Cenite li svaki trenutak? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 54
  1. #16

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Cenim i to bas svaki jer jedan je zivot i suvise je kratak da bi ga protracila na neke nevazne i necenjene stvari.........zato zivim svaki dan kao da je poslednji,jer nikda neznam sta me ceka sutra.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #17

    14 Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ne mogu da kažem, da apsolutno cenim svaki trenutak.
    Sada uživam u odrastanju i zajedničkom smehu.
    To su trenuci kada imam osećaj kao da ću da dodirnem zvezde.

    Uživam kada pogledam Kikija kako raste, kako razmišlja,
    kako se bori, tako malen... i učim od njega...


    Nekad ''zaboravim'' i počnem da se cimam oko perifernih stvari i osoba,
    da bih sebe kasnije želela da ujedem za ,
    zato što sam taj luksuz sebi uopšte dozvolila.

    Sve to valjda ide ''u rok službe''...
    Učim da cenim svaki trenutak...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #18

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Pisala sam već o tome koliko su me neki događaji u životu spustili na zemlju i naučili da život sagledavam iz više uglova.
    Povedena gornjim Goginim postom ustvari htedoh reći koliko možemo naučiti od dece.
    U neke dane kad mi 'nisu sve koze na broju' razbijem sivilo razmišljanjem o lepim trenutcima u životu i koliko ustvari treba pozitivne energije izvlačiti iz toga svaki dan.
    Osmeh je uvek tu negde pored nas samo treba naučiti dosegnuti ga svaki dan.
    A čovek uči dok je živ.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #19

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ne, na žalost. Uvek sam posedavo neku rasipničku crtu svog života. Ranije je ona bila još daleko izraženija, ali uočavam je i danas. Mnoge lepe trenutke sam na neki način ignorisao, odnosno nisam im pokazao potrebnu pažnju, niti uživao u njima koliko sam trebao i mogao...

    Međutim, neke stvari sam ipak cenio i nikada ih nisam, i pored rasipnosti, neiskustva pa i neodgovornosti, previše zapostavljao. To su pre svega porodica, prijatelji i dobri ljudi...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Imala sam jedno vreme frku od gubljenja vremena, šta god to značilo. Posle sam skontala da se borim s vetrenjačama koje je sazidala moja vredna mama, super žena, heroina korisnih trenutaka... Dođe vreme sve se preokrene, pa sad ja nju učim kako je dobro umeti opustiti se, proćerdati neke trenutke ili sate na nešto što nam pričinjava zadovoljstvo, bez obzira da li će to nama, a pogotovo okolini, delovati kao korisno.
    Svaki trenutak ima svoju dragocenost dok smo toga svesni, pitanje forme kako ga koristimo, njegove funkcionalnosti, sadržaja, značenja... manje je bitno, pogotovo ako su u pitanju procene drugih ljudi. (Mami je laknulo kad je počela da se oslobađa "sveta" i funkcioniše u skladu sa sobom)
    Sami smo krojači svoje sreće, pa kud štep, kud zakrpa, ali da cilj bude zadovoljan krojač u veselom odelu...
    Vrag odneo šnalu...

  6. #21

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ne verujem da iko može da ceni baš svaki trenutak, uvek se neki izmigolji, promakne..neke primetimo, pa posle žalimo za njima, ali još gore je što neki prolaze potpuno neprimećeni..e tih trenutaka mi je najviše žao..

    jer, oni primećeni, još i mogu da se isprave ponekad i ponovo prožive, ali ono što nismo primetili, propustili smo možda zauvek..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #22

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ponekad,tako zurno i bahato idemo ka svome cilju,grabimo prilike
    i situacije,jurcamo i penjemo se...a onda jedan momenat,sekund jedan
    bude ponekad dovoljan da shvatimo sta smo sve mogli da vidimo,kada
    smo mogli da zastanemo,da oslusnemo...
    Postoje dani kada mi kroz glavu sasvim nesvesno prolaze situacije...
    ...tad mi je rekla...trebala sam da sacekam...zasto se nisam nasmejala...
    Kad neki ljudi odu,kad nesto vazno nestane,onda shvatimo koliko
    smo vaznih,lepih trenutaka propustili,kako smo dopustili da jednostavno
    postanu nevidljivi.

  8. #23

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    ne cenim dovoljno ali,
    pre izvesnog vremena sam cula jednu dobru misao: kao mi stalno nesto cekamo u zivotu, te da napunimo 18, te da nam odrastu deca, te da zavrsimo skolu...i zivot nam prodje cekajuci.
    a u stvari treba da cenimo svaki deo naseg zivota, i da uzivamo i u tom cekanju i kada docekamo to nesto.
    ja sam zaista pocela da razmisljam na taj nacin, probajte i vi.
    uzivajte u zivotu, uzivajte i u ponedeljku a ne samo u petku, uzivajte u momentu kada vam je pukao nokat na kaziprstu koji ste toliko dugo cekali da izraste, uzivajte u poljupcu koji dobijete od svog deteta samo zato sto ste mu mama ili tata... prosto uzivajte
    vatru u meni nikada neće ugasiti sivilo dana

  9. #24

    14 Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    jer, oni primećeni, još i mogu da se isprave ponekad i ponovo prožive, ali ono što nismo primetili, propustili smo možda zauvek..


    Dešavaju se neke situaciju koje su kao ''alarm'', da smo zaboravili da uživamo u malenim stvarima koje čine život. Danas mi je trebalo da se suočim sa egzistencijalnim problemom, da bih shvatila, ili se prisetila da ništa nije nerešivo, da ne vredi - jednostavno ne gubiti živce zbog stvari, situacija na koje ne mogu da utičem...

    Kiki i osmeh je tu... Mi... živi i zdravi... Niko sretniji... jer... kako moj tata lepo kaže (citira) : ''Živeće ovaj narod...''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #25

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Meni se pre par dana desio ''alarm'' o kome je pisala Goga. I sad znam da zaista nemam vremena da bacam na neke stvari koje mi samo oduzimaju vreme i energiju...
    Bitno je da imam dobru, lepu i zdravu porodicu, da znam da uživam u zajedničkim trenucima i da posvetim više vremena ljudima koji su mi dragi i koji to zaslužuju...Moja energija, moj osmeh, moja podrška i moja ljubav su usmereni prvenstveno na moje najbliže, jer mnogi od njih, na žalost, neće biti još dugo tu, a i treba da nadoknadim propušteno...

    Strašno je to, što treba nešto da se desi, pa da nas podseti, da jednostavno trebamo da cenimo svaki trenutak i da se trudimo da nadoknadimo ono što smo zbog nekih ''viših'' ciljeva, posla ili bilo čega drugog zapustili...

  11. #26

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Jedno vreme cak ni one lepe, bogom dane, trenutke nisam umela da cenim. Bivalo je da se usred smeha zaustavim pomislivsi.. 'ovo je mnogo lepo da bi trajalo, nece izaci na dobro'. Nisam dopustavala sebi da uzivam jer, bozemoj, neko je bolestan, mozda gladan..
    Da, naucila sam da me manje dodiruju stvari na koje ne mogu da uticem.
    Prevazisla sam..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #27

    01 Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ne stizem..vreme mi proleti ko slepi mis pored glave,ne znam ni kako ni gde al vreme ode pa ne stizem da ih cenim

  13. #28

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Cenim svaki trenutak kao da je poslednji,nekako nikad neznam sta me ceka sutra pa se trudim da sve prozivim maximalno lepo...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #29

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Citat Mrak kaže: Pogledaj poruku
    Ne stizem..vreme mi proleti ko slepi mis pored glave,ne znam ni kako ni gde al vreme ode pa ne stizem da ih cenim




    ...u tim godinama sasvim normalno razmisljanje,ali vremenom, kao i kod svih,doci ce momenat,kad ce i sitnice i mali osmesi znaciti puno ...

  15. #30

    Odgovor: Cenite li svaki trenutak?

    Ceo zivot nam je sacinjen i isprepleten trenutcima. Cesto ne shvatamo njihovu vrednost i dozvoljavamo da nam prodju neprimetno..izgubimo ih… pa onda ih opet trazimo, pokusavamo da ih ponovo dozivimo….


    A kad jednom shvatimo da ne moze nam se nista opet vratiti i ponovo doziveti, da je svaki trenutak jedinstven i treba ga maksimalno iskoristiti i ceniti, onda zivot nam postaje drugaciji i bogatiji iskustvima…


Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.05.2013, 00:56
  2. Najsrećniji trenutak u vašem životu
    Autor bobby u forumu Pričaonica
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 02.07.2010, 10:30
  3. Trenutak istine
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 03.06.2010, 20:11
  4. Perfektan trenutak
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 21.12.2009, 19:19
  5. Trenutak zarobljen u vremenu
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 18:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •