I zato ti, more, hvala.
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    I zato ti, more, hvala.

    Hehh, poslužiše Meri Cetinić i Oliver Dragojević da udenem dobar naslov Dobro, nije baš samo more i bazeni su u priči Ajd' sad da čujem ko od vas redovno zapiškuje Jadran ili neke druge vode i iz kog razloga?

    Meni se desilo par puta, nikad u bazenu doduše, iako znam da sam se nagutala ko zna čije , ali sam tada bila jako daleko od obale i bilo je ili da pustim yellow spring () ili da explodiram u najsitnije komade. Da mi nije skroz bezveze da piškim tamo gde plivam, ronjam etc. (i tamo gde ima još onih koji to isto rade) mogao bi se ovaj osećaj svrstati u one retke pri kojima doživljavate nirvanu. Ej, nekad tačno po facama mogu da ocenim pišače dok su u vodi

    Ono što mi je u celoj priči hard core, su oni roditelji koji decu opušteno pošalju u plićak (kad im se dete obrati sa "bešika" problemom), jer ih sad baš mrzi da ustanu sa dušeka, ostave novine i malo se prošetaju, iako dete nema naviku da piški u more. I onda vidiš scenu, dete tapka do vode, skida kupaće do kolena i piški po vodi koja mu je do članaka, jer ne kapira da treba da uđe do struka, ili svejedno šta mu tu nije jasno...

    Mali od 'ladnog oružja nema šanse to da uradi. A nikad nismo pričali na tu temu... dečko jednostavno istrči, još i dok je manji bio, u sred neke lude igre, spusti onaj šlauf i trči na kraj plaže da piški iza nekog zidića ili u klonju od kafića, ako ga ima u blizini, zatim se u povratku zatrči nazad, zaboravi i onaj šlauf da natakari i o'ma se utopi u plićaku, naglavačke upada, pa sam par puta izigravala baywatch mamu

    Ej, ne znam zašto mi je ovo bezveznije od piškanja u travicu ili bilo gde po prirodi (da ne bude diskriminacije ), kad zagusti poštujem i cvet i vodu, al' ovo je nekako... jbga... drugačije

    A?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    11 Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    zivjela sam na moru 20 godina, pa sam se naravno sretala sa zapisavanjima po Jadranu. pustanje zute tecnosti bih obavljala na nekoj dubincini kad dodje do onoga ili - ili (ili da pustim yellow spring ili da explodiram u najsitnije komade - da citiram gore spomenutu gopodicnu) jer su nas mame i tate ucile da je nepristojno to raditi u plicaku, a poslije kad malo odrastes, skontas to i sam.
    a kad se odraslo jos malo, tad se iskreno nismo nesto ni kupali, nego nabacivali picigin, pili gemista, igrali karte i komentarisali turiste a piskilo se u lokalnoj birtiji gdje smo i izvodili gore pomenute aktivnosti.
    sad kad malo bolje razmislim, masa je piskila, ali ako nista drugo, nije se vidjelo, pa nisam toliko ni obracala paznju. meni je bilo odvratnije kad u moru vidim jedno veliko debelo g...o. e, to mi je ono bas
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Pa pikilo se pikilo.. Elem, nishta lepshe nego upishkit se na moru!

    Sunce zzezze, voda te ljuljushka negde na 20 metara od obale... ribice grickaju guzicu.. a warm yellou spring napushta shorts...

    ..neka riba (zzzemska) proplivava bas tu di si ti ostavio trag kao mlaz iza aviona na nebu.. hehehee ... u sledecem krugu je pitash da li se i njoj chini da je more danas slanije nego inache

  4. #4

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Mene po tom pitanju ne gricka savest jerbo prilikom ronjenja viđam podebele kanalizacione cevke koje sprovode sve što je celokupno stanovništvo prožvakalo i ispreživalo u ekološku sredinu.
    A interesantno mi je kad u moru vidim ribice kako postaju ljudožderi posle koitusa koji se završio neuspelom vantelesnom oplodnjom.

  5. #5

    11 na lijepom plavom dunavu

    odredjeni dogadjaji na kanalu me podsjetise na jedan slican indzijankin post. dakle, bila je malo guzva, ali uspjela sam nekako uglaviti peskir pored jednog para. on, onako balkanski markantan, krupan, ona nafrakana kao da je sa pinka sisla, sve sa punom ratnom opremom na licu (no matter of heat). i sve bi to bilo u redu, da se doticna gospodja/gospodjica nije dosjetila da izabraniku svoga srca istiskuje bubuljice po ledjima (pa hajde mali, samo jos ovu, eeej, a ova ti je kapitalac, ova ti nije bas zrela....) i tako u nedogled, naravno sve meni ispred nosa i ociju . znam da su takvi primjeri bili rasireni po plazama (bez obzira da li su se ljudi buckali na moru ili na kanalu), ali znam da su mene dovodili do ludila...a kao za inat uvijek bi bila neka guzvetina, pa se nije moglo pomjeriti na neko bezbjednije mjesto...
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    11 Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    evo jos jedne slicne teme. radnja se desila na kanalu, ali se desava i posvuda gdje covijek moze da se bucne. dakle, u ovom slucaju baka i djeda, pokusavaju dvoje unucica da nagovore da se malo brcnu, medjutim klinci nece. dzabe njima njihova nagovaranja, polijevanja vodom, djeca jednostavno nece da udju u vodu, a da ne govorim o tome da su djecica vec zacjenila od placa, cijela plaza ih gleda, baka i djed ne odustaju od operacije, djeca vriste...mislim strasno. i onda na kraju svega, mala klinka kaze: ja bi sad u vodu. a baka sva sretna: evo da te baka bucne. a klinka joj kaze: ali ja ne bih ovdje, ja bih u apatin !!!(tamo ima neka pjescana plaza). i sve bi bilo dobro da se tu prica zavrsila, nego se prica ponovila, a djecica vriste i urlaju. bas mi ih je jadnicke bilo zao. mislim kontam ja i matorce, ali kontam i djecu, ako nece, onda nece, zasto ih siliti i upropastavati im dan. moglu su ih pustiti da trckaju po plazi, pa ako im se kupa, neka se kupaju, a ne da djeca vriste i placu jer ih ovi tjeraju kao sumanuti.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: na lijepom plavom dunavu

    Citat nattydread kaže:
    da se doticna gospodja/gospodjica nije dosjetila da izabraniku svoga srca istiskuje bubuljice po ledjima (pa hajde mali, samo jos ovu, eeej, a ova ti je kapitalac, ova ti nije bas zrela....)
    Ej, ovo je meni skroz smešno meni oni liče na one majmunčiće iz opstanka, znaš one što se trebe i čeprkaju, ko'o televiziju da gledaš koliko smo slični

    A na moru se ove godine našla ekipa koja je uspela da me izvede iz takta. Cela familija da ne prepričavam šta je sve tu bilo, al' bilo je svašta (treba uspeti ), toliko da su me naveli da im ceo peškir sa peskom i kamenčićima istresem na talon u sred srede gde su igrali karte, i da im se kasnije, kad je jedno dete iz njihove mnogobrojne po drugi put kakilo na moj peškir, obratim tonom i rečnikom koji ni ja nisam znala da posedujem...

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    U bazenu nikad a u morEtu ili reci, pa desavalo se nije da nije.
    Ali samo kad otplivam daleko od obale.

    A secam se scene sa bazena od pre nekih 2-3 godine...tata doveo sinove da se brckaju. Tata sedi pored bazena i hladi papke u vodi sa sve sandalama na nogama stariji sin (star nekih 9-10 godina) skace onoj maloj deci po glavama, a mladji (oko 2 godine) stoji pored tate, u pampers peleni, pa preko pelene kupace gace, i oko njega se siri opojan miris sveze kake.
    Sve bih ja to i mogla da svarim, ali kad je tata i mladjeg sina, tako usranog ubacio u bazen... e zajebi.
    Tu sad ide na red ovaj deo...
    obratim tonom i rečnikom koji ni ja nisam znala da posedujem...


    Ali ipak sam ja bila ta koja je sa svojom decom napustila bazen, a samnom i sve ostale mame koje su se zadesile tu sa klincima.

    Odvratno.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #9

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Skoro dve decenije svog zivota sam proveo na moru i uz more. Imao sam retku srecu da kao malo ko obidjem citavu ondasnju jugoslovensku obalu (ukjlucujuci i brojne otoke), klao i deo Sredozemlja. Kupao sam se (i naravno piskio) u vodama Kornata, Murterskog mora, Boke Kotorske, Istre, Krka, Splita, Losinja, Paga, Palgruze... itd, a imao sam i tu zaista jedinstvenu srecu da se okupam i u vodama Galijole, hridi koja se nalazi isticno od Palagruze...

    Kornati




    Kornati su po meni najlepsi prostor na planeti. To je nacionalni park na srednjem Jadranu, koji u svom sastavu ima 152 (neki kazu 147) otoka, otocica i hridi. Osim otoka Kornata i njegovog arhipelaga u njegovom sastavu se nalazi i jugoistocni deo Dugog otoka sa par obliznjin otocica (Tanjuric, Korotan...) i Telascicom, jednom od najlepsih uvala u kojoj sam boravio...




    U Kornatima sam upoznao niz zanimljivih ljudi. Jozu Horvata, Tomaza Domicelja, Sanju Dolezal (kupali smo se u jezeru na slici, koje se nalazi na Dugom otoku na obalama Telascice) ...

    Netaknuta priroda, kristalno cisto more, predivan krajolik, dobro osmisljeni punktovi za sidrenje i pristajanje jahti cine Kornate zaista fantisticnom destinacijom...

    Kada piskite, to cinite tamo gde je najlepse.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Svetionik Tajerske Sestrice



    Izgrađen je 1876.g. na otočiću Sestrica Vela, sa zapadne strane NP Kornati i na ulazu u prolaz Proversa. Svetionik karakteriše 26 metara visoka bela metalna kula s crvenim spiralnim prugama.
    Setionik je automatizovan (agregat + solar), a budući da se radi o izuzetno značajnom pomorskom svetioniku, isti je sa stalnom posadom koja dodatno obavlja i poslove uzimanja i slanja meteoroloških podataka.




    Svetionik (lanterna) Tajerske Sestrice je jedini stalno naseljeni otok u NP Kornati. Na njemu sam boravio više puta. Sećam se upravitelja svetionika koje se zvao Pere, kao i njegovog saradnika koji je bio rodom sa otoka Vrgade. Na Tajeru sam, recimo, jeo najukusnijeg brancina u svom životu. Imao sam priliku i da vidim ulovljenog hlapa (rak, rođak jastoga, samo nešto slabijeg ukusa) od 9 kg. Penjao sam se uz spiralno stepenište kule do samog svetla okruženog specijalnim staklima...

    Na takvim svetionicima obično rade 4 posade (porodice). Dve se uvek nalaze na odmoru, a dve dežuraju smenjujući se svakih 12 sati. Tajer je jedno od najlepših mesta na kojem sam boravio...

    Njegove karakteristike su:
    Nautički podaci - Pozicija 43 51,2 N / 015 12,5 E
    Karakteristika svetla - B Bl 8s (1 7)s
    Domet glavnog svetla - 20 M
    Domet rezervnog svetla - 12 M
    Visina fokusa svetla iznad SVM - 47 m
    Visina kule svetionika - 26 m
    Godina izgradnje - 1876.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Da.. More je i meni znalo poslužiti da se olakšam. Ajde, bar sam samaritanka bila i pazila sam uvijek da se netko ne nalazi u mojoj blizini. Mislim, znate Bar toliko pristojnosti sam imala

    More, hvala ti.

    Ali u bazen nisam nikada jer je to voda koja se ili mijenja jednom dnevno ili jednom tjedno. Osim toga.. MIslim da lbazeni sada imaju neku kemikaliju u sebi i ako ista dođe u doticaj sa pipi, da voda dobije crvenu boju. KOliko je to istinito, ne bih znala.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #12

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Ja ne znam da plivam.

    A tako bih voleo da piškim.

  13. #13

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Nema valjda nista lepse nego kad se olaksas u vodi Ne znam kako vi, ali npr. i dok se tusiram, prvi poriv mi je taj.
    I reke, i bazeni, i mora, i jezera.. nema gde nisam. Bazeni manje, jer plivam u istoj vodi i ja, ali zato reke.. Extra filing kad svi beze od tebe, a ti sa blazenim osmehom na licu plivas prema njima i zajebavas ih, dok ne pomeras noge, samo mases rucicama
    Veliku nuzdu To mi skroz bljak. Ali, jednom ortaku se omaklo dok smo plivali u reci.. pa je samo isplovilo pored njega

    Otvorena prostranstva za kupanje su mi ok za te egzibicije. Jbg, voda na vodu Dok, bazen mi je vec.. Nije da nisam, jer jesam, ali par puta, bas kad ne mogu da izdrzim.. Sreca, pa kod mene nema one supstance koja obelezi crvenim vodu
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: I zato ti, more, hvala.

    Sa' cu ja ispasti fina
    Ali ne praktikujem to...
    Mozda zato sto malo pijem vode pa nemam cesto te potrebe.
    Budi pametan i pravi se lud

Slične teme

  1. Zašto? Zato!
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 192
    Poslednja poruka: 26.08.2015, 22:43
  2. Hvala Ti Majko
    Autor Mish u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 21:07
  3. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 16:49
  4. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 21:12
  5. Kriva zato što je provocirala silovanje
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 14:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •