Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Svakodnevno u zivotu donosimo na stotine odluka.Da li mozete izabrati svoje misli,ili dozvoljavate da one biraju vas?

  2. #2

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Da li mi donosimo odluke ili odluke donose racunajte na nas. Nase misli su nasa deca!

  3. #3

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Da li mi donosimo odluke ili odluke donose racunajte na nas. Nase misli su nasa deca!


    Ali kao sto usmeravamo i kontrolisemo svoju decu,tako ne smemo dozvoliti ni svome umu da bude nas neprijatelj,jer onda ni sami sebi nismo prijatelji.U svakom trenutku imamo mogucnost izbora i ne moramo obracati paznju na svaku misao koja nam padne na pamet.

  4. #4

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Hmmmmm...
    Ne mogu da biram misli, ali mogu da izdvojim neke od njih koje me pritiskaju i da ih, koliko je moguce kontrolisem.
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Svaki dan zamislimo nekoliko hiljada misli koje mogu promeniti našu stvarnost.
    Svaka naša misao se na neki način reflektuje u našoj stvarnosti.Ono sto je sigurno je to da pozitivnim mislima na neki nacin privlacimo pozitivnu energiju koja nas nekako "pogura" kroz teske situacije.
    Lepo je tako razmisljati, ali tesko ko od nas moze da stalno misli pozitivno, i da u svakom momentu nadje svetlu tacku......Svaki individua zivi onaj zivot,film, san, iluziju (nazovite to kako hocete)........koji je u njegovim mislima....odnosno svaka misao pretace se u zivot........
    Stvar izbora ...
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #6

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Misli puštam da lutaju, da se rađaju i da se množe.
    Pokušavajući da u životu sve sagledam sa više strana, da bih bila sigurna da sam donela pravu odluku, moram pustiti misli da se množe.
    Ne donosim odluke na prečac.
    Upravo to je biranje misli, odn. njihovo kontrolisanje.
    Naterati sebe da o nečemu ne mislite je veliko umeće za koje je potrebna izuzetna mentalna snaga.
    Množiti u glavi pozitivne misli i izvlačiti iz svega samo pozitivne zaključke je stvar životnog stava.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #7

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Mislim da kada to želimo i kada to postoje, da kažem, uslovi značajno možemo uticati na to šta to mislimo. Takođe sam poprilično uveren da se to može poboljšati radeći na sebi.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Hmmmmm...
    Ne mogu da biram misli, ali mogu da izdvojim neke od njih koje me pritiskaju i da ih, koliko je moguce kontrolisem.

    Tacno ne mozemo ih birati ali su one poput magneta-uvek privuku slicnu energiju.Zato je vazno da znamo da mi nismo isto sto i nase misli i da negativne uvek preusmerimo,narocito kad mislimo negativno o drugima,jer one uvek povredjuju nas.

  9. #9

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    ako ne mogu birati svoje misli cije cu onda da biram...
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  10. #10

    Odgovor: Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?

    Citat diktatorka kaže: Pogledaj poruku
    Svakodnevno u zivotu donosimo na stotine odluka.Da li mozete izabrati svoje misli,ili dozvoljavate da one biraju vas?
    Prva asocijacija mi je bila sledeća:Kakve su ti misli,takav ti je život..čuveni citat...i delim mišljenje da je uglavnom tako.Odluke zavise od mnogo čega,tu ne mislim isključivo na sebe već mnogo polažem na to i kako će dotične odluke delovati na moje bližnje,ali na kraju,ipak su te misli moje...pa tako i odluke.Nekada treba dosta vremena da se odlučim,ali kada to učinim,nazad nema.

Slične teme

  1. Sito za misli
    Autor starsica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 338
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 11:49
  2. U korist svoje štete
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2017, 19:54
  3. Da li zaista slušate svoje dete?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2014, 15:15
  4. Za sta sve mozemo iskoristiti exer?
    Autor lenjivica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.09.2013, 11:36
  5. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •