Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
Energija i frekvencija je sve sto covek jeste i sto ga okruzuje, treceg nema.
Svako ko je svestan stvarnosti zna da je stvarnost posledica i da za sve postoji uzrok.
Kao sto rekoh, Bog je sinonim za rec/jezik, pojavio se na ovoj Planeti pre
6000+ godina i jos je ovde. To je jedina istina i sve druge price o Bogu koji je
bilo sta drugo sem reci/jezika su lazi.
Ti si pametna zena i vidis i sama koliko je tesko shvatiti tako jednostavno
objasnjenje da je rec/jezik - Tvorac, bez reci/jezika nebi bilo svesti/ideje da
"tvorac" postiji.
Kako druge vrste mogu da znaju sta je "tvorac", kada nemaju shvatanje reci ?
Stvarnost je osecaj koji ide od od radosti do bola, sve sto mozak procesuje preko cula koje posedujemo.
I to nikako nemoze da bude fikcija.

Stvarnost bez religije, kojom se covek laze da ce ziveti posle smrti, bi donela
globalno shvatanje da bilo sta da radimo, moramo umreti, sto bi kreiralo
haos. Religija je donela lazni red/moral koji je kreirao lazne zakone i sve sto vidis oko tebe je kreirao ovaj ili onaj sistem verovanja (nauka ili religija).
Istina je u tebi, i ti postavljanjem pitanja dolazis do nje.
Religija je kreacija jednog odredjenog coveka, i vernici koji prate njegova verovanja, nemaju svoja.
Nemogu ljudi da se dogovore o tome sta je zivot, ljudi ili to znaju ili veruju
u lazi koje im nauka i religija kreiraju.
Govoriti ljudima sta da rade je pogresno, pa cak i ako je u pitanju govoriti im
da vole druge. Ako oni to sami ne vide, znaci da je iza toga neki razlog.
Bozija volja je da mu deca budu slepa i gluva kada se radi o istini,
Isaija 6:9-10 " A On reče: Idi, i reci tom narodu: Slušajte ali nećete razumeti, gledajte ali nećete poznati.
Učini da odeblja srce tom narodu i uši da im otežaju, i oči im zatvori, da ne vide očima svojim i ušima svojim da ne čuju i srcem svojim da ne razumeju i ne obrate se i ne iscele. "
Istina oslobadja od smrti. Jovan 8:32 "I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti. "
Zivot i sve u njemu je nametnuto ukljucujuci i laz da nije sve nametnuto.

Ti si na dobrom putu, i ako nastavis da se suprostavljas lazima, sve vise ces spoznavati istinu.

jupiter
Znaš kako meni sve ovo zvuči, jupiter? Kao samo još jedan od izbora što se verovanja tiče. Još jedna religija koja je iz dve opšte izvukla siže koji se može pratiti, u koji se može verovati.
Nemam ništa protiv. Čak mi je zanimljivo da pokušam sve to da protumačim i shvatim koliko mi nešto znanja koje imam i dobra volja dozvoljavaju.
Skontala sam da su efekti naše čulnosti, obrađeni u mozgu, istina oko koje se sve drugo vrti.
Produkti tog procesa su reči kojima možemo izdiferencirati i objasniti svoje utiske, misli, osećanja.
Tvoj je stav da se sve to dešava zahvaljujući Bogu, i njegovoj tvoriteljskoj moći što se upravo reči tiče, a ja sam i dalje sklona da verujem da je naš mozak fenomenalno delo prirode koje ima sposobnost da sve to odradi samo, bez učešća viših sila.
Kažeš da bi haos izazvalo saznanje da čovek na kraju zaista umire...? Haosa je na svetu uvek bilo. Misliš da bi to izazvalo veći haos od svih prethodnih koji su harali ovom našom planeticom?
Meni zaista nije jasna ta potreba. Možda sa mnom stvarno nešto nije u redu, ali meni je dobro sad i ovde. Nije mi potrebna takva uteha da bih relativno normalno funkcionisala. Pa i u ovom životu se srećemo sa neminovnostima na koje pristajemo, smrt je samo još jedna od njih. Dobila sam šansu da živim. Koristim je. Amin. Podarila sam svetu dete. Njegova deca će trčkati ovuda i mućkati glavom i posle mene. Ok. Šta je u tome tako nepodnošljivo strašno? Eto kako egocentrizam bogobojažljivih nadmašuje jednostavnu činjenicu da ne mora sve ni da počne od mene, ni da se sa mnom završi. Veća od pojedinca je civilizacija koja raste i sazreva kroz svoje naraštaje. Vrlo jednostavno, čulima dosezivo i rečima objašnjivo.
De, de, i ti si pametan čovek... Ali možda ipak nisi na pravoj vodenici, šta misliš?
Zašto oduzimaš sebi to pravo, tu čast, to blaženstvo što si misleći čovek, izrastao iz brojnih generacija pre tebe samog, u jednku koja će poštovati svoje sopstvene kvalitete i sposobnosti, bez potrebe da uzroke pripisuješ nekome ili nečemu, nekoj višoj sili?
Reči ljudi još uvek izmišljaju sami. Misliš da je Bog šaputao na uho reči ljudima koji su svoje izume nazvali procesorima ili pocinkovanim ferklicama? (Ovo drugo sam upravo izmislila ja...) Ili te nisam dobro razumela, pa misliš da je Bog ljudima "udahnuo" sposobnost građenja reči, pa ih ostavio da na tome dalje rade sami?
Možda zvuči idealistički, i jeste jer realno nisam nešto puno razmišljala o mogućim posledicama, ali možda bi ipak svet bio bolji ukoliko bi ljudi voleli i cenili baš ovaj svoj život kao jedinu šansu za postojanje. Ako bi se trudili da maksimalno zavole sebe, svoje mogućnosti, svoju sadašnjost i ovu planetu, bez otklona da će im na nekom drugom svetu kasnije biti i bolje i lepše, a oni srećniji i pametniji...