Ono sto postoji u svim religijama...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Ono sto postoji u svim religijama...

    je verovanje u ono sto ne postoji u stvarnosti.
    Jel' ima neko da se ne slaze, i zasto ?

    Zasto su oni koji veruju u nesto drugo sto ne postoji gori od vas koji verujete u to sto ne postoji ?
    Zasto recimo za muslimana hriscanin nije normalan, a za hriscanina musliman
    nije normalan ?

    jupiter

  2. #2

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Mislim da svaka religija zahteva odredjenu (vernici izvinite, nije namera da povredim) zaslepljenost, zatupljenost, koji sprecava da ljudi budu potpuno tolerantni prema drugima. Paradoksalno zvuci ali je tako.

    Nekada je takvo stanje odgovaralo opstem duhu cocecanstva, medjutim danas prosecni ojedinac je snabdeven sa vise informacija i drugacije razmislja, zato vera mora da se prilagodjava. Kako to d ucini kada propagira jedinu i doslednu istinu?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Trebala bi da postoji ljubav...to je ono na šta bi se ja osvrnula.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da svaka religija zahteva odredjenu (vernici izvinite, nije namera da povredim) zaslepljenost, zatupljenost, koji sprecava da ljudi budu potpuno tolerantni prema drugima. Paradoksalno zvuci ali je tako.
    Baš naprotiv,nisi me povredio...tolerancija o kojoj govoriš je upravo to..jedan viši nivo ljubavi,koji kod nas kao individua,prosto nije na istom nivou.

    Što bi rekli..ljubav je slepa,jel...al ljubav je strpljiva,ljubav prašta,ljubav oseća,ona će da te podigne,kada budeš pao...ljubav je Bog,a ko nema ljubavi prema Bogu ne može je ni spoznati.Da bi se to poimalo,zaista je potrebna beskrajna ljubav.

    medjutim danas prosecni ojedinac je snabdeven sa vise informacija i drugacije razmislja, zato vera mora da se prilagodjava. Kako to d ucini kada propagira jedinu i doslednu istinu?
    ...kada veruješ...nema te informacije,koja može bitnije promeniti verovanje

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    je verovanje u ono sto ne postoji u stvarnosti.
    Jel' ima neko da se ne slaze, i zasto ?
    Zasto recimo za muslimana hriscanin nije normalan, a za hriscanina musliman
    nije normalan ?
    Ne mogu da se složim sa tobom...iz prostog razloga.Čuda su se dešavala i dešavaju se.Ko ima oči nek vidi...

    I nije na odmet da spomenem,još jednom,ne smeta mi tuđa vera,tj.nevera,ali svojoj veri sam verna.Pravoslavlje propoveda da ljubimo neprijatelje svoje i da se pomolimo za njih,da mirimo zavađene...to je takođe ljubav...mnogima neshvatljiva.

  4. #4

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da svaka religija zahteva odredjenu (vernici izvinite, nije namera da povredim) zaslepljenost, zatupljenost, koji sprecava da ljudi budu potpuno tolerantni prema drugima. Paradoksalno zvuci ali je tako.

    Nekada je takvo stanje odgovaralo opstem duhu cocecanstva, medjutim danas prosecni ojedinac je snabdeven sa vise informacija i drugacije razmislja, zato vera mora da se prilagodjava. Kako to d ucini kada propagira jedinu i doslednu istinu?
    Ne zahteva netolerantnost, nego je proizvodi. Neko ko je talenat za jednu religiju automatski negira sve druge da bi imao "satisfakciju" verujuci u ono sto je "jedino ispravno" - svoju religiju.
    Iako je religija talenat, kao i sport, u religiji korist izvlace samo oni koji je vode.
    A u sportu korist izvlace samo oni koji su natprosecno talentovani.

    Nepostoji religija koja propagira istinu, zato sto sve religije propagiraju ono sto se nije desilo, a ono sto se nije desilo - nije istina.

    "Tolerantnost" ne postoji u prirodi, coveku je pre 6000 godina data rec/jezik
    da bi shvatio prirodu bolje od bilo koje druge vrste, ali je ta ista rec/jezik
    proizvela verovanje, koje je suprotno od shvatanja.

    jupiter

  5. #5

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Trebala bi da postoji ljubav...to je ono na šta bi se ja osvrnula.
    Ljubav postoji u vernicima, ne u religiji, religija je verovanje u nesto sto ne postoji. Kapiras, religija je frekvencija, a ne energija, ljubav se oseca samo kroz energiju.
    Ti osecas ljubav, ti znas da volis, nemozes da "verujes" da volis.
    Ljubav je energija koja stvara sve, ona moze da postoji ili ne postoji.
    Kao sto osecas ljubav prema drugim frekvencijama kao sto su zvuk, boja, ukus, miris, dodir, tako osecas ljubav prema reci (koje cine religiju)
    Ti nemozes da volis Isusa Hrista, zato sto on ne postoji, to mozes da volis
    ono sto je Isus rekao/uradio, ili sta su te drugi ubedili da je Isus rekao/uradio.
    Citat D kaže:
    ...kada veruješ...nema te informacije,koja može bitnije promeniti verovanje
    Kada bi ti neko rekao istinu, u koju bi se i sama uverila, a koja je direktno
    suprotna od tvog verovanja, ti bi ignorisala istinu/realnost i nastavila da
    verujes u ono sto se nikad nije desilo ?
    Citat D kaže:
    Ne mogu da se složim sa tobom...iz prostog razloga.Čuda su se dešavala i dešavaju se.Ko ima oči nek vidi...

    I nije na odmet da spomenem,još jednom,ne smeta mi tuđa vera,tj.nevera,ali svojoj veri sam verna.Pravoslavlje propoveda da ljubimo neprijatelje svoje i da se pomolimo za njih,da mirimo zavađene...to je takođe ljubav...mnogima neshvatljiva.
    Kako, gde, i kada se "cudo" desilo ?
    Kada se desilo nesto sto nema objasnjenje ?
    "Pravoslavlje" sve druge naziva "sektama" i najvise od svih religija vredja
    druge.
    Stav Pravoslavne religije je "Ovo je ovako kako mi kazemo da jeste, i odbij."
    Pravoslavna religija ne komunicira sa ostalim "Hriscanskim" religijama, posto sve ostale "Hriscanske" religije komuniciraju kroz Sveto Pismo.
    Pravoslavna religija se ne nalazi u Svetom Pismu, nalazi se Judaizam od kojih
    je Pravoslavna religija preuzela neke rituale/ceremonije.

    Ti kao vernik Pravoslavne veroispovesti nemas apsolutno nikakve veze sa
    onima koji vode Pravoslavnu veroispovest. Tvoje ruke su ciste.

    jupiter

  6. #6

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav je energija koja stvara sve, ona moze da postoji ili ne postoji.
    Čekaj malko , kakva sad energija?

    Danima nam pričaš ovde kako je "realnost" samo egzistencija fizičke materije, išćudjavajući se i pitajući od kakvog molekularnog sastava mogu biti Andjeli, koji su inače za tebe Sci-fi i ne postoje!
    A sad odjedanput....kao grom iz vedra neba--> ....energija koja stvara sve....hmm, kh,kh ....
    Ako čovek za života nosi u sebi jlubav--> tu energiju, gde ona završava kada se fizički pretvorimo u prah ovozemaljski?? Pitanje je sad


    Dzu :
    Ti osecas ljubav. . .
    A čime se oseća ta ljubav?
    Očima?
    Ušima?
    Nosom?
    Možda bubregom?
    Ili će ipak biti......dušom.....

    Dzu :
    Kao sto osecas ljubav prema drugim frekvencijama kao sto su zvuk, boja, ukus, miris, dodir, tako osecas ljubav prema reci (koje cine religiju)
    Ti nemozes da volis Isusa Hrista, zato sto on ne postoji, to mozes da volis
    ono sto je Isus rekao/uradio, ili sta su te drugi ubedili da je Isus rekao/uradio.
    Sad' polako počinješ da preteruješ!
    Pa nije ljubav kada volim neku boju, neku pesmu, ili kada nešto lepo miriše!!!
    Ljubav je nešto uzvišenije od toga. Ljubav je praštanje, ljubav je žrtvovanje za nekog, ljubav je sila u svemiru koja pokreče sve....a kroz Reč!
    "U početku beše Reč", su stihovi kojima počinje Biblija. Isus je ovapločana Božija Reč, Isusova Reč je sam Isus! Bog nam se otkriva kroz Reč-->i kroz Reč upoznajemo Boga, Njegova dela i Njegovo postojanje, i kroz Reč se radja ljubav prama njemu!
    A religija ima zadatak da masovno prenosi Reč i upoznaje narod sa njom.
    Dakle, potrebno je da u početku neko drugi spomene Reč, da bi se neko treći zainteresovao/informisao. A posle, svojom slobodnom voljom nastavio traganje ili batalio isto.
    I tebi je neko drugi(a znamo i ko) u početku napunio glavu/ubedio, pa sada razmišljaš tako kako razmišljaš i veruješ u to što veruješ....

    Dzu:
    Kako, gde, i kada se "cudo" desilo ?
    Širom planete, svakoga dana, dešava se čudo--> zvano život. Još niko od naučnika nije objasnio kako se to čudo dešava, i kako da taj život stvore/naprave, pa da ožive i ostale "realne" fizičke materije.
    A to se naravno nikada neće desiti, iz prosto prostog razloga--->jer nemaju moć davanja duha životnog, koji prebiva u telu(fizičkoj materiji) i oživljava ga!!
    A tu moć ima samo Bog. I on je davalac Života/duha iz druge dimenzije, u koju se duh i vraća posle smrti....

    Dzu :
    Stav Pravoslavne religije je "Ovo je ovako kako mi kazemo da jeste, i odbij."
    Ne znaš ti apsolutno ništa o Pravoslavlju.
    I zato se suzdrži od takvih komentara. Tvoj domen su Sai Baba, fizička materija, i ljubav prema boji, zvuku i mirisima....

  7. #7

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav postoji u vernicima, ne u religiji, religija je verovanje u nesto sto ne postoji.
    Ti kao vernik Pravoslavne veroispovesti nemas apsolutno nikakve veze sa
    onima koji vode Pravoslavnu veroispovest. Tvoje ruke su ciste.
    Na ostatak tvog posta,Gogsy je dao odgovor ,te da se ne ponavljam,a i istovremeno veoma biram reči u obraćanju tebi,zato što te možda razumem,i bolje nego što možeš da pojmiš..al kao što rekosmo negde već...nikada ne napišemo baš sve...što bi imali da kažemo.

    Dakle,vernici i religija ne idu jedno bez drugog i obrnuto.U tom slučaju iz tvog ugla ne postojim ni ja....

    Ja kao vernik Pravoslavne veroispovesti,još kako imam veze ..te za koje kažeš da nemam...

    Moje ruke..to samo Gospod zna...i to ima veze samo sa mnom...

  8. #8

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Dominantne religije su Hrišćanstvo i Islam..manje dominantne religije su hinduizam i budizam...iako različite ideologije, prve dve imaju zajedničko: članarine, dobrovoljno davanje, pokornost, poniznost,versko-zajednički pravac i cilj, a sve to postižu izuzetnim psihološkim dejstvom koji je na najpodmukliji način infiltriran strahom i lažnom ljubavlju...

    Ako je ljubav zajednička u svim religijama, otkud onda verski ratovi koji su odneli mnoge živote vodeći se ideologijom *ljubavi*..?? zašto smo kao ljudska bića podeljeni na ovu ili onu religiju..?? Da li trebamo da okrećemo glavu i egoistično kažemo: ja sam srbin pravoslavac i meni je moja religija svetinja a drugi neka veruju u šta veruju..da li je moguće da smo sposobni da razvijemo letilicu za mars a da nismo sposobni da postavimo jedno logično pitanje: ako svi propagiramo ljubav, zašto ne izađemo jedni drugima pred oči i u ljubavi i miru rešimo to pitanje religija..?? E, ima tu nečeg što ne znamo.. a to što ne znamo obično se kaže..božija volja...tad nastupa strah...

    jednom sam rekao u nekom postu da je ljubav konstanta..to je srednja pozicija između dva polova (dobra i zla )..zabluda je da je ljubav dobro!!!..upravo u ovakvom zajedničkom shvatanju religija ( ljubav kao dobro ) leži odgovor u konfliktima.. jer u dualnom svetu u kakvom mi živimo suprotno od dobrog je zlo..a jedno ne može da postoji bez drugog..

  9. #9

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dominantne religije su Hrišćanstvo i Islam..manje dominantne religije su hinduizam i budizam...
    Sto se tice Evrope da,ali sto se tice sveta pogresio si....obrnuta je situacija....sa demografskog stanovista....a i sa kulturnog u velikoj meri...

  10. #10

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Ako je ljubav zajednička u svim religijama, otkud onda verski ratovi koji su odneli mnoge živote vodeći se ideologijom *ljubavi*..??
    Rekoh trebala bi biti zajednička,a otkud verski ratovi,znaš i sam,a ako ne ti izguglaj,i ne izvrći stvari kad spominješ ljubav u ovom slučaju.

    koji je na najpodmukliji način infiltriran strahom i lažnom ljubavlju...
    Antipravoslavni lobi..a da već sam ti rekla.....meni to više liči na politiku...

    Da li trebamo da okrećemo glavu i egoistično kažemo: ja sam srbin pravoslavac i meni je moja religija svetinja a drugi neka veruju u šta veruju..
    Baš voliš da etiketiraš m?U vidu neke mentalne vežbe možda?Pazi,ako si Srbin,treba uzdignute glave da kažeš:Ja sam Srbin Pravoslavac i meni je moja vera svetinja..bar ja tako ,to nije egoizam,pomisliću još da hoćeš da kažeš da treba da se stidim svog porekla i korena?

    ako svi propagiramo ljubav
    Trebalo bi početi od sebe...

    .zabluda je da je ljubav dobro!!!
    ..kažu sekte i tome slično...

  11. #11

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Imam osećaj da je ova tema pošla od pozadi. Dvojica članova pokušavaju da opravdaju svoje stavove tako što negiraju stavove i mišljenja brojnih drugih članova. Mislim da se trebamo prvo pozabaviti uzrocima mitologije i kasnije raligije, odnosno šta je u to čovekovoj prirodi što ga je opredelilo na takav način objašnjenja stvarnosti, sveta i svega što ga okružuje. Jer, preferiranje isključivog empirizma, nema nikakve veze sa ovom temom, bez obzira na argumente takvog tipa. Redeucirati brojne generacije ljudi svih rasa, nacija i brojnih religija i verovanja, na zatucanu, nesamostalnu gomilu bez razuma govori daleko više o ljudima koji daju takve ocene nego o karakteristikama religioznosti...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Mislim da se trebamo prvo pozabaviti uzrocima mitologije i kasnije raligije, odnosno šta je u to čovekovoj prirodi što ga je opredelilo na takav način objašnjenja stvarnosti, sveta i svega što ga okružuje.
    Tačno, ja sam to uradio na svoj način..različita su tumačenja..ne govorim ja o zatucanosti već o sposobnosti upravljanja drugima...

    Antipravoslavni lobi..a da već sam ti rekla.....meni to više liči na politiku....kažu sekte i tome slično..
    mislim stvarno....
    Ono što ti ne razumeš je to da je religija jedna masovna, priznata sekta..a da si ti kao njen sledbenik sektaš..a ja se upravo trudim da objasnim zašto treba biti izvan sekti..druge sekte nisu vredne pomena..
    Što se tiče ljubavi, ja sam dao objašnjenje..ali ne samo tebi.. već nekom koga to možda interesuje... nemoj da ih plašiš sektama...možda neko nađe smisao velikih filozofskih reči..( to nisam ja izmislio , već sam shvatio učeći od drugih )

    Baš voliš da etiketiraš m?U vidu neke mentalne vežbe možda?Pazi,ako si Srbin,treba uzdignute glave da kažeš:Ja sam Srbin Pravoslavac i meni je moja vera svetinja..bar ja tako ,to nije egoizam,pomisliću još da hoćeš da kažeš da treba da se stidim svog porekla i korena?
    Odmah da ti kažem ( M.. ) :ja nemam publiku, bar ne na forumu, i o tebi ne pričam iza paravana...pusti mentalne vežbe nije to tvoj broj..i ne uklapaju se u temu..
    Što se tiče korena treba da znaš da potičeš od ljudskog roda a ne od Srba, Engleza, Mongolaca...ako ćemo već o korenima..

  13. #13

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Na ostatak tvog posta,Gogsy je dao odgovor ,te da se ne ponavljam,a i istovremeno veoma biram reči u obraćanju tebi,zato što te možda razumem,i bolje nego što možeš da pojmiš..al kao što rekosmo negde već...nikada ne napišemo baš sve...što bi imali da kažemo.

    Dakle,vernici i religija ne idu jedno bez drugog i obrnuto.U tom slučaju iz tvog ugla ne postojim ni ja....

    Ja kao vernik Pravoslavne veroispovesti,još kako imam veze ..te za koje kažeš da nemam...

    Moje ruke..to samo Gospod zna...i to ima veze samo sa mnom...
    Ta "osoba" je na mojoj listi nepozeljnih, i uopste me ne zanima.
    Ja sam ti rekao vise puta da si kul, i nemas potrebe da "biras reci".
    Ja sam lepo rekao da ljubav postoji u verniku (kao sto si ti) a ne u religiji, koja
    je skup misli koje su postavili Pavle, Petar, Jovan i jos par apostola.
    Kada kazem da ti nisi u vezi sa svestenstvom, mislim na to da su tebi ciste ruke. Koliko sam ja primetio, ti samo objasnjavas na koji ti nacin ucestvujes u veri, i ne govoris drugima sta da rade.
    Kako Gospod da nezna tvoje ruke, kad ih je on kreirao ?

    jupiter

  14. #14

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Što se tiče ljubavi, ja sam dao objašnjenje..ali ne samo tebi.. već nekom koga to možda interesuje... nemoj da ih plašiš sektama...možda neko nađe smisao velikih filozofskih reči..( to nisam ja izmislio , već sam shvatio učeći od drugih
    Ne,ti si samo dao svoje mišljenje,što se tiče ljubavi,na tebi svojstven(veliko) filozofski način ,možda ti i tu google može pomoći,osim što si učio od drugih,pa reci nam koji su to,tek toliko da se narod ne poplaši,znaš taj narod ima oči,a i koristi svoj mozak,možda ne trebaš ni da navodiš koja je fela u pitanju .

    mislim stvarno...
    Ja se bome zamislila...

    pusti mentalne vežbe nije to tvoj broj..i ne uklapaju se u temu..
    Vidim da je tvoj broj,a o uklapanju o temu...zamaramo narod,iskreno...

    Što se tiče korena treba da znaš da potičeš od ljudskog roda a ne od Srba
    Srbi su ljudskog roda?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam ja primetio, ti samo objasnjavas na koji ti nacin ucestvujes u veri, i ne govoris drugima sta da rade.

  15. #15

    Odgovor: Ono sto postoji u svim religijama...

    Mislim da u svim religijama kao osnova svega postoli ljubav i postenje.Nas Patrijarh je rekao~kakve su ti misli,takav ti je zivot~,ako je tako ,ja onda za sebe mogu reci da sam pravi vernik.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52
  3. Svim mojim prijateljicama
    Autor ZOE u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.11.2009, 23:08
  4. "Volim te" na svim svetskim jezicima
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.11.2006, 22:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •