Omoti ploča i CD-ova
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Omoti ploča i CD-ova

    "Nekada su se ploče kupovale po strasti, po intrigantnosti samog omota. Omot je bio dio cijele priče, golicao je maštu. Mogao si ga opipati, morao si iz njega vaditi ploču, gotovo ritualno je stavljati na gramofon u svojoj sobi kad bi ti došao neki »komad«, a ona bi krckala jer si je sto puta slušao. Cijeli taj ritual je vrlo važan, kaže Branko Kostelnik, inicijator i producent izložbe", piše u osvrtu na kaštelsku izložbu omota gramofonskih ploča i CD-ova.

    Negde pri kraju teksta starog broja Glasa Istre piše o tome kako su dolazili do pojedinih ploča:"...On otvori svoje ormare, a u njima desetak tisuća omota. Sada počinje mali kviz i ne d'o Bog da nešto ne znaš. On te pita, propituje. Daje ti relikviju, daje ti dio sebe, doslovce komad svoga tijela, i to besplatno, ali samo ako prođeš test da li ti to dovoljno kužiš. Nema tu puno uvoda. On kaže: Tuxedomoon? (grupa), ja kažem: Half mute (album), on kaže: Kieslowski? (redatelj), ja kažem: Kratki film o ubijanju. Pita me imam li ga jer mu nedostaje u kolekciji. Imam, pa nazovem da mu ga donesu. To je bio kviz kao u mračnom srednjem vijeku. To potpuno razumijem i to mi je bilo jedno od najerotičnijih iskustava u životu. Nakon te blic ankete, čovjek je otvorio sve svoje ormare i rekao: »Nosi kaj ti treba!«, živo se prisjeća Branko Kostelnik."

    ~




    Pokažite koji omoti su vam i pre nego ste čuli sadržaj privukli pažnju ili one omote u koje se zagledate duže nego u ostale iako ih stoti put gledate. Da li je umetnost ili i strast iz nekih vama znanih razloga prema određenim "benkicama za muziku" , nebitno.

    Neka nose i odavde "...kaj im treba" oni koji tek formiraju ukus i prave svoje kolekcije muzike. Na nama je da se prisetimo dragih stvari koje bi im preporučili.
    Poruku je izmenio DrinChe, 12.11.2008 u 10:43

  2. #2

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Lepa tema
    Može priča, a može i recitacija. Može umetnost, a može i provokacija. Ne umem trenutno da se setim boljeg omota :

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Slusam Blanta, i setim se ove teme album "All the lost souls" pored same price, ima predivan omot, obozavam mozaike

    Ali i "Back to bedlam" je nesto sto isto volim da vidim koliko i da cujem Posebno mi se dopada Monkey on my sholder fraza koja je uklopljena na omot.

    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Moj omiljeni...

    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

  6. #6

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    ....vrlo interesantan... oni koji znaju prepoznace....
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Vreme gramofonskih ploča sam, nažalost, propustio. U planu su neki otpor u vidu skupljanja i slušanja istih, no, o tom potom. Zasada, par omiljenih omota.

    Prvo, omot "Filigranskih pločnika", koji su mi odmah pali na pamet, već je postavljen, pa da ne ponavljam.

    Slede:



    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #8

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Ovo zaista ne može bez tjuba... Sjajan omot...

    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova



    Jedan od meni najupecatljivijih. Na stranu sto mi je taj album jedan od omiljenih.
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova


    Average White Band
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #11

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Ako ste vidjeli jedan omot cd-a ovog pjevača - vidjeli ste sve







    Upečatljivi da upečatljiviji nemre biti
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #12

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova



    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #13

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Crying Light Antony and the Johnsons




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova

    Ritchie Blackmore's Rainbow ~ 1975



  15. #15

    Odgovor: Omoti ploča i CD-ova


    1989 ~ Remastered edition 2006



    01 Kissing Willie
    02 The Rattlesnake Trail
    03 Ears of Tin
    04 Undressed to Kill
    05 Rock Island
    06 Heavy Water
    07 Another Christmas Song
    08 The Whaler's Dues
    09 Big Riff and Mando
    10 Strange Avenues
    11 Christmas Song Live
    12 Cheap Day Return/Mother Goose Live
    13 Locomotive Breath Live




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Saveti za kupovinu keramičkih pločica
    Autor Lady S u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.10.2006, 21:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •