Kič
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Kič

  1. #1

    Kič

    Sta je po vama kič?
    Imate li neku definiciju mozda?


    Opisi i objasnjenja recima, bez pomoci slika.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #2

    Odgovor: Kič

    Sve ono što treba da skrene pažnju na sebe, da upadne u oko i zaslepi svojim sjajem prosečnog konzumenta, a nema stvarne lepote. U stvaranju kiča igra se na proverene najjače karte, i to na što više njih odjednom, iako je, obično, jedna od njih dovoljna. Stvara se bez druge ideje osim da primami pogled, i to onaj pogled deteta koje je privučeno usijanom ringlom i mora da je pipne, ne razumejući da će se opeći.
    Stvaralac kiča je zanatlija, a ne umetnik - on ne stvara, on proizvodi.
    Stvaralac kiča ne saopštava poruku, on viče, vrišti da bi prizvao publiku.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #3

    Odgovor: Kič

    Kič je deo naših života u tolikoj meri da sam uveren da je posato prvorazredna i nezaobilazna subkulturološka pojava ma šta mi pojedinačno mislili o njemu. U razvoju potrošačkog društva je dostigao neslućene razmere kroz svojevrsan paradoks na način da se u uslovima što veće emancipacije i obraozovanja ljudi javlja i što veća potreba za proizvodima koji ne odražavaju umetnost i lepotu, već upravo sposobnost i žilavost potrošačkog mentaliteta savremenog kapitalizma...

    Ogroman procenat nas nije potpuno imun na kič. On je svuda oko nas. U književnosti, muzici, slikarstvu, arhitekturi, odnosno brojnim ljudskim aktivnostima, posebno u umetnosti čiji je nus produkt i štetni derivat...

    Kič je u stvari indikator i legitimacija nas samih. On otkriva naše osobine, skolonosti i naš odnos prema lepom. On često i nema veze sa našim intelektom i obrazovanjem, već sa našim emocijama prema odrđenim stvarima i vrednostima. Nikako ne mogu a da ne pomenem poslednju scenu, po meni najboljeg filma svih vremena, Građanina Kejna, kada glavni junak umire i ispušta iz ruku kič kuglu sa vašara koju je dobio kao dete. Ona mu je bila vrednija od čitavog ogromnog bogatstva koje je posedovao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Kič

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Sve ono što treba da skrene pažnju na sebe, da upadne u oko i zaslepi svojim sjajem prosečnog konzumenta, a nema stvarne lepote. U stvaranju kiča igra se na proverene najjače karte, i to na što više njih odjednom, iako je, obično, jedna od njih dovoljna. Stvara se bez druge ideje osim da primami pogled, i to onaj pogled deteta koje je privučeno usijanom ringlom i mora da je pipne, ne razumejući da će se opeći.
    Stvaralac kiča je zanatlija, a ne umetnik - on ne stvara, on proizvodi.
    Stvaralac kiča ne saopštava poruku, on viče, vrišti da bi prizvao publiku.
    A sta je stvarna lepota i kako se ona definise? Ko je definise?
    Da li nesto mora da bude lepo da bi dobilo etiketu "pravog" umetnickog rada?

    Srdacno vas,
    zanatlija
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  5. #5

    Odgovor: Kič

    Moguće je da izraz potiče od "kitschen" što je neki stari nemački izraz, koji se koristio za "pometlati ulicu ili pokupiti blato" tako da po toj teoriji, reč kič
    u prenesenom smislu umetničkog miljea, asocira na "mackanje blatom i smećem".
    Postoji i druga teorija, da reč kič vodi poreklo od engleske reči Skech,
    znači skica ili crtež na brzinu, kakvi se već dugo vremena svuda
    po svetu
    nude turistima, kao suvenir za male pare.
    Postoji međutim i treća teorija da reč vodi poreklo od "verkitschen"
    što na jiddischu (židovskom) znači "Nekome nešto uvaliti".
    Poruku je izmenio Uriel, 19.02.2009 u 14:03 Razlog: otkucao sam č umesto ć ...što je veoma neprijatno.

  6. #6

    Odgovor: Kič

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Sve ono što treba da skrene pažnju na sebe, da upadne u oko i zaslepi svojim sjajem prosečnog konzumenta, a nema stvarne lepote. U stvaranju kiča igra se na proverene najjače karte, i to na što više njih odjednom, iako je, obično, jedna od njih dovoljna. Stvara se bez druge ideje osim da primami pogled, i to onaj pogled deteta koje je privučeno usijanom ringlom i mora da je pipne, ne razumejući da će se opeći.
    Stvaralac kiča je zanatlija, a ne umetnik - on ne stvara, on proizvodi.
    Stvaralac kiča ne saopštava poruku, on viče, vrišti da bi prizvao publiku.
    boljshevik,kenjash!
    i Gospodin Ne je sasvim u pravu kad je kao odgovor na tvoj post stavio sliku Ajfelove kule
    jesi li pomislio na nju kad govorimo o kichu?

    elem
    meni je kich knjizevnost Vesne Radusinovic i Isidore Bjelice
    nekima je to knjizevnost
    meni su ulja na platnu sa mrtvim vocem na stolu bljak,neko voli mrtvu prirodu kao motiv
    ja ne volim hip-hop,znam neke koji su ludi za njim
    primera je bezbroj
    i?
    ko je u pravu?
    dakle,u svemu sto posmatramo mi smo krajnje subjektivni
    a ono sto uzimamo kao lepo je stvar naseg senzibiliteta,mentaliteta,trauma,frustriranosti,st remljenja,porodicnog nasledja,obrazovanja,koriscenja pasosha,vrstom ljudi sa kojima smo u kontaktu

    ne mogu svi da budu avangarda

    elem,mi smo prilicno skloni da stvari koje ne razumemo proglasimo avangardnim
    elem,ne mora uvek da bude pravilo da je ono sto je vecini lepo bude kich
    elem,mrzim kad se nichim izazvan izdrkavash na forumu
    Poruku je izmenio Kitty, 20.02.2009 u 11:27 Razlog: slovce
    Ploviti se mora i bez broda ..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •