Tata - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 71

Tema: Tata

  1. #31

    Odgovor: Tata

    Nikada ga nisam imala onako kako sam ja htela. Nikada mi nije bilo dovoljno 2 sata provedenih zajedno svakog petka. Nikada nije bio tu kad mi je bio potreban...a opet, plakala sam kao najveca pi*ka kad su mi javili da vise nije s nama...plakala sam danima i nocima...
    I nikada ga nisam oslovljavala sa 'tata', uvek je bio cale ili matori.
    Cale je vise pristajalo ljudini kakav je bio. Sto niko drugi nije mogao da uradi-za njega je bilo prelako...cega su se drugi plasili-on je srljao u prve redove...cak i kad se propio i poceo da pravi sranja, za mene je bio pojava.
    Veciti boem, kockar i zenskaros. Secam se kako se moje drustvo odusevljavalo kad matori upadne u lokal u kojem smo se skupljali i pocasti celu kafanu, pita jesmo svi ok i treba li mi nesto..? Onda izvadi iz dzepa winston 100's, baci na sto, namigne i ode. Cale ti je prava faca....mhm, da, jeste...sta drugo...

    A onda se covek koji nikad nije bio kod doktora razboleo. Za par meseci je nestao...gadna stvar taj jebeni kancer...uzima i ne bira...jedino sto nam je dao to je 4 meseca svakodnevnog vidjanja i razgovora, sto je i dalje bilo nedovoljno...jer...ostacu ga zeljna dok sam ziva.

    Treci je mesec kako ne stizu poruke od njega. Umro je jednog popodneva dok mu je na polici pored bolnickog kreveta mobilni zvonio ne znam ni ja koji put, a ja s druge strane urlala: sta se koji ochin ne javljas, udaras mi ceznju... matori lisac!!!
    Nije mi se javio...ali znam da je znao da sam bar na neki nacin bila s njim.
    I eto...i dalje se desi da petkom po navici uzmem telefon u ruke mahinalno pritiskajuci speed dial #2...cak i kad se trgnem i shvatim da uzastopno okrecem njegov broj i slusam... mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan blablabla...morbidno... i boli jos uvek sunce ti jbm...

  2. #32

    Odgovor: Tata

    Citam i citam dugo ovu temu, otkucam par redaka...obrisem...otkucam ponovo i...zatvorim prozor...
    Ali se veceras nekako kockice poklopile...da li ova vest koju sam danas cula, da li poslednja dva posta na ovoj temi...ne znam...

    Tata?!

    Poceti od kraja, ili od pocetka?! Ipak, meni je nekako drazi pocetak (kao sto rece Arsen)...
    Nikada ga nisam zvala tata, on je bio moj papa...papushka...a ja njegova pcelica...
    Bila sam planirano i zeljeno dete...zeleo je cerku (da bude lepa na mamu). Kada sam se rodila bio je najsrecniji na svetu, disao nadamnom, zeleo sve naj za mene. U toj svojoj zelji je i zeleo da napustimo SSSR i zivimo na "nekom boljem mestu". Otisao je prvi u tadasnju SFRJ (da ispita kako je i pripremi sve da dodju zena i dete), svaki dan mi slao poklone...za moj 2. rodjendan prevalio 5000 km i pojavio se na vratima (nikom nije rekao). Tada je bio u Skoplju. Sve je bilo sredjeno da se nastanimo u BG.
    Ali...odjednom (kako to i biva) pisma su pocela redje da stizu...stalno se zalio da ga boli glava...i...tajac.
    Mama ostavlja sve (citaj: moju babu, koja je bila kamen oko vrata njoj...hocu i ja u YU), uzima mene i 2 kofera i stize...
    I, naravno...zatice ga s' drugom...duplo mladjom od njega...
    Tog momenta se moj tata iz dr. Dzekila pretvara u mr. Hajda...
    Mene "lazu" da je otisao na put...ja spavam s' njegovom pidzamom josh dugoooo, dugoooo...posle, shvatila sve...
    Jednog dana mi javljaju da ga vise nema. Plakala sam i prvi put me u zivotu tada zabolela glava. Sahranjen "negde" u rodnoj Grckoj...
    Posle nedelju dana, zvoni telefon...neki Grk na nemustom makedonskom mi saopstava...da me je tata jako voleo, i da je traku koju sam (tj. mama) snimala za njega gde je pevam i pricam nesto...odneo u grob...
    Danas, kada sam i sama mama...sve mu oprostila
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #33

    Odgovor: Tata

    jbt ja ne mogu da wjerujem da neko moze tako lako da kaze za swog oca swasta ,ali swasta...za swog rodjenog oca citiram 'pobenawio' i slicno...pa to seljacina i sirowina...kako mogu neki tako..uzas.

  4. #34

    Odgovor: Tata

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    jbt ja ne mogu da wjerujem da neko moze tako lako da kaze za swog oca swasta ,ali swasta...za swog rodjenog oca citiram 'pobenawio' i slicno...pa to seljacina i sirowina...kako mogu neki tako..uzas.
    Mozda je veci uzas kad se rodjeni otac prema svom detetu ponasa kao najgori neprijatelj.
    Ne znam koga si citirao, ali ko god da je to napisao...ja ga donekle kapiram.
    Nemaju svi idealne odnose sa roditeljima, znas...

  5. #35

    Odgovor: Tata

    koleginice,ja ne znam kako si sebe nashla u owome ali ako wec treba da bude jasnije ewo little fairy sam citirao...nidje nije sawrseno,stoga mi je to katastrofa...ponawljam,nidje nije sawrseno,tako da je to strasno i za swaku osudu

  6. #36

    Odgovor: Tata

    Sticajem okolnosti, oca sam rano izgubio, sa nepunih 10 godina, nismo ni uspeli uspostaviti neki jači odnos otac-sin. Ne znam kako bi smo se nas dvojica slagali da je još uvek živ, pretpostavljam da bismo imali mnogo razmirica s obzirom na to da je on bio jako tvrdoglav čovek, a ja sam još tvrdoglaviji. Insistirao je na svojim principima, od kojih ja u velikoj meri odstupam. Osedeo je jako rano, sa nekih 33 godine je bio več polused. Strog kao otac, velikih očekivanja, želeo je sinčinu, a dobio mene.

    Ono što mi je urezano u sećanje je njegova omiljena uzrečica, koja je ostale mahom dovodila do ivice nervnog sloma: "No, ..."

  7. #37

    Odgovor: Tata

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Mozda je veci uzas kad se rodjeni otac prema svom detetu ponasa kao najgori neprijatelj.
    Upravo tako...

    Nisam imala snage da pisem dalje, mLogo je za danas loshih vesti...ali kad vec pomenu...

    Po dolasku u SFRJ i zatecene scene, moj rodjeni otac je nas terao odavde, dovodio ambasadu u sred noci...novoj zeni kupovao zlato..a ja (ali bukvalno) nisam imala sta da jedem, socijalno placalo vrtic (jer on nije hteo), alimentaciju dobijala da me bilo sramota od poshtara da je primam (taman za paklicu zvaka)...
    A i u Grcku je "pobegao"...jer ja nisam potpisala da on ode (a imao obaveze prema meni...navodno..)

    Ne mogu vise...sve sam mu oprostila...ali eto (izgleda pamtim)...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #38

    Odgovor: Tata

    kolega pronadjes ti mene tako...s vremena na vreme
    I jeste, strasno je. Ali desava se...sta ces.

  9. #39

    Odgovor: Tata

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    kolega pronadjes ti mene tako...s vremena na vreme
    I jeste, strasno je. Ali desava se...sta ces.


    meni je to strasno...ok ako ima neki tata koji swoje dijete ubija od batina iz cista mira,ok ako ima neki ttata koji ne widi swoje dijete koliko da nije ni ziwo...ili slicni uzas///a cisto sumnjam da takwE tatE postoje.

  10. #40
    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku


    meni je to strasno...ok ako ima neki tata koji swoje dijete ubija od batina iz cista mira,ok ako ima neki ttata koji ne widi swoje dijete koliko da nije ni ziwo...ili slicni uzas///a cisto sumnjam da takwE tatE postoje.
    Pa ne delujes mi toliko naivno da sumnjas u postojanje takvih oceva. Naravno(nazalost) da postoje dragi egzo...dovoljno je da pogledas vesti...ako vec nisi imao prilike da ih sretnes u svojoj okolini.

    I da...tebi je strasno sto si procitao o tome...zamisli kako je onima koji s takvim "osobama" moraju da zive...

    Ali 'ajde da ne blatimo ovu temu
    Poruku je izmenio NSdjanka, 29.08.2009 u 12:25 Razlog: uzastopni postovi

  11. #41

    Odgovor: Tata

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne delujes mi toliko naivno da sumnjas u postojanje takvih oceva. Naravno(nazalost) da postoje dragi egzo...dovoljno je da pogledas vesti...ako vec nisi imao prilike da ih sretnes u svojoj okolini.
    'dragi' nego,widj owo..narawno da ima chudowishta,nedje....ali htjedoh reci za owo sto sam citao do sad na temi..znaci za owo odje,i ne bih rekao da su bas takwa cudowista..moj odgowor je samo 'pa dje je sawrseno'dje?' nidje...swudje imas 'drachu neku'...i eto.

  12. #42

    Odgovor: Tata

    Ah da...zaboravih ono dragi da stavim pod navodnike
    Dakle, "dragi" egzo...razumeli smo se. Valjda.

  13. #43

    Odgovor: Tata

    Ne znam egzo citash li ti sve postove...i da li bi mog tatu deklarisao kao ok tatu....

    ..ili da ja zamolim modove da obrishu moje dve poruke ovde, kako ne bih rushila sliku o idealnim tatama ovoga sveta....
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #44

    Odgovor: Tata

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    ..ili da ja zamolim modove da obrishu moje dve poruke ovde, kako ne bih rushila sliku o idealnim tatama ovoga sveta....
    jel ti to nesto za mog 'idealnog tatu'? a?je li bre?!

  15. #45

    Odgovor: Tata

    Nisam pominjala tvog...BRE

    Samo rekla da se moj ne uklapa u tu sliku...i nisam na idealni stavila navodnike...razlikuj, molim te...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  2. Tata u borbi protiv bele kuge
    Autor Goga u forumu Porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 00:01
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •