Omoti ploča i CD-ova - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova




    1988
    Folk Pop
    ~~~
    Talkin' Bout A Revolution
    Fast Car
    Across The Lines
    Behind The Wall
    Baby Can I Hold You
    Mountains O' Things
    She's Got Her Ticket
    Why?
    For My Lover
    If Not Now
    For You


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova






    The Doors - Strange Days
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #18

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    "Nekada su se ploče kupovale po strasti, po intrigantnosti samog omota. Omot je bio dio cijele priče, golicao je maštu. Mogao si ga opipati, morao si iz njega vaditi ploču, gotovo ritualno je stavljati na gramofon u svojoj sobi kad bi ti došao neki »komad«, a ona bi krckala jer si je sto puta slušao. Cijeli taj ritual je vrlo važan, kaže Branko Kostelnik, inicijator i producent izložbe", piše u osvrtu na kaštelsku izložbu omota gramofonskih ploča i CD-ova.

    ......
    Pokažite koji omoti su vam i pre nego ste čuli sadržaj privukli pažnju ili one omote u koje se zagledate duže nego u ostale iako ih stoti put gledate


    ~

    Osetljiva sam kad je ovo u pitanju, kao i kad je reč o knjigama. Ma koliko volela neku grupu (ili pisca), ako mi se ne svidi omot, ja ne kupim. Omot mora da bude ,pre bih rekla, zanimljiv, nego lep. Pitanje ukusa, čisto subjektivna stvar po meni. Moj fetišizam je pitanje bolesti , jer ako mi se svidi omot i muzika mi bolje zvuči, aranžmani su savršeniji, sve je bolje i intenzivnije. Ali, dešava mi se i da sam nekoliko puta posegla za pločom, cd-om, nekih grupa koje nikad nisam slušala, jer mi se, dopao omot. Sreća, takvih je bilo mnogo manje. Ali, dešavalo mi se i da odustanem od kupovine nekog umetnika kojeg jako cenim, jer mi je omot bezveze. I nikad nisam žalila.
    U mojoj kolekciji ploča, cd-a ali i kaseta (nećemo ih zaobići) imam jako malo onih koje nemaju neku priču iza sebe. Svaka me podseća na neki događaj iz mog života i tako ih i ređam na policama. Uostalom, tako sam ih i kupovala.Po događajima i jačini


    Ove su posebno važne, neka prekretnica u mojim koracima
    Ime: slf.jpg Pregleda: 50 Veličina: 62.8 KBIme: billie.jpg Pregleda: 49 Veličina: 9.3 KB



    i The Beatles ,Hard Day's Night i The Doors, An American Prayer ( jer ovo čudo mi neda da postavim više slika)
    Priložene slike Priložene slike    
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #19

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Nekada sam mislila da lepa ambalaža mora da krije i lep sadržaj
    Ponekad je bilo DA...dosta često NE...(to samo u slučaju da me sama ambalaža povela..).
    Nekada sam, Jopet, mislila i da (koliko toliko) dobar sadržaj "mora"...ok, trebalo bi...da poseduje i dopadljivu ambalažu...(život me je mnogo puta demantovao...ovo je doduše sVezano sa živućim elementima...)
    No, ovde se konkretno radi o pločama (i inim nosačima zvuka)...
    Nikada nisam odustajala od sadržaja ako bi mi omotka bila nedopadljiva....
    Do nekog 3. 4. razreda sam sedela pored gramofona i držala omot u ruci...posle bih pustila mJuzu...zavalila se u krevet...ukrstila pogled na plafonu i...uživala...
    Danas....većina moje muzike nema omota..tu su na meni dostupnom mestu...
    Omot im kreiram ja...omot su sutuacije i stanja kada posegnem za njima...tim su slikama i obojeni...mojim...
    Da rezimiram...omot (onaj fabrički), ako je oku ugodan može samo dodati plus sadržaju....ako nije...neće mu oduzeti na vrednosti...
    Ovo je što se muzike tiče...
    ...sa ljudima je već posve drugojačije
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Saveti za kupovinu keramičkih pločica
    Autor Lady S u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.10.2006, 21:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •