7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    7 najnesrecnijih ljudi na svetu!

    Svaki covek u nekom delu svog zivota je pomislio da je ceo svet okrenut protiv njega, a on je najnesrecniji covek na celom svetu, pise americki internet portal ,, Dejli Kanington,,. Ovi se ljudi sa sigurnoscu ubrojaju u najnesrecnije ljude sveta.

    Pogodio ga grom i to ne jednom, dvaputa vec cetiri puta!

    Britanski vojnik, Major Sumerford u dalekoj 1918 godini za vreme bitke na Flandersu bio je pogodjen gromom i ostao paralizovan od polovine nadole. Zbog nesrece od koje se delimicno oporavio u 1924 godine je pre vremena penzionisan. Mirno je lovio ribu na jezeru u blizini njegovog rodnog mesta, kada je ponovo bio pogodjen gromom. Ponovo je ostao paraliziran, ali sada na celoj desnoj polovini njegovog tela. Dve godine kasnije od tragicnog dogadjaja jedva se oporavio i poceo da seta u lokalnom parku. 1930 godine dok je setao i po treci put je bio pogodjen gromom, ponovo preziveo ali je sada bio celosno paralizovan.
    Umro je dve godine kasnije, otkako je i cetvrti put bio pogodjen gromom. Cetiri godine posle njegove smrti, za vreme oluje, grom je unistio grobnicu u Engleskoj. Sta mislite cija je bila?


    Preziveo 16 katastrofalnih nesreca u svom zivotu

    Sve je zapocelo kada je bio tinejdzer. Pao sa drveta, polomio ruku, dok se vracao iz bolnice ka svome domu, doziveo sudar u kome je polomio istu ruku samo na drugom mestu. Sve se dogodilo u petak 13-tog.
    Englez Dzon Lejn je mozda najnesrecniji covek u celoj Engleskoj. Isti covek doziveo je udar groma, odron kamenja u rudniku i tri automobilske nesrece.
    - Nema razloga, objasnjava o tome sta mu se dogodilo. Stvari bi mogle da zavrse i tragicnije, mogao sam poginuti, ali sa ove gledne tacke ne razmisljam mnogo o proslosti,, - izjavio je Dzon Lejn.

    Dobio na lutriji, rodjaci ga sagolili i na kraju bankrotirao

    Vilijam Post je osvojio 16,2 miliona dolara na lutriji u Pensilvaniji 1988 godine, a danas zivi od socijalne pomoci.
    - Hteo bih da nikada nisam dobio nagradu. Sve ovo je bilo prava nocna mora,, izjavio je Post.
    U sustini njegova tuzna prica pocinje danom njegovim dobitkom dzek pota na lutriji. Odmah nakon toga njegova se eks zena razvodi od njega i dobija deo nagrade. Njegov stariji brat biva uhapsen, jer je najmio placenog ubicu da ga likvidira sa nadom da ce mu uzeto bogatstvo.
    Ostala rodbina, mu dosadjuje sve dok nije ulozio novce u njihove biznise u autoindustriju i trgovinu. Oba biznisa mu nisu donela zaradu, a Postu je unistila bliski odnos sa ,, dobronamernim,, rodjacima.
    Amerikanac je bio uhapsen, lezao u zatvoru za narusavanje javnog reda i mira, jer je pucao ognjenim oruzjem u vazduh u momentu kada nije imao para dati inkasatoru. Sam je dao intervju u lokalnim novinama i priznao da je bio glup sto je poslusao rodjake da ulozi svoje pare u njihove biznise.
    Na kraju Post je bankrotirao. Do kraja zivota ziveo je sa 450 dolara socijalne pomoci i bonove za hranu socijalne sluzbe SAD.

    Dva puta dobila na bingu , a sada zivi u prikolici

    - Dobiti na lutriji nije uvek kako se cini,, izjavila je Amerikanka Evelin Adams. Ukupno u dve nagradne igre binga 1985 i 1986 godine osvojila je 5.4 miliona dolara, a danas od novca nema nista i zivi u prikolici.
    - Zivela sam americki san, ali sam sve izgubila. Ovo je dno zivota.Svi su hteli deo mojeg novca,, objasnjava Adams.
    Inace, Adams je izgubila sav novac koji je dobila u kockarnici u Atlantik Sitiju.

    Povredjen od usporenog metka

    Covek koji je izazvao svoju sudbinu zove se Henri Ziegland. On je 1883 godine prekinuo dugogodisnju vezu sa svojom devojkom i ona je izvrsila samoubistvo. Njen brat pogodjen tragedijom pokusao se odmazditi. Pucao je u Henrija, a zatim kada je mislio da ga je ubio sam je ustrelio sebe.
    U ovoj tragediji Henri je od metka bio malo ogrebljen po licu, a zrno je zavrsilo u drvetu u njegovom dvoristu.Nekoliko godina kasnije vadeci metak, zrno se odbilo od drveta i pogodilo ga u oko.

    Hrvat Franjo se ubraja medju najnesrecnijima

    Spasio se zeleznicke nesrece, preziveo let avionom koji je imao defekt, ostao ziv posle sudara autobusa, zapalio mu se automobil dok je vozio, a ostao ziv i posle dve ostale saobracajne nesrece, a na kraju dobio jedan milion dolara na lotou.
    Rec je o Franji Selaku rodjenom 1929 godine u Hrvatskoj, a slavu stekao po brojnim nesrecama koje je preziveo.
    Januara meseca 1962 godine Franjo putuje vozom ka Sarajevu iz Dubrovnika. Krace vreme nakon odlaska voza sa zeleznicke stanice, lokomotiva izlece sa pruge i voz zavrsava u zaledjenu reku. Tada u nesreci ginu 17 putnika, a Franjo ostaje ziv sa polomljenom rukom i modricama.Sledece godine dok je putovao iz Zagreba u Rijeku avionom otvara se jedna od vrati. Za srecu Hrvat je pretrpeo manje povrede kada je prinudno,, sletao,, na stog sena. 1966 godine dok se vozio autobusom , vozac gubi kontrolu nad vozilom i autobus pada u reku. Cetvoro ljudi gube zivote, a Frano ostaje nepovredjen. 1970godine uspeo je da iskoci iz svog automobola koji se zapalio.Tri godine kasnije 1973 ga je udario gradski autobus, ali prolazi sa malim povredama. 1996 godine uspeva da pobegne od autobusa koji je izletio sa kolovoza da bi izbegao sudar kamionom. Na kraju 2003 godine dobiva tacno milion dolara na lotou hrvatske lutrije. Tada je Franjo za nacionalnu televiziju izjavio ,, Znao sam da me Bog cuva,,
    Ali ipak nije hteo da rizikuje i odbio je besplatni let avionom i zimski odmor u Austriji.

    Pogodio je meteor

    Ana Hodgres ( 1923-1972) je jedina licnost na celom svetu za koju je naucno dokazano da je pogodjena meteorom.Nesreca se dogodila 1954 godine dok je spavala u dnevnoj sobi u svojoj kuci u gradu Sansuga u americkoj drzavi Alabama. Meteor velicine grejpfruta pao je preko krova njene kuce. Kamen se odbio od radija i pogodio je u ruku.Zena je bila tesko pogodjena. Buduci da je bila prvi covek koji je pogidjen i povredjen objektom iz vasione Ana je bila velika atrakcija tamosnjih medijuma.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!

    Koliko je meni poznato meteoritom je pogodjen i poginuo i jedan rus, negde 70 ih godina, ne secam se u kojem gradu, ali se nesreca desila u ulici koj se zvala ``Astronomska``.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 11:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 12:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 19:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 08:31
  5. I pusaci su ljudi!
    Autor steva123 u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 200
    Poslednja poruka: 14.11.2009, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •