Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
Zar ne vidis u svojim recima koliku netoleranciju ti imas prema drugima ?
Ti imas tvoja verovanja, i to ti niko ne osporava, a ja najmanje.
Ali ti ne odobravas moju vrstu tumacenja
Pisma, kao da ti mozes da mene sprecis da mislim/osecam ?

Ja nemam toleranciju? A ti koji govoriš da "znaš" istinu, dok mi ostali živimo u laži - imaš?!?
Da li ti uopšte znaš šta je tolerancija?

Tolerancija je , izmedju ostalog, kada razgovaraš sa nekim a nestavljaš ga na ignore listu!

Sa druge strane, kako mogu da budem tolerantan, recimo prema narkomanu? Šta treba da mu kažem? "Da sine, samo ti nastavi da se drogiraš...." da ne bi kojim slučajem povredio njegova osećanja?
To nikada neću uraditi, pa neka budem ekstremno netolerantan!

Ista stvar je i sa raznoraznim "tumačenjima" Reči Božije....Mnogi takozvani "tumači" su kao narkodileri, koji truju neuk narod, i nanose nepopravljivu štetu njihovim životima, gurajući ih u propast....

A znamo ko je glavni babo, narkoboss , trovač ljudske duše...I s njim nema tolerancije, nego motka pa po ledjima

pero kaže:Da li si ti nekada ucestvovao u komunikacijama ove vrste sa ljudima iz celog
sveta, cisto da vidis sta znaci medjusobno postovanje potpuno razlicitih
stavova ?
Kakvi crni ljudi iz celog sveta?
Kojeg sveta?
Ovog izopačenog i zatrovanog?
Mora da se šališ....

Šta će meni razgovor s ljudima iz celog sveta, pored živog Boga koji je stvorio taj ceo svet ?
Ljudi vole da slušaju kojekakve "umne" ljude, koji su navodno pronikli u tajne života, smrti, univerzuma, nirvane, astrologije i otorinolaringologije...Umesto da poslušaju šta im sam Bog govori, i zdravim razumom donesu svoj sud i zaključak!

A Isus je rekao-->

19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.

(Jovan 15:19)



pera:
Prvenstveno je veoma cudno, da ti sada odjednom govoris da znas da neces
umreti, a zastupao si Pavlovo razmisljanje, da svaki covek mora umreti,
Jevrejima 9:27 " I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud: "
Čudno je samo onome ko ništa nije pročitao šta sam ispisavao ovde!

Šta je čudno?

Kada čovek umre, u njegovom sledećem trenutku on je živ!

Dakle, kada umrem ja sam u sledećem trenutku živ!

Citiraš mi stihove iz Biblije, a postavljaš ovakva pitanja? Hmm...

Tvoj citat-->

Jovan 6:44 " Niko ne može doći k meni ako ga ne dovuče Otac koji me posla; i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. "
I još -->

35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;

36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.

37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.

38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.


(Luka 20:35-38 )