Ženske suze su OK ili... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    Mozda ce me sad oterati zene u cosak,ali mrzim kad zena place,jer stvarno to je najlakse,mani se plakanja i uzmi stvar u svoje ruke,pa neces imati razlog za plakanja,jer to je samo znak debilnosti,i dosta nam je da nas gledaju kao slabe i nesposobne osobe,ili mozda sam ja tako nezglavna,ali ja ne placem nikad,mozda kad sam bila beba.....e sad idem u cosak
    Necu da te oteram u ćošak ..al sa jedne strane te razumem sta hoces da kažeš, a sa druge moram nesto da dodam...
    Postoje osobe koje su emotivnije i koje lakše zaplaču ...pri tom nije to neko sredstvo za sažaljenje, već je to plač tela kao odraz nemoći nad emocijama...Makar ja to tako gleda...I ne možeš takve osobe osudjivati...
    Neko može puno toga da zadrži u sebi...a neko jednostavno ne može...

  2. #17

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Da zaplače nemože svako, osobe koje imaju emocije, mogu zaplakati, a osobe koje su bezosećajne "klade" sigurno nemogu zaplakati. Žene po svojoj fizičkoj konstituciji, psihološkoj složenosti, su češće sklone da zaplaču od muškaraca, a samim tim su i osećajnije. Suze kao odraz bola kod ženskih osoba, a prema težini mogu se i razvrstati i prema starosnom uzrastu: dečje suze, devojačke suze (izgubljena ljubav, izneverena očekivanja itd), majčinske suze( a po meni i najteže suze), i babine suze (zbog starosti, zbog sećanja i naravno zbog tuge).
    Normalno postoje i folirantske suze a koje stvarno teku, naprimer kod glumica, kod prevarantkinja, što govori da određene osobe jakom voljom i autosugestijom mogu sebe da nateraju na plač.
    Prema tome sve suze sem prevarantnih suza su OK.
    In vinas veritas

  3. #18

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Dođu trenuci kad se u svima nama nakupi stres, ili gorčina, ili nas obori tuga, i plakanje je tada, što kaže PropelerZviz, manifest onoga što nas tišti. Ne bih ja suze delila po polu. Pre na one "u samoći" i one "za publiku". Ponajviše se u tome i razlikuju muške i ženske suze.
    Imala sam ponekad potrebu da zaplačem, i jesam, mada uopšte nisam sigurna da sam se tada osećala bolje. Uglavnom me je još, pored svega, bolela i glava. Mnogo više mi je značio razgovor kao pražnjenje.
    Ne treba potiskivati emocije, samo ih valja razumno doživljavati. Biti "van sebe" je loše, naročito ako nam se to često dešava. Samospoznaja i samokontrola su pitanje i emocionalne inteligencije.

  4. #19

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Imala sam ponekad potrebu da zaplačem, i jesam, mada uopšte nisam sigurna da sam se tada osećala bolje. Uglavnom me je još, pored svega, bolela i glava. Mnogo više mi je značio razgovor kao pražnjenje.
    Ne treba potiskivati emocije, samo ih valja razumno doživljavati. Biti "van sebe" je loše, naročito ako nam se to često dešava. Samospoznaja i samokontrola su pitanje i emocionalne inteligencije.
    Joj isto se i ja tako osećam....Nekad jednostavno se zavalim u punu kadu...i kao da zavaravam samu sebe...ne to nisu suze, to mi se kapljice vode slivaju niz lice...
    I da onda me boli glava...A čemu to?!

  5. #20

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Retko placem...daleko od ljudi...retki su videli moje suze
    Po nekad sam tvrdja od suza,a opet po nekad se kotrljaju same
    a osim vidljivih suza mnogo vise bole one nevidljive
    I još nešto veoma bitno po meni,nikad ne plačem da me neko vidi nego da izbacim prljavštinu iz srca ,možda zato žene duže žive-vrše povremenu "detoksikacuju" duše
    Neko je već spomenuo samokontrolu koja je veoma bitna,što bih ja rekla "biti uvek iznad situacije" ali po nekad se desi i to buuum sa suzama,pa ljudi smo zar ne
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #21

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Neobično mi je žao što još ni jedan od "junaka što nikom ponikoše" ne odgovori na ovu sjajnu temu!

    Nisam muško, ali imam neko mišljenje (tačnije imam dva mišljenja) o tome kako, zašto i kada žene plaču!

    Mišljenje 1: Bez generalizacije, mišljenje zasnivam na uzorku velikog broja prijateljica, poznanica, i slično...i dugom nizu godina promatranja i slušanja njihovog ponašanja...

    Znači, žena ima taj neverovatni dar i potrebu da zaplače kada želi da izgura nešto svoje. Zbog hormonske, tradicionalno kulturološke i genetske podloge muškarac ima potrebu da je zaštiti. Ona plače - ona je ranjiva. On je jak i snažan, on je muškarac, on mora da spreči njene suze, mora da bude veliki spasilac u toj besramnoj igri koju žene igraju. I najčešće dobijaju!
    Ali dobijaju samo onda kada je muškarcu zaista stalo do žene.
    Ako nije, nema tih suza koje će izazvati bilo kakvu nežnost kod njega.


    Mišljenje 2: Inače, suze koje su iskrene, suze potekle iz dubokog bola, razočaranja, tuge, ne delim na muške i ženske. Svi mi plačemo.
    I to je ponekad odličan način pražnjenje, možda čak i bolji nego vika ili ostali vidovi destruktivnog ponašanja koji utiču i na nas same i na one oko nas.
    Tada, naravno, svi imamo potrebu da voljenu osobu zagrlimo, utešimo, pružimo nadu i unesemo malo svetlosti i ljubavi u pokušaju da odagnamo sva bolna osećanja i sve tužne misli. Tada smo svi osetljivi na suze. Bole nas koliko bole i osobu koja plače a koju toliko volimo.

    Boldovano.......
    Verovali ili ne, cheshtje sam te, manipulatorske suze, vidjala kod muskaraca nego kod zena. Nisam videla mnogo zena kako plachu, ali jesam mushkarce. Uglavnom kad zele neshto da postignu ili iz besa kad ne mogu neshto da dobiju a bash se napeli..... Nemam bash dobro mishljenje o mushkim suzama, smatram ih vetjim manipulatorima od zena.

    Sa ostalim d shto je Sans rekla se slazem.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #22

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Ako joj nesto treba recice na drugi nacin, ne suzama. Ako je povredjena, saslusam je, ako joj je do price naravno, zatim oraspolozim (obicno i uspem). Zagrljaj, pokloncic ili njena omiljena cokolada, rame za plakanje i 2x po 30 minuta muzike Balasevica na dan uvek pomazu. Padam na sve sto je vezano za oci! I idemo, za sve one koje placu : Bas ti lijepo stoje suze ali nemoj plakati, zasto bisere u blato nocas bacas mi!
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  8. #23

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    suze su manipulacija
    ne ,nije mi zao
    tek tad bih umela da budem grozna....ne podlezem toj vrsti manipulacije.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    ...nekad manipulacija,nekad ne,
    muške ili ženske...nebitno...
    nekad nisam mogla zaplakati,kad su postojali razlozi za to...
    ...i kad plačem,plačem sama..

  10. #25

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    ..plachu, al na nauchnoj osnovi.....
    & underpaid......

  11. #26

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    ..čim plače nešto hoće ili laže..prosto kao mjuzikl

  12. #27

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Женске сузе одувек биле предмет разноразних анализа. Оне нису увек истог предзнака и заиста су, понекад, једно (али не и једино) од оруђа којем жена прибегава како би реализовала неке своје циљеве. Сматрам их легитимним начином `борбе` у мушко – женским везама, јер ни ми мушкарци нисмо баш наивни по том питању, пошто и ми користимо одређене (па и сличне) механизме у истој функцији.

    Ипак, жене су пуно универзалније и савршеније у својој феноменолошкој лепоти, да би их могли тек тако редуцирати на бића која у вечитој `заседи` чекају да постанемо рањиви, како би сјајем у својим прелепим очима од нас измамиле неку привилегију, односно оствариле неку од својих жеља коју региларним методама то нису биле у стању да учине. Од количине и квалитета узајамне љубави и поверења у једној мушко – женској вези зависи и степен коришћења суза и осталих механизама који су суштинска обмана партнера. Што више љубави – мање фолирања. Што мање поверења – то више суза...

    Међутим, верујем да женске сузе чешће имају другачији предзнак. Сретао сам жене које се заплачу и када су срећне. Тужан филм, туђа несрећа, плач напуштеног детета, испало птиче из гнезда ... су наизглед обичне и свакодневне ствари, али знају да изазову женске сузе. Та врста суза их и чини женама у правом смислу и особама достојним сваке пажње и поштовања....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #28

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Међутим, верујем да женске сузе чешће имају другачији предзнак. Сретао сам жене које се заплачу и када су срећне. Тужан филм, туђа несрећа, плач напуштеног детета, испало птиче из гнезда ... су наизглед обичне и свакодневне ствари, али знају да изазову женске сузе. Та врста суза их и чини женама у правом смислу и особама достојним сваке пажње и поштовања....
    ovo priznajem....osim za ono ptice ispalo iz gnezda.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Ne znam da li su ok ili ne, ali znam da sam neotporan na njih. Uzasno neotporan. Priglupo neotporan.

    To je jednostavno jace od mene .

  15. #30

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Na prste mogu nabrojati ljude koji su videli moje suze.
    Jok bre,ja ne plačem....
    Bar za ostatak sveta.
    Suze su mi jedna od najvećih privatnosti i ne mogu da ih delim sa drugima,i ne želim.
    To je rezervisano samo za mene.
    I iskreno,mrzim da vidim kad neko manipuliše suzama.
    ...sutra je novi dan...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženske priče
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •