Teška reč ume da zaboli - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Ne znam ko me je i terao da otvorim ovakvu temu?Teska rec!!!Citam teske reci ceo dan...a onda tajac...mozda bih lakse podnela sad bilo kakvu rec,samo da ne bude vise sve ovako tiho...jer ume i tisina da boli...
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  2. #17

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Zaboli ...
    Slagala bih kada bi rekla da me ne dotakne ,ali me vise boli
    ona precutana i nedorecena,koja je ostala u vazduhu ...

  3. #18

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    ''Jezik kosti nema,ali kosti lomi'',ova poslovica je rekla više,nego što bih ja rekla napisavši na stotine reči.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  4. #19

    03 Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    ma kolika teska bila moze da se zaboravi ali te usne te oci koje su to izgovorile one se pamte i to mozda boli?

  5. #20

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Koliko god mi zeleli da teske reci zaboravimo uvek se vracaju u nase secanje. Bilo da je nama upucena ili da smo mi nekom uputili. Ne volim teske reci, uvek ostavljaju neku tugu, neki osecaj gorcine. Cak i secanje na to izaziva neku setu.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  6. #21

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    ...ono sto mi neko ne izgovori,vec kaze pogledom,
    moze da me vise zaboli jer na pogled nemam
    odgovarajucu repliku.
    ...i jedno i drugo ostaje...

  7. #22

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Reč je najveće svetsko čudo. Ona je legitimacija i potvrda nas ljudi kao nedostižno superiorne vrste na ovoj planeti. Kažu da čovek tako dugo odrasta, upravo zbog toga kako bi savladao govor. Reč je nastala zbog komunikacije i razmene mišljenja, dakle zbog praktičnih stvari. Međutim, mi je prečesto i zloupotrebljavamo, baš kao što i sve ostalo umemo zloupotrebiti...

    I tačno je da je reč i bolna, nekada bolnija i od najjačeg fizičkog bola. Ta bol je upravo proporcionalna našim osećanjima prema osobi koja je izgovorila tu bolnu reč, ili laži, a možda i neprijatnoj istini koja nam je saopštena, ili obelodanjena. Nekda se rečima može povrediti neko, a da se nema ta namera i to je, rekao bih, lakši oblik boli koje može izazvati reč. Najteže su one zlobne i zlonamerne reči kada se neko želi poniziti, uvrediti, satrti, uništiti. Psebno je teško kada nam to čine osobe koje volimo...

    U svakom slučaju, reči su opasan materijal i sa njim treba rukovati oprezno, čak i onda kada imamo najbolju nameru...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    ja bi samo dodala*ubi me prejaka rec*
    naravno da boli pogotovo ako je izgovori neko ko nam je blizak
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #24

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Reč ne može da boli...dela koja slede mogu da bole...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  10. #25

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nekda se rečima može povrediti neko, a da se nema ta namera i to je, rekao bih, lakši oblik boli koje može izazvati reč. Najteže su one zlobne i zlonamerne reči kada se neko želi poniziti, uvrediti, satrti, uništiti. Psebno je teško kada nam to čine osobe koje volimo...
    kod mene je nekako upravo obrnuto..

    kad neko namerno ili zlonamerno, kako kažeš, ide na to da me ponizi, povredi, mnogo manje boli, ma koliko tu osobu volela, nego kada to nenamerno učini neko koga takodje volim..

    ako je nečija otvorena namera da budem povredjena, onda je to pošteno, upravo zbog otvorenosti..

    ali ako je "nenamerno", onda mi to pokazuje sebičnost osobe koja vredja i to da mu uopšte nije stalo do mene i da mu nije važno da li će me neka reč povrediti..i još gore, ako tu svoju "nenamernost" ne uvidja..

    iz ovoga izuzimam sitne životne nesporazume, koji se rešavaju brzo i lako ako postoji obostrano poštovanje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #26

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Citat gerbes kaže: Pogledaj poruku
    Reč ne može da boli...dela koja slede mogu da bole...
    Upravo tako odlicno receno

  12. #27

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    samo bih dodala da 'rane na duši' sporije zarastaju nego one fizičke.
    nekako se urežu i progone nas kroz ceo život, vraćaju se kada ih najmanje očekujemo.
    a najviše zabole reči za koje mi sami znamo da su istina a ne smemo ili ne želimo sami sebi da ih priznamo.
    vatru u meni nikada neće ugasiti sivilo dana

  13. #28

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam ko me je i terao da otvorim ovakvu temu?Teska rec!!!Citam teske reci ceo dan...a onda tajac...mozda bih lakse podnela sad bilo kakvu rec,samo da ne bude vise sve ovako tiho...jer ume i tisina da boli...

    Upravo tako, tisina boli jos vise ali i rijec koja je dosla od osobe koja nam je sve...jer jedna gruba rijec voljene osobe zaboli vise od milion drugih...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  14. #29

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    Palo je puno teskih reci,oprastam teske reci,jer i iz mojih usta ih je puno izasloReci ko reci,vise bole dela, tj nedela

  15. #30

    Odgovor: Teška reč ume da zaboli

    neshto najsladje shto mi je rekao:
    'Izgubila si koje kilo, ali moju ljubav nikad nećeš'
    obećanje nije ispunio...mamicu mu lazhavu..
    a ruzhnih nije bilo, zaista...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Previse dobrote... moze li da zaboli?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 05.01.2013, 19:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •