Mesto za trazenje izgubljenih stvari
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    Pogledajte moguca mesta na kojima treba traziti izgubljenu stvar u zavisnosti od toga u kom znaku se nalazi vrh odgovarajuce druge kuce a potom i sam vladalac.

    VATRENIM ZNACIMA: blizu grejnih tela, pec, dimnjak, gornji delovi sobe

    OVAN: blizu peskovitog zemljista, ili brda. U kuci blizu tavana, plafona. Napolju, blizu ili u stali, orace zemlje; strana sveta: ISTOK

    LAV: drvece, suma, pustinja, divljina, kamenita mesta, parkovi, gde ima puno toplote; strana sveta: SEVEROISTOK

    STRELAC: stale, kos, ambari, brda i uzvisenja. Biblioteke, gornji spratovi kuce, mesta sa religioznim stvarima, ikone, svecnjaci; strana sveta: JUGOISTOK

    ZEMLJANI ZNACI: u blizini poda, plocnika, podrum, suturen, ispod zemlje

    BIK: stala, kos, zitnica,magacin, stovariste, zbunje, prizemlje ili prvi sprat u kuci, banke ili tamo gde stoji novac; strana sveta: JUGOISTOK

    DEVICA: gde se uci, biblioteke, police sa knjigama, plakar, orman, basta, spajz, kancelarija. Obicno nije vidljivo, u dzepu, fijoci ili ormanu; strana sveta: JUGOZAPAD

    JARAC: na poslu, kod roditelja, trnovitom zbunju, pustom, neplodnom zemljistu, u tamnim uglovima blizu zemlje, obrađenog zemljista ili iskopanog zemljista; strana sveta: JUG

    VAZDUSNI ZNACI: Gore iznad, napolju visi na kanapu ili drvetu

    BLIZANCI: blizu zida, deo zida urađen na drugaciji nacin od ostatka, sanduk, kovceg, kufer, soba za rucavanje, ucionica ili druga mesta gde se uci, u kolima, garazi, obdaniste; strana sveta: JUGOZAPAD

    VAGA: mansarde i nazidani delovi, spavaca soba, vrhovi planina ili brda, napalju na cistom i ostrom vazduhu; strana sveta: ZAPAD

    VODOLIJA: neravno, bregovito zemljiste, vinogradi, krova, tavanice, prozora, avioni, u holovima ucionica za predavanje; strana sveta: SEVEROZAPAD

    VODENI ZNACI: u blizini vodovodnih cevi, posuda sa mlekom, kuhinja, jezera, reka, bara, bazena, ribnjaka, fontana, blizu vode bilo koje vrste

    RAK: potok, recica, izvora, kuhinja, bunara, obala, restoran, sobe gde se kuva, u dvoristu iza zgrade; strana sveta: SEVER

    SKORPIJA: necista mesta, drenaza, mocvara, blato, kontejneri, vocnjaci; strana sveta: SEVEROISTOK

    RIBE: izvori, reke, ribnjaci,bunar, stara kuca, rezervoari, usamljena mesta i skrivena; strana sveta: SEVEROZAPAD

  2. #2

    Odgovor: Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    VATRENIM ZNACIMA: blizu grejnih tela, pec, dimnjak, gornji delovi sobe
    Znači, da zujim oko radijatora i gledam u plafon.
    Bojim se da tamo mogu naći eventualno paučine.

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    STRELAC: stale, kos, ambari,
    Stalu, kos, ambare ne znam ni gde da tražim, a kamoli još da tamo nađem izgubljeno.
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    brda i uzvisenja.
    Brda i uzvišenja u sred Vojvodine ok, šta god da izgubim tražim po Fruškoj Gori.
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    Biblioteke


    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    gornji spratovi kuce,
    Nit kuće, nit sprata.

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    mesta sa religioznim stvarima, ikone, svecnjaci;
    Nemam, nemam, nemam... jel treba da nabavim?

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    strana sveta: JUGOISTOK


    E, sada da rezimiram. Kad nešto izgubim, najpre uzmem kompas. I krećem prema jugoistoku. U drugu ruku uzmem pajalicu, za svaki slučaj da se nađe ukoliko naletim na paučinu. Tražim izgubljeno po plafonu i kod radijatora. Ako ne nađem tu, ostavljam pajalicu, više mi ne treba (obavezno je ostavim na plafonu ili kod radijatora da je nađem drugi put kad je izgubim). Dalje tražim po biblioteci. Ako nema, odlazim do najbliže crkve. Ako me i tu sreća na posluži, palim na Frušku. Ukoliko usput vidim ambar ili štalu, ulazim i zagledam.

    Tražeći izgubljeno, izgubiću se kao magarac u magli.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    Kod mene nije tako komplikovano...
    VAGA: mansarde i nazidani delovi, spavaca soba, vrhovi planina ili brda, napalju na cistom i ostrom vazduhu; strana sveta: ZAPAD
    Kako nemam mansardu,a ni bilo šta dozidano, imam samo tri izbora:
    - da krenem napolje oko 3h ujutru kad je najmanje smoga, pa udarim na zapad dok to ne nađem (Prokleta je Amerika... al eto razloga da odem, možda nabasam na nešto svoje... );
    - da se sprijateljim s nekim planinarom, pa da mi po vrhovima prikupi sve što pomisli da su moje pintle;
    - da sve što mi fali potražim u spavaćoj sobi.

    Ovo treće je najjednostavnije, a ima i logike...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    rak
    sve şto mi treba je u spavaoj sobi ( na severu je )
    potok reka ... 200 m sam od Dunava
    dobar ovaj horoskop !
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    VODENI ZNACI: u blizini vodovodnih cevi, jezera, reka, bara, bazena, ribnjaka, fontana, blizu vode bilo koje vrste
    znaci, kad kod sam kod vode, moram da pazim da nesto ne izgubim.. ili sam vec nesto izgubila

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    posuda sa mlekom, kuhinja,
    samo ovo nema veze sa vodom u kuhinji se ja suvise dobro snalazim da bih nesto izgubila

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    SKORPIJA:
    jeste
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    necista mesta,
    da vidimo.. necista mesta mogu biti.. kaljuge, ritovi.. izem li ga
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    drenaza,
    pojma ja nemam sta ja te ali cu ipak tamo da trazim
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    mocvara, blato, kontejneri,
    evo jos necistih mesta
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    vocnjaci;
    dobro.. idemo i tamo.. samo, aj nemam vocnjak, moracu u neciji da provalim..
    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    strana sveta: SEVEROISTOK
    moze, jasem u izlazak Sunca..

    dakle, ovako: sto kaze Mishica, prvo uzmem kompas. Posle toga, zaputim se u kuhinju da se dobro najedem pre nego sto krenem da trazim nesto. Obavezno mleko ispijem do kraja iz posude, jer je mozd atu to nesto sam izgubila. E onda krenem da obilazim vode. Od vodovodnih cevi do ribnjaka u Beceju, valjda se snadjem a ako sam dovoljno blesava, a jesam, mogu i da se okupam u reci kad sam vec tu, mozda pored silnog ronjenja pronadjem izgubljenika. E tako cista, sto je krajnja uvreda logici, krenem da obilazim kaljuge i ritove, da ronim po kontejnerima i da se rvem u blatu. Kad skontam da nije ni tu, onda se zaputim na drenazu iako blagog pojma nemam sta je to, ali nema veze, ja trazim. Kad skontam da moja potraga za drenazom nema smisla.. Onda skontam pa to sam izgubila drenazo, kako me namuci onda zajedno odemo do vocnjaka, jer sam mozda jos nesto izgubila. Kad skontam da je sve ok, zajedno sa drenazom odjasem na severoistok u novo radjanje Sunca i nove potrage za izgubljenim stvarima...
    qq..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Mesto za trazenje izgubljenih stvari

    Citat sekula kaže: Pogledaj poruku
    VAZDUSNI ZNACI: Gore iznad, napolju visi na kanapu ili drvetu

    VODOLIJA: neravno, bregovito zemljiste, vinogradi, krova, tavanice, prozora, avioni, u holovima ucionica za predavanje; strana sveta: SEVEROZAPAD

    Nemam kanap...nemam drvo... znači napolju nije...

    Kod mene sve ravno...znači otpadaju i prve dve stavke.
    Vinograd, jok - odavno ga nisam pohodila...
    E, sad, na krov se još nisam penjala, morala bih pozvati nekog odžačara da proveri...a sasvim sigurno sam ostavila nešto u avionu
    Ako krenem na severozapad...to je put do moje kujne...stignem do tegle slatkog od šumskih jagoda!

    Od sada se ovim načinom rukovodim kad tražim nešto što sam zaturila...

Slične teme

  1. Omiljeno mesto za sex
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 23:59
  2. Najsmor mesto koje ste posetili?
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.07.2010, 01:43
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.07.2009, 12:21
  4. Autentično mesto u Vojvodini?
    Autor pantamil u forumu Online savetnik
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.10.2008, 14:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •