Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 67
  1. #1

    Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Jovan 1:1-3 " U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
    2 Ona beše u početku u Boga.
    3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

    Bog je rec, bez reci nista nebi postojalo, sve bi bila jedna materija.
    Da nije bilo Boga, nebi bilo zemlje, vode, biljki, zivotinja.......

    Znaci da se fizicko postojanje Boga nalazi u svemu sto fizicki postoji kroz rec.

    Posto rec ima pocetak i kraj, znaci da rec "Bog" zajedno sa svim drugim recima ima pocetak i kraj, posto ce covek zaboraviti sve reci, i nikad mu vise nece doci u misli. Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "

    Znaci da ce Bog postojati kao covek, ali niko nece znati ko je Bog, ili
    sta je Bog. Otkrovenje 19:12 " A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam. "

    Ovo mi izgleda da ce Bog imati puno razlicitih kapa na glavi, a da ce mu oci biti
    crevene (sto meni licno lici kao da marihuana ima nekakve veze sa takvim ocima), i niko sem njega nece znati da je on Bog.

    Znaci fizicke evidencije Boga su svuda oko nas, zar ne ?

    jupiter
    Poruku je izmenio DzuPiter, 09.11.2008 u 13:18

  2. #2

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Znaci fizicke evidencije Boga su svuda oko nas, zar ne ?

    jupiter
    Ne...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  3. #3

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Ne...
    Znaci ti ne vidis sve oko sebe, i sebe u svemu ?
    Ti ne razumes da je Bog - rec ?
    Jel' druge vrste zivota (kao recimo majmuni) imaju rec ?
    Koja je bila razlika izmedju coveka i majmuna, dok covek nije imao rec ?

    jupiter

  4. #4

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Znaci ti ne vidis sve oko sebe, i sebe u svemu ?


    jupiter
    kakwe to weze ima sa temom 'dokaz postojanja Boga'ewo.. ja widim swe oko sebe i sebe u swemu..aj recimo da ne wjerujem u bOGA(A wjerujem najace),i sta si ti recimo s tim objasnio,a da ima weze da Bog postoji?

  5. #5

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    kakwe to weze ima sa temom 'dokaz postojanja Boga'ewo.. ja widim swe oko sebe i sebe u swemu..aj recimo da ne wjerujem u bOGA(A wjerujem najace),i sta si ti recimo s tim objasnio,a da ima weze da Bog postoji?
    potpuno te razumem, i znam da nije lako skontati kako je sve stvoreno kroz
    rec, i da je Bog - rec.
    Ne u smislu da je B-o-g - rec, nego da su sve reci koje postoje - Bog.
    Znaci, da nemas shvatanje reci, ti nebi znao sta oko tebe i u tebi postoji, imao bi samo osecaje,
    lepe ili ruzne.

    U 6000 hiljada godina koliko rec postoji, kroz nju je covek stvorio sve sto zivotinje nemogu da stvore.
    Rec je coveku donela vrednosti koje zivotinje nemaju, kao naprimer merni sistemi.

    Tebi nije vazno da li Bog postoji, tebi je vazno da ti zivis.
    Verovanje u Boga, nikog nije spasilo smrti, tako da je apsolutno nebitno
    da li covek veruje u Boga ili ne.
    Nijedan normalan covek nije svoj zivot poceo, ziveo ili zavrsio, tako da zivot
    ne pripada onom koji ga zivi.
    Kada budes shvatio da u zivotu nije bitno sta ti znas/volis, nego ko tebe zna/voli, mozda ces poceti da shvatas o cemu ti pricam.

    jupiter

  6. #6

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kada budes shvatio da u zivotu nije bitno sta ti znas/volis, nego ko tebe zna/voli, mozda ces poceti da shvatas o cemu ti pricam.

    jupiter
    samo jos malo jasnije,sad si me zaintrigirao

  7. #7

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    samo jos malo jasnije,sad si me zaintrigirao
    Pa svakom u zivotu sve zavisi od toga ko ga zna. Recimo, nije vlasniku Coca-Cole vazno koga on zna, nego ko zna njegov proizvod.
    Niko sam u zivotu nije nista uradio, sve ti zavisi od spoljnog faktora.

    "Bog" ti je sve ono sto covek vidi, a nemoze da zna, i zna, a nemoze da vidi.
    "Bog" je sve sto ti i ja znamo da je prirodno, posto ti i ja neznamo nista
    sto nije prirodno.

    Sve su to jednostavne stvari koje je covek zanemario verujuci u gluposti.

    jupiter

  8. #8

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pa svakom u zivotu sve zavisi od toga ko ga zna. Recimo, nije vlasniku Coca-Cole vazno koga on zna, nego ko zna njegov proizvod.
    Niko sam u zivotu nije nista uradio, sve ti zavisi od spoljnog faktora.

    "Bog" ti je sve ono sto covek vidi, a nemoze da zna, i zna, a nemoze da vidi.
    "Bog" je sve sto ti i ja znamo da je prirodno, posto ti i ja neznamo nista
    sto nije prirodno.

    Sve su to jednostavne stvari koje je covek zanemario verujuci u gluposti.

    jupiter
    aha......a sto je sa waskrsenjem dobrih ljudi....ko ce to da 'obawi'..tako stoji u bibliji..

  9. #9

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    DzuPiter kaže:
    ...fizički postoji kroz reč.

    Ovde mi je nešto promaklo.

    Da li je postojanje jedne reči već samim tim i postojanje onoga što je tom rečju opisano,rečeno?Dokaz da ono što je njome ''omeđeno'' postoji?
    Kada kažemo ''drvo'',ono zaista i postoji,ne samo kao ideja,već i u stvarnosti,ali sama reč nije dovoljna da nam ''drvo'' kao objekat podari,da se tako izrazim.Drvo ne postoji zbog reči kojom je opisano,već zbog tog što je zaista ''tu'',pto je opipljivostvarno.Reč je nastala zbog potrebe da drvo označimo,kako bismo mogli o njemu da govorimo,a ne obratno.Reč ''drvo'' je nastala zbog drveta,a ne drvo zbog reči ''drvo''.
    Znači,možda je stvar u tom da su ljudi sa početkom pismenosti,osetili potrebu a izraze ono što su već i mnogo ranije osećali-potrebu da osmisle svoj postanak i da ga ''reše''.Ljudi su oduvek imali ideju o tome kako je njihov nastanak povezan sa nečim što je ''izvan'' njih samih.Pismenost im je dozvolila da to i napišu.Da napišu ono o čemu su do tada samo po pećinama crtali,što su do tada nazivali različitim imenima.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #10

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Bog je rec, bez reci nista nebi postojalo, sve bi bila jedna materija. Da nije bilo Boga, nebi bilo zemlje, vode, biljki, zivotinja.......

    Znaci da se fizicko postojanje Boga nalazi u svemu sto fizicki postoji kroz rec.

    Posto rec ima pocetak i kraj, znaci da rec "Bog" zajedno sa svim drugim recima ima pocetak i kraj.....
    Božija Reč u stvaranju je -->Zvuk! - Vibracija!
    A ne reč - kao naša ljudska reč.
    Na originalnom Hebrejskom, reč ima isti glagol kao i zvuk. Tako da se pod rečju "reč", podrazumeva zvuk!



    Po tvom iskrivljenom tumačenju, ako reč ima početak i kraj, a Bog je reč, onda i Bog ima početak i kraj?!?
    Neverovatno!
    Bog je stvorio sve oko nas, i nas same kroz zvuk/vibraciju/reč....I taj zvuk je stalno prisutan. On ima početak od Boga, ali nema kraj, jer je večan....

    Pera :
    Znaci da ce Bog postojati kao covek, ali niko nece znati ko je Bog, ili
    sta je Bog. Otkrovenje 19:12 " A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam. "
    Bog je već postojao i postoji kao čovek u Isusu Hristu!
    ".....I imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.......I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija."

    A Isus je otelovljena Reč Božija!

  11. #11

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    aha......a sto je sa waskrsenjem dobrih ljudi....ko ce to da 'obawi'..tako stoji u bibliji..
    Vaskrsenje je prelazak iz (zivog)smrtnog u besmrtno (posto je Isus presao iz besmrtnog u smrtno), sto znaci da ce odredjene osobe, koje nisu bezgresne postati bezgresne i besmrtne.
    A sve to ce da obavi mozak onih koji su 'odredjeni' da shvate informaciju koju
    im Bog licno daje.
    Isto kao sto kad vidis dobru zensku, pa ti ona jos nesto lepo kaze, a ti se
    rastopis iznutra od lepog osecaja. Rec je najpotentnija frekvencija koju covek
    prima, mnogo, mnogo jaca od boje, oblika, ili zvuka.
    Znaci kada tvoj mozak bude procesovao samo istinu, tvoje telo ce poceti da luci substance koje ce spreciti tvoje starenje, koje je direktno prouzrokovano padom proizvodnje energije u celiji. Bas kao sto se pojavljuje adrenalin kada je podstaknut da se pojavi.
    Kao sto sam ti rekao, sve je u granicama prirodnog, posto natprirodno
    ne postoji.

    jupiter

  12. #12

    Odgovor: Bravo kohili !!

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    DzuPiter kaže:
    ...fizički postoji kroz reč.

    Ovde mi je nešto promaklo.

    Da li je postojanje jedne reči već samim tim i postojanje onoga što je tom rečju opisano,rečeno?Dokaz da ono što je njome ''omeđeno'' postoji?
    Kada kažemo ''drvo'',ono zaista i postoji,ne samo kao ideja,već i u stvarnosti,ali sama reč nije dovoljna da nam ''drvo'' kao objekat podari,da se tako izrazim.Drvo ne postoji zbog reči kojom je opisano,već zbog tog što je zaista ''tu'',pto je opipljivostvarno.Reč je nastala zbog potrebe da drvo označimo,kako bismo mogli o njemu da govorimo,a ne obratno.Reč ''drvo'' je nastala zbog drveta,a ne drvo zbog reči ''drvo''.
    Znači,možda je stvar u tom da su ljudi sa početkom pismenosti,osetili potrebu a izraze ono što su već i mnogo ranije osećali-potrebu da osmisle svoj postanak i da ga ''reše''.Ljudi su oduvek imali ideju o tome kako je njihov nastanak povezan sa nečim što je ''izvan'' njih samih.Pismenost im je dozvolila da to i napišu.Da napišu ono o čemu su do tada samo po pećinama crtali,što su do tada nazivali različitim imenima.
    Savrseno pitanje.
    Kod coveka mozemo videti sve sto Bog radi, covek daje zivot, covek ga uzima,
    covek kreira, covek unistava.
    E sad, ako se fokusiras da je covek jedina vrsta koja ima duh, zato sto
    je jedina vrsta koja ima rec, kroz koju taj duh moze da se manifestuje,
    shvatices da je u covekovoj svesti sve stvoreno kroz rec, sto znaci
    da je od pocetka kako ti kazes 'pismenosti', odnosno reci/jezika, u covekovoj svesti drvo stvoreno kao 'drvo'.
    Zato je Biblijski covek stvoren pre 6000 godina, posto
    je rec 'covek', zajedno sa ostalim recima stvorena (pojavila se na ovoj Planeti)
    pre 6000 godina.
    "Covek" koji je ziveo pre 3.5 miliona godina, nije bio ono sto je covek
    postao pre 6000 godina, bio je isto sto i majmun, ili bilo koja druga zivotinja.

    E, sad, objasnjenje kako je rec 'drvo' postojala pre nego sto je kreirana prva
    semenka koja je dala prvo drvo, je mnogo komplikovanije.
    Radi se o tome da sve sto ti osecas su energije i frekvencije, posto si ti takodje izvor energije i frekvencije.
    Recimo, jedna osoba koristi energiju da bi svirala gitaru, ta gitara proizvodi frekvenciju koja se zove zvuk, ta frekvencija u tebi ponovo proizvodi energiju.
    I tako sve sto vidis u sebi i oko sebe funkcionise, kroz energiju i frekvenciju.
    I kao sto znas da je ljubav (koja je energija) postojala pre covekove reci 'ljubav', isto tako su i frekvencije, kao sto su boja, rec, zvuk, oblik, postojale pre nego sto su forme zivota kreirane.
    Tako da je Bog, koji je zivot, kroz frekvenciju rec
    stvorio seme iz kog je izraslo drvo. (posto je prvo nastalo seme, a onda
    drvo.)
    Da bi shvatila ovo, moras se osloboditi iluzije koja postoji samo kao rec i
    zove se "vreme".
    Ti sada razmisljas mozgom koji veruje da ce umreti, posto nesme da pomisli
    da mozda nece umreti, posto se tako nesto jos nije desilo.
    Nauka vrlo dobro zna da covek moze da postoji vecno, samo nikad nece znati
    kako se do takvog organizma dolazi, zato to nevoli da komentarise.

    jupiter

  13. #13

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Lep vam video,samo ne kapiram je'l tu sve u redu.

    Recimo u filmu tvrdite da nas bombarduju....bla bla bla...i da je to sve delo (aj vidim da mu ne pišete ime pa neću ni ja,kako god),a vi napravili digitalnog anđela da ponudite ljudima pokajanje,je'l?Znači optužili ste upravo sve od 10-110 godina koji su imali priliku da na bilo koji način menjaju bilo koji video/audio zapis za nečista dela.

    Takođe ste upravo k'o i uvek optužili nauku da je loša(indirektno),a samim tim znači treba da se vratimo u neko kameno doba možda da bi se dodvorili nekoj višoj sili(čitaj da ''ono'' ne bi delovalo na nas kroz audio-vizualne efekte,ko da neće delovati ako mu se oće i kroz nekog buzdovana koji će da lupa 2 kamena jedan o drugi ceo dan i tako nas iritira...)?

    Što se tiče zvuka i da stanje u kome su nam misli utiče na naše zdravlje,to je ok,to mislim da i mala deca znaju...nadam se da je poenta shvaćena,da ne pišem elaborate ovde,je'l...

    elem,to je moje viđenje tog klipa i daću vam jedan savet-ko god da ga je radio očigledno je imao samo dobru ideju,a sve ostalo je odrađeno fušerski...

    Ta stvar sa reči je inače po meni samo stvar logike,jerbo i malo dete kad počne da priča i razume šta mu se govori,to mu je pravi početak je li(postaje svesno sebe)?

    Ma koliko primitivan čovek bio,on to mora da primeti i da zaključi da onog trenutka kad je počeo da komunicira je počeo i da se razvija...i naravno da će tu da nađe i osnovu...samo treba upotrebiti malo mozak
    Poruku je izmenio Uprolazu, 11.11.2008 u 23:35 Razlog: popravka

  14. #14

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Lep vam video,samo ne kapiram je'l tu sve u redu.

    Recimo u filmu tvrdite da nas bombarduju....bla bla bla...i da je to sve delo (aj vidim da mu ne pišete ime pa neću ni ja,kako god),a vi napravili digitalnog anđela da ponudite ljudima pokajanje,je'l?Znači optužili ste upravo sve od 10-110 godina koji su imali priliku da na bilo koji način menjaju bilo koji video/audio zapis za nečista dela.

    Takođe ste upravo k'o i uvek optužili nauku da je loša(indirektno),a samim tim znači treba da se vratimo u neko kameno doba možda da bi se dodvorili nekoj višoj sili(čitaj da ''ono'' ne bi delovalo na nas kroz audio-vizualne efekte,ko da neće delovati ako mu se oće i kroz nekog buzdovana koji će da lupa 2 kamena jedan o drugi ceo dan i tako nas iritira...)?

    Što se tiče zvuka i da stanje u kome su nam misli utiče na naše zdravlje,to je ok,to mislim da i mala deca znaju...nadam se da je poenta shvaćena,da ne pišem elaborate ovde,je'l...

    elem,to je moje viđenje tog klipa i daću vam jedan savet-ko god da ga je radio očigledno je imao samo dobru ideju,a sve ostalo je odrađeno fušerski...

    Ta stvar sa reči je inače po meni samo stvar logike,jerbo i malo dete kad počne da priča i razume šta mu se govori,to mu je pravi početak je li(postaje svesno sebe)?

    Ma koliko primitivan čovek bio,on to mora da primeti i da zaključi da onog trenutka kad je počeo da komunicira je počeo i da se razvija...i naravno da će tu da nađe i osnovu...samo treba upotrebiti malo mozak
    Kakav video klip ? Uopste mi nije jasno kome se ti obracas ?
    Ja sam rekao da je nauka laz, ne da je losa.
    Religija je takodje laz, ali zbog te lazi ljudska vrsta nije izumrla od depresije, posto je religija dala coveku laznu nadu, da zivot vredi ziveti zbog nekakve
    nagrade posle smrti.
    U kom smislu je covek poceo da se razvija, posle Bozijeg uvodjenja reci/jezika ?
    Razvijena memorija lazi koje su dosle kroz rec/jezik, posto laz ne postoji izvan
    reci/jezika ?

    jupiter

  15. #15

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Ja sam rekao da je nauka laz, ne da je losa.
    Religija je takodje laz, ali zbog te lazi ljudska vrsta nije izumrla od depresije, posto je religija dala coveku laznu nadu, da zivot vredi ziveti zbog nekakve
    nagrade posle smrti.
    U principu imamo isto viđenje stvari,jedina razlika je da ja smatram nauku manjom laži(tačnije naučnike,jer kriju dosta svoih otkrića od ljudi,ali isto tako će otkriti još 1000000 stvari koje će nam koristiti na neki način i dati odgovore na neke stvari...)
    Poruku je izmenio Uprolazu, 13.11.2008 u 22:13 Razlog: težak lapsus

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  2. NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva
    Autor AdrijanKronauer u forumu Astronomija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.02.2010, 14:27
  3. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Milion funti za dokaz o čudovištu iz Loh Nesa
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 19:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •