Novi Sad bez bioskopa - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    "Jadran" ponovo radi



    izvor radio 021
    subota, 19 septembar 2009.



    Bioskop "Jadran" biće otvoren u četvrtak sledeće nedelje u okviru projekta "Ponovo radi bioskop".
    Udruženje građana "Za zaštitu Petrovaradina, Petrovaradinske tvrđave i Podgrađa" je za ovu akciju dobilo pola miliona dinara od Gradske uprave za kulturu. Iako bi ovaj bioskop trebalo da bude prodat sledećeg meseca, predsednik Upravnog odbora "Zvezda filma", Lazar Sokić, kaže da to ne predstavlja prepreku ovom projektu.

    "Mi ćemo raditi dok budu postojali uslovi za rad, a dokle će to biti, ne znamo. Pokrajina je podnela zahtev za izdvajanje Jadrana zbog muzeja, i to je jedna priča, a ovaj projekat je druga priča koja ide preko udruženja", kaže on.

    Izvršno veće Vojvodine je podnelo zahtev da Jadran bude izuzet iz privatizacije "Zvezda filma", kako bi prešao u nadležnost Muzeja savremene umetnosti. Za sada se ne zna da li će ovaj zahtev biti prihvaćen.

    Sa distributerima je postignut dogovor o pravima na prikazivanje, tako da će se u "Jadranu" puštati aktuelni filmovi.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Pola miliona je dato da bi bioskop radio mesec dana?
    Everybody Wants to be a Cat
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Jadran je bas los... Pogotovo u odnosu na Arenu steta za grad....
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Slazem se da je los. Stolice im ne mogu biti neudobnije.

    Meni bioskopi iskreno i ne nedostaju. Mnogo pre zatvaranja, prestala sam da ih posecujem.

    A i poceli su da preteruju sa cenom karata. I onda posle sto niko ne ide
    Everybody Wants to be a Cat
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Ma meni fali da odem kad je neki domaci film sto ga nema na netu.
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Ovako veliki grad kao sto je nas treba da ima bar 3 bioskopa,kao sto je bilo i pre,bez obzira da li je posecenost velika ili mala...
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat IvChA kaže: Pogledaj poruku
    Ovako veliki grad kao sto je nas treba da ima bar 3 bioskopa,kao sto je bilo i pre,bez obzira da li je posecenost velika ili mala...
    Naravno, slažem se

    YouTube - Novi bioskop Arena multipleks - Novi Sad - Art Vista

    Idejno rešenje rekonstrukcije i adaptacije postojećeg bioskopa Arena i pretvaranje u multipleks - Novi Sad- Art Vista-Beton i Cvet
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Lepo izgleda, moram priznati.
    Samo je pitanje da li će i koliko biti posećenost projekcija. Za početak, mislim da će morati da organizuju neke festivale ili sličnog karaktera dešavanja da bi privukli ljude tj. vratili ih u bioskop. Većina nas radije ostaje kod kuće i skida filmove sa neta, nego što će dati 250 dinara za jednu bioskopsku kartu (barem je toliko koštala poslednji put kad sam bila ).

    Meni ponekad nedostaje bioskop, ona atmosfera gledanja dobrih filmova na velikom platnu sa prijateljima...i ako bude bilo nešto interesantno, naravno da ću otići u bioskop da gledam film
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku

    YouTube - Novi bioskop Arena multipleks - Novi Sad - Art Vista

    Idejno rešenje rekonstrukcije i adaptacije postojećeg bioskopa Arena i pretvaranje u multipleks - Novi Sad- Art Vista-Beton i Cvet
    Dal ce to sve tako da izgleda kao na klipu!?!?
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Pa red bi bio da bud eneki festival, evo ovi iz egzita su pokrenuli nesto prosle godine zar ne? Eno kako Sarajevo profitira od festivala, najjaci u regionu je.
    Ne bih samo volela da bioskop zvrji prazan, kao nova stanica.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat IvChA kaže: Pogledaj poruku
    Dal ce to sve tako da izgleda kao na klipu!?!?
    Da da, tako će da izgleda
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Sa svim ovim sto su najavili,odlicno ce izgledati,drago mi je sto su ostavili ime Arena i sto cemo na prolece moci gledati najnovije filmove u HD tehnologiji.
    Jedva cekam svecano otvaranje.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Arena tek u septembru


    Bioskop "Arena" će, umesto ovog proleća, najverovatnije biti otvoren tek u septembru.
    Da je ispoštovan datum otvaranja naznačen u ugovoru između Grada i zakupca, Novosađani bi već bili u prilici da gledaju filmove u renoviranom bioskopu. Međutim, beogradska kompanija "Art vista" zatražila je da rok za rekonstrukciju bude produžen, prvenstveno zbog iskopavanja grobnice ispod Velike sale.

    U "Poslovnom prostoru" nameravaju da prihvate zahtev i rok za završetak radova pomere za 1. septembar. Direktor ovog gradskog preduzeća, Marko Cvijan, kaže za "Blic" da "Art vista" već plaća zakup, te da zbog kašnjenja neće snositi nikakve posledice, ako ispoštuje novi rok za završetak radova.

    Kada radovi budu završeni, "Arena" će na prvom spratu imati dve gotovo identične dvorane u središnjem delu od po 150 mesta i sa strane dve otprilike duplo manje sale. Na nekadašnjoj galeriji dobiće veliku dvoranu od 500, te jednu manju od 76 mesta.

    radio021

    Koliko god da smo s nestrpljenjem očekivali novi bioskop, moraćemo još malo sačekati. Do tad, preostaje nam "Jadran", odlazak u neki drugi grad i kućna varijanta. Imam utisak da dok se konačno ne otvori ta dugo obećavana "Arena", ljudi će izgubiti i interesovanje i nadu.
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Stan na dan Novi Sad
    Autor Daya u forumu Novi Sad
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.05.2023, 09:31
  2. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •