Vaš naslov
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Vaš naslov

  1. #1

    Vaš naslov

    Kad biste napisali knjigu (roman), kakav biste joj naslov nadenuli? Može i kratak komentar o čemu bi se radilo u knjizi, ali i ne mora.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  2. #2

    Odgovor: Vaš naslov

    Svakako da ću i svoju sledeću knjigu napisati iskoristivši mediteranske zvukove,boje,ukuse i zamešati ih sa sudbinama nekih ljudi.Zapleti su tu.Još malo,pa će biti nešto i od ''krajeva''.Ali,me strašno obuzima i istraživanje jeze,pa možda sledeća knjiga bude sastavljena od priča koje sam napisala na tu temu.Kad bolje razmislim,ima toga za dve knjige...
    Dobra tema,Bazarove....ali,kako da otkrijem sadržaj buduće/budućih knjige/knjiga?..pa,svi radimo na tome da budemo što originalniji...kako ''otkriti'' detalje?Misli se čovek o tome....teško je.Zaplet se teško osmišljava,a tek obrt....
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #3

    Odgovor: Vaš naslov

    ono sto bi bio naslov moje knjige,davno mi je capio Rejmond Karver...."O cemu govorimo kad govorimo o ljubavi?!"......tako da.....moracu da smislim nesto drugo....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Vaš naslov

    Ako me nekad krene pero, ili bolje reći, tastatura... Bilo bi tu svašta... Heheh, imam već sabrana dela u futuru.
    Zbirka poezije bi se zvala "Rocks & Roses", mada ako se raspišem, imala bih i nastavak koji bi se zvao "Hiljadutinak razloga za smeh" , sa podnaslovom "Kako usisati Cezara".

    Izdala bih i nešto panfletske literature, već sam pomenula "Bauk dimića kruži Evropom", "Bonton za pušače". "Bonton za nepušače", uz to bih imala i zbirku priča "Ispovest jedne pepeljare, ili ko me je sve punio"...

    Putopisne priče bi se zvale.. "Di si svete čelobašće, ne videh te dok sam rasla", i "PiJonirka traži trulež po zapadu".

    Roman... Iskreno, volela bih da napišem roman (ili da ga neko drugi napiše), u kojem bi glavni lik bio Žak Brel. Zvao bi se verovatno "Senka tvoga psa".

    Napisala bih i dramski tekst "Čajanka kod Savojske", a tu bi se okupile čuvene žene po mom ličnom izboru, bez obzira kad su živele i da li su još uvek kadre da realno srču čaj. Bila bi to fenomenalna ženska žurka. Pevale bi Marija Kalas, Edit Pjaf, Dženis Džoplin, Tanita Tikaram, Ejmi Vajnhaus, možda bih i Krleušu uvela u delo da bude smešno, ne smetaju komični momenti... Bilo bi zanimljivo čuti šta bi imale jedna drugoj reći Mileva Ajnštajn i Teano od Kortone, Pitagorina žena, filozof, ali nestala u dubokoj senci svog muža... Čuti čavrljanje Izabele Aljende sa Silvijom Plat, recimo...
    Ovo poslednje možda stvarno jednom i napišem.
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Vaš naslov

    Supermen

    izabrana dela crnog humora
    kome sam ja pomogao nikad se nije oporavio
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Vaš naslov



    Prvo pa "muško"
    Roman - "Začarani Krug".
    Sveobuhvatna (životna) priča koja jedva vidljivim nitima povezuje sve prethodne (živote)
    (sa slutnjama povodom logično očekivane sledeće) inkarnacije.
    Obzirom da tu kraja nigde nema, kao kod (god.ova) drveta (dok ga ne iseku i obore) ...
    išlo bi se sa nazovi nastavcima .... poput čakri - "Krug Prvi" ... "Krug Drugi" ...
    ili umesto KRUG mejbi bude "Naravoučenie I" ...II ...III i tako d.
    To još nisam načisto presekla.

    Drugo je (razume se) "žensko"
    Pesme - NeObična zbirka pod nazivom "ZbrdaZdola".
    Kako koja nastala, tako i svoje mesto našla, zauzela i na papir (u zbirku) legla ...

    Treće su priče i pripovetke "svih rodova"
    U Pričama i pripovedanjima pod nazivom " Sezame Ne Zezaj me" svetlost bi ugledale :
    neke zakamuflirane istinite priče (koje vekovima prećutkujem).
    Likovi (svi do jednog - čak i naturščEKI) zakukuljeni i zamumuljeni
    bačeni u prošlost i obučeni u kostime (verovatno) preTprošlog veka ... drastiĆno izmenjenih "boja" i "oblika",
    (kako se akteri ne bi prepoznali - pa mi se krvi napili a BogOmi i kitchmene moždine najeli).



    Stil pisanja - smuti smuti smuti pa p he heh ... nije prospi
    nego je prosTRi .
    Pomešano svo "meso" -tragedija, komedija, satira, drama, ironija&prezir, horor ... und teži oblik zaebavancije,
    sa iluzijom Pozorišta, Opere (i mozille) i Baleta.

    Etoooo ...


    PS. Ako bi me kojim slučajem uhapsili ... nastavila bih sa pisanijom iz ćelije (smradne i gadne).
    To delo (pisano sa lancima na rukama i kuglama na nogama) zvalo bi se
    " Hapsite, 'apsite psite zlotvorskite ... jas i dalje ke pišUvam",
    i izdala bih ga pod lažnim i tajnim imenom il' pseudonimom (samo) da mi ne bi oduzeli papir i olovku,
    ili komjuter i tastaturu ... ako bi mi ga uopšte dozvolili ... .


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Vaš naslov

    Rado bih napisao ... Memojare
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Vaš naslov

    nepodnosljiva lakoca trajanja
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #9

    Odgovor: Vaš naslov

    Gubitnici iz Krležine ulice

    Roman u tri knjige, koji je naišao na odobravanje kritike, a primetan je i porast interesovanja publike. U javnosti se pominju podaci o prodata 4 primerka, tako da, u slučaju da su ti podaci tačni, ovo postaje druga najprodavanija knjiga u Srbiji, odmah iza Dragulja Medine

    Siže: reč je o tri prijatelja, od kojih jedan klošari, drugi je novinar i redovni posetilac kafana, a trećem svi zavide na njegovom životu i smatraju ga uspešnim, dok je on nezadovoljan i svoijim brakom, i poslom i mladalačkim idealima koje je izneverio. Ali ne bih ga ubio do kraja romana, jer je to i očekivano, a i, kad je već takva kukavica da ne živi život koji želi, kako onda sme da bira smrt kakvu želi - ne, moramo biti dosledni u stvaranju likova, njega smrt mora uzeti sama
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  10. #10

    Odgovor: Vaš naslov

    Pišem roman - radni naslov "Crtež".
    Zbirka poezije u nastajanju - "Zamuklice"
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

Slične teme

  1. Najčudniji naslov knjige...
    Autor diktatorka u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.11.2009, 20:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •