Isus – ranjeni iscelitelj - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Jovan 6:62 " A kad vidite Sina čovečijeg da odlazi gore gde je pre bio? "

    Pa jel' Isus bio u krvi i mesu u Nebeskom Kraljevstvu pre nego sto se nasao
    u Marijinoj materici ?
    Jel' i tamo jeo pecenu ribu pre nego se sjurio u Mariju ?

    Opet, otvorio si temu "Isus - ranjeni iscelitelj" (predpostavljam da je 'iscelitelj'
    sinonim za 'spasitelj'), dao sam ti stih Isaija 43:11 koji kaze
    " Ja sam, ja sam Gospod, i osim mene nema Spasitelja. ", pitao sam te da li je
    za tebe Isus - Gospod Bog, ako jeste, kako Gospod Bog moze da ima
    svog Boga ? Jovan 20:17 " Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem. "

    Sta je za tebe Otac kome se Isus moli, i od koga je sve dobio ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  2. #17

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nema nikakvih bica u duhovnoj dimenziji, svako bice je fizicka dimenzija.
    ...
    Opet, otvorio si temu "Isus - ranjeni iscelitelj" (predpostavljam da je 'iscelitelj'
    sinonim za 'spasitelj'), dao sam ti stih Isaija 43:11 koji kaze
    " Ja sam, ja sam Gospod, i osim mene nema Spasitelja. ", pitao sam te da li je
    za tebe Isus - Gospod Bog, ako jeste, kako Gospod Bog moze da ima
    svog Boga ? Jovan 20:17 " Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem. "

    Sta je za tebe Otac kome se Isus moli, i od koga je sve dobio ?

    Jako si težak i naporan .... Ali odgovoriću ti na pitanja!


    I krenuću od početka....
    (Pri tome naglašavam, da kompletnu istinu možemo saznati tek kad za to dodje vreme)


    1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.


    ....

    7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.



    26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

    27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.


    (Mojsijeva - postanje)



    Kao što se može videti iz početnih stihova Svetog Pisma, Bog je Tvorac svega što nas okružuje, zemlje, svemira i nas samih...

    Kada pogledamo ( Sa zdravim razumom) kako funkcioniše univerzum, planete, zemlja i sve živo na njoj, dolazimo do zaključka o svemogućoj inteligenciji koja sve kreira i sve stvara, daje život u neizmernoj ljubavi koju ima....i uspostavlja zakone po kojima se taj život odvija!

    Dalje razmišljamo (opet s zdravim razumom) --> ako postoji Svemoguća Inteligencija - BOG(a imamo oči da vidimo da postoji) , nema apsolutno nikakvog razloga da nam se On ne objavi, ili da se krije i deluje iza nekakve senke i tajnosti u vidu METAFORA i PARABOLA....pa da mi obični smrtnici nagadjamo šta je Bog hteo da nam kaže!!!
    Bog nam se jasno objavio preko Reči u Svetome Pismu !

    I sve što nas interesuje i što treba da znamo, tamo se nalazi! Za sve generacije.

    Sveta Pisma se ne mogu čitati tako što se preskaču čitava poglavlja, prihvataju neke stvari a za neke tvrde--> da su parabole, metafore, hijeroglifi koje niko ne razume, SCi-FI , laži, i u stilu: "nije to baš tako", "nije Bog baš tako mislio, mora da je mislio jedno - a nama rekao drugo" ?!? itd....
    Bog nikada ne bi dozvolio da se laži provlače kroz vreme u Svetim Spisima i u Njegovoj Reči...I zbog te činjenice, Biblija je jedino merodavna i predstavlja svojevrstan putokaz čovekovog života...

    Bog nam jasno govori šta je šta, zbog čega, kako, zašto, i na koji način....I tu nema mesta nikakvim manipulacijama i izvrtanjima, kao što to ti i tebi slični radite!

    Ako nam Bog objavljuje da je zemlju stvorio za šest dana stvaranja, onda je to i uradio!
    Ako nam Bog govori da je stvorio čoveka(duša živa) od praha zemaljskog u koga je udahnuo Duh životni, onda je to tako i uradio!!
    NEMA RASPRAVE!
    Ako nam Bog kaže da je čoveka postavio u vrt Edemski da ga čuva....On nam u nastavku i objašnjava od koga da ga čuva!
    Bog nam u nastavku govori da je pobuna u svemiru i duhovnom svetu već odavno u toku, i da se jedan deo prvobitnih Božijih stvorenja(andjeli) odmetnuo od svog Stvoritelja, krenuvši da slede kolovodju pobune andjela Svetlonošu, odnosno kasnije lucifera ili ti djavola, padajući u greh!
    Dakle Adam dobija uputstvo da RADI i ČUVA vrt, a ne da se izležava, baškari...itd...
    Zatim nas Pismo izveštava o napadu na Edem od strane DUHOVNOG BIĆA sotone (koji itekako postoji, budi siguran u to moj petre), i pobedi koju voljeva nad čovekom kroz izrečenu laž i manipulaciju, a zatim čovek kao posledicu ima pad u greh, i sotoninu vladavinu/kneževinu kroz istoriju čovečanstva....

    Nemamo nikakvog prava da sumnjamo u ono što nam Bog saopštava/objavljuje, a kamoli da manipulišemo...jer vidimo ko se služi manipulacijom, izvrtanjem, tumačenjem i lažima....

    Dalje... U prvim stihovima Biblije možemo videti da Bog govori u množini-->"Da načinimo..." , i tu zakljućujemo da postoji Duhovni Svet u kojemu POSTOJE i ŽIVE - Duhovna bića! A i kasnije na mnogim mestima se pominju ta bića koja nazivamo Andjelima....

    Ja nemam apsolutno nikakav problem da shvatim i razumem, da mi nismo jedina Božija kreacija!
    I da postoji dimenzija u kojoj nije potreban "molekularni sastav" (koji ti tako često postavljaš kao pitanje o izgledu duhovnih bića). . .

    Ono što je suština u svoj Božijoj kreaciji, i andjela i čoveka, je stvaranje/dobijanje istinske ljubavi, koja može biti dobijena samo iz SLOBODNE VOLJE...kako andjela tako i čoveka....Bez toga bili bismo lutke, roboti i crtani filmovi...
    Ono što davanje slobodne volje donosi našem Tvorcu, je rizik da bude odbačen, nepoštovan, psovan, kunjen i nevoljen . . .A to je i osnovni cilj sotone-->da što više ljudi okrene protiv Boga i tako mu zabode nož u srce....jer zlotvor zna da se Bog neće ponašati mimo svoje pravednosti, i to obilato koristi....

    Sada kad smo razjasnili neke stvari, možemo se vratiti na tvoja pitanja...

    Isus Hrist je začet od Boga Oca i rodjen od žene device Marije!
    I zbog toga je Isus Bog i čovek od krvi i mesa!
    I zbog toga se na nekim mestima u Bibliji pominje kao Sin čovečiji, i kao Sin Božiji.

    Šta tu nije jasno?

    Način na koji ti posmatraš stvari je pogrešan, jerbo posmatraš iz čovečije/ljudske/trodimenzionalne perspektive. Kada je reč o začeču (koje ti nazivaš jurišanjem u matericu ), ono se ne može poistovetiti sa redovnim ljudskim začečem ! I to je bar jasno!
    U ovom slučaju, Sam Bog oblači ljudsko odelo i silazi medju ljude.... I zbog toga je Bog množina--> Otac - Sin - Sveti Duh....SVETO TROJSTVO!
    Nisi ti jedini koji nerazume ovo, mnogi su zbunjeni...ali samo zato jer im srca nisu otvorena da shvate i prihvate istinu...

    Isus je čovek, ali isto tako je i Bog!

    I ako ti tvrdiš da Isus više nije živ i da ne postoji, ti indirektno tvrdiš da i sam Bog nije živ, i da ne postoji !!!

    Jel shvataš sad šta radiš?

    Kada je reč o drugom Hristovom dolasku, radi se i o dolasku samog Boga, jer kao što rekoh Isus Hrist je sam Bog!
    Ne može i ne ide jedno bez drugog...

    Samo treba po redu čitati i sa razumevanjem....


    Poruku je izmenio ser_gogsy, 11.01.2009 u 18:34

  3. #18

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Jako si težak i naporan .... Ali odgovoriću ti na pitanja!
    I krenuću od početka....
    (Pri tome naglašavam, da kompletnu istinu možemo saznati tek kad za to dodje vreme)


    1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.


    ....

    7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.



    26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

    27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.


    (Mojsijeva - postanje)



    Kao što se može videti iz početnih stihova Svetog Pisma, Bog je Tvorac svega što nas okružuje, zemlje, svemira i nas samih...

    Kada pogledamo ( Sa zdravim razumom) kako funkcioniše univerzum, planete, zemlja i sve živo na njoj, dolazimo do zaključka o svemogućoj inteligenciji koja sve kreira i sve stvara, daje život u neizmernoj ljubavi koju ima....i uspostavlja zakone po kojima se taj život odvija!

    Dalje razmišljamo (opet s zdravim razumom) --> ako postoji Svemoguća Inteligencija - BOG(a imamo oči da vidimo da postoji) , nema apsolutno nikakvog razloga da nam se On ne objavi, ili da se krije i deluje iza nekakve senke i tajnosti u vidu METAFORA i PARABOLA....pa da mi obični smrtnici nagadjamo šta je Bog hteo da nam kaže!!!
    Isaija 6:9-10
    " A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
    Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "
    Isaija 55:8-9
    " Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
    Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli. "
    Ljudi kojima je dato razumevanje Bozijeg plana su odabrani od strane Gospoda,
    niko nije razumeo Isusove parabole, sem onih kojima ih je On objasnio,
    Matej 13:11 " A On odgovarajući reče im: Vama je dano da znate tajne carstva nebeskog, a njima nije dano. "
    Isus je parabolama jos vise sakrio Istinu, nego sto je to uradio Stari Zavet,
    Psalm 78:2-4 " Otvaram za priču usta svoja, kazaću stare pripovetke.
    Šta slušasmo i doznasmo, i što nam kazivaše oci naši,
    Nećemo zatajiti od dece njihove, naraštaju poznom javićemo slavu Gospodnju i silu Njegovu i čudesa koja je učinio. "
    Ovo je "pozna generacija", Hrist vaskrsava u duhu zadnje generacije, koja zivi
    na kraju kreacije i u Danu Bozijem, Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan."
    Niko jos nije vaskrsnut u Hristu, zato sto "poslednji dan" jos nije dosao, mi smo
    po znacima iz prorocanstva u "poslednjim danima" pred dolazak "poslednjeg dana"
    Ovo je takodje odlican stih koji objasnjava da Hrist nije spasitelj, nego je spasitelj onaj koji "dovlaci" spasene do Hrista/Istine, ( kroz kojeg je spasenje jedino moguce. ) sto je potvrda stiha Isaija 43:11
    Citat sg kaže:
    Bog nam se jasno objavio preko Reči u Svetome Pismu !
    I sve što nas interesuje i što treba da znamo, tamo se nalazi! Za sve generacije.

    Sveta Pisma se ne mogu čitati tako što se preskaču čitava poglavlja, prihvataju neke stvari a za neke tvrde--> da su parabole, metafore, hijeroglifi koje niko ne razume, SCi-FI , laži, i u stilu: "nije to baš tako", "nije Bog baš tako mislio, mora da je mislio jedno - a nama rekao drugo" ?!? itd....
    Bog nikada ne bi dozvolio da se laži provlače kroz vreme u Svetim Spisima i u Njegovoj Reči...I zbog te činjenice, Biblija je jedino merodavna i predstavlja svojevrstan putokaz čovekovog života...

    Bog nam jasno govori šta je šta, zbog čega, kako, zašto, i na koji način....I tu nema mesta nikakvim manipulacijama i izvrtanjima, kao što to ti i tebi slični radite!

    Ako nam Bog objavljuje da je zemlju stvorio za šest dana stvaranja, onda je to i uradio!
    Ako nam Bog govori da je stvorio čoveka(duša živa) od praha zemaljskog u koga je udahnuo Duh životni, onda je to tako i uradio!!
    NEMA RASPRAVE!
    Ako nam Bog kaže da je čoveka postavio u vrt Edemski da ga čuva....On nam u nastavku i objašnjava od koga da ga čuva!
    Bog nam u nastavku govori da je pobuna u svemiru i duhovnom svetu već odavno u toku, i da se jedan deo prvobitnih Božijih stvorenja(andjeli) odmetnuo od svog Stvoritelja, krenuvši da slede kolovodju pobune andjela Svetlonošu, odnosno kasnije lucifera ili ti djavola, padajući u greh!
    Dakle Adam dobija uputstvo da RADI i ČUVA vrt, a ne da se izležava, baškari...itd...
    Zatim nas Pismo izveštava o napadu na Edem od strane DUHOVNOG BIĆA sotone (koji itekako postoji, budi siguran u to moj petre), i pobedi koju voljeva nad čovekom kroz izrečenu laž i manipulaciju, a zatim čovek kao posledicu ima pad u greh, i sotoninu vladavinu/kneževinu kroz istoriju čovečanstva....

    Nemamo nikakvog prava da sumnjamo u ono što nam Bog saopštava/objavljuje, a kamoli da manipulišemo...jer vidimo ko se služi manipulacijom, izvrtanjem, tumačenjem i lažima....

    Dalje... U prvim stihovima Biblije možemo videti da Bog govori u množini-->"Da načinimo..." , i tu zakljućujemo da postoji Duhovni Svet u kojemu POSTOJE i ŽIVE - Duhovna bića! A i kasnije na mnogim mestima se pominju ta bića koja nazivamo Andjelima....

    Ja nemam apsolutno nikakav problem da shvatim i razumem, da mi nismo jedina Božija kreacija!
    I da postoji dimenzija u kojoj nije potreban "molekularni sastav" (koji ti tako često postavljaš kao pitanje o izgledu duhovnih bića). . .

    Ono što je suština u svoj Božijoj kreaciji, i andjela i čoveka, je stvaranje/dobijanje istinske ljubavi, koja može biti dobijena samo iz SLOBODNE VOLJE...kako andjela tako i čoveka....Bez toga bili bismo lutke, roboti i crtani filmovi...
    Ono što davanje slobodne volje donosi našem Tvorcu, je rizik da bude odbačen, nepoštovan, psovan, kunjen i nevoljen . . .A to je i osnovni cilj sotone-->da što više ljudi okrene protiv Boga i tako mu zabode nož u srce....jer zlotvor zna da se Bog neće ponašati mimo svoje pravednosti, i to obilato koristi....

    Sada kad smo razjasnili neke stvari, možemo se vratiti na tvoja pitanja...

    Isus Hrist je začet od Boga Oca i rodjen od žene device Marije!
    I zbog toga je Isus Bog i čovek od krvi i mesa!
    I zbog toga se na nekim mestima u Bibliji pominje kao Sin čovečiji, i kao Sin Božiji.

    Šta tu nije jasno?

    Način na koji ti posmatraš stvari je pogrešan, jerbo posmatraš iz čovečije/ljudske/trodimenzionalne perspektive. Kada je reč o začeču (koje ti nazivaš jurišanjem u matericu ), ono se ne može poistovetiti sa redovnim ljudskim začečem ! I to je bar jasno!
    U ovom slučaju, Sam Bog oblači ljudsko odelo i silazi medju ljude.... I zbog toga je Bog množina--> Otac - Sin - Sveti Duh....SVETO TROJSTVO!
    Nisi ti jedini koji nerazume ovo, mnogi su zbunjeni...ali samo zato jer im srca nisu otvorena da shvate i prihvate istinu...

    Isus je čovek, ali isto tako je i Bog!

    I ako ti tvrdiš da Isus više nije živ i da ne postoji, ti indirektno tvrdiš da i sam Bog nije živ, i da ne postoji !!!

    Jel shvataš sad šta radiš?

    Kada je reč o drugom Hristovom dolasku, radi se i o dolasku samog Boga, jer kao što rekoh Isus Hrist je sam Bog!
    Ne može i ne ide jedno bez drugog...

    Samo treba po redu čitati i sa razumevanjem....


    Ti ponavljas Pavlove halucinacije, nista od ovoga sto ti pricas nije tvoja
    religija/verovanje
    .
    Apsolutno nemas shvatanje racionalne konverzacije, ne priznajes realnost
    koju normalni ljudi vide, vezanu za jedan zivot i jednu smrt.
    Tvrdis da fizicka smrt nije kraj !!
    Kakvu korist ti imas od takvih tvrdnji ?
    Da li primecujes da su miloni ljudi koji veruju u to sto ti verujes - mrtvi ?

    Dokle god na ovom forumu budes tvrdio da je laz - istina, bicu tu da ti to kazem.

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #19

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Dokle god na ovom forumu budes tvrdio da je laz - istina, bicu tu da ti to kazem.
    Samo izvoli...naslušao sam se takvih i kojekakvih jakooooo mnogo....I samo su mi veru još više osnažili, a njihove "istine" su isparile i duboko potonule, pa sad u mračnim morskim dubinama, prave društvo jednom brodu - nazvanom Titanic....gde im je i mesto...


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti ponavljas Pavlove halucinacije......Tvrdis da fizicka smrt nije kraj,
    Kakvu korist ti imas od takvih tvrdnji ?
    Da li primecujes da su miloni ljudi koji veruju u to sto ti verujes - mrtvi ?
    Ko je rekao da nisu - mrtvi?

    Ti se ponašaš kao da ništa nisi pročitao od onoga što sam napisao po temama predvidjenim za to ?!?
    Šta radiš? Prelistavaš postove kao politikin zabavnik i gledaš samo slike?
    Šta je po sredi? O čemu se radi?

    Pa zar misliš da ću sad ponovo da pišem seminarske radove, da bi tebe lično informisao o životu i smrti?
    O tome- da čovek nije samo krv i meso
    O tome- da postoji i duhovna komponenta...
    O tome- da se krv i meso raspadaju u prah od koga su i načinjeni, dok se duh vraća Bogu koji ga je i dao...
    O tome- da se sav čovekov život-dobra dela i gresi-nalaze "zapisani" u tom duhu...
    O tome- da će svaki duh biti vraćen u ponovno stvoreno(vaskrsnuto)telo u poslednje dane, na Hristov drugi dolazak...kada će biti sud, za sve što smo radili u našim životima...
    O tome- da će grešni biti osudjeni za ognjeno jezero - a pravedni za život večni....

    Ne pada mi na pamet da ponovo pišem o tome da Pavle nema nikakve veze sa četvoricom apostola - Isusovih učenika - koji su napisali/svedočili svedočanstvo o Isusovim Rečima, Delima, razapinjanju na krst i vaskrsenju na treći dan, a koje nazivamo Jevandjelja....I sva četiri su apsolutno istinita....

    Nepada mi na pamet da ti ponovo govorim i objašnjavam zašto je 1000000000000000000000% sigurno da je Isus Hrist -> Božiji Sin rodjen od device Marije a začet od Boga jednoga koji postoji, i koji sve stvara i kome ništa nije nemoguće--> Ni da devica zatrudni, ni da slepi progledaju, ni da se gubavi čiste, ni da invalidi prohodaju, ni da mrtvi vaskrsavaju .... ni da se prikažu i pojave pred ljudima-->

    1 I posle šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegovog, i izvede ih na goru visoku same.
    2 I preobrazi se pred njima, i zasja se lice Njegovo kao sunce a haljine Njegove postadoše bele kao svetlost.
    3 I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s Njim govorahu.
    4 A Petar odgovarajući reče Isusu: Gospode! Dobro nam je ovde biti; ako hoćeš da načinimo ovde tri senice: Tebi jednu, a Mojsiju jednu, a jednu Iliji.
    5 Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; Njega poslušajte.

    (Matej 17:1-5 )


    Ako su mrtvi i više nepostoje, kako su se prikazali učenicima? Kako su učenici mogli da ih vide? Kako neko ko nepostoji može da priča? da razgovara?
    Evo, ja ću ti otkriti--> Mojsije i Ilija su se prikazali u duhu i zbog toga je Isusovo lice zasjalo kao sunce, a haljine postale bele kao svetlost....

    Dalje...Nepada mi na pamet da opet ponavljam kako "molekularni sastav" nije potreban u duhovnom svetu, i kako duhovna bića Andjeli, poseduju mnogo veće potencijale u odnosu na čoveka! I kako postoje i pali andjeli sa isto tako većim znanjem i mogučnostima, kojima mogu da manipulišu i varaju ljude! I kojima mogu da učine da čovek bezbožnik, poludi, mentalno se razboli i zastrani! I kojima mogu čak i da ubiju čoveka - bukvalno! Da ga opsednu, nateraju i navedu i na samoubistvo....itd....

    Ne, nepada mi na pamet da ti po ko zna koji put pričam koji je jedini pravi, ispravan, i istinit životni put, kojim idemo u susret Bogu, a što dalje od palih andjela, demona i njihovih ovozemaljskih poltrona, u vidu satanističkih i drugih sekti, masonskih loža, vatikanskih vukova u jagnječim kožama, vidovitih kleopatri, vračara, astrologa što gataju po zvezdama, pasulju, kukuruzu i pirinču....sai babe, gurua, jogija, bioenergetičara, i onih što prizivaju mrtve.....da ti govorim i crtam ko je taj, kome navedene nakaze nisu ni do nogu...i pred kim beže glavom bez obzira u paničnom i smrtnom strahu...
    Da ti kažem ko je Taj....A reči ću ti i milion puta ako treba --->

    Da, to je ISUS HRIST SIN BOŽIJI I NAŠ SPASITELJ, koji smrt pretvara u život...greh, u pokajanje i pravednost...bolest, u ozdravljenje....tugu, u sreću i radost....bes, u blagost....gorčinu, očaj i nasilje, u nadu i mir...mržnju, u ljubav....
    I samo preko Isusa dolazimo k našem Ocu, našem Bogu koji nas je sve stvorio....



  5. #20

    12 Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Samo izvoli...naslušao sam se takvih i kojekakvih jakooooo mnogo....I samo su mi veru još više osnažili, a njihove "istine" su isparile i duboko potonule, pa sad u mračnim morskim dubinama, prave društvo jednom brodu - nazvanom Titanic....gde im je i mesto...
    Tvoja vera je takva kakva je bez obzira na to sta drugi ljudi kazu, sta znaci
    "ojacavanje vere", ako ti nastavljas da verujes isto sto si verovao ?
    Kako neko moze "jace ili slabije" da veruje u "zivot posle fizicke smrti" ?
    Izjava da je jedina forma coveka - krv i meso, je laz ?
    Kako se dokazuje da covek nije samo krv i meso ?
    Citat sf kaže:
    Ko je rekao da nisu - mrtvi?
    Ti, posto ti tvrdis da fizicka smrt nije kraj postojanja jedne osobe, ti pokusavas da tvrdis da ce prirodno djubre u koje se covek pretvori posle fizicke smrti da se vrati u zivot. Ako ce osoba koja je nestala kao osoba, ponovo da bude osoba, znaci da ona nije nestala.
    Na meni neshvatljiv nacin si uspeo da primetis da smo po nasem DNK - neponovljivi, pa kako onda posle nestanka tog DNK (od strane potpunog sagorevanja koje kiseonik stvara) mi mozemo da budemo ponovljeni
    "nekakvim" "vaskrsenjem" iz mrtve zemlje ?
    Citat sg kaže:
    Ti se ponašaš kao da ništa nisi pročitao od onoga što sam napisao po temama predvidjenim za to ?!?
    Šta radiš? Prelistavaš postove kao politikin zabavnik i gledaš samo slike?
    Šta je po sredi? O čemu se radi?

    Pa zar misliš da ću sad ponovo da pišem seminarske radove, da bi tebe lično informisao o životu i smrti?
    O tome- da čovek nije samo krv i meso
    O tome- da postoji i duhovna komponenta...
    O tome- da se krv i meso raspadaju u prah od koga su i načinjeni, dok se duh vraća Bogu koji ga je i dao...
    O tome- da se sav čovekov život-dobra dela i gresi-nalaze "zapisani" u tom duhu...
    O tome- da će svaki duh biti vraćen u ponovno stvoreno(vaskrsnuto)telo u poslednje dane, na Hristov drugi dolazak...kada će biti sud, za sve što smo radili u našim životima...
    O tome- da će grešni biti osudjeni za ognjeno jezero - a pravedni za život večni....
    Sve sam to procitao i nikad nisam rekao da ne postoji 'duhovno telo' ili 'duh', ali taj duh se nalazi samo u zivom Bogu, samo u zivima.
    Kada jedan covek umre, njegov duh ostaje u zivom Bogu koji je u zivim ljudima. Znaci "Sveti Otac" Pavle je mrtav ali njegov duh zivi u tebi, posto ti ponavljas iste lazi koje je on govorio, i koje su Fariseji pre njega govorili.
    "Dobra i losa" dela ljudi koji su mrtvi su zapisani u zivima, koji imaju informaciju
    o tim "Dobrim i losim" delima.
    Citat sg kaže:
    Ne pada mi na pamet da ponovo pišem o tome da Pavle nema nikakve veze sa četvoricom apostola - Isusovih učenika - koji su napisali/svedočili svedočanstvo o Isusovim Rečima, Delima, razapinjanju na krst i vaskrsenju na treći dan, a koje nazivamo Jevandjelja....I sva četiri su apsolutno istinita....
    To sto ti ne znas da je Jevandjelista Luka
    bio Pavlov ucenik, Jevandjelista Marko bio ucenik Simona/Petra, to
    nije cinjenica da su drugi o tome nisu informisani.
    Citat sg kaže:
    Nepada mi na pamet da ti ponovo govorim i objašnjavam zašto je 1000000000000000000000% sigurno da je Isus Hrist -> Božiji Sin rodjen od device Marije a začet od Boga jednoga koji postoji, i koji sve stvara i kome ništa nije nemoguće--> Ni da devica zatrudni, ni da slepi progledaju, ni da se gubavi čiste, ni da invalidi prohodaju, ni da mrtvi vaskrsavaju .... ni da se prikažu i pojave pred ljudima-->

    1 I posle šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegovog, i izvede ih na goru visoku same.
    2 I preobrazi se pred njima, i zasja se lice Njegovo kao sunce a haljine Njegove postadoše bele kao svetlost.
    3 I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s Njim govorahu.
    4 A Petar odgovarajući reče Isusu: Gospode! Dobro nam je ovde biti; ako hoćeš da načinimo ovde tri senice: Tebi jednu, a Mojsiju jednu, a jednu Iliji.
    5 Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; Njega poslušajte.

    (Matej 17:1-5 )
    A kada sam ja rekao da Isus (telo) ili Hrist (Duh Boziji) nisu - "Sin Boziji" ??
    Ja ti samo pokusavam objasniti da reci Isusa iz Matej 21:33-44 govore o
    dva zasebna dolaska, jedan Isusov (Sin) a drugi dolazak Gospoda Boga (Otac), posto ako se Isus vraca kao Gospod Bog, onda Otac ne postoji
    Uopste ne ulazim u ono sto su Jevandjelisti pisali o stvarima koje su za
    realnost/stvarnost nepoznate, ipak su to stanja svesti koja su zivela pre
    2000 godina.
    Zamisli kada bi neko danas pisao to sto su oni napisali, i tvrdio da je istina ?
    Bio bi proglasen za ludog coveka, i samo ako zivi u liberalnom drustvu, ne bi zavrsio u ludnici.
    Citat sg kaže:
    Ako su mrtvi i više nepostoje, kako su se prikazali učenicima? Kako su učenici mogli da ih vide? Kako neko ko nepostoji može da priča? da razgovara?
    Evo, ja ću ti otkriti--> Mojsije i Ilija su se prikazali u duhu i zbog toga je Isusovo lice zasjalo kao sunce, a haljine postale bele kao svetlost....

    Dalje...Nepada mi na pamet da opet ponavljam kako "molekularni sastav" nije potreban u duhovnom svetu, i kako duhovna bića Andjeli, poseduju mnogo veće potencijale u odnosu na čoveka! I kako postoje i pali andjeli sa isto tako većim znanjem i mogučnostima, kojima mogu da manipulišu i varaju ljude! I kojima mogu da učine da čovek bezbožnik, poludi, mentalno se razboli i zastrani! I kojima mogu čak i da ubiju čoveka - bukvalno! Da ga opsednu, nateraju i navedu i na samoubistvo....itd....

    Ne, nepada mi na pamet da ti po ko zna koji put pričam koji je jedini pravi, ispravan, i istinit životni put, kojim idemo u susret Bogu, a što dalje od palih andjela, demona i njihovih ovozemaljskih poltrona, u vidu satanističkih i drugih sekti, masonskih loža, vatikanskih vukova u jagnječim kožama, vidovitih kleopatri, vračara, astrologa što gataju po zvezdama, pasulju, kukuruzu i pirinču....sai babe, gurua, jogija, bioenergetičara, i onih što prizivaju mrtve.....da ti govorim i crtam ko je taj, kome navedene nakaze nisu ni do nogu...i pred kim beže glavom bez obzira u paničnom i smrtnom strahu...
    Da ti kažem ko je Taj....A reči ću ti i milion puta ako treba --->

    Da, to je ISUS HRIST SIN BOŽIJI I NAŠ SPASITELJ, koji smrt pretvara u život...greh, u pokajanje i pravednost...bolest, u ozdravljenje....tugu, u sreću i radost....bes, u blagost....gorčinu, očaj i nasilje, u nadu i mir...mržnju, u ljubav....
    I samo preko Isusa dolazimo k našem Ocu, našem Bogu koji nas je sve stvorio....


    Ti ocigledno nikad nisi cuo za termin "halucinacija", kada covek vidi ono sto
    normalan mozak ne vidi. Gledao sam uzivo predstavu Davida Copperfield-a
    i dugo mi nije bilo jasno sta su moje oci ustvari videle, a unapred sam znao da
    je sve sto cu videti - vrhunska iluzija.

    Ti tvrdis da je Isus sve sto ce covek da vidi, sta onda znaci samo preko Hrista
    mozemo da dodjemo do Oca, kada Oca niko nikad nece videti ?
    Svi znaju za ime Isus Hrist, kako to da onda Isus Hrist ima ime koje samo on zna ? Otkrovenje 19:12

    Sta je u tom tvom "Svetom Trojstvu" Sveti Otac ili Sveti Duh, ako samo
    Sveti Sin postoji ?
    Ako je samo Sveti Sin - fizicka materija, kako je on jedno sa Ocem ?
    Jovan 10:30
    Kako su Duh i fizicka materija - jedna stvar ?
    Sta znaci Matej 11:27 " Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće kazati. "
    Tebi su usta puna tvrdnji da ti licno znas ko je Sin, da nisi ti njegov Otac ?

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #21

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja vera je takva kakva je bez obzira na to sta drugi ljudi kazu, sta znaci
    "ojacavanje vere", ako ti nastavljas da verujes isto sto si verovao ?
    Kako neko moze "jace ili slabije" da veruje u "zivot posle fizicke smrti" ?
    "Ojačati veru" znači isto što i --> učiti, informisati se, saznati uvek nešto novo, nadogradjivati - ojačati - i obogaćivati znanje....sazrevati, moliti se Bogu sve više i više, zahvaljivati mu za sve što nam pruža....
    Ojačati veru znači ojačati karakter! Sa karakterom vera jača, i postaje sve čvršća i čvršća....moj Petre....

    ...to je u suštini i tvoj problem---> Stalno postavljaš sebi i drugima destruktivna pitanja: "Kako ovo može..., kako ono može..., kako neko može..."

    PA MOŽE!!!

    Bogu je sve moguće!

    Ako Bog može da stvori ceo svemir, vasionu, univerzum, čitave galaksije, planete, sunce, mesec, zvezde, zemlju i sve živo i ne živo, od najkrupnijih pa do najsitnijih organizama koji hodaju njom, i koje vidimo i koje ne vidimo ((do juče nismo videli i znali mnoge stvari, sve dok nije pronadjen mikroskop/teleskop) , (i šta to treba da znači? Da bakterija nije postojala do pronalaska mikroskopa i njenog UGLEDAVANJA ?!? ili da neka galaksija nije postojala, dok je nismo ugledali teleskopom!?!))
    Dakle, ako Bog može sve navedeno da stvori i uskladi, tako da sve funkcioniše kao najprecizniji sat, onda Bog može da vaskrsne/oživi i tu stolicu na kojoj sediš!!!
    Ovo bi makar moralo da ti bude jasno!

    I da izadješ iz vegetiranja, i puštanja svog života da ga nosi stihija....jer je tako sudjeno!

    Pera vegetira:
    Kako se dokazuje da covek nije samo krv i meso ?
    Pa lepo!
    Da čova nema samo krvi i mesa vidimo po tome što čova ima i misli, razum, pamet (neko manje, neko više ) , osećaje, smeh, suze, sreću, patnju, tugu i sve ono ostalo što ga izdvaja od životinje, a koja takodje ima krvi i ukusnog mesa . . .

    Ako ti ovo nisu dovoljni dokazi....onda-> pa pa i lepo spavaj u svojoj vegetaciji i bezbrižnom vegetiranju...


    Pera bruder kaže:
    Ti, posto ti tvrdis da fizicka smrt nije kraj postojanja jedne osobe, ti pokusavas da tvrdis da ce prirodno djubre u koje se covek pretvori posle fizicke smrti da se vrati u zivot.
    Ma hajde...
    Kad sam ja rekao da će prirodno djubrivo koje osta od čoveka, da s' vrati u život?!?
    Ja sam rekao, (ponavljam i ovoga puta zapamti šta govorim)--> Bog može svakoga od nas ponovo da stvori/vaskrsne!!!
    Ponovo!!!
    Dakle, oni koji se kremiraju, neka ne misle da će se izvući i sakriti od Božijeg suda ...

    28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,

    29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

    (Jovan 5:28-29)



    Pera halucinira:
    Kada jedan covek umre, njegov duh ostaje u zivom Bogu koji je u zivim ljudima. Znaci "Sveti Otac" Pavle je mrtav ali njegov duh zivi u tebi, posto ti ponavljas iste lazi koje je on govorio, i koje su Fariseji pre njega govorili.
    "Dobra i losa" dela ljudi koji su mrtvi su zapisani u zivima, koji imaju informaciju
    o tim "Dobrim i losim" delima.
    A gde je Bog obitavao pre nego je stvorio žive ljude?
    I kako ja mogu da imam informaciju o dobrim/lošim delima i mislima bilo koga?
    A sve i da imam, šta bi ja radio s tom "informacijom" kad udem u djubrivo posle smrti ?

    Jel vidiš koliko je smešno to što pričaš?

    perun :
    To sto ti ne znas da je Jevandjelista Luka
    bio Pavlov ucenik, Jevandjelista Marko bio ucenik Simona/Petra, to
    nije cinjenica da su drugi o tome nisu informisani.


    Reč "učenik" se odnosi na nekog ko "uči" ili je "sledbenik." Reč "apostol" se odnosi na "nekog ko je poslan." Dok je Isus bio na zemlji, dvanaestorica su se zvali učenici. Dvanaest učenika su sledili Isusa Hrista, On ih je učio i obučavao. Posle Isusovog vaskrsnuća i uznesenja, Isus je poslao učenike (Matej 28:18-20; Dela 1:8 ) da budu Njegovi svedoci. Od tada se zovu dvanaest apostola. Međutim, dok je Isus još bio na zemlji, termini učenik i apostol su se upotrebljavali naizmenično, dok ih je Isus obučavao i poslao napolje.
    Dvanaest učenika / apostola su bili obični ljudi koje je Bog upotrebio na neobičan način. Među dvanaestoricom je bilo ribara, jedan poreznik i jedan pobunjenik. Evanđelje beleži postojane padove, borbe, i sumnje ovih dvanaest ljudi koji su sledili Isusa Hrista. Pošto su bili svedoci Isusovog vaskrsenja i uspenja na nebo, Sveti Duh je transformisao učenike / apostole u silne Božije ljude koji su "okrenuli svet naglavačke" (Dela 17:6).

    Dakle, svi su bili prvenstveno Isusovi učenici, a kasnije apostoli....

    perica kaže:
    Ti ocigledno nikad nisi cuo za termin "halucinacija", kada covek vidi ono sto
    normalan mozak ne vidi. Gledao sam uzivo predstavu Davida Copperfield-a
    i dugo mi nije bilo jasno sta su moje oci ustvari videle, a unapred sam znao da
    je sve sto cu videti - vrhunska iluzija.
    Ništa se drugo nije ni moglo očekivati od tebe--> nego da uporedjuješ Isusa Hrista sa Davidom koperfieldom.....strašno....
    Po tebi apostoli haluciniraju jer su patološki lažovi, skloni šizofreniji, alkoholizmu, i narkomaniji, jer su halucinacije posledica tih stanja duha, a Isus je madjioničar koji izvodi trikove !!!!!!?????!!!!!!


    ovo prelazi sve granice :
    Sta znaci Matej 11:27 " Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće kazati. "
    Tebi su usta puna tvrdnji da ti licno znas ko je Sin, da nisi ti njegov Otac ?
    Da, ja lično znam ko je Sin....ali ti to očigledno ne znaš...a kako si krenuo, nećeš nikada ni saznati !

    Matej 11:27 znači-->

    25 U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima.
    26 Da, Oče, jer je tako bila volja Tvoja.
    27 Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće kazati.
    28 Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti.


    Kao što vidiš nema tu nikakvih parabola i metafora... jer Isus se obraća i govori prostima.....DA SVI RAZUMEJU ŠTA PRIČA !!!


    Ima još nade za tebe pero...malo....al' ima


  7. #22

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    "Ojačati veru" znači isto što i --> učiti, informisati se, saznati uvek nešto novo, nadogradjivati - ojačati - i obogaćivati znanje....sazrevati, moliti se Bogu sve više i više, zahvaljivati mu za sve što nam pruža....
    Ojačati veru znači ojačati karakter! Sa karakterom vera jača, i postaje sve čvršća i čvršća....moj Petre....

    ...to je u suštini i tvoj problem---> Stalno postavljaš sebi i drugima destruktivna pitanja: "Kako ovo može..., kako ono može..., kako neko može..."

    PA MOŽE!!!

    Bogu je sve moguće !
    Gde se uci, informise, saznaje, nadogradjuje, ojacava, obogacuje "znanje"
    o stvaranju zivota iz zemlje ?
    Kako verovanjem jaca karakter ? Zar karakter ne zavisi od znanja ?
    Ti tvoj karakter jacas odbacujuci stvarnost i verujuci u nesto sto se nikad nije desilo ?
    Tebi niko nesme da postavlja pitanja, jel' to i Isus govorio kada su njega pitali
    "destruktivna" pitanja ?
    Ko si ti da znas sta Bog moze kada je Bog rekao da covek ne zna Bozije misli
    i Bozije puteve ? Isaija 55:8-9
    Zasto non stop sebe uzdizes kada je Isus rekao da ce oni koji se uzdizu
    da budu ponizeni ? Matej 23:12
    Citat sg kaže:
    Ako Bog može da stvori ceo svemir, vasionu, univerzum, čitave galaksije, planete, sunce, mesec, zvezde, zemlju i sve živo i ne živo, od najkrupnijih pa do najsitnijih organizama koji hodaju njom, i koje vidimo i koje ne vidimo ((do juče nismo videli i znali mnoge stvari, sve dok nije pronadjen mikroskop/teleskop) , (i šta to treba da znači? Da bakterija nije postojala do pronalaska mikroskopa i njenog UGLEDAVANJA ?!? ili da neka galaksija nije postojala, dok je nismo ugledali teleskopom!?!))
    Dakle, ako Bog može sve navedeno da stvori i uskladi, tako da sve funkcioniše kao najprecizniji sat, onda Bog može da vaskrsne/oživi i tu stolicu na kojoj sediš!!!
    Ovo bi makar moralo da ti bude jasno!
    Kako bi covek znao da bakterija postoji da nema mikroskopa ?
    Da nema cyber space-a da li bi ti mogao na ovaj nacin vredjas realnost i ljude
    koji zive u realnosti ?
    Nesto ne vidim individue kao ti da u stvarnom zivotu zovu ljude ludim zato sto
    ne veruju u ono u sta ti verujes, ti ?
    Recimi gde mogu da te cujem kako javno govoris to sto meni govoris ?
    Ja javno govorim svim ljudima kao sto si ti da lazi kojim pokusaju da truju druge zadrze za sebe.
    Ti si toliko odvojen od stvarnosti, da nemozes da shvatis da retorika " Ovo je
    ovako kako ja kazem i tacka ! " ne prolazi u normalnom civilizovanom svetu.
    Gde si u Srbiji video javni dijalog izmedju nekoga kao sto si ti, i nekoga kao sto sam ja ? Nigde.
    Zasto ? Zato sto ljudi kao ti nemaju hrabrosti da svoje halucinacije predstave
    javnosti, nego se one drze striktno u okvirima religiozno-sektaskih organizacija.
    Ko tebe/tvoja verovanja na ovom forumu slusa sem mene ?
    Ti vredjas Boga, posto tvrdis da Bog pravi greske !
    Da Bog pravi neuspele pokusaje !
    Da nekog napravi, ubije i pravi ponovo !
    Kada je Bog nesto napravio ponovo ?
    Gde to mozemo da procitamo ?
    Citat sg kaže:
    I da izadješ iz vegetiranja, i puštanja svog života da ga nosi stihija....jer je tako sudjeno!
    Ko si ti da bilo sta kazes o mom zivotu ?
    Jel' ja komentarisem tvoj, i da li mene zanima tvoj zivot ?
    Citat sg kaže:
    Pa lepo!
    Da čova nema samo krvi i mesa vidimo po tome što čova ima i misli, razum, pamet (neko manje, neko više ) , osećaje, smeh, suze, sreću, patnju, tugu i sve ono ostalo što ga izdvaja od životinje, a koja takodje ima krvi i ukusnog mesa . . .

    Ako ti ovo nisu dovoljni dokazi....onda-> pa pa i lepo spavaj u svojoj vegetaciji i bezbrižnom vegetiranju...
    A gde to postoji osecaj, misao, razum izvan krvi i mesa ?
    Jel kamen ili grob ima osecaj i misao ?
    Koji deo izjave "Nije Bog Bog mrtvih, nego živih." tebi nije jasan ?
    Gde to u mrtvoj materiji postoji Bog, ako je Bog - zivot ( Jovan 14:6 ) ?
    Citat sg kaže:
    Ma hajde...
    Kad sam ja rekao da će prirodno djubrivo koje osta od čoveka, da s' vrati u život?!?
    Ja sam rekao, (ponavljam i ovoga puta zapamti šta govorim)--> Bog može svakoga od nas ponovo da stvori/vaskrsne!!!
    Ponovo!!!
    Dakle, oni koji se kremiraju, neka ne misle da će se izvući i sakriti od Božijeg suda ...

    28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,

    29 I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda.

    (Jovan 5:28-29)
    Da li ti mozes da dokazes to sto pricas, ili samo govoris ono o cemu verujes ?
    Jel' ti mozes da dokazes da musliman koji umre za Alaha nece biti u raju
    sa 72 device ?
    Da li ti uopste shvatas razliku izmedju realnosti i verovanja ?
    Da li mozes da objasnis kako grobovi imaju culo sluha ?
    Da li si pricao sa grobovima ?
    Kako moze Bog zivih da se obraca mrtvima ?
    Kako pravedan Bog moze da ubije nekoga ko nije cinio zlo ?
    Cemu zapovesti, ako Bog ubija bez razlike, koja je njihova svrha ?

    Zasto bi Bog morao da ponovo stvara one koje je vec ubio zbog greha zbog kojeg ih je ubio, da bi ih ponovo ubio ?

    Jel ti stvarno toliko mrzis Boga kada mislis da je ON toliko nelogican ?
    Ako postoji greh koji Bog ne oprasta koja je logika ponovo stvarati tog gresnika ? Matej 12:32
    Citat sg kaže:
    A gde je Bog obitavao pre nego je stvorio žive ljude?
    I kako ja mogu da imam informaciju o dobrim/lošim delima i mislima bilo koga?
    A sve i da imam, šta bi ja radio s tom "informacijom" kad udem u djubrivo posle smrti ?

    Jel vidiš koliko je smešno to što pričaš?
    Bog je covek, koji je stvorio coveka po svom oblicju. A gde je bio Bog pre nego je stvorio coveka na Zamlji, pitaj njega kada ga budes video.
    Ti imas informaciju necijeg duha u obliku pisane reci, slika, video zapisa .......
    Da sam na tvom mestu ne bi se nadao smrti, zato sto ce takvi kao ti biti muceni ceo jedan dan (koji ce da traje hiljadu godina).
    Samo ziv covek moze da se muci i da skrguce zubima od muke.

    Zasto ja to znam je druga prica, a ti pokusaj da dokazes da sam ja lazov
    kada kazem da ti neces skoro umreti.


    Citat sg kaže:


    Reč "učenik" se odnosi na nekog ko "uči" ili je "sledbenik." Reč "apostol" se odnosi na "nekog ko je poslan." Dok je Isus bio na zemlji, dvanaestorica su se zvali učenici. Dvanaest učenika su sledili Isusa Hrista, On ih je učio i obučavao. Posle Isusovog vaskrsnuća i uznesenja, Isus je poslao učenike (Matej 28:18-20; Dela 1:8 ) da budu Njegovi svedoci. Od tada se zovu dvanaest apostola. Međutim, dok je Isus još bio na zemlji, termini učenik i apostol su se upotrebljavali naizmenično, dok ih je Isus obučavao i poslao napolje.
    Dvanaest učenika / apostola su bili obični ljudi koje je Bog upotrebio na neobičan način. Među dvanaestoricom je bilo ribara, jedan poreznik i jedan pobunjenik. Evanđelje beleži postojane padove, borbe, i sumnje ovih dvanaest ljudi koji su sledili Isusa Hrista. Pošto su bili svedoci Isusovog vaskrsenja i uspenja na nebo, Sveti Duh je transformisao učenike / apostole u silne Božije ljude koji su "okrenuli svet naglavačke" (Dela 17:6).

    Dakle, svi su bili prvenstveno Isusovi učenici, a kasnije apostoli....
    Da li ti razumes Srpski ?
    Luka i Marko nisu nikakvi isusovi ucenici, niti su ikada videli Isusa, bas kao ni tvoj "Sveti Otac" Pavle.
    Citat sg kaže:
    Ništa se drugo nije ni moglo očekivati od tebe--> nego da uporedjuješ Isusa Hrista sa Davidom koperfieldom.....strašno....
    Po tebi apostoli haluciniraju jer su patološki lažovi, skloni šizofreniji, alkoholizmu, i narkomaniji, jer su halucinacije posledica tih stanja duha, a Isus je madjioničar koji izvodi trikove !!!!!!?????!!!!!!
    A gde sam ja to uporedjivao Isusa sa Davidom C. ?!? jel mozes da citiras moje reci ili lazes svoje zube ?
    Citirao sam stihove gde Isus naziva "Petra" Sotonom, i gde je Petar lagao.
    Citat sg kaže:
    Da, ja lično znam ko je Sin....ali ti to očigledno ne znaš...a kako si krenuo, nećeš nikada ni saznati !

    Matej 11:27 znači-->

    25 U to vreme odgovori Isus, i reče: Hvalim Te, Oče, Gospode neba i zemlje, što si ovo sakrio od premudrih i razumnih a kazao si prostima.
    26 Da, Oče, jer je tako bila volja Tvoja.
    27 Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće kazati.
    28 Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti.


    Kao što vidiš nema tu nikakvih parabola i metafora... jer Isus se obraća i govori prostima.....DA SVI RAZUMEJU ŠTA PRIČA !!!


    Ima još nade za tebe pero...malo....al' ima

    Sada jos hoces da tvrdis da se ti i Isus cujete ?
    Da li cujes glasove koji ti govore da vredjas one koji ne veruju ono sto ti verujes ?
    Kako moze Isus da govori samo prostima, kada je Biblija napravljena za sve ?


    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #23

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Koliko pitanja

    Ti si ustvari kao neko radoznalo dete, koje uči svoje prve korake, zbunjeno je i postavlja najraznovrsnija i ponekad smešna pitanja....

    Prosto, tebi je potrebna edukacija od slova A !

    Pa da krenemo:


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Recimi gde mogu da te cujem kako javno govoris to sto meni govoris ?
    Gde si u Srbiji video javni dijalog izmedju nekoga kao sto si ti, i nekoga kao sto sam ja ? Nigde.

    U svakoj crkvi, crkvici, kapeli, manastiru, školi(sa veronaukom u nastavnom programu), raznim tribinama, radiu, TV-u(u emisijama o religiji i veri), možeš čuti sve ovo o čemu ja pričam....a mene i moj skromni doprinos, možeš čuti/čitati na Vojvodina Cafe-u i to na temi religija

    A što se tiče javnog dijaloga, u 99% slučajeva se završi pre nego što počne...jerbo sagovornicima koji pričaju takve sektaške doktrine, knedla zastane u grlu i pre nego što progovore....pa trče po čašu vode, i pod izgovorom: "kao nije im dobro..." nestaju u vidu magle....

    Član Pravoslavac je postavio mnoštvo video materijala, koje verovatno nisi ni pogledao....
    Pa sad imaš za domaći zadatak da pregledaš sve po redu-->
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/r...tml#post450731

    Lekcija br 1


    Poznati slikar Holman Hunt naslikao je predivnu sliku Isusa Hrista, na kojoj ga je oslikao kako kuca na vrata. Slikar je vrata predstavio na malo čudan način, ona su obrasla korovom i na njima nema kvake. Slikar je ovim hteo da prikaže ljudsku realnost. Jer vrata predstavljaju ljudsko srce, i na njemu nema spoljašnje kvake. Isus ne može ući, osim ako mu se vrata ne otvore iznutra i ne dozvoli mu se da uđe.

    Prihvatanje Isusa Hrista u svoje srce znači i prihvatanje Božjeg spasenja. Bog ga nudi svakome od nas. Prihvatanje ili odbacivanje Isusa je presudno i najvažnije životno pitanje, za svakoga od nas. Jer odgovor na njega utiče na našu večnu sudbinu.

    "Svaki čovek je gospodar kuće svoga srca i to je njegova tvrđava; jedino on sam može otvoriti njezina vrata. On ima vredno žaljenja isključivo pravo i povlasticu da može i odbiti otvoriti. Ali ako odbije otvoriti, slepo je odbacio primiti blaženstvo pa ostaje samo bedni pobednik." (Trench)

    "Vidi, stojim na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata, ućiću k njemu i ješću s njim - i on sa mnom..." (Otk. 3:20)


    Isus Hrist želi da ima jedno blisko zajedništvo sa tobom. On želi da postane jedno sa tobom. On želi da večera sa tobom. On ti govori: "Vidi, stojim na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata...." Primeti, da On ne govori da će da razvali vrata ako ti ne otvoriš. Ne. Odluka je na tebi, ako čuješ Njegov glas ti možeš otvoriti ili ne otvoriti.

    Na predivnoj Holmanovoj slici Isusa koji kuca na vrata, postoji jedan nedostajući detalj koji primeti svaki pažljivi promatrač slike. Tako je Holmanu jedan njegov prijatelj gledajući sliku rekao: "Na vratima nema kvake." Holman mu odgovori: "Ne, nema. Namerno sam tako naslikao vrata, kvaka postoji, ali samo iznutra."

    Ako mu samo otvoriš vrata, On će zasigurno ući unutra. Možda možeš pomisliti, da je tvoja kuća (srce) isuviše prljavo ili nedostojno Njega. Ali ti moraš razumeti da ni jedan čovek nema srce dostojno Hrista. "Jer svi su zgrešili i tako su lišeni slave Božije..." (Rim. 3:23)

    Uprkos svemu tome On, želi da uđe unutra, jer On jedini može prljavštinu iz srca ukloniti, ali i više od toga On može obnoviti - dati ti novo srce - živo srce!

    "Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije.

    Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?

    Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije. Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh; valja vam se nanovo roditi. Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide; tako je svaki čovek koji je rođen od Duha.

    Odgovori Nikodim i reče Mu: Kako može to biti?

    Isus odgovori i reče mu: Ti si učitelj Izrailjev, i to li ne znaš? Zaista, zaista ti kažem da mi govorimo šta znamo, i svedočimo šta videsmo, i svedočanstvo naše ne primate. Kad vam kazah zemaljsko pa ne verujete, kako ćete verovati ako vam kažem nebesko? I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu." (Jovan 3:5-13)


    Ugledna ličnost iz judaističkog religioznog i političkog vrha dolazi noću kod Isusa da razgovara sa njim. Bio je farisej, član najstrože sekte Judaizma. Intelektualac, čovek dostojan poštovanja, zvao se Nikodim. Jevrejima je bio starešina i poznat kao vrlo religiozan čovek koji se strogo držao slova Zakona. Čak i od Isusa dobija priznanje: "Ti si učitelj Izrailjev". Bio je prvi učitelj zakona u Izraelu i verovatno ekspert starozavetne teologije. Ali, Gospod Isus mu kaže nešto što je unelo veliku zabunu i srušilo njegovo samopouzdanje. Pre nego što je Nikodim postavio pitanje Isus mu kaže:

    "Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije."

    Gospod kaže da bez novog rođenja, bez ove čudesne radikalne unutrašnje promene, nijedan čovek nije u stanju da shvati prirodu ovog Carstva a kamoli da uđe u njega.

    Nikodim je možda mislio da treba da izmoli još neku molitvu, da učini još neko dobro delo i da će tada moći da uđe u to Carstvo. Isus mu daje oštar ukor rekavši da ima duhovno mrtvilo i pokvareno srce. Ako Duh Sveti to srce i tu prirodu ne promeni on nikada neće moći da uđe u Carstvo Božje.

    Nikodim je zbunjen i ne shvata jer mu je um pomračen za Božje istine: "Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?" On ne razume i pita kako neko ko se već rodio može doživeti novo rođenje na šta mu Isus odgovara:
    "Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije." Gospod Isus mu ovde skreće pažnju na izvor novog rođenja.
    Evanđelje je živo seme koje ne trune. Svako ko želi da bude spašen mora da dobije informacije iz Evanđelja. Evanđelje je reč koja govori o Spasitelju koji je umro na krstu i čijom krvlju se peremo od svakog greha.
    Ako se ko ne rodi vodom i Duhom ne može ući u carstvo Božje." Voda - Reč Božja je sredstvo očišćenja a sredstvo novog rođenja je Duh Sveti.

    Božja reč bez sile Duha Svetoga je mrtva. U Bibliji Božja reč i Duh Sveti uvek idu zajedno. Ako neko naglašava Reč bez Duha to je formalizam a ako naglašava Duha bez reči to je fanatizam. Ni jedno ni drugo nije Božji put već oboje zajedno.

    "Svo je Pismo od Boga dano". Sveto pismo od 66 knjiga je delo Boga Duhom Svetim.

    U utrobi devojke Marije Gospod Isus je začet Duhom Svetim. Isto tako novo rođenje je delo Boga Duhom Svetim. To nije delo čoveka. Bog Duhom Svetim govori preko proroka Jeremije:
    "Može li Etiopljanin promeniti kožu svoju ili ris šare svoje? Možete li vi činiti dobro naučivši se činiti zlo?" (Jer. 13:23).

    Dati odgovor na ovo je nemoguće ali ono što je čoveku nemoguće Bogu je moguće. Evo primera: Duh Sveti sprema Kornelija i njegov dom za spasenje, Petar dolazi i propoveda im evanđelje Hristovo i o smrti i vaskrsenju Gospoda Isusa. Petar kaže: "Za ovo svedoče svi proroci da će imenom njegovim primiti oproštenje greha svi koji ga veruju."

    Petar propoveda reč Evanđelja. U nastavku piše: "A dok još Petar govoraše ove reči, siđe Duh Sveti na sve koji slušaše reč." Duh Sveti je sišao na sve koji su verom slušali reči Evanđelja. Tada su oni doživeli nanovo rođenje. Novo rođenje je dakle delo Boga Duhom Svetim kroz reči Evanđelja. Ovo je izvor novog rođenja. Sve dolazi od Boga a ne od čoveka. Bog daje novo srce i nov duh. To je novo stvaranje.

    Nikodim pita Gospoda Isusa: "Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?" Gospod mu odgovara: "Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je."

    Drugim rečima, možeš se sto puta roditi telesno i još uvek ćeš biti isti grešnik Nikodime. Vrsta rađa vrstu. Ovo je slično onome što Gospod kaže u Mateju 7:16: "Eda li se bere s trnja grožđe ili s čička smokve?"

    Psi rađaju pse, mačke rađaju mačke, grešni ljudi rađaju grešne ljude. Posle pada u greh čovek ima u sebi zlu prirodu koja je u stanju da proizvede samo zlo. Svako ljudsko dobro motivisano je svojim interesima i svojom slavom. Telo ne može ništa proizvesti za Božju slavu. David je shvatio ovu istinu i napisao je: "Gle u bezakonju rodih se i u grehu zatrudnje mati moja mnom." (Psalam 51:5)

    Čovek još od Adama nasleđuje grešnu prirodu. Zato Pavle kaže u Rimljanima 8:8, "a koji su u telu ne mogu Bogu ugoditi." Čovek je zaražen i zarobljen grehom. Gospod svima kaže:

    "Jer iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva, krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje. Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čoveka." (Marko 7:21-23)


    U istom smislu kaže i Nikodimu: "Šta je rođeno od tela, telo je." Ove reči se odnose na sve ljude. To je slika svakoga od nas po prvom rođenju. Ovo govori onaj koji poznaje šta je u čoveku.

    Čovek rođen od tela ne može da živi životom kojim bi mogao da ugodi Bogu pravednim, Bogougodnim životom. Da bi čovek Bogu ugodio mora da se rodi od Boga. Duh Sveti treba da stvori u čoveku novu prirodu koja se u Bibliji zove - Novi čovek.

    Što je rođeno od Duha, Duh je. To je duhovna priroda, nov čovek iznutra. Ovo je Božji život u nama. Na ovakav život je mislio Gospod Isus kada je kazao ženi Samarjanki: "Nego voda što ću mu ja dati biće u njemu izvor vode koja teče u život večni" (Jovan 4:14). U čovekovom unutrašnjem biću nalazi se izvor žive vode. Ova nova priroda ne može činiti drugo osim onoga što je Bogu ugodno.

    Novorođeni čovek ima dve prirode. Staru, koja ništa dobro ne može da čini, i novu koja ništa zlo ne želi da čini. Nastaje borba u nama koju nismo ranije imali. Šta da radimo? Hoćemo li živeti po staroj prirodi? Daleko od takve pomisli!
    Ako nastavimo da živimo po staroj prirodi nismo ni spašeni. Biblija kaže za staru prirodu: "Znajući ovo da se stari naš čovek razape s Njime, da bi se telo grešno pokvarilo, da više ne bismo služili grehu." (Rimljanima 6:6)

    Zato i jesmo spašeni - da ne bi grešna priroda vladala. Novim rođenjem dobijamo novu prirodu i Duha Svetoga da bi grešna priroda bila obesnažena. Grešna priroda je osuđena na krstu, prikovana je. Ona gubi snagu kada je ne hranimo i živimo po Duhu. Pavle piše: "Tako dakle, braćo, nismo dužni telu da po telu živimo." (Rimljanima 8:12). Hranimo novu prirodu i živimo po Duhu. Pavle piše Galatima: "A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama." (Rimljanima 5:24)

    Kao što su sotona i svet osuđeni i pobeđeni, tako je i grešna priroda pobeđena. Ne možete biti rođeni od Duha a živeti i dalje u grehu. Ako ne pazite možete duhovno pasti i Gospod će vas tada pokarati. Kajaćete se, bićete nesretni ali nećete više trajno živeti u grehu. "A što je rođeno od Duha, Duh je."


    nastaviće se....

  9. #24

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Koliko pitanja

    Ti si ustvari kao neko radoznalo dete, koje uči svoje prve korake, zbunjeno je i postavlja najraznovrsnija i ponekad smešna pitanja....

    Prosto, tebi je potrebna edukacija od slova A !

    Pa da krenemo:
    Ne ti si dete koje veruje u Deda Mraza, a ja pokusavam da ti objasnim da
    Deda Mraz ne postoji, postoji covek koji glumi Deda Mraza.
    Ti verujes u ono sto se nikad nije desilo, a sve sto ti ja govorim se desava dok
    ti ja to govorim.
    Citat sg kaže:
    U svakoj crkvi, crkvici, kapeli, manastiru, školi(sa veronaukom u nastavnom programu), raznim tribinama, radiu, TV-u(u emisijama o religiji i veri), možeš čuti sve ovo o čemu ja pričam....a mene i moj skromni doprinos, možeš čuti/čitati na Vojvodina Cafe-u i to na temi religija
    Gde i kada su clanovi religijskih sekti imali dijalog, ( sve sto ja vidim na medijima je monolog ) ?
    Ti takodje ne vodis dijalog nego imas monolog o Naucnoj Fantastici kojoj
    realnost nema prava reci.
    Opet, zasto se kitis tudjim perjem ?!?!? Tvoj skromni doprinos ?!?!
    Ti si zacetnik sekte kojoj pripadas ?!?! Kako se ta sekta zove ?
    Citat sg kaže:
    A što se tiče javnog dijaloga, u 99% slučajeva se završi pre nego što počne...jerbo sagovornicima koji pričaju takve sektaške doktrine, knedla zastane u grlu i pre nego što progovore....pa trče po čašu vode, i pod izgovorom: "kao nije im dobro..." nestaju u vidu magle....
    Realnost je "sektaska doktrina" ?
    Izjava da oni sto su fizicki mrtvi se vise ne vracaju ni u kakvom obliku i formi
    je "sektaska doktrina" ?
    Citat sg kaže:
    Član Pravoslavac je postavio mnoštvo video materijala, koje verovatno nisi ni pogledao....
    Pa sad imaš za domaći zadatak da pregledaš sve po redu-->
    Sekte me ne zanimaju, ja pratim Istinu ( Jovan 18:37 )
    Zanima me kako sekte mogu da dokazu da to sto pricaju je istina.
    Citat sg kaže:
    Poznati slikar Holman Hunt naslikao je predivnu sliku Isusa Hrista, na kojoj ga je oslikao kako kuca na vrata. Slikar je vrata predstavio na malo čudan način, ona su obrasla korovom i na njima nema kvake. Slikar je ovim hteo da prikaže ljudsku realnost. Jer vrata predstavljaju ljudsko srce, i na njemu nema spoljašnje kvake. Isus ne može ući, osim ako mu se vrata ne otvore iznutra i ne dozvoli mu se da uđe.

    Prihvatanje Isusa Hrista u svoje srce znači i prihvatanje Božjeg spasenja. Bog ga nudi svakome od nas. Prihvatanje ili odbacivanje Isusa je presudno i najvažnije životno pitanje, za svakoga od nas. Jer odgovor na njega utiče na našu večnu sudbinu.

    "Svaki čovek je gospodar kuće svoga srca i to je njegova tvrđava; jedino on sam može otvoriti njezina vrata. On ima vredno žaljenja isključivo pravo i povlasticu da može i odbiti otvoriti. Ali ako odbije otvoriti, slepo je odbacio primiti blaženstvo pa ostaje samo bedni pobednik." (Trench)

    "Vidi, stojim na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata, ućiću k njemu i ješću s njim - i on sa mnom..." (Otk. 3:20)
    Da li ti uopste vidis deo tog stiha koji kaze
    " A ko cuje moj glas ", da li ti uopste shvatas
    da ljudi kao ti ne cuju glas istine, nego slusaju glas verovanja ?
    Da li ti uopste shvatas razliku izmedju "slobodne volje" koju propoveda tvoj "Sveti otac" farisej Pavle, Rimljanima 10:9
    " Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen. "
    i Bozije volje o kojoj je govorio Isus, Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. " ?
    Znaci imamo tvrdnju da covek spasava sam sebe, otvarajuci svoja usta i
    imamo Boziju volju u kojoj Gospod dovodi coveka do Hrista/istine, pa ga onda
    taj Hrist/Istina spasava i on postaje vecan posto onaj koga Gospod
    spase kroz Hrista ne moze da umre ( Jovan 11:25-26 ).
    Citat sg kaže:
    Isus Hrist želi da ima jedno blisko zajedništvo sa tobom. On želi da postane jedno sa tobom. On želi da večera sa tobom. On ti govori: "Vidi, stojim na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata...." Primeti, da On ne govori da će da razvali vrata ako ti ne otvoriš. Ne. Odluka je na tebi, ako čuješ Njegov glas ti možeš otvoriti ili ne otvoriti.

    Na predivnoj Holmanovoj slici Isusa koji kuca na vrata, postoji jedan nedostajući detalj koji primeti svaki pažljivi promatrač slike. Tako je Holmanu jedan njegov prijatelj gledajući sliku rekao: "Na vratima nema kvake." Holman mu odgovori: "Ne, nema. Namerno sam tako naslikao vrata, kvaka postoji, ali samo iznutra."

    Ako mu samo otvoriš vrata, On će zasigurno ući unutra. Možda možeš pomisliti, da je tvoja kuća (srce) isuviše prljavo ili nedostojno Njega. Ali ti moraš razumeti da ni jedan čovek nema srce dostojno Hrista. "Jer svi su zgrešili i tako su lišeni slave Božije..." (Rim. 3:23)

    Uprkos svemu tome On, želi da uđe unutra, jer On jedini može prljavštinu iz srca ukloniti, ali i više od toga On može obnoviti - dati ti novo srce - živo srce!

    "Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije.

    Reče Nikodim Njemu: Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?

    Odgovori Isus: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije. Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je. Ne čudi se što ti rekoh; valja vam se nanovo roditi. Duh diše gde hoće, i glas njegov čuješ, a ne znaš otkuda dolazi i kuda ide; tako je svaki čovek koji je rođen od Duha.

    Reci Isusa Hrista ( Jovan 6:44 ) lepo govore ko spasava kroz njega.
    Uopste me ne zanimaju Farisejsko-sektaska verovanja.
    Citat sg kaže:
    Odgovori Nikodim i reče Mu: Kako može to biti?

    Isus odgovori i reče mu: Ti si učitelj Izrailjev, i to li ne znaš? Zaista, zaista ti kažem da mi govorimo šta znamo, i svedočimo šta videsmo, i svedočanstvo naše ne primate. Kad vam kazah zemaljsko pa ne verujete, kako ćete verovati ako vam kažem nebesko? I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu." (Jovan 3:5-13)
    Citat sg kaže:

    Ugledna ličnost iz judaističkog religioznog i političkog vrha dolazi noću kod Isusa da razgovara sa njim. Bio je farisej, član najstrože sekte Judaizma. Intelektualac, čovek dostojan poštovanja, zvao se Nikodim. Jevrejima je bio starešina i poznat kao vrlo religiozan čovek koji se strogo držao slova Zakona. Čak i od Isusa dobija priznanje: "Ti si učitelj Izrailjev". Bio je prvi učitelj zakona u Izraelu i verovatno ekspert starozavetne teologije. Ali, Gospod Isus mu kaže nešto što je unelo veliku zabunu i srušilo njegovo samopouzdanje. Pre nego što je Nikodim postavio pitanje Isus mu kaže:

    "Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije."

    Gospod kaže da bez novog rođenja, bez ove čudesne radikalne unutrašnje promene, nijedan čovek nije u stanju da shvati prirodu ovog Carstva a kamoli da uđe u njega.

    Nikodim je možda mislio da treba da izmoli još neku molitvu, da učini još neko dobro delo i da će tada moći da uđe u to Carstvo. Isus mu daje oštar ukor rekavši da ima duhovno mrtvilo i pokvareno srce. Ako Duh Sveti to srce i tu prirodu ne promeni on nikada neće moći da uđe u Carstvo Božje.

    Nikodim je zbunjen i ne shvata jer mu je um pomračen za Božje istine: "Kako se može čovek roditi kad je star? Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?" On ne razume i pita kako neko ko se već rodio može doživeti novo rođenje na šta mu Isus odgovara:
    "Zaista, zaista ti kažem: ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne može ući u carstvo Božije." Gospod Isus mu ovde skreće pažnju na izvor novog rođenja.
    Evanđelje je živo seme koje ne trune. Svako ko želi da bude spašen mora da dobije informacije iz Evanđelja. Evanđelje je reč koja govori o Spasitelju koji je umro na krstu i čijom krvlju se peremo od svakog greha.
    Ako se ko ne rodi vodom i Duhom ne može ući u carstvo Božje." Voda - Reč Božja je sredstvo očišćenja a sredstvo novog rođenja je Duh Sveti.

    Božja reč bez sile Duha Svetoga je mrtva. U Bibliji Božja reč i Duh Sveti uvek idu zajedno. Ako neko naglašava Reč bez Duha to je formalizam a ako naglašava Duha bez reči to je fanatizam. Ni jedno ni drugo nije Božji put već oboje zajedno.
    Ti uopste nemas kapacitet shvatanja razlike izmedju Duha Bozijeg ( kojeg
    je Isus izmedju ostalog nazivao "Sin coveciji" ) i Svetog Duha.
    Za tebe je to jedno te isto, pa reci mi onda ako je Isus inkarnacija Svetog Duha kako je dobio Sveti Duh kada je bio trideset godina star ?
    Luka 3:22
    Citat sg kaže:
    "Svo je Pismo od Boga dano". Sveto pismo od 66 knjiga je delo Boga Duhom Svetim.

    U utrobi devojke Marije Gospod Isus je začet Duhom Svetim. Isto tako novo rođenje je delo Boga Duhom Svetim. To nije delo čoveka. Bog Duhom Svetim govori preko proroka Jeremije:
    "Može li Etiopljanin promeniti kožu svoju ili ris šare svoje? Možete li vi činiti dobro naučivši se činiti zlo?" (Jer. 13:23).
    Isus je Duh Boziji koji je zacet Svetim Duhom ( koji je Volja Bozija )
    Znaci Marija se ne smatra covekom ?
    Marija je iz linije Davida, zato je David rekao da njegovo telo nece istruliti, njegova loza nije istrulila do rodjenja Isusa.
    Pa tvoj "Sveti Otac" je Farisej, dete Djavola koji je proganjao Hristove ucenike
    i bio garderober na kamenovanju Stefana, kako se on promenio u dobrotvora ?

    Sveti Duh je Bozija volja, svi koji imaju Sveti Duh ispunjavaju Boziju Volju,
    Bozija Volja je bila da Farisej stvori laznu religiju koja se zove "Hriscanstvo"
    bas kao sto je stvorio sve druge lazne religije, posto je Gospod Bog
    Jedini kreator svega Isaija 45:5-7
    Citat sg kaže:
    Dati odgovor na ovo je nemoguće ali ono što je čoveku nemoguće Bogu je moguće. Evo primera: Duh Sveti sprema Kornelija i njegov dom za spasenje, Petar dolazi i propoveda im evanđelje Hristovo i o smrti i vaskrsenju Gospoda Isusa. Petar kaže: "Za ovo svedoče svi proroci da će imenom njegovim primiti oproštenje greha svi koji ga veruju."

    Petar propoveda reč Evanđelja. U nastavku piše: "A dok još Petar govoraše ove reči, siđe Duh Sveti na sve koji slušaše reč." Duh Sveti je sišao na sve koji su verom slušali reči Evanđelja. Tada su oni doživeli nanovo rođenje. Novo rođenje je dakle delo Boga Duhom Svetim kroz reči Evanđelja. Ovo je izvor novog rođenja. Sve dolazi od Boga a ne od čoveka. Bog daje novo srce i nov duh. To je novo stvaranje.

    Nikodim pita Gospoda Isusa: "Eda li može po drugi put ući u utrobu matere svoje i roditi se?" Gospod mu odgovara: "Šta je rođeno od tela, telo je; a šta je rođeno od Duha, duh je."

    Drugim rečima, možeš se sto puta roditi telesno i još uvek ćeš biti isti grešnik Nikodime. Vrsta rađa vrstu. Ovo je slično onome što Gospod kaže u Mateju 7:16: "Eda li se bere s trnja grožđe ili s čička smokve?"

    Psi rađaju pse, mačke rađaju mačke, grešni ljudi rađaju grešne ljude. Posle pada u greh čovek ima u sebi zlu prirodu koja je u stanju da proizvede samo zlo. Svako ljudsko dobro motivisano je svojim interesima i svojom slavom. Telo ne može ništa proizvesti za Božju slavu. David je shvatio ovu istinu i napisao je: "Gle u bezakonju rodih se i u grehu zatrudnje mati moja mnom." (Psalam 51:5)

    Čovek još od Adama nasleđuje grešnu prirodu. Zato Pavle kaže u Rimljanima 8:8, "a koji su u telu ne mogu Bogu ugoditi." Čovek je zaražen i zarobljen grehom. Gospod svima kaže:

    "Jer iznutra, iz srca ljudskog, izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva, krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje. Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čoveka." (Marko 7:21-23)


    U istom smislu kaže i Nikodimu: "Šta je rođeno od tela, telo je." Ove reči se odnose na sve ljude. To je slika svakoga od nas po prvom rođenju. Ovo govori onaj koji poznaje šta je u čoveku.

    Čovek rođen od tela ne može da živi životom kojim bi mogao da ugodi Bogu pravednim, Bogougodnim životom. Da bi čovek Bogu ugodio mora da se rodi od Boga. Duh Sveti treba da stvori u čoveku novu prirodu koja se u Bibliji zove - Novi čovek.

    Što je rođeno od Duha, Duh je. To je duhovna priroda, nov čovek iznutra. Ovo je Božji život u nama. Na ovakav život je mislio Gospod Isus kada je kazao ženi Samarjanki: "Nego voda što ću mu ja dati biće u njemu izvor vode koja teče u život večni" (Jovan 4:14). U čovekovom unutrašnjem biću nalazi se izvor žive vode. Ova nova priroda ne može činiti drugo osim onoga što je Bogu ugodno.

    Novorođeni čovek ima dve prirode. Staru, koja ništa dobro ne može da čini, i novu koja ništa zlo ne želi da čini. Nastaje borba u nama koju nismo ranije imali. Šta da radimo? Hoćemo li živeti po staroj prirodi? Daleko od takve pomisli!
    Ako nastavimo da živimo po staroj prirodi nismo ni spašeni. Biblija kaže za staru prirodu: "Znajući ovo da se stari naš čovek razape s Njime, da bi se telo grešno pokvarilo, da više ne bismo služili grehu." (Rimljanima 6:6)

    Zato i jesmo spašeni - da ne bi grešna priroda vladala. Novim rođenjem dobijamo novu prirodu i Duha Svetoga da bi grešna priroda bila obesnažena. Grešna priroda je osuđena na krstu, prikovana je. Ona gubi snagu kada je ne hranimo i živimo po Duhu. Pavle piše: "Tako dakle, braćo, nismo dužni telu da po telu živimo." (Rimljanima 8:12). Hranimo novu prirodu i živimo po Duhu. Pavle piše Galatima: "A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama." (Rimljanima 5:24)

    Kao što su sotona i svet osuđeni i pobeđeni, tako je i grešna priroda pobeđena. Ne možete biti rođeni od Duha a živeti i dalje u grehu. Ako ne pazite možete duhovno pasti i Gospod će vas tada pokarati. Kajaćete se, bićete nesretni ali nećete više trajno živeti u grehu. "A što je rođeno od Duha, Duh je."


    nastaviće se....
    Opet brkas pojmove, Sveti Duh je Bozija Volja, A Duh Boziji (Hrist) je taj koji
    spasava. Svi koji su imali Sveti Duh su mrtvi, a oni koji imaju Duh Boziji
    ne mogu da umru ( Jovan 11:25-26 )
    Znaci da covek mora biti ziv da bi vaskrsnuo ponovo u Duhu Bozijem (Hristu)
    Koji deo Jovana 12:25 ti ne razumes " Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni.
    Zivot je dusa koja ce biti sacuvana za vecni zivot, Dusa onih koji su umru je
    mrtva, Jezekilj 18:4 " Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti. "
    Pogibija duse = gubitak zivota.

    Ponavljam ti iste stvari, vrtimo se u krug, zastupas Farisejsku veru u
    Boga mrtvih, i uporno tvrdis da Bog ubija bezgresne, sto je apsolutna uvreda
    za pravednog Gospoda.

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #25

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne ti si dete koje veruje u Deda Mraza, a ja pokusavam da ti objasnim da
    Deda Mraz ne postoji, postoji covek koji glumi Deda Mraza.
    Ti verujes u ono sto se nikad nije desilo, a sve sto ti ja govorim se desava dok
    ti ja to govorim.

    Ja ne verujem u deda mraza, ja verujem u Boga, jednog jedinog koji nam se objavio u Svetom Pismu kroz Reč...Takodje verujem u Isusa Hrista, koji je iskrvario na krstu za mene!

    A ti veruješ u sektaškom stilu --> da si ti neki bog .... da je bog čovek, koji je stvorio druge ljude.... da istorija čovečanstva ne postoji, jer sve je "sad i ovde" .... da se od večne smrti mogu spasiti samo ljudi koji žive danas, a sve ostale u prošlosti: i dobre i zle, Bog je već pobio i niko se od njih nije spasao, bez obzira što je neko bio pravedan, pobožan, nanovorodjen u Hristu, ispravan i bogobojažljiv, ..... da ljudi nemaju slobodu izbora za svoj život((slobodu da li će da poštuju Boga ili ne...da li će da prate Reč i zakone, ili ne)), već da su lutke u lutkarskom pozorištu.... Da je devica Marija ustvari reinkanirani David .... da su polovina apostola patološki lažovi, a drugoj polovini stavljaš u usta nešto što nisu nikada rekli - izvrtanjem njihovih reči....A znamo po Pismu da se na apostole izlio Sveti Duh, pa kad ovako govoriš o njima , zapitaj se dali je to hula na Duha Svetog!

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Realnost je "sektaska doktrina" ?
    Izjava da oni sto su fizicki mrtvi se vise ne vracaju ni u kakvom obliku i formi
    je "sektaska doktrina" ?
    Izjava koju stalno, uporno, tvrdoglavo, uporno, pa ponovo uporno, non-stop, kao papagaj, pa opet uporno....ponavljaš, je ATEISTIČKA doktrina!
    Ali izjave da je Bog neki čovek iz prošlosti koji je stvorio ljude, a koji se REINKARNIRAJU jedan iz drugog i drugi u trećeg, i da su ljudi lutke koje ne moraju da menjaju svoje ponašanje, i mogu slobodno činiti sva nedela koja su činili jer to navodno Bog rukovodi njima i tako hoće....Dakle pedofili slobodno i dalje silujte, narkomani slobodno i dalje konzumirajte i rasturajte drogu, ubice mogu slobodno da ubijaju, lopovi da kradu....jer, sve je to tako prirodno i isplanirano.....--> Jesu SEKTAŠKA doktrina!

    Šta je tvoja poruka u svoj toj priči ?
    Šta ti poručuješ ljudima?
    Koji su tvoji saveti, onima kojima je savet potreban?
    Ima li nekih pouka, ili je sve samo tvoj egzibicionizam i egoizam? da privučeš malo pažnju na sebe....Jer ti je fali....

    Osim pukog filozofiranja, tvoja priča je PRAZNA! Šuplja....bez duha i duše....bez osećaja za druge (bitno je da se ti spaseš jer živiš "danas"....a "danas" su zadnji dani, pa se nadaš da ćeš živeti večno bez imalo truda....hehe eeeeeeee ), dalje, tvoja "priča" se plaši smrti, plaši se da umre i ti sa njom.....ali neboj se, evo...ja ti kažem--> SMRT nije kraj!

    A znaš kako znam?

    Pa Isus mi je vaskrsnuvši posvedočio o tome!

    Pera:
    da li ti uopste shvatas
    da ljudi kao ti ne cuju glas istine, nego slusaju glas verovanja ?
    Da li ti uopste shvatas razliku izmedju "slobodne volje" koju propoveda tvoj "Sveti otac" farisej Pavle, Rimljanima 10:9
    " Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen. "
    i Bozije volje o kojoj je govorio Isus, Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. " ?
    Ja shvatam....da ti ništa neshvataš!

    A pod hitno bi trebao da shvatiš da čovek nije LUTKA!
    Čovek nije crtani film!

    Čovek je ŽIVO biće, koje je Bog stvorio dadevši mu razum! Shvati to!
    Čovek se razlikuje od životinje, zbog razuma koji ima! Životinje su lutke! Čovek je biće sa slobodnom voljom da razume šta je dobro a šta loše, pa da odabere kako će se ponašati u životu! Životinje nemaju tu mogučnost! Razumeš li to!

    I opet izvrćeš Sveto Pismo!

    Citiraš (Jovan 6:44) , a preskačeš (Jovan 6:40) --> "40. A ovo je volja Onog koji me posla da svaki koji vidi Sina i veruje Ga ima život večni; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan."


    Lekcija br 2

    Gde ću dospeti posle smrti?

    U Danilu 12,8 prorok se obraća anđelu rečima:"Kakav će biti kraj tih stvari?". Iste te reči čoveka muče od kolevke pa do groba: gde ću otići kada umrem? Da li su nebo i pakao stvarnost? Da li će to trajati večno? Kako će se sve to završiti?

    Srećan je čovek koji poznaje Isusa Hrista kao svog ličnog Spasitelja, koji je poverovao u Njegovu reč i i radosno može da izjavi: "Jer Hristos je za mene život, a smrt dobitak" (Filipljanima 1,21), "i spremni smo da radije iziđemo iz tela i da se kod Gospoda nastanimo kao kod kuće" (2. Korinćanima 5,8 ).

    Blago čoveku koji na porodičnom skupu može pogledati prisutne oko sebe i reći im:"Mi svi poznajemo Gospoda. Bilo šta da nam se dogodi, mi ćemo se jednom ponovo sastati."

    Blago i onom čoveku koji može da izjavi: "Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si ti sa mnom" (Psalam 23,4). Ali, pomislite na mnoge ljude koji nemaju nade i često se pitaju:"Šta će biti sa mnom? Sada sam u šestoj deceniji života i približavam se sedmoj. Statističko pravilo mi govori da nemam još puno života pred sobom. Da li zaista postoje nebo i pakao? Kako će se sve to završiti?"

    Ljudi ne vole pomisao na smrt, sud i večni pakao. Lakše se priklone nekom "izumu" i religiji, koja im objasni da mesto kao što je pakao uopšte ne postoji.

    Moja Biblija mi govori da će se u poslednje vreme pojaviti religiozne vođe kojima će se priključiti mnogi, zato što će negirati istinu o Isusu Hristu, nebu i paklu, a i druge istine. U Delima apostolskim 20,29 Pavle kaže: "Ja znam da će po odlasku mome ući među vas grabljivi vuci, koji neće štedeti stada."

    "A zli ljudi i varalice napredovaće na gore - varajući i druge i same sebe" (2. Timotiju 3,13). A u 2. Petrovoj 2,1 napisano je: "A bilo je i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će unositi ubitačne jeresi, i, odričući se Gospodara koji ih je iskupio, navući će na sebe brzu propast. I mnogi će poći za njihovom razvratnošću..."

    Nedavno je sedam procenata anketiranih sveštenika izjavilo:" Mi ne verujemo u postojanje pakla." Mene, međutim, ne može zavarati to što svi ti ljudi ne veruju da pakao postoji: ja imam Bibliju koja mi u Novom Zavetu 162 puta ponavlja da postoji takvo mesto i "verujem Bogu" (Dela 27,25). Jer, "Pre će biti da se Bog pokaže istinit, a svaki čovek laža" (Rimljanima 3,4).

    nastaviće se....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 14.01.2009 u 12:44 Razlog: zagrada

  11. #26

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne verujem u deda mraza, ja verujem u Boga, jednog jedinog koji nam se objavio u Svetom Pismu kroz Reč...Takodje verujem u Isusa Hrista, koji je iskrvario na krstu za mene!
    Ti sam sebe lazes, ti verujes da je Isus Hrist - Gospod, (Rimljanima 10:9)
    Ali mene interesuje dokaz da je Isus Hrist ziv.
    Sve "Hriscanske" sekte veruju da je Isus Hrist ziv, to im niko ne osporava, osporava im se drskost da tvrde da je to istina.
    Citat sg kaže:
    A ti veruješ u sektaškom stilu --> da si ti neki bog .... da je bog čovek, koji je stvorio druge ljude.... da istorija čovečanstva ne postoji, jer sve je "sad i ovde" .... da se od večne smrti mogu spasiti samo ljudi koji žive danas, a sve ostale u prošlosti: i dobre i zle, Bog je već pobio i niko se od njih nije spasao, bez obzira što je neko bio pravedan, pobožan, nanovorodjen u Hristu, ispravan i bogobojažljiv, ..... da ljudi nemaju slobodu izbora za svoj život((slobodu da li će da poštuju Boga ili ne...da li će da prate Reč i zakone, ili ne)), već da su lutke u lutkarskom pozorištu.... Da je devica Marija ustvari reinkanirani David .... da su polovina apostola patološki lažovi, a drugoj polovini stavljaš u usta nešto što nisu nikada rekli - izvrtanjem njihovih reči....A znamo po Pismu da se na apostole izlio Sveti Duh, pa kad ovako govoriš o njima , zapitaj se dali je to hula na Duha Svetog!
    Sveti Duh je Volja Bozija, ja sam jedini na ovom forumu koji objasnjava
    da je sve Volja Bozija.
    Ja sam rekao da su apostoli i Pavle imali Sveti Duh, kao sto i pise u pismu ?
    Jovan Krstitelj je rodjen sa Svetim Duhom. ( jedini po pismu )
    Rekao sam da je Marija iz Davidove loze, a ne Davidova inkarnacija.
    Zaslepljen si mrznjom prema stvarnosti zbog silnog verovanja u Sci-Fi.
    Citat sg kaže:
    Izjava koju stalno, uporno, tvrdoglavo, uporno, pa ponovo uporno, non-stop, kao papagaj, pa opet uporno....ponavljaš, je ATEISTIČKA doktrina!
    Ali izjave da je Bog neki čovek iz prošlosti koji je stvorio ljude, a koji se REINKARNIRAJU jedan iz drugog i drugi u trećeg, i da su ljudi lutke koje ne moraju da menjaju svoje ponašanje, i mogu slobodno činiti sva nedela koja su činili jer to navodno Bog rukovodi njima i tako hoće....Dakle pedofili slobodno i dalje silujte, narkomani slobodno i dalje konzumirajte i rasturajte drogu, ubice mogu slobodno da ubijaju, lopovi da kradu....jer, sve je to tako prirodno i isplanirano.....--> Jesu SEKTAŠKA doktrina!
    Ateisti nemaju izjave, oni samo nemaju verovanje u Boga. Bog je rec (Jovan1:1) svaki ziv covek ima rec i duh, znaci da je svaki zivi covek - Bog.
    To nije verovanje to je logika.
    Ja nikome ne govorim sta da radi, za razliku od tebe i tvoje sekte.
    Jos jednom ti ponavljam ja ne pripadam niti jednoj religioznoj sekti, tako da
    ja nisam nikakav sektas, ja nemam nikakvo verovanje.
    Ti pripadas verovanju koje je zaceo Farisej Pavle ( Dela Apostolska 23:6 ).
    Citat sg kaže:
    Šta je tvoja poruka u svoj toj priči ?
    Šta ti poručuješ ljudima?
    Koji su tvoji saveti, onima kojima je savet potreban?
    Ima li nekih pouka, ili je sve samo tvoj egzibicionizam i egoizam? da privučeš malo pažnju na sebe....Jer ti je fali....
    Ja nemam nikakvu poruku, posto ja ne govorim nikom sta da radi, poruku koju je dao Isus Hrist u Matej 6:25-34 smatram ekstremno edukativnom.
    " Zato vam kažem: ne brinite se za život svoj, šta ćete jesti, ili šta ćete piti; ni za telo svoje, u šta ćete se obući. Nije li život pretežniji od hrane, i telo od odela?
    26 Pogledajte na ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih?
    27 A ko od vas brinući se može primaknuti rastu svom lakat jedan?
    28 I za odelo što se brinete? Pogledajte na ljiljane u polju kako rastu; ne trude se niti predu.
    29 Ali ja vam kažem da ni Solomun u svoj svojoj slavi ne obuče se kao jedan od njih.
    30 A kad travu u polju, koja danas jeste, a sutra se u peć baca, Bog tako odeva, a kamoli vas, maloverni?
    31 Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
    32 Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo.
    33 Nego ištite najpre carstvo Božje, i pravdu Njegovu, i ovo će vam se sve dodati.
    34 Ne brinite se dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog.

    I opet ponavljam mene tvoja verovanja ne zanimaju, mene zanima Istina,
    ti pojma nemas sta je istina, ti vrlo dobro znas sta je verovanje.

    Ti odbijas bilo kakvu racionalnu konverzaciju zato sto se nalazis u cyber
    space-u u kojem je ignore opcija apsolutno beskorisna.

    Ti stvarnost u kojoj ljudi umiru i ne vracaju se nazivas 'sektasko ateistickom doktrinom'.
    Dao sam ti konstruktivan predlog da se nadjemo na javnom mestu pa da
    onda pokusamo da se istom pricom siti napricamo.
    Ti meni lepo govori ono sto mi pored moderatora ovde govoris, a ja cu ti reci
    sta ja o tome mislim.
    Mene ne zanima ko si ti, a ti ocigledno pojma nemas ko sam ja, ali bi ja
    jako zeleo da se upoznamo.
    Zar ne vidis da ovoma nema kraja ovde ?
    Ja govorim o stvarima koje svi znaju, a ti ponavljas ono sto tvoja sekta veruje.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #27

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti sam sebe lazes, ti verujes da je Isus Hrist - Gospod, (Rimljanima 10:9)
    Ali mene interesuje dokaz da je Isus Hrist ziv.
    Sve "Hriscanske" sekte veruju da je Isus Hrist ziv, to im niko ne osporava, osporava im se drskost da tvrde da je to istina.
    Kako neko može da laže sebe u verovanju? (evo ptitanjce u tvom filozofskom stilu)

    DOKAZ da Isus Hrist živi je upravo taj što ja i ti razgovaramo ovdi!
    DOKAZ da Isus živi je i čovečanstvo koje još uvek postoji sa sve gadostima koje čini!
    Dali ti shvataš da bi se istorija čovečanstva već odavno završila, da Bog nije poslao Isusa Hrista na zemlju da plati za nas?
    Dali možeš da pojmiš REALNOST u kojoj celokupan (i izopačan u grehu) ljudski rod živi i dalje, a od davnih dana je sazreo za sudbinu Sodoma i Gomore....
    Dali ti možeš da dodješ (zdravim razumom i logikom) do zaključka da osim pravednosti koju ima, u Bogu se ogleda i veličanstvena ljubav prema svom stvorenju - čoveku, a koja se oslikava preko Sina Isusa Hrista ?.... možeš li?
    Dali ti razumeš kolika je ta ljubav, kada Bog dopusti mučenje, razapinjanje i ubijanje svog Sina - Sebe, od strane sopstvenih stvorenja, odnosno sopstvene dece ?...razumeš li?
    Dali shvataš koliku bol Bog trpi, zbog izopačenog života ljudi, već skoro 6000 god. ?
    Običnom čoveku je teško da pojmi koliko je veličanstvena ta ljubav Boga prema čoveku!

    I ako ti sada tvrdiš da Isus Hrist nije živ i da ne živi, onda ti tvrdiš i da Božija ljubav ne živi ! Odnosno, da i sam Bog ne živi?!?!

    Shvataš li uopšte šta govoriš?

    Piter:
    Sveti Duh je Volja Bozija, ja sam jedini na ovom forumu koji objasnjava
    da je sve Volja Bozija.
    Eto ponovo tvoje protivrečnosti - čas malo ovako, čas malo onako...kakoti u kojem trenutku odgovara... Ti si ustvari od svih religija i filozofija koje postoje na planeti, uzeo nešto i ponešto, pa si smučkao neku tvoju filozofiju - religiju - sektu ....

    Ako ti kažeš--> da je Sveti Duh Volja Božija, a potom izjavljuješ kako je sve Volja Božija, ispada da je na svima Duh Sveti ????

    A znamo da to nije tako!!! I znamo da se Duh Sveti mora zaslužiti! Kao što su ga zaslužili apostoli kada su sledili Hrista, i na koje se posle Sveti Duh izlio....
    Pa nije se Duh Sveti izlio na rimljane i jevreje koji su razapeli Hrista!!

    Jel vidiš šta radiš? opet?

    Božija Volja jeste sve u univerzumu! Božija Volja jeste život koji daje....Ali, isto tako Božija Volja jeste i čovekova Slobodna volja !
    Dakle petre, utuvi si da je Božija Volja --> da čovek ima slobodnu volju za svoj život, odnosno za dušu svoju!

    I nema tu nikakvih SCiFI crtaća!
    Crtaći su ono što ti tvrdiš--> da je čovek LUTKA nacrtana, u kojoj je život?! E to je bajka o Pinokiju ! A ti si kao Dizni --> maštovit!

    Dalje...

    Lutak pera kaže:
    Rekao sam da je Marija iz Davidove loze, a ne Davidova inkarnacija.
    Ček! Stani!
    Da vidimo šta si rekao-->
    Marija je iz linije Davida, zato je David rekao da njegovo telo nece istruliti
    Ako izjavljuješ da telo posle smrti ide u djubrivo, dakle truli/raspada se! Kako sad neće istruliti??
    Hindusi imaju verovanje da čovek/duša ne truli, nego se seli u neko drugo telo-biljku-životinju-pticu-žabu-kamilu....i ostale budalaštine!

    Zato--> ponavljam--> Nema nikakvog reinkarniranja i kojekakvih gluposti, čistilišta, 72- 82-ili 102 device, nema lutanja duše, nema nirvane......itd....NEMA!

    Pit :
    Jos jednom ti ponavljam ja ne pripadam niti jednoj religioznoj sekti, tako da
    ja nisam nikakav sektas, ja nemam nikakvo verovanje.
    Ma neeee....Ti samo misliš da si začetnik nove religije u koju treba drugi da VERUJU!



    Znam te tico još dok si jaje bila

    Nova sekta kaže:
    Ja nemam nikakvu poruku, posto ja ne govorim nikom sta da radi, poruku koju je dao Isus Hrist u Matej 6:25-34 smatram ekstremno edukativnom.
    Poručiti - savetovati - posavetovati nekog nije isto što i govoriti nekome šta da radi, ili terati nekog na nešto!

    To su dva različita pojma, koja ti očigledno ne razlikuje-Š !

    A Matej (6:25-34) se odnosi na one koji imaju čvrstu VERU u Boga i Isusa Hrista! I tek kada imamo veru, možemo se osloniti na Božiju zaštitu od svakoga zla, pa nemoramo da se brinemo za ništa, jer sve što nam je potrebno-> Bog će nam dati! Baš kao što daje i pticama nebeskim....

    Ali uslov je--> Vera u Boga, i držanje Božijih zapovesti koje nam je Bog dao kroz Mojsija i Isusa!

    A ne, kao što ti tvrdiš, kroz Diznija i Pinokija....

    Evo rešenja :
    Dao sam ti konstruktivan predlog da se nadjemo na javnom mestu pa da
    onda pokusamo da se istom pricom siti napricamo.
    Ti meni lepo govori ono sto mi pored moderatora ovde govoris, a ja cu ti reci
    sta ja o tome mislim.
    Vidi, možeš da odeš u bilo koju crkvu, pa da pokušaš tamo da im objasniš kako je njihova vera SCiFi i laž, jer ja lično ne vredim puno, a pričam isto!

    Sve što bih ja mogao da učinim, je da te uputim na neke adrese a na kojima se crkve/manastiri nalaze . . .pa da lepo odeš i saznaš REALNOST!

    Ili, možeš da zakupiš neki prostor, pa da organizuješ tribinu na kojoj ćeš pričati ovo što pričaš ovde....pa da vidiš kako ćeš proći...





  13. #28

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kako neko može da laže sebe u verovanju? (evo ptitanjce u tvom filozofskom stilu)

    DOKAZ da Isus Hrist živi je upravo taj što ja i ti razgovaramo ovdi!
    DOKAZ da Isus živi je i čovečanstvo koje još uvek postoji sa sve gadostima koje čini!
    Dali ti shvataš da bi se istorija čovečanstva već odavno završila, da Bog nije poslao Isusa Hrista na zemlju da plati za nas?
    Dali možeš da pojmiš REALNOST u kojoj celokupan (i izopačan u grehu) ljudski rod živi i dalje, a od davnih dana je sazreo za sudbinu Sodoma i Gomore....
    Dali ti možeš da dodješ (zdravim razumom i logikom) do zaključka da osim pravednosti koju ima, u Bogu se ogleda i veličanstvena ljubav prema svom stvorenju - čoveku, a koja se oslikava preko Sina Isusa Hrista ?.... možeš li?
    Dali ti razumeš kolika je ta ljubav, kada Bog dopusti mučenje, razapinjanje i ubijanje svog Sina - Sebe, od strane sopstvenih stvorenja, odnosno sopstvene dece ?...razumeš li?
    Dali shvataš koliku bol Bog trpi, zbog izopačenog života ljudi, već skoro 6000 god. ?
    Običnom čoveku je teško da pojmi koliko je veličanstvena ta ljubav Boga prema čoveku!

    I ako ti sada tvrdiš da Isus Hrist nije živ i da ne živi, onda ti tvrdiš i da Božija ljubav ne živi ! Odnosno, da i sam Bog ne živi?!?!

    Shvataš li uopšte šta govoriš?



    Eto ponovo tvoje protivrečnosti - čas malo ovako, čas malo onako...kakoti u kojem trenutku odgovara... Ti si ustvari od svih religija i filozofija koje postoje na planeti, uzeo nešto i ponešto, pa si smučkao neku tvoju filozofiju - religiju - sektu ....

    Ako ti kažeš--> da je Sveti Duh Volja Božija, a potom izjavljuješ kako je sve Volja Božija, ispada da je na svima Duh Sveti ????

    A znamo da to nije tako!!! I znamo da se Duh Sveti mora zaslužiti! Kao što su ga zaslužili apostoli kada su sledili Hrista, i na koje se posle Sveti Duh izlio....
    Pa nije se Duh Sveti izlio na rimljane i jevreje koji su razapeli Hrista!!

    Jel vidiš šta radiš? opet?

    Božija Volja jeste sve u univerzumu! Božija Volja jeste život koji daje....Ali, isto tako Božija Volja jeste i čovekova Slobodna volja !
    Dakle petre, utuvi si da je Božija Volja --> da čovek ima slobodnu volju za svoj život, odnosno za dušu svoju!

    I nema tu nikakvih SCiFI crtaća!
    Crtaći su ono što ti tvrdiš--> da je čovek LUTKA nacrtana, u kojoj je život?! E to je bajka o Pinokiju ! A ti si kao Dizni --> maštovit!

    Dalje...



    Ček! Stani!
    Da vidimo šta si rekao-->

    Ako izjavljuješ da telo posle smrti ide u djubrivo, dakle truli/raspada se! Kako sad neće istruliti??
    Hindusi imaju verovanje da čovek/duša ne truli, nego se seli u neko drugo telo-biljku-životinju-pticu-žabu-kamilu....i ostale budalaštine!

    Zato--> ponavljam--> Nema nikakvog reinkarniranja i kojekakvih gluposti, čistilišta, 72- 82-ili 102 device, nema lutanja duše, nema nirvane......itd....NEMA!



    Ma neeee....Ti samo misliš da si začetnik nove religije u koju treba drugi da VERUJU!



    Znam te tico još dok si jaje bila



    Poručiti - savetovati - posavetovati nekog nije isto što i govoriti nekome šta da radi, ili terati nekog na nešto!

    To su dva različita pojma, koja ti očigledno ne razlikuje-Š !

    A Matej (6:25-34) se odnosi na one koji imaju čvrstu VERU u Boga i Isusa Hrista! I tek kada imamo veru, možemo se osloniti na Božiju zaštitu od svakoga zla, pa nemoramo da se brinemo za ništa, jer sve što nam je potrebno-> Bog će nam dati! Baš kao što daje i pticama nebeskim....

    Ali uslov je--> Vera u Boga, i držanje Božijih zapovesti koje nam je Bog dao kroz Mojsija i Isusa!

    A ne, kao što ti tvrdiš, kroz Diznija i Pinokija....



    Vidi, možeš da odeš u bilo koju crkvu, pa da pokušaš tamo da im objasniš kako je njihova vera SCiFi i laž, jer ja lično ne vredim puno, a pričam isto!

    Sve što bih ja mogao da učinim, je da te uputim na neke adrese a na kojima se crkve/manastiri nalaze . . .pa da lepo odeš i saznaš REALNOST!

    Ili, možeš da zakupiš neki prostor, pa da organizuješ tribinu na kojoj ćeš pričati ovo što pričaš ovde....pa da vidiš kako ćeš proći...




    Ovo vise nema svrhe, otvoricu novu temu na kojoj si dobrodosao, ali bi jako voleo da se ukljuce i drugi koji su u veri kao sto si ti, posto apsolutno
    ne uspevas da shvatis sta ja govorim.
    Ja nikad nisam rekao da ti radis nesto pogresno ili da bi trebalo da radis nesto drugo, naprotiv, ti hoces da umres (posto je tvoj "Sveti Otac" rekao da svaki covek mora da umre ) i u tome niko nema pravo da te sprecava.
    A ja to sigurno ne radim, ja sam samo rekao da znam da neces umreti, to je sve.

    YUrope
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #29

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ovo vise nema svrhe, otvoricu novu temu na kojoj si dobrodosao, ali bi jako voleo da se ukljuce i drugi koji su u veri kao sto si ti, posto apsolutno
    ne uspevas da shvatis sta ja govorim.
    O itekako i apsolutno ZNAM šta govoriš .... ali se isto tako apsolutno ne slažem i neodobravam tu vrstu "tumačenja" Svetog Pisma....I to je moje pravo!
    Kao što je tvoje, da misliš, pričaš i radiš ->kako i šta hočeš....I to je ta sloboda izbora !

    pera:
    ja sam samo rekao da znam da neces umreti, to je sve.
    I ja to znam, al ne zato što si ti to rekao...nego zato jer mi tako Isus govori-->

    25 Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    26 Jer kakva je korist čoveku ako sav svet dobije a duši svojoj naudi? Ili kakav će otkup dati čovek za svoju dušu?

    27 Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.


    (Matej 16:25-27)



  15. #30

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    O itekako i apsolutno ZNAM šta govoriš .... ali se isto tako apsolutno ne slažem i neodobravam tu vrstu "tumačenja" Svetog Pisma....I to je moje pravo!
    Kao što je tvoje, da misliš, pričaš i radiš ->kako i šta hočeš....I to je ta sloboda izbora !
    Pa ja nikad nisam ni hteo da se ti "slazes" samnom, kao sto ti rekoh mnogo puta, ja nikad nikom ne govorim sta da radi, ili sta da ne radi (sem ako nesto
    meni licno radi).
    Zar ne vidis u svojim recima koliku netoleranciju ti imas prema drugima ?
    Ti imas tvoja verovanja, i to ti niko ne osporava, a ja najmanje.
    Ali ti ne odobravas moju vrstu tumacenja
    Pisma, kao da ti mozes da mene sprecis da mislim/osecam ?
    Da li uopste vidis ono sto ti ja od prvog susreta sa tvojim recima govorim ?
    Da li si ti nekada ucestvovao u komunikacijama ove vrste sa ljudima iz celog
    sveta, cisto da vidis sta znaci medjusobno postovanje potpuno razlicitih
    stavova ?
    Pre nego sam dosao na VC, svo vreme sam provodio na carm-u ( Christian
    apologetics research ministry ) gde ljudi iz celog sveta, svih mogucih/poznatih
    religija i ateisti komuniciraju na krajnje prijateljskom nivou, posto su pravila foruma veoma striktna (gde se ti, ovakvim stavom nebi uspeo dugo zadrzati).
    Citat sg kaže:
    I ja to znam, al ne zato što si ti to rekao...nego zato jer mi tako Isus govori-->

    25 Jer ko hoće svoju dušu da sačuva, izgubiće je; a ako ko izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

    26 Jer kakva je korist čoveku ako sav svet dobije a duši svojoj naudi? Ili kakav će otkup dati čovek za svoju dušu?

    27 Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svog s anđelima svojim, i tada će se vratiti svakome po delima njegovim.


    (Matej 16:25-27)


    Isus je to rekao, ali Hrist to jos nije uradio, posto ce to da se desi
    u "poslednjem danu", ili "Danu Bozijem", kada ce svako oko da vidi Sina Covecijeg.
    Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. "
    Otkrovenje 1:7 " Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista. "
    Dan Boziji Isus je opisao kao Potop, Matej 24:37-41 " Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
    38 Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
    39 I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
    40 Tada će biti dva na njivi; jedan će se uzeti, a drugi će se ostaviti.
    41 Dve će mleti na žrvnjevima; jedna će se uzeti, a druga će se ostaviti.

    Kao sto vidis i sam nije doslo do nikakvog razdvajanja, svi su i dalje zajedno,
    posto poslednji dan jos nije dosao.
    To je Isus takodje opisao u paraboli o Psenici i Kukolju, Matej 13:24-30
    " 30 Ostavite neka raste oboje zajedno do žetve; i u vreme žetve reći ću žeteocima: Saberite najpre kukolj, i svežite ga u snoplje da ga sažežem; a pšenicu svezite u žitnicu moju. "
    Hrist jos nije razdvojio 'psenicu i kukolj', tako da niko od zivih, danas, nema
    garanciju o vecnom zivotu.

    Prvenstveno je veoma cudno, da ti sada odjednom govoris da znas da neces
    umreti, a zastupao si Pavlovo razmisljanje, da svaki covek mora umreti,
    Jevrejima 9:27 " I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud: "

    Ja nisam rekao da ti neces umreti zato sto ja to kazem, ja sam rekao da znam da ti neces umreti, sto znaci da ako ti umres, onda sam ja lazov.

    Jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 20:37
  2. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 12:39
  3. Budućnost kontracepcije – vakcina!
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.03.2007, 16:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •