Ženske suze su OK ili...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Ženske suze su OK ili...

    Kako reagujete na zenske suze? Mozda kao na vrstu iznude, ili prinude? Mozda ste i vi jedan od "nevernih Toma" koji veruje u njih samo kad voljeno zensko bice secka crni luk ??

  2. #2

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Neobično mi je žao što još ni jedan od "junaka što nikom ponikoše" ne odgovori na ovu sjajnu temu!

    Nisam muško, ali imam neko mišljenje (tačnije imam dva mišljenja) o tome kako, zašto i kada žene plaču!

    Mišljenje 1: Bez generalizacije, mišljenje zasnivam na uzorku velikog broja prijateljica, poznanica, i slično...i dugom nizu godina promatranja i slušanja njihovog ponašanja...

    Znači, žena ima taj neverovatni dar i potrebu da zaplače kada želi da izgura nešto svoje. Zbog hormonske, tradicionalno kulturološke i genetske podloge muškarac ima potrebu da je zaštiti. Ona plače - ona je ranjiva. On je jak i snažan, on je muškarac, on mora da spreči njene suze, mora da bude veliki spasilac u toj besramnoj igri koju žene igraju. I najčešće dobijaju!
    Ali dobijaju samo onda kada je muškarcu zaista stalo do žene.
    Ako nije, nema tih suza koje će izazvati bilo kakvu nežnost kod njega.

    Mišljenje 2: Inače, suze koje su iskrene, suze potekle iz dubokog bola, razočaranja, tuge, ne delim na muške i ženske. Svi mi plačemo.
    I to je ponekad odličan način pražnjenje, možda čak i bolji nego vika ili ostali vidovi destruktivnog ponašanja koji utiču i na nas same i na one oko nas.
    Tada, naravno, svi imamo potrebu da voljenu osobu zagrlimo, utešimo, pružimo nadu i unesemo malo svetlosti i ljubavi u pokušaju da odagnamo sva bolna osećanja i sve tužne misli. Tada smo svi osetljivi na suze. Bole nas koliko bole i osobu koja plače a koju toliko volimo.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  3. #3

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Kako reagujem na zenske suze...?
    Postanem mek "k'o pamuk"...osetim se potpuno razoruzano u toj situaciji,znaci uradicu sve i ponasacu se svakako samo da prestane da place....heh,zbog takvog stava sam "mali milion" puta ispadao glup,otezao u nedogled veze za koje sam znao da su pogresne i da nemaju nikakve svrhe,cak i lagao obecavajuci nesto sto sam odmah znao da necu ispuniti...sve samo da suze stanu.
    To je to,jednostavno ne mogu da provalim da li me laze i da li zna da ce uspeti u svojoj nameri da me obrlati suzama...uvek poverujem i radim bilo sta samo da prestane.

    Eto priznadoh,sad ce ovo neko da procita i da iskoristi tu moju ranjivu stranu....
    The night seems so dark because the day is much too bright

  4. #4

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Zenske suze Pa to je pojava koja se koristi u svrhu iznude tipa (Daj mi sta hocu da se ne derem ko magarac ) Bar kod zena sa kojima sam blizak, nebi da generalizujem. Imam lose iskustvo sa tim
    Koliko su OK to samo zene znaju.
    Nisu dzabe rekli " Da je najpametniji od nas Muskih uspeo ikada da u potpunosti razume i najgluplju zenu ,Hitler bi sigurno dobio drugi svetski rat"

  5. #5

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    uh.........pa to je jedina stvar na koju padam

  6. #6

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Ako su radosnice onda su suze OK!
    TO SAM JA !!!!

  7. #7

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat SansRomantic kaže:
    Mišljenje 1: žena ima taj neverovatni dar i potrebu da zaplače kada želi da izgura nešto svoje. Zbog hormonske, tradicionalno kulturološke i genetske podloge muškarac ima potrebu da je zaštiti. Ona plače - ona je ranjiva. On je jak i snažan, on je muškarac, on mora da spreči njene suze, mora da bude veliki spasilac u toj besramnoj igri koju žene igraju. I najčešće dobijaju!
    Ali dobijaju samo onda kada je muškarcu zaista stalo do žene.
    Ako nije, nema tih suza koje će izazvati bilo kakvu nežnost kod njega.

    Mišljenje 2: Inače, suze koje su iskrene, suze potekle iz dubokog bola, razočaranja, tuge, ne delim na muške i ženske. Svi mi plačemo.
    I to je ponekad odličan način pražnjenje, možda čak i bolji nego vika ili ostali vidovi destruktivnog ponašanja koji utiču i na nas same i na one oko nas.
    Tada, naravno, svi imamo potrebu da voljenu osobu zagrlimo, utešimo, pružimo nadu i unesemo malo svetlosti i ljubavi u pokušaju da odagnamo sva bolna osećanja i sve tužne misli. Tada smo svi osetljivi na suze. Bole nas koliko bole i osobu koja plače a koju toliko volimo.


    Jos jedino mogu da dodam da jesam slab na zenske suze ,sta ti je genetika,pogotovo kad znam da sam ja razlog,a nekako uvek ispadne tako ma o cemu se radilo , sto mi nije bash najjasnije kako
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Ja bih radije da svoj komentar o toj temi
    pretocim u stihove.

    IZLJUBLJENE SUZE

    Ne rosi moje
    izljubljene suze
    buket plavog neba
    moje su muze
    i nemirno more
    poklanjam ti sebe
    za vedrije zore.

  9. #9

    12 Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku


    Jos jedino mogu da dodam da jesam slab na zenske suze ,sta ti je genetika,pogotovo kad znam da sam ja razlog,a nekako uvek ispadne tako ma o cemu se radilo , sto mi nije bash najjasnije kako
    PA ti si uvek razlog prosto zato sto ako je tuzna zbog neceg drugog a ti je ne utesis ti si kriv,ako je ljuta ili besna i ti mislis da treba da raspravljas s njom o tom problemu i pokusas da ga resis umesto samo da je zagrlis(i opet utesis) ti si kriv...Na stranu kada si zaista napravio neko sranje...
    Point je da su muskarci uvek krivi za zenske suze ako se zena ne oseca dovoljno voljeno i pazeno odnosno ako joj u odredjenim teskim situacijama muskarac nije podrska(uglavnom u smislu ramena za plakanje i podizanja morala)

  10. #10

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    ne padam na zenske suze nisam bas rodjena blizu vode.ako se rasplacem onda znaj da mi se je desilo nesto gadno. vise sam osoba koja cuti i guta sve u sebe.naravski da ce me dirnuti necije suze, ali tko me pokusa namerno smeksati na taj nacin da bi postigao nesto trece cilja u prazno.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Mišljenje 1: Znači, žena ima taj neverovatni dar i potrebu da zaplače kada želi da izgura nešto svoje. Zbog hormonske, tradicionalno kulturološke i genetske podloge muškarac ima potrebu da je zaštiti. Ona plače - ona je ranjiva. On je jak i snažan, on je muškarac, on mora da spreči njene suze, mora da bude veliki spasilac u toj besramnoj igri koju žene igraju. I najčešće dobijaju!
    Ali dobijaju samo onda kada je muškarcu zaista stalo do žene.
    Ako nije, nema tih suza koje će izazvati bilo kakvu nežnost kod njega.
    Ovu vrstu suza ja zovem suzama manipulacije. Pored buđenja muškarca kao zaštitnika mogu imati i cilj i da slome muškarca kao vođu. Ne mislim da nema muškaraca koji koriste suze za manipulaciju, ali je definitvno češće u upotrebi kod žena. Lično se grozim ovog tipa ponašanja i iz petinih žila se trudim da mi to nikad ne bude sredstvo za ostvarenje ciljeva. Ukoliko ikad pokleknem, nadam se da taj neko neće pasti na moje suze, i da ću zbog "nepriličnog" ponašanja zapravo pobediti sebe samu.

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Mišljenje 2: Inače, suze koje su iskrene, suze potekle iz dubokog bola, razočaranja, tuge, ne delim na muške i ženske. Svi mi plačemo.
    I to je ponekad odličan način pražnjenje, možda čak i bolji nego vika ili ostali vidovi destruktivnog ponašanja koji utiču i na nas same i na one oko nas.
    Tada, naravno, svi imamo potrebu da voljenu osobu zagrlimo, utešimo, pružimo nadu i unesemo malo svetlosti i ljubavi u pokušaju da odagnamo sva bolna osećanja i sve tužne misli. Tada smo svi osetljivi na suze. Bole nas koliko bole i osobu koja plače a koju toliko volimo.
    U ovu suzu u očima kako muškaraca tako i žena verujem i izrazito je cenim jer između ostalog ukazuje na bliskost dvoje ljudi koji su spremni dati jedno drugom i taj emotivni deo sebe.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    da li padam na zenske suze? - zavisno od zenske osobe, ali ne od toga da li mi je stalo do nje, nego kakva je ta zenska osoba, i da li place bez potrebe (iznuda) ili stvarno tako misli. Mislim da sam u tim situacijama vrlo pribran i mogu da razlucim da li su jedne u pitanju, ili druge. Ako su prve u pitanju (iznuda), iskuliram ih maksimalno, ali ako su u pitanju druge onda, najverovatnije, da je i meni do suza, a ne do tesenja.

  13. #13

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Suze!
    Kada se gorčina, nemoć i tuga, pa i radost, dovoljno nacede za očni ispišak, poteku suze! Suze inače služe da vlaže oko, a vremenom su postale simbol tuge jer se pojačano luče u trenucima ekstremnog psiho-fizičkog bola.

    Ako pričamo o odraslima, muškarci definitivno plaču iskreno i retko! Kao i većina žena, naravno. Suze su intima, pa se ne plače pred svima... Ja ne podnosim časopis filozofiju gde se ženama forsira "isplači se"pred svakom svojom kafa poznanicom... umesto zamisli se... i to za svaku sitnicu jer je to zdravo, jer se prazniš pa ti je život wellness. (Wellness is generally used to mean a healthy balance of the mind-body and spirit that results in an overall feeling of well-being) Dakle plakanje je ženi predstavljeno u 21. veku kao antistres i antidepresiv, od kojih navodno nastaju sve bolesti i jadi... odnosno forsira se pozitivno razmišljanje, te se ljudi u negativnim situacijama ponašaju kao budale ignorišući stvarnost.
    Tuga je da se tuguje, a suze su manifest, a ne ventil koji reguliše tugu u organizmu. Muškarcu je nametana jedna pozitivna stvar, a to je da tuguje kada za to ima mesta, a kada situacija ne dozvoljava on je koncentrisan na radnju te odlaže i potiskuje tugu. Žene su videle u toj "čvrstini" sigurnost... a tako je i bilo... jer zamislite neki daleko istoriski napad plemena na pleme gde muškarci napadnutog plemena plaču Nešto slično, postoji i danas. Žena je sklonija plakanju jer je život popustljivije posmatrao njene suze.
    Iz ovoga se može zaključiti da ženske suze nemaju veću težinu, kao ni dečije, ali je neko ko ne razmišlja, a refleksno se postavlja zaštitnički umislio gradaciju koja se odnosi na krhkost organizma... inače žene se same zalažu protiv ove nejednakosti... jer ni same ne podnose žene koje cmizdre, a ni muškarce koji su njima hipnotisani.
    Ljudi se takođe mogu svrstatii u one koji su željni zagrljaja, utehe, pa i sažaljenja i one koji to baš ne žele...

    Suze se mogu izvati prisecanjem... ili bilo kakvim razmišljanjem o bolu kojega ima toliko na ovom svetu...

    Neki roditelji su preslabi na dečiji plač pa stvore popišulju koja posle sama zna da odvrne slavinu kad 'oće nešto.
    Čvrstina je potreba oba pola, pa i suze. Tako da su ženske suze ok! Ali suze, a ne sline.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #14

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    Mozda ce me sad oterati zene u cosak,ali mrzim kad zena place,jer stvarno to je najlakse,mani se plakanja i uzmi stvar u svoje ruke,pa neces imati razlog za plakanja,jer to je samo znak debilnosti,i dosta nam je da nas gledaju kao slabe i nesposobne osobe,ili mozda sam ja tako nezglavna,ali ja ne placem nikad,mozda kad sam bila beba.....e sad idem u cosak
    No me toques

  15. #15

    Odgovor: Ženske suze su OK ili...

    nikada u zivotu ih nisam izazvao zenama,one kada placu,to je veoma bolno i tuzno za njih,puno bola i te suze su mucne i ja smatram da zena nikada ne zasluzuje da pusti suzu,jer nije zato stvorena,razmislite zasto je stvorena,i takve suze mogu samo da se trudim da ih zaustavim i nisu ok te suze...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ženske priče
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •