Stvarno je forum pun neobazrivih!..
    Evo šta sam napisao:
    Sukob interesa građana Vojvodine sa "privrednicima" i "biznismenima" Srbije, naročito Beograda.
    Pa, da ti exegetiram...

    Ovo je tema gde se piše o odnosu Vojvodine i Srbije. Pisao sam o uzrocima sa kojima se sreću građani Vojvodine. Isto važi i za ostale građane Srbije koji nisu Vojvođani, ali o tome treba pisati na drugoj temi, a i forum je VojvodinaCaffe. (Ovo mi više liči kad detetu objašnjavaš da se olovkom piše, a ne jede se..)
    Vojvodina je u Srbiji, zar ne? Znači da jesam pisao da Vojvođani imaju problema i sa "privrednicima" i "biznismenima" Vojvodine. (Nekad mi zameraju da pišem samo o Vojvodini ne pominjujući Srbiju, a kad pišem o Srbiji, opet mi prebacuju da pišem u negativi o "užoj Srbiji", mada ja tako nisam napisao..)
    Nikad ne zaboravi i znake navoda da citiraš, ako već citiraš nečiji tekst.
    Шта значи ехегетирам?
    Ово није тема о односу "Војводине и Србије". Војводина не може да има никакав однос са Србијом, може да има однос само са остатком Србије.
    Наводио си сукобе интереса Србије, па си ту навео сукоб "Војвођана са београдским привредницима". А сад кажеш да исто важи и за остале грађане Србије који нису Војвођани, али ето.
    Кад се о проблему који имају сви грађани Србије пише као о проблему који имају само грађани северне Србије, онда се тиме ствара слика како су, нпр, грађани северне Србије дискриминисани у односу на остале грађане Србије, и да грађани северне Србије имају можда интересе супротне неким другим грађанима Србије.
    Od Stare Kanjie pa malo nanie, gde Tisa uspori, dići ću sala na bregu...
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat Inspektor Nagib kaže: Pogledaj poruku
    Шта значи ехегетирам?
    Ово није тема о односу "Војводине и Србије". Војводина не може да има никакав однос са Србијом, може да има однос само са остатком Србије.
    Наводио си сукобе интереса Србије, па си ту навео сукоб "Војвођана са београдским привредницима". А сад кажеш да исто важи и за остале грађане Србије који нису Војвођани, али ето.
    Кад се о проблему који имају сви грађани Србије пише као о проблему који имају само грађани северне Србије, онда се тиме ствара слика како су, нпр, грађани северне Србије дискриминисани у односу на остале грађане Србије, и да грађани северне Србије имају можда интересе супротне неким другим грађанима Србије.
    egzegetirati=izlagati, tumačiti tekst
    Ti si konstatovao da Vojvodina ne može imati nikakav odnos sa Srbijom. A nisi obrazložio zašto.

    Naravno da je ovo tema o odnosima Vojvodine i Srbije, jer se raspravlja o mogućnosti iskorišćavanja pravnog statusa Vojvodine protiv pravnog statusa Srbije.
    Mada sam napisao oštar komentar o tome da se drugi forumaši ponekad ne citiraju tačno, i taj komentar sam i tebi slao, eto inspektore, ti me opet ne citiraš tačno. Naime, umesto:
    Sukob interesa građana Vojvodine sa "privrednicima" i "biznismenima" Srbije, naročito Beograda.
    citiraš pogrešno ovako:
    сукоб "Војвођана са београдским привредницима".

    Kao što možeš da pročitaš, pisao sam o sukobu interesa, a ne o sukobu građana. I ne samo o sukobu Vojvođana i privrednicima Beograđanima, nego i o biznismenima, sve sa "" - navodima, i sa istima sa cele teritorije Srbije. No, posle ovog drugog ponavljanja, možda ću morati i treći put da ponovim.

    Ne, žao mi je inspektore, toliko jesam pametan da ne uđem u raspravu sa tobom, kad izvrćeš moje reči:
    Кад се о проблему који имају сви грађани Србије пише као о проблему који имају само грађани северне Србије, онда се тиме ствара слика како су, нпр, грађани северне Србије дискриминисани у односу на остале грађане Србије, и да грађани северне Србије имају можда интересе супротне неким другим грађанима Србије.
    Ja o ovome nisam pisao, ovako ne razmišljam i ovo je menjanje teme od tvoje strane, mogao bih reći jadan pokušaj...
    Ovo bi mogao da se okarakteriše sa tvoje strane, kao paranoja, ali nije.. ovo je smišljeno skretanje sa teme u svojoj nemoći priznanja greške.. (pa i tako sitne kao što je loše citiranje..)
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Напад на Србију преко Војводине

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ti si konstatovao da Vojvodina ne može imati nikakav odnos sa Srbijom. A nisi obrazložio zašto.
    Зато што је Војводина - Србија.
    Војводина може имати односе са остатком Србије, са централном владом... али не са Србијом.
    Od Stare Kanjie pa malo nanie, gde Tisa uspori, dići ću sala na bregu...
      Vrh

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Деца се не разумеју, нека уче мађарски
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.01.2012, 23:45
  4. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  5. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •