Tata
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 71

Tema: Tata

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    02 Tata

    Imamo temu "mama" na kojoj sam maločas pisala, pa sam htela da napišem nešto i o tati, jer on mi je bliži za malu, malu, onu najmanju razliku...srcu

    Moj tata je najbolji tata na svetu,
    najjači i najpametniji,
    on za svakoga ima opravdanje.
    Mirne naravi, ali ipak autoritet,
    omiljen u društvu i poštovan
    zbog njega i čitava moja porodica uživa poštovanje od građana.

    Vaš tata je...

  2. #2

    Odgovor: Tata

    deca ko deca kad su mala pocnu sa ma, ma pa zavrse ta-ta,..zabune se naviknu na mamu

    a tata je sretan kad beba prvo nauci nesto kao ta-ta- t -ta





    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    Imamo temu "mama"
    ...
    ...

    Vaš tata je...

    a trebalo bi malo da se dopuni pitanje u temi sa:

    kako tata vidi sebe u ocima bebe?

  3. #3

    Odgovor: Tata

    Moj tata...

    Neko koje za mene uvek bio tu...

    Moj glas razuma,
    moje rame za plakanje,moj neko ko je bio
    i ostao najveci na svetu...

    Moj osmeh ,moj savet ,lepa rec to je moj tata...

    Moj oslonac, luka u kojoj sam uvek sigurna ,
    covek sa najvecim karakterom na svetu,
    neko ko mi je utabao staze odrastanja,
    uklonio sve prepreke i pruzio mi najlepse detinjstvo...

    Moj tata ,
    neko zbog koga sam zavolela Dunav,
    neko zbog koga se jos uvek osecam,
    sigurnom i zasticenom,
    neko ko je od mene napravio ovo sto sad jesam,
    neko za koga mogu da kazem da je samo Moj...

    To je moj tata...

    Moje sve...sto imam i sve sto je ostalo...

  4. #4

    Odgovor: Tata

    To je bio katalog kao i svaki drugi-ukusno snimljen, lepo
    predstavljen-i pogrebnik me je nezno poveo kroz njega, pocevsi
    sa najjeftinijim, jednostavnim primercima od borovine, prema
    samom vrhu najskupljeg modela, velikih kovcega od tvrdog drveta
    obrubljenih satenom i ukrasenih velikim mesinganim ruckama.

    Moj prvi poriv je bio da uzmem najskuplji-neka ide sve,
    nista nije suvise dobro za mog oca. Ali drugi poriv je rekao da
    je najskuplji kovceg previse nakindjuren da bi moj otac u njemu zauvek
    pocivao.

    Oklevali smo, pa smo rekli pogrebniku da cemo uzeti drugi najskuplji kovceg.

    "Tvoj stari bi dobio napad u onom u onom besnom kovcegu, zlatne rucke
    i crveni somotski opsiv, vise je licio na francuski kupleraj nego na kovceg", zakikota se stric.
    Tacno znam sta bi rekao da smo uzeli najskuplji: "Sta ti mislis ko sam ja?
    Prokleti Napoleon?"

    Cula sam njegov glas.
    Nikada vise necu cuti njegov glas.
    Uvek cu ga cuti.

  5. #5

    Odgovor: Tata

    Moj tata je mnogo ozbiljan ali mnogo dobar.
    Nikada ne viče i nikada ga nisam čula da psuje osim kada vozi.
    Ima velike ruke, duge prste isto kao i moje i kad sam bila mala, stalno mi je prao kosu. Moj tata je "kriv" što sam danas ovakva kakva jesam jer me je preterano razmazio.
    Strepim nad njim jer nije više mlad a puno radi i ne pada mu na pamet da se penzionise jer voli da radi. I više ga volim nego mamu jer je moj tata najbolji tata na svetu
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

    Odgovor: Tata

    secam se, kad sam bila mala, govorila sam da najvise volim, ovim redom: mama, tata, sestra, baka pa deka.. kad sam odrasla malo, shvatila sam da u porodici ne postoje podele ko koga najvise voli i kojim to redom ide, jer smo ovde svi isti, i strasno sam zahvalna roditeljima sto su me vaspitali tako..
    moj cale je jedan.. kako bih rekla.. blesav covek neverovatno pametan, negde sam pominjala njegovu "titulu" inzenjera kojom se niko ne hvali.. neverovatno lep covek i neko ko je (po recima moje mame) imao najbolje dupe u svoje vreme na caleta sam povukla velike usi i oratoriku, a zao mi je sto od njega nisam povukla "jezik za zubima" i logiku..
    moj tata je covek koji moze mnogo i koji radi mnogo, ali ne u struci za koju je kvalifikovan.. ponosila sam se i ponosim se covekom koji je moj otac.. nije me nikad tukao, osim jednog jedinog puta kad mi je drmnuo samar, ali sam ga potpuno i zasluzila, jer me dugacki jezik nije sprecio da uvredim baku..
    najveca mu je satisfakcija da se utrkuje sa mnom ko ce pre za komp i net satro, cita viceve na netu ma da, cale i ja sam na Vojvodina Cafeu
    moj tata nije najbolji na svetu, moj tata je najbolji gde god postoje ocevi
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #7

    Odgovor: Tata

    ne znam da li treba da odgovaram na ovu temu...
    za mene je to persona koja nema nikakvu ulogu u mom zivotu i nikada je nije ni imala, koja se pokazala u veoma losem svetlu na vise nacina i do koje mi ni najmanje nije stalo...eto
    Citius, Altius, Fortius.

  8. #8

    14 Odgovor: Tata

    Često pišem o njemu.
    Sada, nakon toliko godina, kao da se trudimo da jedno - drugom nadoknadimo, sve ono o čemu smo ćutali.
    Sada jedno drugom ulečemo u reč, bez pardona. Još i kad je Kiki tu - niko srećniji od nas.
    Odrekao se svega, ne bi li brata i mene izveo na pravi put.
    Nije nam bilo lako - njemu posebno. Kada se dotaknemo nekih osetljivih tema, samo me blago pogleda, sa očima punim suza i postavi mi pitanje: ''Zar nismo dovoljno suza isplakali zajedno?''.
    Ni u jednom momentu mi nije davao do znanja da ima problema, poslovnih..ili nekih drugih. Čuvao me je, mada to i danas pokušava da uradi, ali bezuspešno. Ipak se malo ''odraslo''.
    Često je odlazio u divljinu, čekala sam ga, nemo gledajući u sat... Trebale su mi godine da shvatim da je u radu bio njegov spas (kao što je i danas, kao što će i da bude).
    Naučila sam od njega, da uVek idemo dalje, sa osmehom na licu, visoko uzdignute glave.

    Reč, ''hvala'' zvuči šturo, siromašno, bledo, u odnosu na sve ono što je učinio za nas. Tu je, sa nama i uz nas - hvala Bogu.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Tata

    Moj tata je pobenavio i više ga ne cijenim

    Ružno zvuči kada kćerka ne cijeni svojeg vlastitog oca ali nakon svega što je napravio, drugo nije niti zaslužio.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Tata

    Samo mogu da mu kazem hvala,za sve:sto me je izveo na pravi put i naucio pravim vrednostima.Sada vec pomalo naborano lice ali ociju koje odisu zivotom i osmehom koji zraci.Naucio me je da odozgo gledam u coveka samo u onom trenutku kada mu pomazem da ustane

    HVALA TATA ZA SVE
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  11. #11

    Odgovor: Tata

    Otišao je u JNA kada sam ja bila beba od dva meseca. To je zapečatilo naš odnos za ceo život. Propustio je moju prvu godinu života i imam utisak da se i dan danas trudi da i sebi i meni nadoknadi taj gubitak.
    On mi je sve prijatelj, roditelj, oslonac, sve.
    Možemo da razgovaramo o svemu, baš o svemu, družimo se, idemo zajedno na pecanje, odlazimo na koncerte i svirke, razmenjujemo stručna znanja.
    Pružio mi je sve u životu, i dalje mi pruža sve u životu, i nadam se da će još dugo biti tu.
    Moj tata je savršen a ja sam tatina ćerka!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #12

    Odgovor: Tata

    Nikada ga nisam imala onako kako sam ja htela. Nikada mi nije bilo dovoljno 2 sata provedenih zajedno svakog petka. Nikada nije bio tu kad mi je bio potreban...a opet, plakala sam kao najveca pi*ka kad su mi javili da vise nije s nama...plakala sam danima i nocima...
    I nikada ga nisam oslovljavala sa 'tata', uvek je bio cale ili matori.
    Cale je vise pristajalo ljudini kakav je bio. Sto niko drugi nije mogao da uradi-za njega je bilo prelako...cega su se drugi plasili-on je srljao u prve redove...cak i kad se propio i poceo da pravi sranja, za mene je bio pojava.
    Veciti boem, kockar i zenskaros. Secam se kako se moje drustvo odusevljavalo kad matori upadne u lokal u kojem smo se skupljali i pocasti celu kafanu, pita jesmo svi ok i treba li mi nesto..? Onda izvadi iz dzepa winston 100's, baci na sto, namigne i ode. Cale ti je prava faca....mhm, da, jeste...sta drugo...

    A onda se covek koji nikad nije bio kod doktora razboleo. Za par meseci je nestao...gadna stvar taj jebeni kancer...uzima i ne bira...jedino sto nam je dao to je 4 meseca svakodnevnog vidjanja i razgovora, sto je i dalje bilo nedovoljno...jer...ostacu ga zeljna dok sam ziva.

    Treci je mesec kako ne stizu poruke od njega. Umro je jednog popodneva dok mu je na polici pored bolnickog kreveta mobilni zvonio ne znam ni ja koji put, a ja s druge strane urlala: sta se koji ochin ne javljas, udaras mi ceznju... matori lisac!!!
    Nije mi se javio...ali znam da je znao da sam bar na neki nacin bila s njim.
    I eto...i dalje se desi da petkom po navici uzmem telefon u ruke mahinalno pritiskajuci speed dial #2...cak i kad se trgnem i shvatim da uzastopno okrecem njegov broj i slusam... mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan blablabla...morbidno... i boli jos uvek sunce ti jbm...

  13. #13

    Odgovor: Tata

    Citam i citam dugo ovu temu, otkucam par redaka...obrisem...otkucam ponovo i...zatvorim prozor...
    Ali se veceras nekako kockice poklopile...da li ova vest koju sam danas cula, da li poslednja dva posta na ovoj temi...ne znam...

    Tata?!

    Poceti od kraja, ili od pocetka?! Ipak, meni je nekako drazi pocetak (kao sto rece Arsen)...
    Nikada ga nisam zvala tata, on je bio moj papa...papushka...a ja njegova pcelica...
    Bila sam planirano i zeljeno dete...zeleo je cerku (da bude lepa na mamu). Kada sam se rodila bio je najsrecniji na svetu, disao nadamnom, zeleo sve naj za mene. U toj svojoj zelji je i zeleo da napustimo SSSR i zivimo na "nekom boljem mestu". Otisao je prvi u tadasnju SFRJ (da ispita kako je i pripremi sve da dodju zena i dete), svaki dan mi slao poklone...za moj 2. rodjendan prevalio 5000 km i pojavio se na vratima (nikom nije rekao). Tada je bio u Skoplju. Sve je bilo sredjeno da se nastanimo u BG.
    Ali...odjednom (kako to i biva) pisma su pocela redje da stizu...stalno se zalio da ga boli glava...i...tajac.
    Mama ostavlja sve (citaj: moju babu, koja je bila kamen oko vrata njoj...hocu i ja u YU), uzima mene i 2 kofera i stize...
    I, naravno...zatice ga s' drugom...duplo mladjom od njega...
    Tog momenta se moj tata iz dr. Dzekila pretvara u mr. Hajda...
    Mene "lazu" da je otisao na put...ja spavam s' njegovom pidzamom josh dugoooo, dugoooo...posle, shvatila sve...
    Jednog dana mi javljaju da ga vise nema. Plakala sam i prvi put me u zivotu tada zabolela glava. Sahranjen "negde" u rodnoj Grckoj...
    Posle nedelju dana, zvoni telefon...neki Grk na nemustom makedonskom mi saopstava...da me je tata jako voleo, i da je traku koju sam (tj. mama) snimala za njega gde je pevam i pricam nesto...odneo u grob...
    Danas, kada sam i sama mama...sve mu oprostila
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #14

    Odgovor: Tata

    jbt ja ne mogu da wjerujem da neko moze tako lako da kaze za swog oca swasta ,ali swasta...za swog rodjenog oca citiram 'pobenawio' i slicno...pa to seljacina i sirowina...kako mogu neki tako..uzas.

  15. #15

    Odgovor: Tata

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    jbt ja ne mogu da wjerujem da neko moze tako lako da kaze za swog oca swasta ,ali swasta...za swog rodjenog oca citiram 'pobenawio' i slicno...pa to seljacina i sirowina...kako mogu neki tako..uzas.
    Mozda je veci uzas kad se rodjeni otac prema svom detetu ponasa kao najgori neprijatelj.
    Ne znam koga si citirao, ali ko god da je to napisao...ja ga donekle kapiram.
    Nemaju svi idealne odnose sa roditeljima, znas...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  2. Tata u borbi protiv bele kuge
    Autor Goga u forumu Porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 00:01
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •