Isus – ranjeni iscelitelj - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 51
  1. #31

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zar ne vidis u svojim recima koliku netoleranciju ti imas prema drugima ?
    Ti imas tvoja verovanja, i to ti niko ne osporava, a ja najmanje.
    Ali ti ne odobravas moju vrstu tumacenja
    Pisma, kao da ti mozes da mene sprecis da mislim/osecam ?

    Ja nemam toleranciju? A ti koji govoriš da "znaš" istinu, dok mi ostali živimo u laži - imaš?!?
    Da li ti uopšte znaš šta je tolerancija?

    Tolerancija je , izmedju ostalog, kada razgovaraš sa nekim a nestavljaš ga na ignore listu!

    Sa druge strane, kako mogu da budem tolerantan, recimo prema narkomanu? Šta treba da mu kažem? "Da sine, samo ti nastavi da se drogiraš...." da ne bi kojim slučajem povredio njegova osećanja?
    To nikada neću uraditi, pa neka budem ekstremno netolerantan!

    Ista stvar je i sa raznoraznim "tumačenjima" Reči Božije....Mnogi takozvani "tumači" su kao narkodileri, koji truju neuk narod, i nanose nepopravljivu štetu njihovim životima, gurajući ih u propast....

    A znamo ko je glavni babo, narkoboss , trovač ljudske duše...I s njim nema tolerancije, nego motka pa po ledjima

    pero kaže:Da li si ti nekada ucestvovao u komunikacijama ove vrste sa ljudima iz celog
    sveta, cisto da vidis sta znaci medjusobno postovanje potpuno razlicitih
    stavova ?
    Kakvi crni ljudi iz celog sveta?
    Kojeg sveta?
    Ovog izopačenog i zatrovanog?
    Mora da se šališ....

    Šta će meni razgovor s ljudima iz celog sveta, pored živog Boga koji je stvorio taj ceo svet ?
    Ljudi vole da slušaju kojekakve "umne" ljude, koji su navodno pronikli u tajne života, smrti, univerzuma, nirvane, astrologije i otorinolaringologije...Umesto da poslušaju šta im sam Bog govori, i zdravim razumom donesu svoj sud i zaključak!

    A Isus je rekao-->

    19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.

    (Jovan 15:19)



    pera:
    Prvenstveno je veoma cudno, da ti sada odjednom govoris da znas da neces
    umreti, a zastupao si Pavlovo razmisljanje, da svaki covek mora umreti,
    Jevrejima 9:27 " I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud: "
    Čudno je samo onome ko ništa nije pročitao šta sam ispisavao ovde!

    Šta je čudno?

    Kada čovek umre, u njegovom sledećem trenutku on je živ!

    Dakle, kada umrem ja sam u sledećem trenutku živ!

    Citiraš mi stihove iz Biblije, a postavljaš ovakva pitanja? Hmm...

    Tvoj citat-->

    Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. "
    I još -->

    35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;

    36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

    37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.

    38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.


    (Luka 20:35-38 )




  2. #32

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ja nemam toleranciju? A ti koji govoriš da "znaš" istinu, dok mi ostali živimo u laži - imaš?!?
    Da li ti uopšte znaš šta je tolerancija?
    Pa svi ljudi znaju istinu, ukljucujuci tebe. Istina je ono sto postoji, a verovanje (vera) je poverenje u ono sto se jos nije desilo, u slucaju 'Hriscanstva' verovanje da ce Isus Hrist koji se rodio pre 2000 godina da se vrati na Zemlju
    leteci na oblaku.
    Je sve sto si ti rekao tolerisem, i cuo sam to od svakog "Hriscanskog" vernika, ali da ti meni ovde govoris kako je to - istina, i dasam ja lud zato sto to ne verujem, to je apsolutno nepostovanje i netolerancija.
    Citat sg kaže:

    Tolerancija je , izmedju ostalog, kada razgovaraš sa nekim a nestavljaš ga na ignore listu!
    Pa ja sam tebe stavio na ignore listu, upravo zbog netolerancije, koju i dalje
    tolerisem, posto je ovaj forum nema dobro uradjenu funkciju ignore liste.
    Da ja mogu da te stavim na pravu ignore listu, na kojoj ti nebi nikako mogao da vidis sta ja pisem, ili da ne mozes uopste da odgovaras na bilo sta sto ja napisem, ove konverzacije sigurno nebi bilo.
    Citat sg kaže:
    Sa druge strane, kako mogu da budem tolerantan, recimo prema narkomanu? Šta treba da mu kažem? "Da sine, samo ti nastavi da se drogiraš...." da ne bi kojim slučajem povredio njegova osećanja?
    To nikada neću uraditi, pa neka budem ekstremno netolerantan!

    Ista stvar je i sa raznoraznim "tumačenjima" Reči Božije....Mnogi takozvani "tumači" su kao narkodileri, koji truju neuk narod, i nanose nepopravljivu štetu njihovim životima, gurajući ih u propast....

    A znamo ko je glavni babo, narkoboss , trovač ljudske duše...I s njim nema tolerancije, nego motka pa po ledjima
    Pa kakve veze ja imam sa narkomanima, i odakle ti ideja da ja tolerisem njihovo slobodno setanje ulicama ?
    Oni su dusevni bolesnici koji su opasni po okolinu, (govorim o heroinskim ovisnicima) i kao takvi bi trebalo da budu u bolnicama, ali ih ima tako puno, da ni Svajcarska ne moze da ih kontrolise, a ne Srbija.
    Citat sg kaže:
    Kakvi crni ljudi iz celog sveta?
    Kojeg sveta?
    Ovog izopačenog i zatrovanog?
    Mora da se šališ....

    Šta će meni razgovor s ljudima iz celog sveta, pored živog Boga koji je stvorio taj ceo svet ?
    Ljudi vole da slušaju kojekakve "umne" ljude, koji su navodno pronikli u tajne života, smrti, univerzuma, nirvane, astrologije i otorinolaringologije...Umesto da poslušaju šta im sam Bog govori, i zdravim razumom donesu svoj sud i zaključak!
    Pa evo ove je nepobitan dokaz da ti nemas ni trunke postovanja prema svim ljudima koji su izvan tvoje religije.
    Ti zvucis kao da jako malo izlazis iz kuce, da ne govorim drzave.
    Ili ne govoris to sto meni govoris onima koji nisu u tvojoj religiji, u stvarnom kontaktu sa ostalim svetom.
    Citat sg kaže:
    A Isus je rekao-->

    19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.

    (Jovan 15:19)
    To je Isus govorio apostolima pre 2000 godina kada su ne samo Jevreji nego
    ceo Svet mrzeo reci Isusove, i rekao da ce ih svet mrzeti, kao sto je i njega
    mrzeo, zato sto Svet ne zna ko je njega poslao, i ko njih salje,
    a to je Gospod Bog, a ne Isus. Isus nije sam sebe poslao na ovaj Svet.
    Istina nije sa ovog Sveta, ovde vlada Laz/Djavo, Istina se sada vraca da spase ono sto je Gospod odredio za spasenje.
    Citat sg kaže:
    Čudno je samo onome ko ništa nije pročitao šta sam ispisavao ovde!

    Šta je čudno?

    Kada čovek umre, u njegovom sledećem trenutku on je živ!

    Dakle, kada umrem ja sam u sledećem trenutku živ!

    Citiraš mi stihove iz Biblije, a postavljaš ovakva pitanja? Hmm...

    Tvoj citat-->



    I još -->

    35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;

    36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

    37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.

    38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.


    (Luka 20:35-38 )



    Pa mislio sam da ti znas da neces fizicki umreti, ali sad opet tvrdis da ces
    umreti fizicki, samo za milisekund, i da ces odmah zatim nastaviti da zivis.
    Gde, kako, i u kojoj formi, to mi jos nisi rekao ?
    Znaci tvoje telo ide u prah, a ti si onda sta, ako vise nisi tvoje telo ?
    Znaci treba da ne budemo unistivaci svog tela, da bi ga sacuvali za truljenje ?
    Jako bi voleo kada bi mi objasnio to sto ti "znas" o tvom zivotu posle fizicke smrti ?

    A ja sam ti rekao da ti neces umreti fizickom smrcu, i jedina stvar u svemu tome ja da ti pojma nemas ko sam ja.

    E, sad, Matej je originalni Isusov ucenik/apostol i u njegovom pisanju
    Isus Hrist kaze " Ja sam Bog Avraamov, i Bog Isakov, i Bog Jakovljev! Nije Bog Bog mrtvih, nego živih. ( tacka )
    Luka koji je bio ucenik Fariseja Pavla iz Tarsusa ima potpuno drugaciji zavrsetak te izjave ...... " ..jer njemu su svi zivi !!!!!!!!! "
    Pa ako su Gospodu i mrtvi - zivi, zasto bi Isus rekao da je Gospod - Bog zivih,
    zasto bi uopste postojao termin "mrtvi", ako nema nikakve razlike ??

    Opet ne znam koliko znas engleski, ali ovo nemam na srpskom ;

    " Luke, a native of Antioch, by profession a physician.[8] He had become a disciple of the apostle Paul and later followed Paul until his [Paul's] martyrdom. Having served the Lord continuously, unmarried and without children, filled with the Holy Spirit he died at the age of 84 years. "

    Pavle koji je do kraja ostao pripadnik Farisejske sekte ( dela Apostolska 23:6 )
    koja je od strane Isusa nazvana "Deca Djavola" Jovan 8:42:44
    stih 13 : " Tada Mu rekoše fariseji: Ti sam za sebe svedočiš: svedočanstvo tvoje nije istinito. "
    stih 42-44 " A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
    Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
    Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži. "

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #33

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pa svi ljudi znaju istinu, ukljucujuci tebe. Istina je ono sto postoji, a verovanje (vera) je poverenje u ono sto se jos nije desilo, u slucaju 'Hriscanstva' verovanje da ce Isus Hrist koji se rodio pre 2000 godina da se vrati na Zemlju
    leteci na oblaku.
    Ponekad stvarno pomislim da ti ovde sve nas odreda malo .....?

    Pa kako je verovanje (vera) nešto što se nije desilo??
    Objasni mi kako se nije desilo rodjenje Hristovo?
    Kako se nisu dogodile tri godine Isusovog propovedanja na zemlji?
    Kako se nije desilo Njegovo mučenje, razapinjanje i ubijanje?

    Ovo stvarno prelazi sve granice.....
    Tvrdiš da je vera nešto što se nije desilo! A sve se ispunilo/dogodilo u detalje, kako je i prorokovano.....

    Što se tiče oblaka i drugog Hristovog dolaska, to se još nije dogodilo....I dok se ne dogodi, niko ne može znati, ni ti, ni ja, niti bilo ko, kakav, na koji naćin i kako će izgledati....Ni kada će biti!

    I ako neko tvrdi da zna, taj nema dobre namere prema ljudima!

    Budučnost nije determinisana!

    Bog nije odredio striktan datum iz prostog razloga--> Jer, sve zavisi od čoveka!
    Bog pušta da vreme i dalje teče zbog čoveka! Bog želi da se što više ljudi spase i pronadje put ka spasenju!
    Poslednji dan je mogao biti i pre 100 godina, može biti sutra, a može biti i za još 100, 200 godina....Sve zavisi od čoveka!
    Uvek kada ima nade da se još samo jedna duša spase, Bog neće uništiti zemlju zbog nje! I tek kada ne bude postojao ni jedan jedini razlog, odnosno, kada ne bude bilo više nikakve šanse da se broj pravednih poveća, Bog će konačno ispuniti obećano....

    Jel možeš ovo da razumeš?

    Naravno da možeš....ali nećeš.

    pera :
    Je sve sto si ti rekao tolerisem, i cuo sam to od svakog "Hriscanskog" vernika, ali da ti meni ovde govoris kako je to - istina, i dasam ja lud zato sto to ne verujem, to je apsolutno nepostovanje i netolerancija.
    Ja govorim da je istina, samo ono što i jeste! I ja to znam!
    A ti i bilo ko drugi možete da verujete ili da ne verujete. To je vaš IZBOR!

    Nikada te nisam nazvao ludim! Možda sam pitao /uz smajli/ da'l si malo više gucnuo .... i tako to...Ali jesam te nazvao manipulatorom Svetog Pisma/Biblije!
    I što te to vredja ne znam, kada i sam to priznaješ kroz priču o apostolima kao patološkim lažovima, o halucinacijama Pavlovim, o Petru kao sotoni, o Isusu koji nije vaskrsao itd.... a te ljude nisi ni poznavao.....

    Pera:
    Pa ja sam tebe stavio na ignore listu, upravo zbog netolerancije, koju i dalje
    tolerisem, posto je ovaj forum nema dobro uradjenu funkciju ignore liste.
    Da ja mogu da te stavim na pravu ignore listu, na kojoj ti nebi nikako mogao da vidis sta ja pisem, ili da ne mozes uopste da odgovaras na bilo sta sto ja napisem, ove konverzacije sigurno nebi bilo.
    Uhh....Pa to nije bilo ni u staljinovo vreme....takva diktatura nije bila svojstvena ni joci brozu....bah....

    Pero kaže:
    Ti zvucis kao da jako malo izlazis iz kuce, da ne govorim drzave.
    Ili ne govoris to sto meni govoris onima koji nisu u tvojoj religiji, u stvarnom kontaktu sa ostalim svetom.
    Eto....
    Opet pokazuješ nepoznavanje(dovoljno) materije o kojoj divanimo ovde!

    Pa koliko je potrebno daleko otiči u beli svet, da se pronadje Bog?
    Do severnog pola? možda
    Ili do južnog?
    Mož do amerike? ili Australije? Kine? Zimbabwea?

    Pa čoveče, Bog je tu, blizu.....okružuje te sa svih strana....u tebi je, u meni je, u svima je , ako ga pozovemo iskreno....Boga možeš pronaći i da ne izlaziš iz špajza.....Sve što ti je potrebno je Sveto Pismo, otvorene oči, otvoreno srce i molitva.....i nije potrebno da skitamo po svetu, lomatamo se i kao nešto tražimo....Idemo u Kinu, kao oni tamo bolje znaju od nas....ili idemo u zemlju Indiju tamo ćemo naučiti šta je istina ?!?
    Mi nemamo svoju pamet, pa će nas neki kinez, indijac, afrikanac i amerikanac naučiti kako i šta treba?
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa

    Per :
    Pa mislio sam da ti znas da neces fizicki umreti, ali sad opet tvrdis da ces
    umreti fizicki, samo za milisekund, i da ces odmah zatim nastaviti da zivis.
    Gde, kako, i u kojoj formi, to mi jos nisi rekao ?
    Znaci tvoje telo ide u prah, a ti si onda sta, ako vise nisi tvoje telo ?
    Znaci treba da ne budemo unistivaci svog tela, da bi ga sacuvali za truljenje ?
    Jako bi voleo kada bi mi objasnio to sto ti "znas" o tvom zivotu posle fizicke smrti ?
    Ja bi jako voleo da ti počneš da--> ČITAŠ po redu!

    Reci mi, kada zaspiš-> nesanjaš ništa-> i spavaš recimo 8h, kakav osećaj imaš o proteklom vremenu dok si spavao, a do budjenja ujutru? Rekao bih da je to jedan trenutak-tren-milisekund! Čim si zaspao - op - eto ga, već si budan Shvataš?

    Isus je umiranje nazivao spavanjem!

    11 Ovo kaza, i potom im reče: Lazar, naš prijatelj, zaspa; nego idem da ga probudim.

    12 Onda Mu rekoše učenici Njegovi: Gospode! Ako je zaspao, ustaće.

    13 A Isus im reče za smrt njegovu, a oni mišljahu da govori za spavanje sna.

    14 Tada im Isus kaza upravo: Lazar umre.

    (Jovan 11:11-14)


    Dali treba osporavati ono što je Isus rekao?
    Naravno da ne!

    p:
    E, sad, Matej je originalni Isusov ucenik/apostol i u njegovom pisanju
    Isus Hrist kaze " Ja sam Bog Avraamov, i Bog Isakov, i Bog Jakovljev! Nije Bog Bog mrtvih, nego živih. ( tacka )
    Luka koji je bio ucenik Fariseja Pavla iz Tarsusa ima potpuno drugaciji zavrsetak te izjave ...... " ..jer njemu su svi zivi !!!!!!!!! "
    Pa ako su Gospodu i mrtvi - zivi, zasto bi Isus rekao da je Gospod - Bog zivih,
    zasto bi uopste postojao termin "mrtvi", ako nema nikakve razlike ??
    Pa čoveče, Evandjelja su pisala četiri različita čoveka, i normalno je da se razlikuju pojedine rečenice, reči, zarezi, tačke, uskličnici, upitnici....itd....Da se ne razlikuju ne bi bilo normalno! Shvati već jednom tako proste stvari !

    Tvoja priča se dakle zasniva na tome ko je od apostola stavio tačku ili zarez, izostavio neku reč ili slovo, i svojim rečima opisao/posvedočio o dogadjaju koji se desio !?!

    Jeste, u pravu si da Matej završava tako, a luka sa -> "Jer njemu su svi živi", ali to je iz prostog razloga jer je Luka otišao korak dalje u poruci, za koju je Matej bio šturiji u pisanju, jer je smatrao dovoljno razumljivim kada kaže --> "Bog Isakov, i Bog Jakovljev! Nije Bog Bog mrtvih, nego živih" , jer su Isak i Jakov već odavno napustili ovozemaljsko bitisanje, disanje i hodanje po zemlji, a on ih naziva i dalje živima !
    Jel sad razumeš, zašto je Luka napisao obljašnjenje?

    Ako ne razumeš, meni je iskreno žao.....da neko tako proste stvari nerazume....

  4. #34

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Mi nemamo svoju pamet, pa će nas neki kinez, indijac, afrikanac i amerikanac naučiti kako i šta treba
    Ako malo bolje zaviriš, kroz istoriju, videćeš da smo uvek prihvatali tuđu pamet..i danas se trudimo da prihvatamo tuđu pamet..samo nekako uvek poslednji..uvek dosta kasnimo...a i kada smo imali našu pamet kod pojedinaca, ni nju nismo prihvatali već su je prihvatali drugi pre nas...a onda smo je i mi prihvatili...

    To nije izuzetak ni sa Hrišćanstvom...Hristom...

    Zašto ranjeni iscelitelj?
    Moje mišljenje je da je Hrist bio čovek koji je pokušao da bude dosledan u svom učenju, da je propovedao drugačiji sistem života na zemlji, sa drugačijim kodeksima ponašanja koji bi ubrzali razvoj čoveka u svakom smislu. Mislim da su postojali i pre i da još uvek postoje ljudi poput Hrista..samo je On postao simbol vere...mimo njegove volje..pa njih niko nije nazivao ranjenim isceliteljima..a i nije bilo potrebe..

  5. #35

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ako malo bolje zaviriš, kroz istoriju, videćeš da smo uvek prihvatali tuđu pamet..i danas se trudimo da prihvatamo tuđu pamet..

    Ne moram da virim, uvek gledam otvorenih očiju bez žmirkanja, skrivanja i virenja iza ćoška....
    A ako i ti otvoriš širom oči, videćeš da debelo grešiš i koliko si u krivu a koliko samo delimično u pravu!


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zašto ranjeni iscelitelj?

    Zato jer je 'iscelitelj'=spasitelj....kako ko više voli....A spasitelj je zato jer te spašava od svih ovozemaljskih grehova, samo ako ga prizoveš i pozoveš u svoj život!
    A 'ranjen' je zbog toga --> jer je mučen i razapet na krstu da umre u najgorim mukama, i to od strane onih koje spašava . . .

    Ako neko samo viri, žmirka, i ne vidi Božansku veličinu u Isusu Hristu, meni je jako žao....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da su postojali i pre i da još uvek postoje ljudi poput Hrista..
    Hrist je bio potpuno bezgrešan, i u delima i u mislima.....običnom čoveku je to nemoguće!

  6. #36

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Лице Исусово




    Велики цар и пророк древних времена видео је за живота свога милионе човечјих лица.
    Видео је, гледао је, и остао је незадовољан. Није га могла задовољити пролазна лепота људска. Варљивост њену добро је он упознао и на другима и на себи. Па жедан лепоте неварљиве, трајне и савршене, он је вапијао к Богу: Тражим лице Твоје, Господе! (Пс. 27.) И опет другом приликом понавља: За једно само молим Господа... да гледам красоту Господњу. (Пс. 26, 4.) И опет уздише и виче: Покажи свијетло лице Твоје рабу Твојему. (Пс.
    30, 17).

    Па још саветује своје: Тражите Господа и силу Његову, тражите лице Његово без престанка (Пс. 104, 4.)

    Но оно што је тај надахнути муж желео и тражио, није му се дало да види, као и ником другом до силаска Сина Божјег на земљу. Као што је Господ сам рекао својим ученицима: Заиста вам кажем да су многи пророци и праведници желели видјети што ви видите, и не видјеше; и чути што ви чујете, и не чуше. (Мат. 13, 17.) Какво је морало бити Исусово лице, кад је могло да разнежи Претечу Јована, онако суровог према себи и строгог према другима, те је зарадовано узвикнуо: Гле, Јагње Божије!

    Какво ли је било оно лице, у које сви у зборници Назаретској са дивљењем гледаху, када Он отпочињући Своју учитељску службу узе да чита из пророка Исаије: Дух је Господњи на мени, зато ме помаза да јавим јеванђеље сиромасима?
    Заиста, необично је морало бити лице Месијино, кад су многе хиљаде људи по три дана нетремице гледали у Њ, заборављајући на глад телесну и на умор физички; и кад су многи остављали своје послове и јурили за Њим и преко језера Галилејског, само још и још да Га гледају и слушају; и још и још да стоје у присуству Његовом;

    После дугог путовања Ананија стигне тамо камо је био послат од свог господара. Једнога дана нађе он Исуса усред велике гомиле народа. Стане издалека, разапне платно и почне да слика лице Исусово. Но посао му није ишао нимало лако. Тек што би он почео да слика, лице би се Исусово променило, и он је отпочињао изнова на другом платну. Но и ту, чим је помислио, да ће сад ухватити црте и боје лица, лице би се опет променило. Он је узео треће платно, но то му се опет исто догодило. Платно за платном он је бацао, и увек на новом отпочињао посао, али без успеха. Лице се непрестано мењало, а Исус је сваки час личио на другог човека. Ананија почне падати у очајање. Догађало му се нешто што му се никад у његовом сликарском послу није догодило ни с једним човеком.

    Видовити Господ прозре у намеру сликареву, па га призове и по милости своје спасе га од очајања. Узме од њега једну крпу платна, стави је себи на лице, и лик Његов чудесно покаже се отиснут и насликан јасно на платну. Сликар Ананија прими платно из руку Спаситељевих, поклони му се и заблагодари са трепетом и дивљењем, па се врати дома. Кад су га у Едеси питали, какав изгледа Исус Христос, он је причао, како Он личи на сваког човека, и како сваки човек може видети себе гледајући у Њега.

    Ово сведочанство истина није записано у Јеванђељу али је сачувано у Предању православне цркве, у житију великог апостола Тадије и у житију цара Авгара. Оно нам много казује о карактеру Господа израженом на телесном лицу Његовом.
    Свемоћни божански Дух проницао је кроз земљану грађу тела Исусова и зрачио је према сваком човеку оном врлином која је била у сваком дотичном појединцу. Он је дошао да тражи загубљено, тј. оно што је у човеку било претрпано земљом и грехом, оно што је и сам човек престао да цени и повраћа. Нека је то ма и стоти део човекове душе, Исус ће познати, и устремиће се својим духом, да то избави као стоту овцу заплетену у трње, или као једну драхму из прашине, или као благо скривено у запуштеном пољу. Као сунчана светлост што падне на песак у коме се налази једно зрно кристала. И то једно једино зрно кристала у хрпи тамног песка засјаће се од сунца и показаће одблесак; као неко мало сунце зароњено у песку према великом сунцу небесном – прима поздрав и отпоздравља.

    Тако је и сваки човек погледавши у Исуса, осетио Њега у себи и познао себе на лицу Његовом. Јер на лицу Сина човечјега видео је сваки човек себе у ономе што га је још чинило човеком. Тако је Закхеј морао уздрхтати од страха и радости када је у душу његову ушао зрак светлости са лица Господњег и ударио у онај кристал човечности усред земљурине његове цариничке себичности и грамжљивости – ударио и баш погодио у тај кристалчић и изазвао одсјај и одблесак. На једном сва се она тамна земљурина себичности свукла са оног малог кристала, и ослобођени кристал засветлио је светлошћу Христовом у покајаној и расплаканој души Закхејевој. Обасјан узвикну избављени човек: Господе, ево пола имања својега даћу сиромасима, и ако сам кога занио (оштетио) вратићу онолико четворо. Тако
    говори и спасени дављеник, говори као од Христова духа, а Христос опет одговарајући говори као из срца самога Закхеје: Данас дође спасеније дому овоме.

    Жена грешница, позната грешница у граду, нарочито међу фарисејима, (Лк. 7, 39.) морала се згадити на себе кад је први пут видела лице Исусово. Нешто се зазеленело на ђубришту душе њене и почело да расте. И то јој више није давало мира. Своје прабиће познала је она на лицу Исусовом. Од тада нешто се теснило у њеној души; нешто се рвало: ђубре са нечим што се зеленило, што је пало у душу као светло семе са онога божанског лица. Најзад надвлада у њој оно ново, чисто и свето, и она узме свој новац, грехом стечен, купи најскупоценији нардов мирис, и оде ка Исусу, па излије на Њ тај мирис заједно са сузама својим. Слепи фарисеји гледали су у том једну саблажњиву сцену. Да је, рекоше, Он пророк, знао би ко и каква га се жена дотиче; јер је грјешница. Ваистину знао је Господ оно што су они знали, али они нису знали оно што је Он знао. Они су знали само њен грех и ништа више, а Он је знао и нешто друго, што је на ђубришту греха расло и у хрпи песка блистало. Они су били као месец, под чијом бледом светлошћу и кристали остају тамни и без одблеска као и прост песак. А ОН – пламтеће Сунце правде, што дели и разликује, изазвао је одблесак светлошћу лица свога на скривеном зрну кристала у души жене грешнице. Зато укори фарисеје, бледе месеце, а жени рече: Опраштају ти се гријеси (тј. ђубре твоје ја избацујем из тебе); вјера твоја поможе ти, иди с миром!

    Ово су само неколико класичних примера. А камо многе хиљаде оних простодушних, ма и грешних, душа које се нису могле одвојити од лица Исусова? Ученици, који пођоше за Њим без речи. Никодим, који не разумеде ништа, али због светлости лица Његова поста Његов потајни следбеник. Јосиф и Гамалил и многи други од имена и угледа исто тако. Пред таквима Господ Исус изгледао је као најкраснији од синова човјечијих.

    Али многи опет осташе неочарани лицем Његовим. Ко су ти? То су они, у којима се и последње зрно кристала претворило у песак. То су кнежеви јеврејски, фарисеји и свештеници и књижевници, који су отровом лицемерства и сујете и бирократизма себе били сасвим умртвили. Они су гледали у то лице, као слепци у сунце, и могли су за себе поновити речи пророчке: Не би обличја ни љепоте у њега, и видјесмо га и не бјеше ништа на очима чега ради бисмо га пожељели. То су биле онда, то и сада међу нама: лицемери, будале слијепе, вођи слијепи који оцеђују комарце а прождиру камиле, чаше споља опране а унутра пуне нечистоће, окречени гробови, пуни смрти и мртвачких костију, убице пророка и духовника, змије и породи аспидини, изроди људски и деца сатанина. Кајафа, Ирод и Пилат гледали су лице Исусово, но нису могли наћи на том лицу ниједну црту своју, нити је иједна ждрака тога лица могла наћи иједну тачку у њиховој души на којој би се зауставила и која би је отпоздравила.

    Изузев њих и таквих, и онда и сада и до краја времена, лице Исусово представља лице Свечовека. Сваки човек, у коме је ма и најмањи кутић душе остао несавладан смрћу греховном могао је себе видети на лицу Христовоме, и светлост лица Христова могла је ући у њ и оживети му сву душу.

  7. #37

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Jao...što ti voliš bajke..
    Ali... to je tako....


    Ne moram da virim, uvek gledam otvorenih očiju bez žmirkanja, skrivanja i virenja iza ćoška...
    Aha...

    Ako neko samo viri, žmirka, i ne vidi Božansku veličinu u Isusu Hristu, meni je jako žao
    Dobro...tema je Hrist..
    Evo njegove mudrosti...( inače, znaš da sam uvek govorio da je on veliki mudrac čije se znanje ne razlikuje od Bude, Lao Cea..ustvari svi oni su došli do istog zaključka):


    1. Ja sam svetlost koja je iznad svih stvari, sve sam, i svi su iz mene potekli i svi u mene uviru.
    Rascepi drvo, ja sam u njemu. Podigni kamen, i tamo ćeš me naći."

    2. Isus reče: "Ko god pije iz mojih usta, postaće ono što sam ja, a ja sam ću postati ono što je on, i skrivene stvari biće mu razotkrivene."

    3. Pitaše ga: "Ko si ti, čoveče, čiji sin? " Isus reče: "Ja sam onaj koji dolazi iz onoga što je celovito. Date su mi stvari mojega Oca."

    4. Isus reče: "Zato kažem: Kada je neko celovit, biće pun svetla - ali ako je podeljen, biće ispunjen tamom."

    5.Isus reče: "Kada dva sklope mir među sobom u istoj kući, reći će brdu: 'Pomakni se!' - i ono će se pomaknuti. "

    6. Učenici mu rekoše: "Ko si ti da nam govoriš te stvari?"
    Isus im reče: "Vi ne razumijete ko sam ja iz onoga što vam govorim. Ali vi ste postali poput Židova, jer oni vole stablo, a mrze njegov plod, i vole njegov plod, a mrze stablo."

    7.Isus, videvši decu kako ih doje, reče svojim učenicima: "Ova deca koju doje liče na one koji su ušli u kraljevstvo nebesko." Oni ga na to upitaše: "Hoćemo li onda i mi ući u kraljevstvo kao deca?"
    Isus im tada reče:
    "Kada od dva napravite jedno, i ako od unutrašnjeg napravite spoljašnje, a od spoljašnjeg unutrašnje, i ako ono iznad bude kao ono ispod, i kada od muškog i ženskog načinite jedno, tako da muško više ne bude muško ni žensko žensko, i ako načinite oči umesto oka, i ruku umesto ruke i stopalo umesto stopala, sliku umesto slike, tada čete ući u kraljevstvo."

    8.Isus reče: "Farizeji i vični pismu uzeli su ključeve spoznaje pa ih sakrili. Niti su ušli niti su pustili one koji su to hteli. Ali vi, budite lukavi kao zmije i jednostavni poput golubova."

    9.Isus reče: "Neka onaj koji traži ne prestane s traženjem sve dok ne nađe ono što traži. A kada nađe, biti će u nevolji, biti će u čudu, i tada će vladati nad svime."


    itd....itd...
    Dakle, suština je dualnost kao fizički svet i spoznaja božanstva kao jednosti koji obuhvata oba aspekta...

  8. #38

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Jao...što ti voliš bajke..
    Ali... to je tako....


    ...A ti izgleda voliš malko više da "gucneš" ? Jel?

    Jerbo trezan čova nikad ne bi odvalio ovakvu odvalu->

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ( inače, znaš da sam uvek govorio da je on veliki mudrac čije se znanje ne razlikuje od Bude, Lao Cea..ustvari svi oni su došli do istog zaključka):

    Ajme meni s tobom

    Sthovi koje si naveo su loš prevod takozvanog "Tominog jevandjelja" koje ne pripada Novozavetnim Jevandjeljima! Stihovi su nepotpuni , bez ikakvog reda, nepovezani, i bez objašnjenja kao u originalna četiri u Bibliji. U svim jevandjeljima po Mateju, Marku, Luki i Jovanu, sve što Isus govori jasno je i objašnjeno, da li Njegovim delima, ili pričama koje je pričao...

    Iako se može vrlo lako primetiti da i u ovom Tominom jevandjelju, ima dosta sličnog i indentičnog iz ostala četiri!

    I zato, ne znam šta ti nije jasno (osim ako si pio vina rumena) i šta hoćeš da kažeš s ovim kopiranjem texta s drugog sajta ?!


    Osim ako ti je jedini motiv da se prepucavaš i kontriraš belom da je crno, i čistom da je prljavo...itd...

    A to, moj Vladice, nije ni malo lepo i "trezveno"...

  9. #39

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Sthovi koje si naveo su loš prevod takozvanog "Tominog jevandjelja" koje ne pripada Novozavetnim Jevandjeljima!
    Tačno...Zato što tu piše:
    Isus reče: "Farizeji i vični pismu uzeli su ključeve spoznaje pa ih sakrili. Niti su ušli niti su pustili one koji su to hteli. Ali vi, budite lukavi kao zmije i jednostavni poput golubova."

    Stihovi su nepotpuni , bez ikakvog reda, nepovezani, i bez objašnjenja kao u originalna četiri u Bibliji.
    Pa nije to pesmica, gogsy..ili bajka koja ima početak i kraj...svaka misao iskazana rečenicom predstavlja mudar odgovor na predhodno postavljeno pitanje od strane učenika ili ljudi..

    Dva različita primerka spisa, *Nevernog Tome* pronađena su u Egiptu.
    Naučnici su potvrdili da se zaista radi o dokumentu koji potiče iz 4. veka možda i ranije. Ako ti znaš bolje da prevedeš tekst, izvoli:

    The Gospel Of Thomas Homepage

    I zato, ne znam šta ti nije jasno (osim ako si pio vina rumena) i šta hoćeš da kažeš s ovim kopiranjem texta s drugog sajta ?!
    Hoću da kažem, a to je ono što ti ne možeš da razumeš jer si vernički zaslepljen, da je neverovatna slučajnost da su pojedini mudri ljudi, koji su živeli u različitim vremenski periodima, došli do potpuno iste spoznaje. Dakle, put i način traganja za istinom je različit ali je sam cilj isti.

    Tomino svedočenje bi u svakom slučaju srušilo koncept Hrišćanstva, onakvog kakvog danas vidimo u skoro hiljadu i kusur oblika. Na primer:

    Isus reče: "Kada se telo pojavi zbog duha, to je čudo; ali kada se duh pojavi zbog tela, tada je to čudo nad čudima. Ali ja se čudim tome kako takvo bogatstvo prebiva u takvoj sirotinji."

    Isus reče: "Ko god pije iz mojih usta, postaće ono što sam ja, a ja sam ću postati ono što je on, i skrivene stvari biće mu razotkrivene."

    ili na tvoje dugo isčekivano:

    Njegovi mu učenici rekoše: "Kojega će se dana uskrsnuti mrtvi i kojega će dana nastupiti novi svet?"
    On im reče: "Mir koji iščekujete došao je, ali vi ga ne prepoznajete."


    Isus reče: "Ko poznaje sve, ali samoga sebe ne upozna, taj sve promaši."

    Rušenjem današnjeg koncepta Hrišćanstva, onakav kakav se danas predstavlja u svetu, došlo bi do opšte konfuzije u svetu. *Male uplašene životinje* bi se osećale izigrano, prevareno. To bi pokrenulo preoces iskrenog ispoljavanja *male uplašene životinje* i nastupio bi lanac ishrane...

    Zato je potrebno da čovečanstvo sazri, kako bi moglo da prevaziđe koncept verovanja. Ono što je realno, ta faza je u toku, ali ostaje činjenica da još uvek nismo zreli...

  10. #40

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Tačno...Zato što tu piše:
    Isus reče: "Farizeji i vični pismu uzeli su ključeve spoznaje pa ih sakrili. Niti su ušli niti su pustili one koji su to hteli. Ali vi, budite lukavi kao zmije i jednostavni poput golubova."

    A Matej kaže isto to, samo malo drugačije->

    1. Tada Isus reče k narodu i učenicima svojim
    2. Govoreći: Na Mojsijevu stolicu sedoše književnici i fariseji.
    3. Sve dakle što vam kažu da držite, držite i tvorite; ali šta oni čine ne činite; jer govore a ne čine.
    4. Nego vežu bremena teška i nezgodna za nošenje, i tovare na pleća ljudska; a prstom svojim neće da ih prihvate.
    5. A sva dela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojim.
    6. I traže začelje na gozbama i prva mesta po zbornicama,
    7. I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: Ravi! Ravi!
    8. A vi se ne zovite Ravi; jer je u vas jedan Ravi Hristos, a vi ste svi braća.

    13. Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što zatvarate carstvo nebesko od ljudi; jer vi ne ulazite niti date da ulaze koji bi hteli.


    itd...itd...

    Jel vidiš sada šta radiš?
    Nisi pročitao Novi Zavet, a mašeš mi sa Tominim stihovima...cccc...nevalja ti to...nevalja...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Hoću da kažem, a to je ono što ti ne možeš da razumeš jer si vernički zaslepljen, da je neverovatna slučajnost da su pojedini mudri ljudi, koji su živeli u različitim vremenski periodima, došli do potpuno iste spoznaje. Dakle, put i način traganja za istinom je različit ali je sam cilj isti.
    Uopšte ne znam šta me još drži da komuniciram s tobom?
    Kakve ti stvari pričaš ovde, pa to je strašno...

    Kavu ti istu spoznaju vidiš iznedju Isusa, Leo Cea, Bude??

    Isus i ostala gospoda , nebo i zemlja...razlika ogrooooooomna i ne premostiva...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Tomino svedočenje bi u svakom slučaju srušilo koncept Hrišćanstva, onakvog kakvog danas vidimo u skoro hiljadu i kusur oblika. Na primer:

    Isus reče: "Kada se telo pojavi zbog duha, to je čudo; ali kada se duh pojavi zbog tela, tada je to čudo nad čudima. Ali ja se čudim tome kako takvo bogatstvo prebiva u takvoj sirotinji."

    Šta nije jasno?

    Jovan isto to kaže, samo malo drugačije->

    19. A Isus odgovarajući reče im: Zaista, zaista vam kažem: Sin ne može ništa činiti sam od sebe nego šta vidi da Otac čini; jer šta On čini ono i Sin čini onako;
    20. Jer Otac Sina ljubi, i sve Mu pokazuje što sam čini; i pokazaće Mu veća dela od ovih da se vi čudite.
    21. Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje.
    22. Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu,
    23. Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao.
    24. Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
    28. Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,

    itd...itd...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ili na tvoje dugo isčekivano:

    Njegovi mu učenici rekoše: "Kojega će se dana uskrsnuti mrtvi i kojega će dana nastupiti novi svet?"
    On im reče: "Mir koji iščekujete došao je, ali vi ga ne prepoznajete."
    Tako je!
    Isus misli na sebe kad kaže-> "Mir koji iščekujete došao je, ali vi ga ne prepoznajete"

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Isus reče: "Ko poznaje sve, ali samoga sebe ne upozna, taj sve promaši."
    Pa šta sam ja govorio o SAMOSPOZNAJI?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zato je potrebno da čovečanstvo sazri, kako bi moglo da prevaziđe koncept verovanja
    Tako je!
    Koncept verovanja mora da predje u ZNANJE!
    Znanje da Bog postoji!

  11. #41

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Evo još interesantnih teza:

    Petar reče svima njima: "Neka Marija ode od nas, jer žene nisu dostojne života."
    Isus reče: "Gledajte, ja ću je voditi sve dok od nje ne stvorim muškarca, te će ona onda postati Duh Živi, koji sliči svima vama. Svaka žena koja se preobrazi u muškarca, ući će u Kraljevstvo Nebesko."


    Ovo dole je metafora ( misli na oba polariteta muško:žensko- dve strane jednosti-Kraljvsko Nebesko..


    Učenici mu kazaše: "Kada će doći Kraljevstvo?"
    Isus reče: "Neće doći zato što ga očekujemo. Neće se kazati: Evo ga ovdje!' ili 'Eno ga ondje!' Nego Kraljevstvo Očevo se prostire zemljom, a ljudi ga ne vide."


    Toliko o drugom Hristovom dolasku i zamišljenom Raju...

    Isus reče: "Ko god pije iz mojih usta, postaće ono što sam ja, a ja sam ću postati ono što je on, i skrivene stvari biće mu razotkrivene."

    zatim:
    Njegovi mu učenici rekoše: "Dvadeset i četiri proroka pričaju u Izraelu, i svi oni govore o tebi."
    Isus im tada odgovori: "Propustili ste onog živoga što se ispred vas nalazi i govorite o mrtvima."
    zatim:
    Isus im reče: "Ako budete postili navući ćete greh na sebe; ako budete molili biće te prokleti; ako dajete u milostinju, učini ćete zlo svojem duhu. I ako odete u bilo koju zemlju i prolazite njenim predelima, ako vas ljudi prime, jedite što vam ponude i isceljujte bolesne među njima. Jer ono što ulazi u vaša usta neće vas ukaljati, ali će vas ukaljati ono što izlazi iz njih."

    Ovde je očigledan odnos učitelj-učenik.
    Isus govori o tome da svako ko uči od njega oni postaju jedno..dakle nema klasifikacije u hijerarhiji, klanjanju, protekciji...
    Isus sebe smatra prorokom..Učenici su naučili da leče..znači radi se o znanju koje Isus preneo na učenike..Inače Isus se *školovao* u Egipt, kolevki magije i kabale.


    Isus reče: "Niko nije prorok u svom selu, i nijedan lekar ne leči one koji ga znaju."

    Živa Istina..

  12. #42

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    a wlado..kako to sad ..ne walja postiti ili sam se pogresno protumacio

  13. #43

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Evo još interesantnih teza:

    Petar reče svima njima: "Neka Marija ode od nas, jer žene nisu dostojne života."
    Isus reče: "Gledajte, ja ću je voditi sve dok od nje ne stvorim muškarca, te će ona onda postati Duh Živi, koji sliči svima vama. Svaka žena koja se preobrazi u muškarca, ući će u Kraljevstvo Nebesko."
    Već sam ti rekao da Tomino jevandjelje nije potpuno i da kao takvo ne može biti dobro shvaćeno!
    Ali ne vredi.

    Imaš četiri potpuno kompletirana, celovita i istinita svedočanstva o Isusovim rečima, a ti se uvatio Tome...Toma pa Toma... i još neverni...

    U ovom citatu Isus govori o jednakosti (duhovnoj) medju polovima.
    A isto to kaže i u Mateju glava 22 ->

    23. Taj dan pristupiše k Njemu sadukeji koji govore da nema vaskrsenja, i upitaše Ga
    24. Govoreći: Učitelju! Mojsije reče: Ako ko umre bez dece, da uzme brat njegov ženu njegovu i da podigne seme bratu svom.
    25. U nas beše sedam braće; i prvi oženivši se umre, i ne imavši poroda ostavi ženu svoju bratu svom.
    26. A tako i drugi, i treći, sve do sedmog.
    27. A posle svih umre i žena.
    28. O vaskrsenju dakle koga će od sedmorice biti žena? Jer je sa svima bila.
    29. A Isus odgovarajući reče im: Varate se, ne znajući Pisma ni sile Božje.
    30. Jer o vaskrsenju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božji na nebu.

    Dakle, nema muško-žensko, muško je žensko i žensko je muško...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Učenici mu kazaše: "Kada će doći Kraljevstvo?"
    Isus reče: "Neće doći zato što ga očekujemo. Neće se kazati: Evo ga ovdje!' ili 'Eno ga ondje!' Nego Kraljevstvo Očevo se prostire zemljom, a ljudi ga ne vide."
    Tako je.
    "Kraljevstvo Očevo se prostire zemljom, a ljudi ga ne vide."
    Ljudi su slepi i pored očiju, i ne vide da je sve Bog stvorio...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Isus reče: "Ko god pije iz mojih usta, postaće ono što sam ja, a ja sam ću postati ono što je on, i skrivene stvari biće mu razotkrivene."
    I u Jovanu gl.6 Isus kaže isto to ->

    56. Koji jede moje telo i pije moju krv stoji u meni i ja u njemu.
    57. Kao što me posla živi Otac, i ja živim Oca radi; i koji jede mene i on će živeti kroz mene.
    58. Ovo je hleb koji siđe s neba: ne kao što vaši očevi jedoše manu, i pomreše; koji jede hleb ovaj živeće vavek.

    Samo što ti niti vidiš niti slušaš...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Njegovi mu učenici rekoše: "Dvadeset i četiri proroka pričaju u Izraelu, i svi oni govore o tebi."
    Isus im tada odgovori: "Propustili ste onog živoga što se ispred vas nalazi i govorite o mrtvima."
    Pa naravno.
    Od Adame i Eve svi proroci govore o Isusu! I sada, kada se Isus nalazi živ pred njima, oni i dalje ne veruju i govore o mrtvim prorocima....

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Isus im reče: "Ako budete postili navući ćete greh na sebe; ako budete molili biće te prokleti; ako dajete u milostinju, učini ćete zlo svojem duhu. I ako odete u bilo koju zemlju i prolazite njenim predelima, ako vas ljudi prime, jedite što vam ponude i isceljujte bolesne među njima. Jer ono što ulazi u vaša usta neće vas ukaljati, ali će vas ukaljati ono što izlazi iz njih."
    Šta ti nije jasno u ovim rečima?

    Reč je o licemerstvu!
    -Ako budete postili-a misli su vam zle-navućićete greh na sebe!
    -Ako budete samo molili(i to na sva zvona)-a ne i zahvaljivali Bogu za sve-bićete prokleti!
    -Ako dajete milostinju da svi vide, kako bi sebe uveličali-a ne, da vaša leva ruka ne zna šta čini desna kad činite milostinju-učiniće te zlo svojemu duhu...

    Sve je to Isus rekao i u Mateju gl.6 ->

    1. Pazite da pravdu svoju ne činite pred ljudima da vas oni vide; inače platu nemate od Oca svog koji je na nebesima.
    2. Kad dakle daješ milostinju, ne trubi pred sobom, kao što čine licemeri po zbornicama i po ulicama da ih hvale ljudi. Zaista vam kažem: primili su platu svoju.
    3. A ti kad činiš milostinju, da ne zna levica tvoja šta čini desnica tvoja.
    4. Tako da bude milostinja tvoja tajna; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.
    5. I kad se moliš Bogu, ne budi kao licemeri, koji rado po zbornicama i na raskršću po ulicama stoje i mole se da ih vide ljudi. Zaista vam kažem da su primili platu svoju.
    6. A ti kad se moliš, uđi u klet svoju, i zatvorivši vrata svoja, pomoli se Ocu svom koji je u tajnosti; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.

    itd...itd...

    Oči...otvori oči Vladane...oči su ti zatvorene, pa ne vidiš kuda hodiš...


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Isus sebe smatra prorokom...
    Ma nemoj

    Evo šta kaže Jovan gl.8 ->

    12. Isus im, pak, opet reče: Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života.
    18. Ja sam koji svedočim sam za sebe, i svedoči za mene Otac koji me posla.
    19. Tada Mu govorahu: Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog.

    42. A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.

    A Isus još kaže i ovo ->

    43. Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.

    Moooj Vladice


  14. #44

    Odgovor: Isus ranjeni iscelitelj

    Egzotic: a wlado..kako to sad ..ne walja postiti ili sam se pogresno protumacio
    Nisam ja rekao da ne valja. Ja samo citiram meni interesantan tekst iz Tominog svedočenja. Namerno sam izabrao Tomino jer je proglašeno za jeretičko. A za jeretičko su ga proglasili:

    Isus reče: "Farizeji i vični pismu uzeli su ključeve spoznaje pa ih sakrili. Niti su ušli niti su pustili one koji su to hteli.

    Ja mislim da je Isusu tu hteo da kaže da je džaba post, džaba molitva, džaba milostinja ako ti ne spozna sebe..To je neko moje mišljenje. A ti znaš kako je u realnosti. U principu ja se ne držim posta ali vodim računa o ishrani tokom cele godine.

    Imaš četiri potpuno kompletirana, celovita i istinita svedočanstva o Isusovim rečima, a ti se uvatio Tome...Toma pa Toma... i još neverni...
    Da pogodim šta fali Tominom svedočenju??? Nije odobreno od strane religijskih institucija. Vuče na gnosticizam i ruši temelje moderne bajke. Navodno nije potpuno i nije dobro shvaćeno..itd.itd.. Aha..

    U ovom citatu Isus govori o jednakosti (duhovnoj) medju polovima.
    Tu leži problem. Sa tvoje tačke gledišta tebi to liči na jednakost među polovima. Ti kao vernik misliš da Hrist govori o duhovnoj jednakosti između čoveka i žene. Ti bukvalno shvataš alegoriju i takav bajkovit pristup imaš kroz celu bibliju...
    Međutim kakva tačka pogleda, takvo gledište.
    Ako on kaže:

    Isus im tada reče:
    "Kada od dva napravite jedno, i ako od unutrašnjeg napravite spoljašnje, a od spoljašnjeg unutrašnje, i ako ono iznad bude kao ono ispod, i kada od muškog i ženskog načinite jedno, tako da muško više ne bude muško ni žensko žensko..

    Meni je apsolutno jasno šta On ovde govori. Dragi moj ser_gogsy on ovde govori o integraciji suprotnosti. Dva suprotna polariteta, dve suprotnosti se integrišu u jedno. I onda kaže, da kada se to desi, sponaćete carstvo nebesko..

    Drugim rečima gogsy, kada budeš prestao da izmišljaš lik Sotone i Boga, onako bajkovito, i kada ta dva polariteta integrišeš u jedno, spoznaćeš carstvo nebesko.
    A šta ti radiš? Ti ih uporno razdvajaš. I ne samo ti. Ti dobro znaš odakle to ide..

    A to isto govore i mnogi drugi simboli. Na primer Jing i Jang....
    Još jedna slučajnost, na primer slika Mona Lize. Ova najružnija slika portreta u istoriji predstavlja simbol maestralnog Da Vinčija koji je u jednoj ličnosti naslikao čoveka i ženu.. zato je tako ružna.. itd.itd...

  15. #45

    Odgovor: Isus – ranjeni iscelitelj

    wlado,znam da citiras...ali mi nejasno...i to ako pazis o ishrani cijele godine...sta to znaci,da li ti postis?

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  2. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 13:39
  3. Budućnost kontracepcije – vakcina!
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.03.2007, 17:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •