Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 67
  1. #16

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Hajde meni još malo detaljnije, Jupiter, ako može, ok?
    Slažem se da su frekvencije izuzento bitne, da su okosnice mnogih stvari koje shvatamo ili nam se dešavaju, bez obzira koliko smo toga uopšte svesni. Frekvencije misli i osećanja, njihovo konkretno dejstvo na čovekov život... Vrlo je lepo to prikazano u filmu "The Secret" koji se može skinuti sa Neta. Preporučujem.
    Ali i pored toga, ne vidim tu neku obaveznu vezu sa Bogom, Tvorcem ili bilo kojom, u nečijem liku i delu ovaploćenom funkcijom, ukoliko to nije priroda sama, koju polako, koristeći sve više postotka mozga, pa i uz pomoć nauke, otkrivamo i pokušavamo da je shvatimo.
    Stvarnost se može tumačiti kao fikcija ili kao prostor kojeg ne možemo možda sagledati u celosti, ili nam za to trebaju kakve posebne naočari, ili ne znamo pravu lozinku kako da nam prorade neke vijuge u mozgu, ali neke datosti ne moraju imati religiozan predznak da bi bile na pozitivan način sagledane. Kažem pozitivan jer pomenuta je depresija u vezi sa futurom. Vidiš, Jupiteru, ako se slavi sam život, ako se slavi ljudskost sama po sebi bogata, prelepa, inspirativna... Eto razloga za optimizam. Eto razloga da se ne kačimo za laži, nego da iz sebe samih crpimo energiju za dane koji su nam dati po zakonu prirode.
    Znaš, slažem se sa tobom da o svemu treba postavljati što više pitanja. Treba otfiksirati zablude, predrasude, protresti uvek i iznova sve što se podrazumeva. Tako se javljaju ideje, tako se menja i evaluira svest, tako isijavamo upitne frekvencije koje nam se vraćaju u vidu odgovora i taj točak se vrti... Zašto se onda kačiti samo za jednu ideju, poverovati samo u jednu od mnogih laži ili neproverenih istina?
    I da ti postavim možda vrlo intimno pitanje... Imaš li ti neka konkretna iskustva sa svim tim što pričaš? Ti si taj koji "zna", koji "vidi", "čuje"...? Zašto bogatsvo svojih misli, svoje inventivne unutrašnjosti koja ti dozvoljava takva isplivavanja iz intelektualnih klišea, pripisuješ Bogu? Treba li ti potpora za to što si čovek koji misli van sebe samog, van tvoje sopstvene ljudskosti?
    Po meni je fenomenalno to što smo ljudi. Što majke i očevi stvaraju život, iako im se taj učinak večito osporava i pripisuje se nekim višim silama. Divno je što su ljudi kroz svoj dugi civilizacijski razvoj izmišljali reči opisujući ono što ih okružuje, ono što osećaju, ono što misle. Aha, dali su imena frekvencijama. Naučili da ih jednim delom koriste i kontrolišu. Neka buduća deca će sigurno u tome stići dalje i blagonaklono gledati na naše greške i lutanja. Čemu drugačiji stav? Zbog života posle smrti? Zbog vaskrsa? Eto, priroda nam da mali prst, a mi hoćemo celu šaku... Nije dovoljno što smo živi sad. Imamo opravdanje da smo površni, da dangubimo, da smo kukavice, da ne smemo... Život je za hrabre. Religija je uteha i opravdanje. Zašto da smo dobri i ispravni samo u strahu od nečijeg suda, zašto ne veličamo vrline na nivou svog sopstvenog razuma?
    Frekvencija ljubavi je vredna života. Hajde da volimo prvo sebe same, pa onda i život, i sve mogućnosti koje nam on nosi. Da pre svega poštujemo i cenimo to što smo ljudi, a ako usput zaista domislimo Božju realnost, hajde da i nju ispoštujemo, ali ne tako što ćemo biti samo ovce koje vodi neki svevišnji pastir, nego kao svesni ljudi.
    Ako sve to postignemo sami, i Bog će se odozgo dobroćudno smeškati kad vidi kako su mu deca sve bistrija.
    Vrag odneo šnalu...

  2. #17

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Ja nemam reci, ja imam slike...
    Slike su ljubav, emocije, toplota, prijatnost...
    Reci su grube, neprijatne, nepristoljno nametljive...

    Ja nemam reci...
    Jesam li ja majmun? Sta fali majmunima? Majmun ne veruje u Boga? Uveren sam da veruje u Boga kishu, Boga banana palme, Boga srece, Boga tame i Boga zveri..

    Zasto ste tezi od marksista?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    U principu imamo isto viđenje stvari,jedina razlika je da ja smatram nauku manjom laži(tačnije naučnike,jer kriju dosta svoih otkrića od ljudi,ali isto tako će otkriti još 1000000 stvari koje će nam koristiti na neki način i dati odgovore na neke stvari...)
    Informacija moze biti ili istina ili laz, nema male/velike istine, ili male/velike lazi.
    Nauka postoji zato sto postoje reci i brojevi, bez njih nema nauke.
    Covek je sa recju i brojevima manje od 10000 godina, i ziveo je u skladu sa prirodom 3.5 miliona godina pre toga, bez reci i brojeva.
    Prorocanstvo nam govori da ce slova i brojevi nestati iz covekovog uma.
    Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    O svemu sto ti znas da je istina, ti i ja imamo isto vidjenje.

    jupiter

  4. #19

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kakav video klip ? Uopste mi nije jasno kome se ti obracas ?
    Pero, Pero, Perice...

    Pera :
    Prorocanstvo nam govori da ce slova i brojevi nestati iz covekovog uma.
    Isaija 65:17 " Jer, gle, ja ću stvoriti nova nebesa i novu zemlju, i šta je pre bilo neće se pominjati niti će na um dolaziti. "
    Ti neodustaješ, jel?

    Mani se više čorava posla....je prijateljski savet

    Izabelitta :
    Ali i pored toga, ne vidim tu neku obaveznu vezu sa Bogom, Tvorcem ili bilo kojom, u nečijem liku i delu ovaploćenom funkcijom, ukoliko to nije priroda sama, koju polako, koristeći sve više postotka mozga, pa i uz pomoć nauke, otkrivamo i pokušavamo da je shvatimo.
    Ako neko ne vidi, onda on mora da veruje onome koji vidi!
    Jer, ako slepac slepca vodi, obadva će u jamu upasti (staaaaara narodna poslovica)
    Šta ti imaš od toga što će nauka za 100-200-300 god. otkriti i shvatiti "prirodu" ?
    Ako ti u svom životu(koji je kratak)ne spoznaš/otvoriš oči/progledaš, o svrsi svog i sveopšteg postojanja, džaba ti nauka, naučnici, i nihove "spoznaje".....Poznajem neke starije polupismene ljude koji više znaju/vide/poznaju, od mnogih naučenjaka koji otkrivaju prirodu
    .... A na licima im se ocrtava blagost i spokojnost......

    izabelitta :
    Čemu drugačiji stav? Zbog života posle smrti? Zbog vaskrsa? Eto, priroda nam da mali prst, a mi hoćemo celu šaku... Nije dovoljno što smo živi sad. Imamo opravdanje da smo površni, da dangubimo, da smo kukavice, da ne smemo... Život je za hrabre. Religija je uteha i opravdanje. Zašto da smo dobri i ispravni samo u strahu od nečijeg suda, zašto ne veličamo vrline na nivou svog sopstvenog razuma?
    Bog nam nudi, ne prst , nego celu ruku....A mi nismo ni jedne zanoktice vredni.....

    Priroda u koju ti 'kao takvu' veruješ, osudjuje te na smrt, jer po njenim zakonima mi umiremo! A ti joj se diviš i otkrivaš je....
    Sa druge strane, Bog te "osudjuje" na život, daje ti život, poklanja ti život, jer po Njegovim zakonima mi živimo! A ti Ga odbacuješ i negiraš.....
    Život jeste za hrabre--> Ali za one koji su hrabri da se odupru silama greha, kada se sruše na svakoga od nas....Kukavica je onaj koji se savija kako vetar duva, pliva u grehu i ide linijom manjeg otpora--> jer, tako je lakše - treba sve iskusiti - treba sve proživeti - treba biti u trendu - ako mi se pije pijem, ako mi se puši pušim, ako mi se krade kradem, jerbo je lakše drpiti neg' pošteno zaraditi - teba proživeti ovaj život do maximuma, zaraditi brdo para, a pri tom pogaziti nekoliko leševa, slomljenih srca, i izjubiti neke crvene zadnjice.....I onda, posle silnih traganja, lutanja, promašenih puteva, izmasakriranih medjuljudskih i porodičnih odnosa, sa čirom na želucu, visokim krvnim pritiskom, istrokiranim srcem, jetrom na izdisaju, jednim bubregom, kilom, impotencijom (i da ne nabrajam više, slošiće mi se ) , čovek izvrši samoubistvo!
    Ili, leži u postelji i razmišlja o prirodi, Tesli, Ajnštajnu, Darwinu, Njutnu, Faradeju....i viče--> Teslaaaa pomozi mi....Darwineeeeeee gde si sada sine.....Gde ste sada naučnici? ....Nema nikog......

  5. #20

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    izmenjeno,nemam više volje....
    Poruku je izmenio Uprolazu, 16.11.2008 u 11:59

  6. #21

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ako neko ne vidi, onda on mora da veruje onome koji vidi!
    Jer, ako slepac slepca vodi, obadva će u jamu upasti (staaaaara narodna poslovica)
    Šta ti imaš od toga što će nauka za 100-200-300 god. otkriti i shvatiti "prirodu" ?
    Ako ti u svom životu(koji je kratak)ne spoznaš/otvoriš oči/progledaš, o svrsi svog i sveopšteg postojanja, džaba ti nauka, naučnici, i nihove "spoznaje".....Poznajem neke starije polupismene ljude koji više znaju/vide/poznaju, od mnogih naučenjaka koji otkrivaju prirodu
    .... A na licima im se ocrtava blagost i spokojnost......
    Bog nam nudi, ne prst , nego celu ruku....A mi nismo ni jedne zanoktice vredni.....

    Priroda u koju ti 'kao takvu' veruješ, osudjuje te na smrt, jer po njenim zakonima mi umiremo! A ti joj se diviš i otkrivaš je....
    Sa druge strane, Bog te "osudjuje" na život, daje ti život, poklanja ti život, jer po Njegovim zakonima mi živimo! A ti Ga odbacuješ i negiraš.....
    Život jeste za hrabre--> Ali za one koji su hrabri da se odupru silama greha, kada se sruše na svakoga od nas....Kukavica je onaj koji se savija kako vetar duva, pliva u grehu i ide linijom manjeg otpora--> jer, tako je lakše - treba sve iskusiti - treba sve proživeti - treba biti u trendu - ako mi se pije pijem, ako mi se puši pušim, ako mi se krade kradem, jerbo je lakše drpiti neg' pošteno zaraditi - teba proživeti ovaj život do maximuma, zaraditi brdo para, a pri tom pogaziti nekoliko leševa, slomljenih srca, i izjubiti neke crvene zadnjice.....I onda, posle silnih traganja, lutanja, promašenih puteva, izmasakriranih medjuljudskih i porodičnih odnosa, sa čirom na želucu, visokim krvnim pritiskom, istrokiranim srcem, jetrom na izdisaju, jednim bubregom, kilom, impotencijom (i da ne nabrajam više, slošiće mi se ) , čovek izvrši samoubistvo!
    Ili, leži u postelji i razmišlja o prirodi, Tesli, Ajnštajnu, Darwinu, Njutnu, Faradeju....i viče--> Teslaaaa pomozi mi....Darwineeeeeee gde si sada sine.....Gde ste sada naučnici? ....Nema nikog......


    Ser_gogsy, čovek veruje u ono što želi da veruje.
    Prema tome i bira da li će biti vođen (i od koga), ili veruje prvo u samog sebe, pa se rukovodi takođe staaaarom poslovicom da je svako kovač svoje sreće.
    A blagost na licu ne mora svima da bude prevashodni cilj u životu, niti je to univerzalni recept za sreću. Možda, ako usledi posle neke ekstaze, ili je facijalni spokoj rezultat toga da je neki kreativni nemir urodio plodom... Inače taj izraz pomalo asocira na zatupatost nekoga kome je sve ravno...
    Prihvatam da tiha unutrašnja sreća jeste osnov od kojeg sve polazi, i zarad koga skoro sve činimo u životu. I stvarno mi ne smeta što su u pitanju različita kresiva koja ljudi koriste da bi je rasplamsali ili održali u sebi... Ali ne volim kad mi neko zamera na tome kako uređujem i upotrebljavam svoje unutrašnje ognjište.
    Ne negiram ja život. Samo kažem da su meni život dali mama i tata, zahvaljujući tome što su se voleli. Meni je to dovoljno. Da li ih je pri tom Božja volja, ili sudbinska ruka, povukla za laktove i spojila ih u zagrljaj? Ne znam. Možda je... Zvuči romantično, ali nije obavezno za verovati... Odrasla sam uz miks tajnih slava i marksističkih načela, pa možda nije ni čudno što ovako razmišljam... No, kombinacija logike i romantike uspeva da me učini srećnom i funkcionalnom...
    Odupreti se silama greha? Zar moram da se bojim neke batine odozgo da bih bila valjana kao čovek? Zar će me ideja o tome da sam nastala od muškarčevog rebarca učiniti boljom osobom? Radije bih ja od monkey varijante, pa lagacko kroz istoriju, pa smo stigli dotle da umemo svašta i da skapiramo, a i da učinimo dobrog i sebi i drugima, a ono loše da izbegavamo da bi bili čisti pred sobom... Jer naš mozak je čudo, riznica svega i svačega, pa imamo i tu predivnu ljudsku osobinu zvanu savest. I umesto da se ona glorifikuje, nameće nam se neki strah od svevišnjeg, neka ucena o kazni i nagradi, pa kao zbog toga treba da smo dobri... Ok, nemam ništa protiv... Samo ne moram i ja... Pre par vekova bih bila pržena i pečena zbog toga, ali je srećom neko shvatio da to nije dobro...
    Proživeti život do maksimuma ne znači krasti i ubijati... Hej, hej... Maksimumi mogu biti razni, ser_gogsy, zašto tako fatalistički? Maksimum može biti rafinirana težnja čovekova da na licu sveta, svojim postojanjem, našara neku bitnost, neki maleni potpis da je bio vredan življenja. Oni hrabriji se ugraviraju jače, šutnu svet u dupe da se zakotrlja brže (Hvaaala Tesla ), dok drugi imaju priliku da bar ne tapkaju u mestu vezani sanjarenjima o tome šta će biti kad više ne budu živi. Mućnuti malo mozgom, mrdnuti dupetom i eto pomeranja. Eto razloga da se bude živ sada i ovde.
    "Ja bih da pevam još malo,
    jer je život samo jedan,
    i do njega mi je stalo,
    meni je vredan..."
    A dok čovek leži bolan u postelji, zar nije mudruje da ode kod lekara (hvala naučnicima), nego da se uzda u dobru volju odozgo? I na kraju može uzdisati "Bože, daj mi još jedan život, još jednu priliku da budem dobar, bolji, najbolji...", ili može u spokoju sklopiti oči i reći "Svoj život sam pošteno iskoristio, ako ima Boga, on će to sigurno znati da proceni i vrednuje."
    Vrag odneo šnalu...

  7. #22

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Neka mi ne zamere učesnici teme,nadovezala bi se samo na ovo:

    A dok čovek leži bolan u postelji, zar nije mudruje da ode kod lekara (hvala naučnicima), nego da se uzda u dobru volju odozgo?
    Bolan čovek bio kod lekara,i to ne kod jednog,posle niza operacija,preživljenog trećeg infrakta,gangrene koja mu je odnela nogu...da ne nabrajam šta sve uz to,bukvalno na samrtničkoj postelji...lekari ga otpisuju...govoreći da su njegovi krvni sudovi u celom telu,oštećeni kao i u nozi,koje više nema...mi ga oplakali svi...eto on je još sa nama,lekari se iznenade kad god ga vide na kontroli i pitaju se šta ga još uvek drži u životu?

    Vera i ljubav..njegovo ime izgovara se na molitvama za zdravlje u mnogim manastirima...a po lekarima,on odavno ne bi bio tu..

  8. #23

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ser_gogsy, čovek veruje u ono što želi da veruje.
    Prema tome i bira da li će biti vođen (i od koga), ili veruje prvo u samog sebe, pa se rukovodi takođe staaaarom poslovicom da je svako kovač svoje sreće.
    Čovek ima slobodnu volju da veruje u sve i svašta ako to želi!
    Danas smo svedoci o neverovatnoj količini raznoraznih verovanja u ovo i ono, u tamo i amo, u lonče za pasulj, u šoljicu kafe, u sve .... samo ne u ono što se vaistinu tiče čovekovog bića i kvalitetnog življenja! I otuda ovoliko, manje-više, unesrećenih/nezadovoljnih/besnih/nervoznih... po celoj planeti ...

    Ovde se stalno brkaju lončići.
    Vera kao takva, sama po sebi, ne znači ništa ako je ne sprovodimo u praksi(u svakodnevnom životu).
    Samo praktična vera je prava vera koja donosi plodove. Teoretičari mogu biti svi, i takva teorijska vera je kao suvo drvo, koje ne zeleni i neradja plod....
    Ako ti kažeš--> da veruješ u samu sebe i da si istovremeno kovač svoje sreće, ti onda mora da si stalno srećna i zadovoljna osoba, koju ništa živo na ovome svetu ne muči i ne mož da poremeti...pa čak ni kijavica, jel?
    Ali ako to nije tako, onda ti nemaš praktičnu veru, nego samo onu-->teorijsku-rekla-kazala, jer nisi "iskovala" da budeš srećna, potpuno zdrava, zadovoljna....i bez kijavice....
    Lako pitanje--> Zbog čega je toliko unesrećenih ljudi, ako su svi "kovači svoje sreće" ? Zbog čega je ne iskuju?

    Čudno je, kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje !

    StaaaaaaaaaRaa poslovica

    Čovek je "kovač svoje sreće" samo pod uslovom ako mu je čekič i alat kojim kuje-> dobrota i moralni zakon od Boga dan, i ako je predmet kovanja -> stvaranje/okupljanje dobrih ljudi oko sebe(porodica, prijatelji....) Sve osim toga je kovanje iz šupljeg u prazno....

    I na kraju bih rekao da čovek može da bira od koga će biti vodjen, ali ne i da li će biti vodjen!
    Neutralnih posmatrača nema!
    Ili si vodjena Božijom milosti, mudrosti, ljubavi, blagoslovom, kroz život.
    Ili si vodjena "knezom ovoga sveta" i njegovim lukavstvom, prevarom, obmanom, manipulacijom....
    Neutralan niko ne može biti......

  9. #24

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Hajde meni još malo detaljnije, Jupiter, ako može, ok?
    Slažem se da su frekvencije izuzento bitne, da su okosnice mnogih stvari koje shvatamo ili nam se dešavaju, bez obzira koliko smo toga uopšte svesni. Frekvencije misli i osećanja, njihovo konkretno dejstvo na čovekov život... Vrlo je lepo to prikazano u filmu "The Secret" koji se može skinuti sa Neta. Preporučujem.
    Ali i pored toga, ne vidim tu neku obaveznu vezu sa Bogom, Tvorcem ili bilo kojom, u nečijem liku i delu ovaploćenom funkcijom, ukoliko to nije priroda sama, koju polako, koristeći sve više postotka mozga, pa i uz pomoć nauke, otkrivamo i pokušavamo da je shvatimo.
    Stvarnost se može tumačiti kao fikcija ili kao prostor kojeg ne možemo možda sagledati u celosti, ili nam za to trebaju kakve posebne naočari, ili ne znamo pravu lozinku kako da nam prorade neke vijuge u mozgu, ali neke datosti ne moraju imati religiozan predznak da bi bile na pozitivan način sagledane. Kažem pozitivan jer pomenuta je depresija u vezi sa futurom. Vidiš, Jupiteru, ako se slavi sam život, ako se slavi ljudskost sama po sebi bogata, prelepa, inspirativna... Eto razloga za optimizam. Eto razloga da se ne kačimo za laži, nego da iz sebe samih crpimo energiju za dane koji su nam dati po zakonu prirode.
    Znaš, slažem se sa tobom da o svemu treba postavljati što više pitanja. Treba otfiksirati zablude, predrasude, protresti uvek i iznova sve što se podrazumeva. Tako se javljaju ideje, tako se menja i evaluira svest, tako isijavamo upitne frekvencije koje nam se vraćaju u vidu odgovora i taj točak se vrti... Zašto se onda kačiti samo za jednu ideju, poverovati samo u jednu od mnogih laži ili neproverenih istina?
    I da ti postavim možda vrlo intimno pitanje... Imaš li ti neka konkretna iskustva sa svim tim što pričaš? Ti si taj koji "zna", koji "vidi", "čuje"...? Zašto bogatsvo svojih misli, svoje inventivne unutrašnjosti koja ti dozvoljava takva isplivavanja iz intelektualnih klišea, pripisuješ Bogu? Treba li ti potpora za to što si čovek koji misli van sebe samog, van tvoje sopstvene ljudskosti?
    Po meni je fenomenalno to što smo ljudi. Što majke i očevi stvaraju život, iako im se taj učinak večito osporava i pripisuje se nekim višim silama. Divno je što su ljudi kroz svoj dugi civilizacijski razvoj izmišljali reči opisujući ono što ih okružuje, ono što osećaju, ono što misle. Aha, dali su imena frekvencijama. Naučili da ih jednim delom koriste i kontrolišu. Neka buduća deca će sigurno u tome stići dalje i blagonaklono gledati na naše greške i lutanja. Čemu drugačiji stav? Zbog života posle smrti? Zbog vaskrsa? Eto, priroda nam da mali prst, a mi hoćemo celu šaku... Nije dovoljno što smo živi sad. Imamo opravdanje da smo površni, da dangubimo, da smo kukavice, da ne smemo... Život je za hrabre. Religija je uteha i opravdanje. Zašto da smo dobri i ispravni samo u strahu od nečijeg suda, zašto ne veličamo vrline na nivou svog sopstvenog razuma?
    Frekvencija ljubavi je vredna života. Hajde da volimo prvo sebe same, pa onda i život, i sve mogućnosti koje nam on nosi. Da pre svega poštujemo i cenimo to što smo ljudi, a ako usput zaista domislimo Božju realnost, hajde da i nju ispoštujemo, ali ne tako što ćemo biti samo ovce koje vodi neki svevišnji pastir, nego kao svesni ljudi.
    Ako sve to postignemo sami, i Bog će se odozgo dobroćudno smeškati kad vidi kako su mu deca sve bistrija.
    Energija i frekvencija je sve sto covek jeste i sto ga okruzuje, treceg nema.
    Svako ko je svestan stvarnosti zna da je stvarnost posledica i da za sve postoji uzrok.
    Kao sto rekoh, Bog je sinonim za rec/jezik, pojavio se na ovoj Planeti pre
    6000+ godina i jos je ovde. To je jedina istina i sve druge price o Bogu koji je
    bilo sta drugo sem reci/jezika su lazi.
    Ti si pametna zena i vidis i sama koliko je tesko shvatiti tako jednostavno
    objasnjenje da je rec/jezik - Tvorac, bez reci/jezika nebi bilo svesti/ideje da
    "tvorac" postiji.
    Kako druge vrste mogu da znaju sta je "tvorac", kada nemaju shvatanje reci ?
    Stvarnost je osecaj koji ide od od radosti do bola, sve sto mozak procesuje preko cula koje posedujemo.
    I to nikako nemoze da bude fikcija.

    Stvarnost bez religije, kojom se covek laze da ce ziveti posle smrti, bi donela
    globalno shvatanje da bilo sta da radimo, moramo umreti, sto bi kreiralo
    haos. Religija je donela lazni red/moral koji je kreirao lazne zakone i sve sto vidis oko tebe je kreirao ovaj ili onaj sistem verovanja (nauka ili religija).
    Istina je u tebi, i ti postavljanjem pitanja dolazis do nje.
    Religija je kreacija jednog odredjenog coveka, i vernici koji prate njegova verovanja, nemaju svoja.
    Nemogu ljudi da se dogovore o tome sta je zivot, ljudi ili to znaju ili veruju
    u lazi koje im nauka i religija kreiraju.
    Govoriti ljudima sta da rade je pogresno, pa cak i ako je u pitanju govoriti im
    da vole druge. Ako oni to sami ne vide, znaci da je iza toga neki razlog.
    Bozija volja je da mu deca budu slepa i gluva kada se radi o istini,
    Isaija 6:9-10 " A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
    Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "
    Istina oslobadja od smrti. Jovan 8:32 "I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti. "
    Zivot i sve u njemu je nametnuto ukljucujuci i laz da nije sve nametnuto.

    Ti si na dobrom putu, i ako nastavis da se suprostavljas lazima, sve vise ces spoznavati istinu.

    jupiter

  10. #25

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    I na kraju bih rekao da čovek može da bira od koga će biti vodjen, ali ne i da li će biti vodjen!
    Neutralnih posmatrača nema!
    Ili si vodjena Božijom milosti, mudrosti, ljubavi, blagoslovom, kroz život.
    Ili si vodjena "knezom ovoga sveta" i njegovim lukavstvom, prevarom, obmanom, manipulacijom....
    Neutralan niko ne može biti......
    Vidi ovako,ja nisam cava da me neko vodi(imam mozak,razmišljam,nekad sam suzdržan,nekad impulsivan,kako kad,ali to nije ničija volja osim moja-ako hoću iskontrolisaću svaku emociju,verovao ti meni ili ne,a ako neću biću impulsivan-pustiću emociju u trenutku da me vodi)

    Nisam neutralan posmatrač,jer život nije fudbalska utakmica,nisam u ratu,ne vode me nikakvi kinezi i sl. gluparije,ne vodi me ni viša sila,ne vode me vračare,tračare,vodi me moja volja,moja potreba,moja i pakost i dobrota,ne vodi me niko i ništa drugo...utuvi to u glavu sebi već jednom

    Svako svaku religiju može da smatra sektom,lošom itd...jednostavno ne postoji dobro i loše,ne postoji tamno i svetlo,postoji samo pesak sivo,olovo siva,nema belog i crnog,nema dobrog i lošeg,niko ne može da kaže da je neko loš ili dobar ako i ne poznaje tog nekog i ne zna razloge njegovih postupaka,nema nagrade ni kazne,to ne postoji,postojimo samo MI(kao jedinke) i svet oko nas...

    Možda malo offtopic,ali čist primer-odgledao sam i digitalnog anđela i duh vremena,i našao sam 3 000 000 000 rupa u jednom i drugom,ali ipak digitalni anđeo je taj koji u suštini,u svojoj srži(skrivena poenta celog filma) ima poziv na netrepeljivost prema drugima,teoriju zavere povezanu sa religijom,kako bi se budale plašile i bojale-->Napominjem,to o čemu se priča u filmu je za mene kršenje ljudskih prava i ništa više,nek veruje ko u šta hoće,nek radi ko šta hoće,dogod to ne pređe u zatucanost i fanatizam...dogod mene ne ugrožava...

    .......mogo bi da otkucam još 3 strane,da pojasnim bar neke rupe u oba filma,al em me mrzi,em nemam ni vremena...

  11. #26

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Vidi ovako....
    Vidim i pomno pratim tvoje mudrosti

    Nikada da prodje :
    ...vodi me moja volja,moja potreba,moja i pakost i dobrota,ne vodi me niko i ništa drugo...utuvi to u glavu sebi već jednom
    Da utuvim u glavu--> da tebe vodi tvoja pakost?
    Ček samo malo da se koncentrišem........Evo, utuvio sam!

  12. #27

    06 Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Da utuvim u glavu--> da tebe vodi tvoja pakost?
    Ček samo malo da se koncentrišem........Evo, utuvio sam!
    Šta ćeš,niko nije savršen ,ne kapiram je'l tolko teško priznati to?

  13. #28

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Energija i frekvencija je sve sto covek jeste i sto ga okruzuje, treceg nema.
    Nauka tacno definise sta su energija i frekvencija.
    U principu ili te termine (reci) koristis netacno, ili nije istina izjava da nas okruzuju energija i frekvencija.

    Kada se prica o enegriji, rec se masovno zloupotrebljava i za nedokazane pojmove i za opis stanja koja ustvari nisu energija ali je ljudima valjda tesko da izmisle novu rec i da tacno definisu pojem koje zele imenovati.

    Kada se prica o frekvenciji, ona takodje striktno fizicka dimenzija, iako se matematicki moze opisati. Kada se govori o frekvenciji, potrebno je reci i frekvencija koje fizicke pojave, cega. Bez toga ta rec nema smisla.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, Bog te "osudjuje" na život, daje ti život, poklanja ti život, jer po Njegovim zakonima mi živimo! A ti Ga odbacuješ i negiraš.....
    Život jeste za hrabre--> Ali za one koji su hrabri da se odupru silama greha, kada se sruše na svakoga od nas....Kukavica je onaj koji se savija kako vetar duva, pliva u grehu i ide linijom manjeg otpora--> jer, tako je lakše - treba sve iskusiti - treba sve proživeti - treba biti u trendu - ako mi se pije pijem, ako mi se puši pušim, ako mi se krade kradem, jerbo je lakše drpiti neg' pošteno zaraditi - teba proživeti ovaj život do maximuma, zaraditi brdo para, a pri tom pogaziti nekoliko leševa, slomljenih srca, i izjubiti neke crvene zadnjice.....I onda, posle silnih traganja, lutanja, promašenih puteva, izmasakriranih medjuljudskih i porodičnih odnosa, sa čirom na želucu, visokim krvnim pritiskom, istrokiranim srcem, jetrom na izdisaju, jednim bubregom, kilom, impotencijom (i da ne nabrajam više, slošiće mi se ) , čovek izvrši samoubistvo!
    Ili, leži u postelji i razmišlja o prirodi, Tesli, Ajnštajnu, Darwinu, Njutnu, Faradeju....i viče--> Teslaaaa pomozi mi....Darwineeeeeee gde si sada sine.....Gde ste sada naučnici? ....Nema nikog......
    Tvoju potrebu da budes hrabar, ja mogu objasniti sa malo multidisciplinarne nauke, psihologija, Darwinova teorija evolucije, sociologija...
    Licno mislim da si pod izuzetnom potrebom da se istaces, te ekstremises cinjenice i stanja.
    Anomalije drustva mogu se resiti i bez prizivanja Boga.
    Samoubistvo je mentalno stanje, i slazem se da vernici redje stvaraju stanje u kojem ce covek priciniti samoubistvo, medjutim samoubica se ne ubija zbog postojanja ili nepostojanja Boga. Ona se ubija nestankom vere i u Boga, i u nauku a pre svega u ljude!
    Ljudi koji se bave naukom su srecni ljudi, te se ne ubijaju. Ubijaju se oni koji nisu nasli sebe ili im se ne da da pronadju sebe.
    Poruku je izmenio biterlemon, 19.11.2008 u 08:54
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #29

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Samoubistvo je mentalno stanje....
    Ljudi koji se bave naukom su srecni ljudi, te se ne ubijaju. Ubijaju se oni koji nisu nasli sebe ili im se ne da da pronadju sebe.
    Nisi shvatio...
    Kad sam napisao "...čovek izvrši samoubistvo" , mislio sam na kolektivno čovečanstvo koje srlja ka uništenju, odnosno samoubistvu, kao posledicu načina života i "vrednosti" koje se danas vrednuju na planeti--> "Proživeti život do maximuma" ! U kontekstu koji sam opisao.


    biterlemon :
    Anomalije drustva mogu se resiti i bez prizivanja Boga.
    Pa što se ne reše već jedared ?

    Baš juče pročitah u skoro svim dnevnim listovima, naslov--> "Očuh i majka ubili dečaka"

    pa --> "Monstrum pre ubistva silovao žrtvu"

    itd itd....

    Anomalije, ne da se nerešavaju...neg se umnožavaju i umnožavaće se još više....

  15. #30

    Odgovor: Fizicka evidencija/dokaz postojanja Boga

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nisi shvatio...
    Kad sam napisao "...čovek izvrši samoubistvo" , mislio sam na kolektivno čovečanstvo koje srlja ka uništenju, odnosno samoubistvu, kao posledicu načina života i "vrednosti" koje se danas vrednuju na planeti--> "Proživeti život do maximuma" ! U kontekstu koji sam opisao.

    Pa što se ne reše već jedared ?

    Isti odgovor na oba pitanja. Ne postoji kontrola. Nikada nije ni postojala.
    Zakoni prirode su surovi. (Zar Boziji nisu?)






    Baš juče pročitah u skoro svim dnevnim listovima, naslov--> "Očuh i majka ubili dečaka"

    pa --> "Monstrum pre ubistva silovao žrtvu"

    itd itd....

    Anomalije, ne da se nerešavaju...neg se umnožavaju i umnožavaće se još više....
    Sve je to relativno. Danas se vise cuje o tome a im nas i vise.
    Broj poginulih u ratovima nasuprot, tezi opadanju zadnjih decenija...


    Elem, prelaskom na socioloske dimenzije dolazimo u opasnost da odvojimo sve crkve od Boga, tvrdeci da ne sluze potpuno Bozijim zakonima.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li može postojati pravda bez postojanja Boga?
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 27.07.2010, 20:38
  2. NLO - Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva
    Autor AdrijanKronauer u forumu Astronomija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.02.2010, 14:27
  3. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06
  4. A da smo za boga odabrali ženu?..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.12.2008, 00:40
  5. Milion funti za dokaz o čudovištu iz Loh Nesa
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 19:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •