Femkanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Tema: Femkanje

  1. #1

    Femkanje

    Šta je femkanje?
    Da li je to loša osobina ili vrlina onih koji nastupaju "s merom"?
    Mislim da se vreme, koje je nekoj osobi potrebno da donese neku odluku, ne mora obavezno nazvati prenemaganjem (iako nestrpljivost druge strane može izazvati baš taj osećaj).
    Kakva su vaša iskustva sa femkanjem?
    Vrag odneo šnalu...

  2. #2

    Odgovor: Femkanje

    Nemoj da budes nja, nja...

    Mislim da je ta osobina u iscezavanju, obzirom da mentalitet u nasoj zemlji zahteva machoisticko pretvaranje u jake likove, kako od muskarca, tako i od zene.
    U drugim zemljama opet femkanje smanjuje imidz radno i trzisno orijentisane zene, pa opet se ne femka vec se uzima maska dobrog saradnika (u svemu).

    Znaci femkanje ostaje samo kao neki sitni elemenat ljubavne veze i tu je nekada vrlo interesantna, jer ako se ne pretera, moze povecati neznost i brigu muskarca. Ne sme se preterati, gubi se char!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Femkanje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Šta je femkanje?
    Da li je to loša osobina ili vrlina onih koji nastupaju "s merom"?

    Kakva su vaša iskustva sa femkanjem?
    Veliko je pitanje ŠTA je "prava mera" ...
    i gde je tačno ta granica gde neko simp(tom)atično i dražesno femkanje počinje da poprima sve bljutaviji ukus.
    Mislim da je to jedan od neizbežnih ženskih začina u fazi upoznavanja ... tj. u igri zavođenja.
    I tu se možda jedino uklapa u kompletnu scenu.
    Samo tada je sve dozvoljeno,
    i samo tada svaka glupost, svaka nespretnost, svaka nazovi naivnost može da prođe kroz još nepodešeno sito nečijih kriterijuma.
    Pa i tada može da pređe granicu, ako femkator/ka ... baš zabrazdi .

    Ja u principu ne podnosim femkanja, i nisam im sklona. Nemam ih na listi oružja.
    Mada sam neku varijantu, neke nagoveštaje moram da priznam ... prepozna(va)la par puta,
    u trenucima kada bi baš baaaš odlepila, pa valjda dok se malo sredim i artikulišem ...
    malo femkanja mogu vam reći tu baš nekako dobro dođe ... ...

    Posle ... nema femkanja.




    ___________________________


    I, ah da ... nikada mi neće biti jasno ... zašto neke žene u životu najčešće tipuju baš na tu kartu ... ???

    ... kad to muškarci (od malih nogu) uopšte ne podnose.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    14 Odgovor: Femkanje

    Izraz femkanje upotrebljavam, kada izgubim strpljenje...
    Imam utisak da je to ''tvrđenje pazara'' mada ne mora da bude tako.
    Sve zavisi od slučaja do slučaja.
    Nije to loša osobina, već samo nesamostalnost, nesigurnost sa jedne,
    kao i iskreno - nestrpljivost, sa druge strane.
    Femkanje... Nema ga u bližoj okolini, jer su u mom okruženju osobe,
    kojima kad jasno kažeš o čemu se radi, postaviš pitanje, šta god...
    Daju automatski ne jedan (traženi), već tri odgovora ..
    (spontano)

    Navikli smo da budemo jasni i glasni.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Femkanje

    Femkanje u svakodnevnoj komunikaciji i u svim mogućim priikama me odbija. Ne znam da li je to nesigurnost kod ljudi (da, ne femkaju se samo žene) ili potreba da se bude u centru pažnje i da ljudi oko tebe igraju.
    Hoću kakim - neću kakim igrači mi ne pašu i sa takvima brzo gubim strpljenje. Ili hoćeš ili nećeš, ili jesi ili nisi, ili misliš ili ne misliš. Reci, odluči i stoj iza svojih reči i odluka.
    Ipak, postoji i ono femkanje u vezama koje može biti zanimljivo. I nekako, očekivano je u muško-ženskim igrama, pogotovo na početku veze. Možda je to tek "ispipavanje terena". Da li sam se femkala? Jesam, u nekom životnom dobu, a i ta femkanja su bila vrlo, vrlo kratka. (Mislim da se i ovde može držati upozorenja koja smo slušali od roditelja u detinjstvu: "Od igračke biće plačke")
    Postoji i ono femkanje koje je možda pre deo neke erotske igre. I može biti slatko i inspirativno, ali opet, samo ako je sa merom i ako je obe strane prihvataju kao igru.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Femkanje

    Femkanje gotovo po pravilu ima prosijački prizvuk. Ono u komunikaciji ima suštinski suprotno značenje od stidljivosti, koja je sve ređa osobine čiju formu femkanje po svaku cenu želi da "obuče". Osobe koje se femkaju žele da ostvare neki svoj cilj na podmukao i neiskren način, a da ga, ako uspeju u svojoj nameri, prikažu kao da nije njihov već tuđi...

    Zaista ne podnosim osobe koje se femkaju i moja konverzacija sa njima vrlo krtko traje, jer je odmah prekidam...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Femkanje

    femkanje te Feme to je nesto novo. Kad sam ja bio mlad nije bilo Fema ne mogu da se setim kako se to zvalo ali Fema bi se setio a ni urazredu ni je bilo nijedne

  8. #8

    Odgovor: Femkanje

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Femkanje gotovo po pravilu ima prosijački prizvuk. Ono u komunikaciji ima suštinski suprotno značenje od stidljivosti, koja je sve ređa osobine čiju formu femkanje po svaku cenu želi da "obuče". Osobe koje se femkaju žele da ostvare neki svoj cilj na podmukao i neiskren način, a da ga, ako uspeju u svojoj nameri, prikažu kao da nije njihov već tuđi...

    Zaista ne podnosim osobe koje se femkaju i moja konverzacija sa njima vrlo krtko traje, jer je odmah prekidam...
    Ne mora uvek da bude podmukao i neiskren nacin. Osobe se femkaju, ponekad, jer su neodlucne, nesto ih sputava, a opet bi i htele, pa da ne bi donele odluku u momentu, one se femkaju i odlazu "pravi" momenat. Ponekad je to i iz stidljivosti, zavisi u kojoj je femkanje oblasti
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  9. #9

    Odgovor: Femkanje

    Čitam ostala tumačenja, pa se nešto mislim - da li mi svi pod FEMKANJEM podrazumevamo istu "stvar" ?!

    Meni je (jedini pravi) sinonim za femkanje FOLIRANJE !
    Nije tu u pitanju neodlučnost, stidljivost, nespretnost, neiskustvo, nesigurnost, neveštost, naivnost,
    već SVESNO DOVOĐENJE sagovornika, suigrača, saputnika, okoline U ZABLUDU ...
    da je taj NN neodlučan, stidljiv , nespretan, neiskusan, nesiguran, nevešt, naivan ...

    A to je već PREVARA.
    I izrečena i dodatno dglumljena LAŽ.
    (ima tu čitav arsenal glumačkih pomagala : treptanje, uvijanje, snebivanje, prepodobljivanje, piskutavi glasić ... itd. )

    Čista ... KLASIČNA OBMANA.
    I kao takva ... ako nije isključivo deo ženske (PRED)igre zavođenja ... može da bude samo ODVRATNA.

    Jer je totalno svesna, tendenciozna, lažna i najblaže rečeno kvarna AKCIJA .

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Femkanje

    Prva sam ja ta koja gubi strpljenje, prenemaganje me iritira, pa nemam potrebu da to drugome radim. Femkanje posmatram kao "još dva kruga oko kokošinjca" i alergična sam na to kad je o muško-ženskim odnosima reč. I kada nije, otvorena sam i direktna i takav feedback i tražim, pa sve što je "ispod žita" ja šakom u glavu.

    Kad mene neko pokušava iznervirati
    ja se uopšte ne dam isprovocirati
    zauzmem položaj u karakter stavu
    i bez upozorenja šakom u glavu



    Dakle loša osobina iz moje vizure. Zato što sve što hoću - hoću odmah i sad, šta neću ja baš neću, odluke donosim brzo, i zato što sam suptilna i ispipavam teren nežno, kao hilti bušilica. Ide mi na nerve taktiziranje, neodređenost, gluma, lažna stidljivost - a ja tako femkanje vidim.

    A nekom opet to sve može izgledati simpatično
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Femkanje

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj da budes nja, nja...
    ... ...
    Znaci femkanje ostaje samo kao neki sitni elemenat ljubavne veze i tu je nekada vrlo interesantna, jer ako se ne pretera, moze povecati neznost i brigu muskarca. Ne sme se preterati, gubi se char!
    Ok, ili možda nežnost i brigu žene, ukoliko je muškarac taj koji se u startu femka (zbog naglo mu postavljenog pitanja, ili ponude )...

    Chichaglisha:

    Posle ... nema femkanja.
    Živa istina...

    Mish:Možda je to tek "ispipavanje terena".
    Pa, nije za neku veliku osudu ako prvo ispipamo teren, pre nego što se upustimo u neko konkretnije pipanje...

    Goga: Imam utisak da je to ''tvrđenje pazara'' mada ne mora da bude tako.
    Da, ponekad se možda ustručavamo da naprečac reagujemo jer ne poznajemo dovoljno neku osobu, pa ne možemo sa sigurnošću da pretpostavimo moguće reakcije i posledice... Za tu procenu, ili "pazar" nam je ponekad potrebno nešto vremena, zar ne? Možda je to grub izraz, ali za neka velika ulaganja neophodno je ispitati tržište, kvalitet "robe", pa na kraju i isplativost...

    robert ns: femkanje te Feme to je nesto novo. Kad sam ja bio mlad nije bilo Fema ne mogu da se setim kako se to zvalo ali Fema bi se setio a ni urazredu ni je bilo nijedne
    Ne... Ne mislim da se Feme femkaju. Fema nosi neke druge asocijacije, i možda bi pokondirenost (ili nemirenje sa sredinom i odanost snu), bila zanimljiva tema...

    memento: Femkanje gotovo po pravilu ima prosijački prizvuk. Ono u komunikaciji ima suštinski suprotno značenje od stidljivosti, koja je sve ređa osobine čiju formu femkanje po svaku cenu želi da "obuče". Osobe koje se femkaju žele da ostvare neki svoj cilj na podmukao i neiskren način, a da ga, ako uspeju u svojoj nameri, prikažu kao da nije njihov već tuđi...

    Zaista ne podnosim osobe koje se femkaju i moja konverzacija sa njima vrlo krtko traje, jer je odmah prekidam...
    A kako se to uočava jasna razlika između stidljivosti i femkanja?
    Po rumenilu na licu, gledanjem kroz trepavice...? Ili baš ovako...

    Ipak bih se složila sa tutifruti, da je stidljivost samo jedan od razloga za femkanje...

    Nacitirah se za tri meseca unapred...
    Vrag odneo šnalu...

  12. #12

    Odgovor: Femkanje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku

    A kako se to uočava jasna razlika između stidljivosti i femkanja?
    Po rumenilu na licu, gledanjem kroz trepavice...? Ili baš ovako...

    Ipak bih se složila sa tutifruti, da je stidljivost samo jedan od razloga za femkanje...

    Nacitirah se za tri meseca unapred...
    Što se men tiče možeš misliti i da je zemlja u obliku kocke, da ne kažem baš me briga. Ipak, neznatno me interesuje koje to metode ti koristiš kod procene neke ličnosti, ili nekih njenih osobina. Možda rašljarenje, ili visak, a možda i savet, recimo, Vidovitog Milana, ili već nekog sličnog lika?

    Moja metoda procene ljudi verovatno deluje anahrono tvom belosvetskom i naprednom apsolviranju socijalnih i međuljudskih odnosa i svodi se na korišćenje mojih, verujem za tebe kontraverznih, znanja iz psihologije, psihologije ličnosti, sociologije, kao i datoteke iz sličnih oblasti uskladištenih u mom iskustvu i pamćenju i, naravno, korišćenjem, indukcije, daleko više dedukcije i, konačno, apstrakcije...

    Trep, trep...
    Poruku je izmenio Kitty, 19.11.2008 u 23:13 Razlog: slovce
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #13

    Odgovor: Femkanje

    femkanje ne vidim kao preterano losu stvar ako se koristi sa merom, odnosno kao sto su iznad mene naveli "da femkanje moze biti interesantno kao igra, ali da ne davi".. jer nista nije interesantno ako je prenakaradjeno.. pa tako i femkanje
    ja sam stidljiva, zesce, i neki ce to da vide kao femkanje..
    jao, vidi ova sto se femka, 'oce piki nece piki, samo zavlaci..
    femkanje moze biti sastavni deo flerta npr.
    femkanje moze biti karta na koju ce stidljiva devojka kao ja odigrati npr.
    femkanje u gore opisanom slucaju ce upaliti jer muskarci (bar oni koji su sa mnom bili) gledaju na to kao na stidljivost i njihov adut zastite..
    femkanje ne mora nuzno da bude losa stvar, sve dok ne postane "tvrdjenje pazara" npr.
    femkanje jeste lose kad postane necija osobina..

    i ja volim kad mi se nesto direktno kaze, bez nekog preteranog uvijanja ili ukrasavanja.. ali femkanje u pocetku moze da bude interesantno kao flert, kao ispitivanje, kao predigra.. sve je to iznad mene navedeno
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Femkanje

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Što se men tiče možeš misliti i da je zemlja u obliku kocke, da ne kažem baš me briga. Ipak, neznatno me interesuje koje to metode ti koristiš kod procene neke ličnosti, ili nekih njenih osobina. Možda rašljarenje, ili visak, a možda i savet, recimo, Vidovitog Milana, ili već nekog sličnog lika?

    Moja metoda procene ljudi verovatno deluje anahrono tvom belosvetskom i naprednom apsolviranju socijalnih i međuljudskih odnosa i svodi se na korišćenje mojih, verujem za tebe kontraverznih, znanja iz psihologije, psihologije ličnosti, sociologije, kao i datoteke iz sličnih oblasti uskladištenih u mom iskustvu i pamćenju i, naravno, korišćenjem, indukcije, daleko više dedukcije i, konačno, apstrakcije...

    Trep, trep...
    Mene je zanimala upravo dedukcija kojom se dolazi do zaključka o tome da neko "zateže" zato što je stidljiv, a neko zbog femkanja koje si deklarisao kao opozit stidljivosti...
    Dobro, ne moraš da se izjasniš... Iako bih rado primenila i tu metodu, nije loše u životu efektno raščlanjivati stvari bez dvoumljenja. Ovako moram nastaviti "belosvetski", šta ću (iako sam rašljarila uglavnom po literaturi u okviru pomenutih nauka, deo o femkanju nasuprot stidljivosti mi je promakao)...

    Mislim... visak i Milan...
    Poruku je izmenio Mish, 07.02.2015 u 00:10 Razlog: slovce
    Vrag odneo šnalu...

  15. #15

    Odgovor: Femkanje

    ja sam osoba koja lako donosi odluke i ne premišlja se mnogo, ali ako neko vrši pritisak na mene i ima dosta agresivan stav i ogromnu dozu nasrtljivog nestrpljenja i ne da mi malo vremena, nastupi femkanje koje vrlo brzo prelazi u donošenje suprotne odluke od one koju sam mogla doneti da sam imala malo lufta..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •