Lista horor filmova koji to nisu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Lista horor filmova koji to nisu



    Pred izlazak poslednjeg nastavka kultne priče o noći veštica i ozloglašenom Džejsonu, napravljena je lista horor filmova koji ne bi uspeli da uplaše ni malo dete.

    Horor filmovi bi, po definiciji trebali "žive da vas isprepadaju". Nakon Hičkokovog filma "Psiho", malo njih je opravdalo ime svog žanra - Fredi Kruger koji je sejao noćne more Ulicom Brestova je to uspeo...ko nije?

    Prvi na listi ne baš toliko strašnih je "Hapenning" sa Markom Valbergom u naslovnoj ulozi. Film o ubistvenom polenu koji tera ljude na samoubistvo i glavni junaci koji beže od vetra, i nisu nešto što će vas naterati da prekrijete oči rukama.

    Drugi je svima omiljeni "The wicker man" sa Nikolasom Kejdžom u naslovnoj ulozi. Zašto je to tako, pogledajte trejler i sve će vam biti jasno.



    Treći, ali ne i najgori, je nastavak filma "Veštica iz Blera". Nakon prvog dela koji je na kratko celu filmsku javnost uspeo da prevari da se radi o originalnim snimcima grupice studenata koja je misteriozno nestala, drugi deo je, kako kažu filmski kritičari, "jednostavno razočarao".

    Evo još nekoliko naslova: "Pulse", "House of the dead", "Cursed", "Thinner", "Halloween III: The season of the witch" i "Jaws 4: The revenge".

    (MONDO)
    Prvi na listi ne baš toliko strašnih je "Hapenning" sa Markom Valbergom u naslovnoj ulozi. Film o ubistvenom polenu koji tera ljude na samoubistvo i glavni junaci koji beže od vetra, i nisu nešto što će vas naterati da prekrijete oči rukama.
    Sa ovim bi se složila, i nije neki horor.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    ja bih ovde upisala film

    "Saw" - jer za mene nije horor kad imas pomahnitalog psihopata koji ubija sve ispred sebe, bez obzira koliko je sve to krvavo i grozno.
    Ima jos, seticu se, zasad s pola mozga, samo se ovog filma setila

    Aj da vas cujem? Koji su filmovi zapisani kao horori, ali nemaju veze s tim?


  3. #3

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Meni Pogrešno skretanje (Wrong turn 1,2) i nije neki horor,jes' da ima krvi do kolena i svašta nešto još gadno ali mene taj film i nije baš uplašio
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Ja bih na ovu listu dodao i film "Šesto čulo" sa Brusom Vilisom u glavnoj ulozi. Gledajući film nisam ni naslućivao da je to horor sve dok par meseci kasnije nisam pročitao kom žanru pripada.

  5. #5

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    ja bih ovde upisala film

    "Saw" - jer za mene nije horor kad imas pomahnitalog psihopata koji ubija sve ispred sebe, bez obzira koliko je sve to krvavo i grozno.
    to sto si sad opisala,to oslikawa takodje jedan 'petak 13,Noc wjestica,''pomahnitali psihopata koji ubija swe ispred sebe,i to takodje nisu horori.jel? jel ti ochekujes dwoglawa chudowishta ili neke jednooke ziwuljke?swidja mi se kako kapiras film

  6. #6

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    to sto si sad opisala,to oslikawa takodje jedan 'petak 13,Noc wjestica,''pomahnitali psihopata koji ubija swe ispred sebe,i to takodje nisu horori.jel? jel ti ochekujes dwoglawa chudowishta ili neke jednooke ziwuljke?swidja mi se kako kapiras film

    Savet za sve forumase: ako zelite da se posvadjate sa Egzom ili ga naljutite samo recite nesto o filmu Saw u negativnom smislu
    Sve sve ali ne dirajte coveku SAW

    Tacno sam znao kakva ce biti reakcija a i ja se slazem sa bratom iz CG
    Nije bitna tema/prica vec da li je taj film strava i uzas ili ne, ja to tako vidim.
    Saw je horor i to odlican

  7. #7

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    to sto si sad opisala,to oslikawa takodje jedan 'petak 13,Noc wjestica,''pomahnitali psihopata koji ubija swe ispred sebe,i to takodje nisu horori.jel? jel ti ochekujes dwoglawa chudowishta ili neke jednooke ziwuljke?swidja mi se kako kapiras film
    Ja odlicno znam sto ocekujem od horor filmova, a to sa dvoglava cudovista i jednooke zivuljke smestila bih u zanru fantazija....ne ko tebe u horore.

    Ti mozes da das svoje misljenje, koje ces potkrepiti faktima i obrazloziti zasto je to tako, bez pritom da omalovazavas tudje misljenje.

    Znaci da ti pojasnim - horor za mene je film u kojem ima natprirodna stvorenja kao vampiri, zombi, duhovi. Ne mora da bude krvi do kolena. Film koji izaziva strah dok ga gledas.

    Zato ne mogu da se slozim sa DejanomB da "Sesto culo" nije horor - jer ipak glavni lik je duh. Mali svo vreme vidi mrtvake...Mene je taj film bas uplasio, za razliku od "Saw" koji je bio grozan film, ali ne i strasan.

    Mene ne plasi (i nije mi horor) film koji mi deluje na neki nacin realno - manijaci, psihopati postoje.

    To je moje misljenje, dopalo se tebi ili ne.


  8. #8

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    kopolin jeepers creepers neznam kako je kod nas preveden

    kao neko cudovishte se radja svaki dvadeset godina pa jede ljudove pa onda naleti na bus pun tinejdzerapa se svi oni uplashe boze pojeshce nas ajd da bezimo

    more murshhh

  9. #9

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Ja odlicno znam sto ocekujem od horor filmova, a to sa dvoglava cudovista i jednooke zivuljke smestila bih u zanru fantazija....ne ko tebe u horore.

    Ti mozes da das svoje misljenje, koje ces potkrepiti faktima i obrazloziti zasto je to tako, bez pritom da omalovazavas tudje misljenje.

    Znaci da ti pojasnim - horor za mene je film u kojem ima natprirodna stvorenja kao vampiri, zombi, duhovi. Ne mora da bude krvi do kolena. Film koji izaziva strah dok ga gledas.

    Zato ne mogu da se slozim sa DejanomB da "Sesto culo" nije horor - jer ipak glavni lik je duh. Mali svo vreme vidi mrtvake...Mene je taj film bas uplasio, za razliku od "Saw" koji je bio grozan film, ali ne i strasan.

    Mene ne plasi (i nije mi horor) film koji mi deluje na neki nacin realno - manijaci, psihopati postoje.

    To je moje misljenje, dopalo se tebi ili ne.
    narawno,pa dje ti widis da sam te omalowaziO...swasta ali ti rekoh samo da su petak 13 i recimo noc wjestica su filmowi koji spadaju u zanr ''horori' nisam ja to odluchio a ti kazes da to nisu horori...ali ipak su to horori..a to s duhowima je smijesno
    Poruku je izmenio Bombica, 02.04.2009 u 22:53 Razlog: obrisan off topic

  10. #10

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Route 666
    od mene

  11. #11

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    narawno,pa dje ti widis da sam te omalowaziO...swasta ali ti rekoh samo da su petak 13 i recimo noc wjestica su filmowi koji spadaju u zanr ''horori' nisam ja to odluchio a ti kazes da to nisu horori...ali ipak su to horori..a to s duhowima je smijesno
    Naslov teme glasi lista horor filmova... to znači da se na ovoj temi svakako pominju naslovi koji spadaju u taj žanr, ne pominju se komedije, pa je tvoja reakcija suvišna, a član treba da navede neki i kaže zašto po njemu to nije horor ili zašto ga je razočarao, ili zašto ga nije uplašio. Ona kaže da za nju to nije horor, bez obzira što je grozan i krvav i bez obzira šta ti misliš ili iznad koje nalepnice stoji na polici tamo gde ćeš ga iznajmiti da pogledaš.

    Petak 13, Noć veštica itd su slasher horori u koje spada i Saw. Filmovi sa psihopatama i serijskim ubicama koji se iživljavaju nad gomilom ljudi u 90 minuta i to je svakom jasno. A ja sad ovde mogu da napišem npr da je samo japanski horor ono pravo za mene, a sve ostalo plitak potok i smešno, naročito Saw, ako želim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Lista je poprilicno duga..kad god odgledam neki nazovimo horor film posle kojeg mi dodje da placem sto sam izgubila dragoceno vreme,ja dopisem,tako da sada imam preko 40 ali da ne bih sad davila time stavicu ovaj sto sam gledala pre neki dan ..

    The Last House On The Left


    Film je iz ove godine i kako da ga opisem a da mi zeludac ne proradi..
    Znaci od pocetka filma nema nijedne horor scene,glumci su svi neki levi i kao slag na torti film obiluje scenama silovanja..Zivot mi se zgadio,posle pola sata film je otisao na mnogo brzi delete.

  13. #13

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    to sto si sad opisala,to oslikawa takodje jedan 'petak 13,Noc wjestica,''pomahnitali psihopata koji ubija swe ispred sebe,i to takodje nisu horori.jel? jel ti ochekujes dwoglawa chudowishta ili neke jednooke ziwuljke?swidja mi se kako kapiras film
    S tim što su Petak 13 (dok nije postao sopstvena parodija) i Noć veštica filmovi u kojima nije akcenat na krvi do kolena i bespredmetnom tranžiranju ljudi.

    Saw je jedna od najvećih bljuvotina ovoga sveta koju nisam uspeo ni da odgledam do kraja i potrudio sam se da ga momentalno zaboravim. Od njega je jedino gori Hostel. Bljak.

    I da dodam: Jeepers creepers (prvi deo) mi je u top 5 omiljenih horora. Pravi film u kojem napetost raste od nehajnog početka do crnog kraja da crnji ne može biti.

  14. #14

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    S tim što su Petak 13 (dok nije postao sopstvena parodija) i Noć veštica filmovi u kojima nije akcenat na krvi do kolena i bespredmetnom tranžiranju ljudi.

    Saw je jedna od najvećih bljuvotina ovoga sveta koju nisam uspeo ni da odgledam do kraja i potrudio sam se da ga momentalno zaboravim. Od njega je jedino gori Hostel. Bljak.

    I da dodam: Jeepers creepers (prvi deo) mi je u top 5 omiljenih horora. Pravi film u kojem napetost raste od nehajnog početka do crnog kraja da crnji ne može biti.
    Saw' ti blljuwotina ( saw 1) ...samo da dodam..u saw,nema krwi ..tek na kraju kad onaj popizdi i kad kida parche noge...jbg..popizdio cowjeka dzipers kripers ti je u top 5 ..pa dzipers je jeftina pricicca ..leteci ljudi i to ...cccc...moj brate...razocarao si me
    ali Jeepers ...

  15. #15

    Odgovor: Lista horor filmova koji to nisu

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    Saw' ti blljuwotina ( saw 1) ...samo da dodam..u saw,nema krwi ..tek na kraju kad onaj popizdi i kad kida parche noge...jbg..popizdio cowjeka dzipers kripers ti je u top 5 ..pa dzipers je jeftina pricicca ..leteci ljudi i to ...cccc...moj brate...razocarao si me
    ali Jeepers ...
    Ja se stvarno pitam da l' smo mi gledali isti Jeepers?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 16:44
  2. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 18:23
  3. Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 23:17
  4. Brendovi... koji nisu za srpsko tržište
    Autor Necromancer u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.04.2008, 23:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •