Tata - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 71 od ukupno 71

Tema: Tata

  1. #61

    Odgovor: Tata

    Setih se jedne pesme koju sam davno naucila......Pesma je o mami al' me je nauchio tata...

    NAJBOLJA MAMA NA SVETU

    Najbolja mama na svetu?
    Moja mama!
    Najbolja mama na svetu?
    Moja mama!

    Odakle nam oči?
    Rodila ih majka!
    Odakle nam uši?
    Rodila ih majka!
    Odakle nam ruke?
    Rodila ih majka!
    Sve na svetu rodila je majka!

    Leti pesma oko sveta,
    lepa, lepša nego bajka:
    nema deteta ni cveta,
    nema dok ne rodi majka!

    U životu ja sam srela
    mnoge, mnoge dobre žene,
    al' je samo jedna majka
    htela da rodi baš mene!

    Dobra mama,
    lepa mama,
    samo jedna
    naša mama!
    Blago vama,
    blago nama,
    blago svima
    sa mamama!

    Dušan Radović
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #62

    Odgovor: Tata

    Evo, gledam već je 4 godine prošlo kako sam pisala na ovoj temi. I mnogo toga se promenilo. I mnogo toga nije.

    Još uvek ne znam ko je taj čovek. Ali više ne tugujem. Jednostavno je prošlo. Nedavno sam sebe uhvatila kako sam pomislila na to da uopšte više i ne razmišljam o njemu. I mislim da mi nije više ni važno ko je. Ni gde je, ni zašto me nikad nije želeo, potražio. Nekad mi je bilo jako teško, mislila sam da ću crći za njim. Sada ga više ne želim, ta priča je za mene prosto završena. I mnogo manje teskobe nosim u sebi. I radujem se rođendanima. I ne manjka mi njegova ljubav, ne manjka mi ni da nekog po prvi/jedini/poslednji put zovem tata. Jednostavno je prošlo.
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #63

    Odgovor: Tata

    Nastimala sam da budem kuci kad tati bude godisnjica, sad 14.2. i otisla na groblje...i kad god sam tamo osjetim mir i spokoj, kao da je to za sada jedino mjesto gdje se nekako osjecam zasticeno. Iako vec punih sest godina nemam niti njegov glas da me hrabri, niti ruke da me stite ili zagrle...uvijek ga osjecam pored sebe. Mnoge stvari su otisle nizbrdo otkad je otisao...nasa porodica se vise svadja nego sto se smije...pojedini prave teze nego sto bi trebalo biti...taj stub koji je drzao sve stabilnim je nepravedno otisao...tesko je, ista knedla u grlu svih ovih godina...postanes imun na mnoge stvari koje se poslije dese, ali vjecito slab na one koje su te trajno obiljezile.
    Toliko toga mi je ukradeno, toliko toga nisam uspjela reci.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #64

    Odgovor: Tata

    Uvek sam bila vezanija za tatu jer je sa njim, dok smo odrastale sestra i ja život bio pun dogodovština i nije postojao problem koji se nije mogao rešiti. Nikad nije pokazivao nervozu ili strah pred nama. Obožavale smo da nas vodi u šetnje (koje su trajale satima i bile pune avantura), dok je mama čistila i nenormalno vetrila . Tata je blage naravi i uopšte nije konfliktna ličnost, malo je teatralan al' ne mari, navikle smo, osetljiv je kad smo u pitanju sestra i ja, bez obzira što smo odrasle. Ponekad koristim to jer znam da sam tati slaba tačka . Oboje smo toga svesni. Biće mi jako teško kad dođe dan kad ću ostati bez njega.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #65

    Odgovor: Tata

    Onima koji kažu da novac u životu nije važan reci slobodno da jedu govna. - moj pokojni ćaća.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #66

    Odgovor: Tata

    Često ovih dana mislim na Cveleta. Vidim njegove oči koje me gledaju pred odlazak. Navršio se treći mesec od kako više nije tu.
    Nedostaju mi ti dani sa njim puni svetlosti i razgovora. Bio je pričalica, kreativac, veseljak . Nedostaje mi toplina tih trenutaka u kojima smo razmenjivali raznorazne priče kad bismo bili skupa. Dodir njegovih lepih i nežnih ruku, prijatan zvuk njegovog melodičnog govora, bljesak iz njegovih setnih očiju i gnjavaža dok mi čita što je napisao.
    ...........
    Sećam se, kad sam bila mala da sam bila u stanju da sate i sate provedem gledajući senke na zidovima dok titraju. Obično je to bila grana nekog drveta kako se njiše na vetru...Osluškivala sam nečujni govor tišine i zamišljala da su to čudovišta. Ponekad, kad bih smogla hrabrosti ustajala sam i otrčala pravo kod roditelja u sobu.
    - Tata, tata, juri me čudovište - šapnem mu na uvo i pljesnem ga po obrazu
    - A mhmh, dođi, zavuci se ovde pored mene. Ovde je sigurno - promrmlja, pokrije me i zagrli.

    Ja sva srećna što je moj tata hrabar, zagrlim ga jako i zavučem glavu pod bradu, mirišem njegovu kožu i zaspim. Imala sam 5 god.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #67

    Odgovor: Tata

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Uvek sam bila vezanija za tatu ....Biće mi jako teško kad dođe dan kad ću ostati bez njega.
    Citiram samu sebe. O,Bože!
    Ali, da, to je...Dok sam ovo pisala (vidim po datumu), nisam ni mogla da pretpostavim da ću ubrzo ostati bez njega.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  8. #68

    Odgovor: Tata

    Cvele, volim te !
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #69

    Odgovor: Tata

    10 mjeseci sam bez toplog osmjeha, blage reci i zagrljaja moga tate.

    Volim te i nedostajes me beskonacno Kiki
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  10. #70

    Odgovor: Tata

    Moj tata je za mene bio heroj. Imao sam tu sreću da skoro dve godine nije radio kada sam bio baš mali i sve to vreme sam provodio sa njim, igrajući se, jurcajući, gutajući i upijajući svaku njegovu reč. Zahvalan sam mu na svemu što je radio za mene i za svaki minut koji je proveo sa mnom, neizmerno je uticao na moj život, na moj način razmišljanja i pogled na svet. Što sam stariji sve više shvatam u stvari koliko ličim na njega iznutra i jako sam srećan zbog toga.

    Na žalost, u pubertetu se nisam baš najbolje razumeo sa njim, daleko od toga da smo imali probleme, već se samo nismo razumeli i pustio me je da sam učim o životu, dovoljno je verovao u mene i znao je da neću previše skrenuti sa puta. I bolje tako, jer da je primenjivao represiju, buntovnik u meni bi proradio i sigurno bih iz inata uradio ko zna šta. Ovako sam imao slobodu u donošenju odluka i učenju na sopstvenim greškama. A slične greške smo pravili.

    6. septembra 2009. godine sam saznao da je Skvo otišla u večna lovišta, bio sam slomljen, na svu sreću do tada nisam imao susret sa gubitkom tako bliske osobe, proveo sam dan vozajući se kolima i razmišljajući o svemu kada mi je zazvonio telefon i mama mi je javila da tata umro iznenada. Raspao sam se.

    Ćale, hvala ti za sve.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  11. #71

    Odgovor: Tata

    20. januara 2013. godine, u neko doba noći pisao sam:
    Odlaziš mi za navek i sutra bi trebali da se oprostimo jedan od drugog dok gori 40 sveća, a ja to niti želim niti mogu da učinim jer znam da ćeš ti biti i dalje prisutan u vazduhu koji dišem i koji mi daje život, da ćeš biti u suncu koji mi daje snagu da nastavim da koračam dalje...da ćeš biti u svakoj kiši koja mi pada niz lice i tako sakriva suze koje ću do kraja života liti za tobom.... O Petre, o moj voljeni Petre!

    I sada, posle dve godine ništa se nije promenilo. Nedostaje mi, sve odzvanja užasnom prazninom i jedino što čujem i vidim jeste osmeh moje dece. Tu ljubav prema deci nisam nasledio od njega jer je njegova ljubav bila jedinstvena, rekao bih neponovljiva i nemerljiva ali je to ono najvrednije što me je naučio. Naučio da volim decu.

    O kako me duša moja boli...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  2. Tata u borbi protiv bele kuge
    Autor Goga u forumu Porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 00:01
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.10.2009, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •