Da li upravljate svojim zivotom?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da li upravljate svojim zivotom?

    Svakodnevno nam se desavaju razna iskustva i prolazimo kroz mnoge promene i lepe i teske.Da li ste u mogucnosti da kontrolisete svoj zivot ili se prepustate da vas nosi?

  2. #2

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    maksimalno drzim svoj zivot pod kontrolom kao i Euro po zvanicnom kursu,..Samo se trudim da budem realan bas kao i Euro po zvanicnom kursu.
    Ne dam inflaciju u svoj zivot.



    a moj zivot je kao po srednjom kursu
    kad padnem ispod ocekivanog kursa nema MMF da priskoci da i dalje sam upravljam svojim neovisnim zivotom

  3. #3

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Da, baš puno odgovora na ovu temu

    Za sebe mogu reči da upravljam samo svojim DELIMA, postupcima i svojim ponašanjem!
    Mojim životom upravlja Onaj koji mi je taj život poklonio....Ne, nisu to moji roditelji, oni su samo kanal kroz koji sam rodjen, stvoren preko njih....

    Bog je taj koji nam život poklanja/daje! A samim tim, s njim i raspolaže/upravlja, a u skladu sa svojom beskonačnom ljubavlju i pravednošću. . .

    Dakle, kako delamo i ponašamo se, tako će nam Bog i dati


  4. #4

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Sada mogu reci da, od kada sama upravljam svojim zivotom mnogo mi je lakse,jer oni koji su upravljali sa mojim zivotom nisu valjano znali svojim.Sada sam povratila svoje samopouzdanje i vracam se polako u normalu,moj glavni pokretac su emocije koje mi nekad ne dozvoljavaju, da realno sagledam neke stvari i to su drugi vesto koristili i pokusavali da upravljaju samnom.Nekad sam gutala i cutala,sada vracam i ne dam na sebe

  5. #5

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Samo ponekad pomislim da bar malo upravljam svojim životom. Uglavnom mislim da su mi postupci iznuđeni i da kaskam za životom kao muda za veprom, na žalost.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    trudim se da korigujem svoje ponašanje i da ga koliko, toliko kontrolišem..

    trudim se da činim dobro, da ispravljam greške, svoje..i tudje da prihvatim..

    trudim se da se uklopim u okolinu, ljude, dogadjaje..

    trudim se da praštam i da mi oproste..

    sve ovo se ne može nazvati upravljanjem, ali se bar trudim da se mnogo ne razmimoilazimo taj život i ja..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    14 Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Kao prvo ne plašim se da svoje ideje iznesem na videlo, kako god one možda suludo zvučale u prvom momentu.
    Kao mlađa nisam mnogo verovala sopstvenoj, unutrašnjoj snazi.
    Beše nekad.

    Naučila sam da svoja razmišljanja i želje izrazim jednostavno i jasno. Izbegavam agresivnost sa jedne, samim tim i neprijatne situacije sa druge strane.
    Vodim računa o tome da okolina nije sposobna da čita moje misli, da kažem: ''Ne!'' - ukoliko je to potrebno. Isto tako mogu da tražim od drugih da urade nešto za mene.
    Prihvatam pravo drugih da odbiju moj stav, molbu, ili da neko otvoreno pokaže neslaganje sa mojim načinom razmišljanja, ili onim što radim.
    (Poštujemo različitosti )

    Izbegavam pasivnost u bilo kom aspektu života.

    Na ovakve načine pokušavam da upravljam svojim životom, na najbolji mogući način... ... moj način...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Ne, ne upravljam svojim životom, nikad nisam umela da odbijem nekome uslugu, smarajuće telefonske razgovore, ni ćerkama koješta, pa su razmažene do bola, i prilično neodgovorne, posebno starija koja je uz to i bolesna.
    Život mi mnogo zavisi od nekih red je ovo, red je ono, mami, tetki, bratu.
    Za mene ne ostane ništa.
    Pokušavam da to promenim, ali nije lako, odjednom se svi ljute na mene.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #9

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    -Zivot te nosi (zivot je reka), jedino sto mozes je da dignes glavu da vidis gde si.

  10. #10

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Upravljam. Volan jeste u mojim rukama.

    A to što često slupam "vozilo", što redovno zadobijem teške telesne povrede, što u brzini odletim u (po)neki ambis ...
    krivi su mi samo
    - loš teren
    - višak adrenalina i
    - slab kočioni sistem.


    Umem ja ponekad da se vadim malo i na "sudbinu" ... ali znam, da je to samo šlag na torti.

    Kad pomenem sudbinu, najčešće joj pominjem majku .
    Pa neću vaLda sebe da krivim nisam mazo.

    ______________________
    Svakako, mislim da svako od nas upravlja svojim životom. I sve u vezi našeg pravca je stvar naših izbora - dobrih ili loših.
    A životne (sudbinske) situacije, koje nas vrebaju, sačekuju, presreću i bez naše volje snalaze -
    samo mogu da nam idu ili da nam ne idu "na ruku". Dok mi to tako "upravljamo svojim životima".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    aha ja wOzim

  12. #12

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Citat diktatorka kaže: Pogledaj poruku
    Svakodnevno nam se desavaju razna iskustva i prolazimo kroz mnoge promene i lepe i teske.Da li ste u mogucnosti da kontrolisete svoj zivot ili se prepustate da vas nosi?
    Postoje dogadjaji, na koje jednostavno ne mozemo uticati.
    Ne mozemo ih kontrolisati, ma koliko mi to zeleli.

    Trudim se da ne budem nemi posmatrac.
    Davno, sam upamtila recenicu:
    "Uzmi zivot u svoje ruke,ako ti ne uzmes, niko drugi nece"

    Pokusavam, tamo gde mogu da ga usmerim, onako kako ja mislim da je za mene dobro.
    Da iznesem breme tuge, kad je potrebno i radujem se svakom novom danu.
    Jer sutra, ne znam sta ce doneti.
    Na sutra ne mogu uticati.

    Mogu da zelim i pokusavam da upravljam sa njim, koliko mi dozvoli.

  13. #13

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Da,da,da! Čak i kada odlučim da se prepustim događajima ili kada dozvolim drugima da odluče, to je samo moja odluka. Važno je to shvatiti. Važno je preuzeti odgovornost za sve što nam se događa u životu. Onda je sve lakše. Istina oslobađa, dragi prijatelji. E, sada, da je sve uvek baš kao što ja hoću i nije, ali ja se trudim da upravljam taj moj brod u najboljem smeru.

    ...krivi smo mi što smo ih pustili...
    Poruku je izmenio bellissima, 27.02.2010 u 17:28 Razlog: nepotreban citat
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #14

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    Pre nepunih godinu dana iznela sam mišljenje na ovoj temi,sad bi da se ipak malko demantujem

    Moguce je...pritom treba stisnuti petlju i rešiti.
    Upravljati svojim životom...moguce je...u jednoj odluci promeniti partnera,posao,mesto življenja,grad.
    Boriti se,grebati,a ne ogrešiti se o druge...moguce je.
    Biti u svom filmu,ne u tuđem,jer biti u tuđem,znači gušiti se,otud nemoc upravljanja svojim životom.

    Neko sam ko je ceo život ugađao drugima,to je onaj tuđ film,koji smori ljudsko bice,koji ga iscedi ko limun...vremenom kora od limuna počinje da se suši,i nije za upotrebu,a kako ne valja sebi,nre valja ni drugima,biva zaboravljena...bačena...

    Dakle da ne dužim...ja necem više da igram u tuđem filmu,vec imam plan da režiram svoj sopstveni,ima vremena i načina...uvek

  15. #15

    Odgovor: Da li upravljate svojim zivotom?

    ne. ja sam na sred reke sa jakom strujom. al se nishta ne plashim i umem odlichno da plivam.
    & underpaid......

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:00
  2. Koliko ste zadovoljni svojim poslom?
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 22.11.2013, 17:47
  3. Sta znate o svojim precima?
    Autor Becar u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 28.07.2012, 23:43
  4. Kako se nosite sa zivotom?
    Autor Crazy Angel u forumu Psihologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 03:34
  5. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2006, 21:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •