Novi Sad bez bioskopa
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    03 Novi Sad bez bioskopa


    Novosadski bioskopi "Arena" i "Jadran" će od četvrtka prestati sa radom jer je u njima zbog neizmirenih dugova prema "Novosadskoj toplani" obustavljeno grejanje.



    Direktor "Zvezda filma" Boris Gigov kaže da će bioskopi "Arena" i "Jadran" sutra prestati da rade jer, zbog velikih dugova "Novosadskoj toplani", u njihovim salama nema grejanja. Ukoliko gradske vlasti ne pomognu, Novi Sad će praktično ostati bez bioskopa, pošto se dvorana Kulturnog centra renovira.

    Ne želeći da dodaje ništa više saopštenju "Zvezda filma" povodom dugotrajnog teškog stanja tog preduzeća, koje je kulminiralo odlukom o zatvaranju bioskopa, Gigov je samo kazao da "od sutra 'Arena' i 'Jadran' ne rade, jer nema osnovnih uslova za rad".

    U saopštenju je navedeno i da bi, zbog blokade računa, to preduzeće moglo da ostane i bez struje i vode, a iako je ono još u društvenom vlasništvu, pomoć društvene zajednice je izostala uprkos stalnih upozorenja rukovodstva "Zvezda filma".

    Član Gradskog veća zadužen za kulturu Andrej Bursać izjavio je novosadskim medijima da u ovom slučaju grad nije u mogućnosti da interveniše, jer je u toku sudski spor oko izuzeća od privatizovanja "Arene" i Letnjeg bisokopa "Porta", ali je dodao da će gradske vlasti ipak "sačuvati novosadske bioskope".



    Sa prodajom "Zvezda filma" pokušano je nekoliko puta ... bezuspšešno. Jedan od glavnih razloga vidi se u tome što je bioskop "Arena" izuzet od privatizacije tako da bi se kupovinom "Zvezda filma" dobio samo bioskop "Jadran", koji, ruku na srce, ne vredi dva miliona dinara, na koliko se procenjuje dugovanje firme.

    Rastužila me je vest o zatvaranju bioskopa jer sam imala običaj da idem u "Arenu". Ono što mi se nije sviđalo proteklih par godina jeste politika kuće da se poveća poseta bioskopu "Jadran" time što su hit-filmove prvo prikazivali tamo, a zatim u "Areni", umesto da ulože malo u renoviranje.

    Kako doživljavate činjenicu da od sutra u našem gradu neće raditi niti jedan jedini bioskop? Šta mislite da se može učini povodom toga? Verujete li da će gradske vlasti ipak preduzeti nešto po tom pitanju i da će se desiti da "ponovo radi bioskop"?


    When life hands you lemons, ask for tequila and salt
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    jbla ih privatizacija i EU,...u Wien ima na desetine bioskopa!

    A u NS hoce da mi zatvore i onaj maltene jedini gde sam je ljubio!

    secam se ZVEZDA bioskopa bio je tamo gde je sada onaj promaseni trzni centar Apolo!
    secam se doma jna,..kod SNP ili kazalista
    secam se narodnog bioskopa,.
    letnji sam znao gde je ali nisam nikad bio,..
    a bio i na telepu...

    Jadran bioskop je imao romantiku

    a ARENA je bila IN. pa kad devojku izvedes u bioskop a kod tapkarosa kupis karte ma bio sam happy ko mister BIN! a znao se red pre 1991 pre velike najezde skakavaca da je na karti bio i red i sediste a ne kao posle sedite svejedno je gde,.nije svejedno,..kad imas ljubav i omiljeni red i sediste kad imas svoj pogled i svoje JA!

    jbh BGD,.hocu svoju RV svoju dezelu i bioskop ili Kino!

    kad ti neko udari na kulturu to moze znaciti i objavu oruzanog sukoba!
    Poruku je izmenio robert ns, 19.11.2008 u 22:44 Razlog: drzavnost il bioskop
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku

    Šta mislite da se može učini povodom toga?


    Prestati sa torrent-ima...
    To je verovatno prvi korak.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    kako dozivljavam tu cinjenicu??? fuj! eto kako! Ok, znam da se filmovi mogu gledati sad i kuci na DVDju, i to cak i jeftinije, -- imam i ja filmova kolko volesh, -- ali za neke filmove je prosto dozivljaj kad ih gledas na "velikom platnu" koji se ne moze uporediti ni sa cim drugim, i koji ti posle ostaju u secanju... pogotovo ako se ide sa "nekim".... ne mogu da verujem da Novi Sad, kulturni centar Vojvodine, nece imati ni jedan bioskop! To je prosto sramota! nadam se da ce gradske vlasti uskoro srediti tu situaciju...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku


    Rastužila me je vest o zatvaranju bioskopa jer sam imala običaj da idem u "Arenu". Ono što mi se nije sviđalo proteklih par godina jeste politika kuće da se poveća poseta bioskopu "Jadran" time što su hit-filmove prvo prikazivali tamo, a zatim u "Areni", umesto da ulože malo u renoviranje.

    Takođe. Ja sam možda 2 puta bila u Jadranu, pre 100 godina i to je sve, dakle, ne može da se meri sa bioskopom Arena, i jako mi je žao što smo ostali bez bioskopa. A taman se sinak navukao na bioskop, obožava da ide i sad nema, zatvoreno. Pitanje je kada će ih i otvoriti, a neće skoro, sigurno. Dakle, tužno je i žalosno , da jedan grad, kao što je Novi Sad, ostane bez bioskopa.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Sad nema bioskopa a generalno gledano meni je i repertoar pozorista ''mrsav''...
    Bila sam par puta u Areni, sto sama sto sa prijateljima...Volim da odem u bioskop, navika steknuta u periodu kad je karta bila 3 dinara (makar u BG-u)
    Tuzno je da jedan veliki grad nema bioskop...Em tuzno, em i sramota (zna se za koga)...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Poslovni prostor preuzeo upravljanje "Arenom"

    Iako je grejanje u bioskopu "Arena" uključeno, "Zvezda film" neće nastaviti sa projekcijama. Direktor tog preduzeća Boris Gigov kaže za Radio 021 da grejanje nije jedini razlog zbog kog su bioskopi zatvoreni.

    Gradska uprava za kulturu je saopštila da će "Arenom" ubuduće upravljati "Poslovni prostor" i navela da odgovornost za tešku situaciju u koju je dospeo "Zvezda film" moraju da snose oni koji preduzećem upravljaju.

    Upravni odbor "Zvezda filma" odlučio je da se svi radnici pošalju na godišnji odmor, a oni koji su godišnji iskoristili, neće raditi i primaće 70% plate. Bioskopi "Arena" i "Jadran" će, prema toj odluci, do daljnjeg biti zatvoreni, a radnici će biti pozivani na posao po potrebi. To preduzeće je pre nedelju dana uputilo žalbu Vrhovnom sudu Srbije da se stavi van snage rešenje o dodeli "Arene" gradu bez ikakve nadoknade.

    Član Gradskog veća zadužen za kulturu, Andrej Bursać, rekao je ranije za Radio 021 da Grad nije u mogućnosti da interveniše ovim povodom, budući da sudski spor oko izuzeća ''Arene'' i Letnjeg bioskopa ''Porta'' i dalje traje. "Dok se spor ne razreši, Grad nema tu mogućnost i nažalost nećemo moći ništa da uradimo", izjavio je Bursać, naglašavajući da će gradske vlasti, ipak, ''sačuvati novosadske bioskope''.

    Ukupna zaduženja "Zvezda filma", prema podacima iz te firme, nešto su veća od 44 miliona dinara, a 25 miliona to preduzeće duguje zaposlenima, na ime neisplaćenih plata i poreza i doprinosa.

    Poslednju projekciju filma "Zrno utehe" u Areni u sredu uveče je gledao uobičajen broj gledalaca, njih 30-ak. Sala je po običaju bila skoro pusta.

    radio 021



    Zadnji put sam bila u Areni pre nekih godinu dana i ostala sam sokirana oronuloscu sale - iscepanim i prljavim sedistima, tonama ljuski od semenki, zvakama polepljenim svuda redom... Svi mi mozemo gledati filmove kod kuce ali nije to to... Ipak bioskop nosi sa sobom neke cari, koje mi sebi vise ne mozemo priustiti, jer neko drugi nema od toga dovoljno veliku zaradu.... Tuzno.
    Poruku je izmenio Cecara, 21.11.2008 u 09:41
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Sad cemo gledati u zvezde
    Pitam se, dal je zato toliko kola nocu parkirano po coskovima na tvrdjavi
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku

    Poslednju projekciju filma "Zrno utehe" u Areni u sredu uveče je gledao uobičajen broj gledalaca, njih 30-ak. Sala je po običaju bila skoro pusta.
    Što jeste, jeste, zadnji put kad sam bila u bioskopu, gledali smo Walle, i bilo nas je možda 20 tužno zaista.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  10. #10

    Novi Sad bez bioskopa

    ...Zasto onda nisu malo spustili cene karti, uveli neke akcije da privuku ljude ...Bilo bi vise ljudi a oni bi isto zaradili...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    ...Zasto onda nisu malo spustili cene karti, uveli neke akcije da privuku ljude ...Bilo bi vise ljudi a oni bi isto zaradili...
    zasto? zato sto im je los "management" - ljudi koji upravljaju bioskopom. oni su i krivi zbog svega ovoga - trebalo je jos ranije dovesti nekoga sa idejama kako da se stvari poboljsaju, pre nego sto je doslo do ove tacke - sad je prekasno. treba poceti sve ispocetka, kad poplacaju sve dugove, itd...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Ovo je samo jedan od pokazatelja na kom nam je mestu kultura... Ne verujem da je cena karte jedan od razloga zašto su bioskopi i pozorišta prazni... Ako zađemo po gradu videćemo da su u isto vreme kafići prepuni... Ako se obrne par tura za veče ( a obrne se), to onda nije znak da se nema novca za kartu, nego da nas pomenuti kulturni sadržaji ne interesuju... U tome se potpuno slažem sa Jerowen da tu neko ne radi dobro svoj posao... Ne postoje reči koje mogu opisati koliko mi je žao što se moj grad srozava na kulturno dno...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Žao mi je što je tako stvari stoje. Tužno je da jedan grad kao što je Novi Sad ostane bez bioskopa. Poslednji put sam u Areni bila proletos i ostala sam šokirana kako je zapuštena sala (stolice, pod, zidovi...). Videlo se na kilometar da davno nije ulagano u uređenje. Pri tome cena jedne karte je bila oko 300 dinara. A sala je naravno bila poluprazna.
    Druga je priča kakva je politika u svemu tome vođena, ko je u stvari kriv i sve ostalo. Činjenica da ostasmo bez bioskopa i to je ono nad čime treba da se zamislimo zašto je to tako ispalo na kraju.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Hm, pre dva meseca je započeta ova tema...
    I, ništa se nije dogodilo ni pokrenulo...
    Da li je moguće da ovolikom gradu bioskopi ne trebaju?
    Kao mala devojčica obožavala sam subotnji ritual kada idemo od četiri do šest u bioskop pa na kolače u Siti ili Carigrad...Obožavala sam (i dan danas do zatvaranja) da se ljubim u Areni ili u Jadranu na ona dva izdvojena mesta...Najviše smo voleli da naša mala zajednica ide na matine i upznaje Juniora prvo sa klasicima crtaća a posle su dolazili "ozbiljniji" filmovi... I kokice, velike...
    Vratite bioskop mom detetu! Ne uništavajte mu socijalni život na samom pragu!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Novi Sad bez bioskopa

    Preduzeće ''Poslovni prostor'' prvi put je zvanično obavešteno od gradskih vlasti da će preuzeti upravljanje nad bioskopom ''Arena'', saznaje Radio 021.

    Zamenik direktora tog preduzeća Marko Cvijan potvrdio nam je informaciju da će najveći novosadski bioskop biti iseljen 11. februara. ''Poslovni prostor'' do tog dana treba da bude spreman da preuzme ključeve bioskopa. Do tada bi od Grada trebalo da dobijemo smernice šta ćemo i kako dalje raditi sa tim prostorom'', objašnjava Cvijan.

    Kako je on istakao, još nije dogovoreno na koji način će ''Poslovni prostor'' ponovo pokrenuti bioskopsku delatnost u Novom Sadu. Podsećamo, pri iseljenju ''Zvezda filma'' iz ''Arene'' biće izneta i sva oprema, koja je inače u društvenom vlasništvu. Direktor ''Zvezde'' Boris Gigov istakao je da to preduzeće ne može da se proda jer je "Arena" izuzeta iz privatizacije, a da gradske vlasti do sada nisu bile zainteresovane za preuzimanje celog preduzeća.

    U otvorenom pismu, kojim se Gigov ponovo obratio gradskim vlastima, napominje se da je "Arena" oduzeta "Zvezda filmu" bez ikakve nadoknade, kao i da je to preduzeće bioskop izgradilo sopstvenim novcem, na zemljištu koje je takođe kupilo. Bioskop ''Arena'' biće preuzet u sredu, 11. februara, tačno u 10 sati.

    radio 021
    Poruku je izmenio Cecara, 03.02.2009 u 22:24
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stan na dan Novi Sad
    Autor Daya u forumu Novi Sad
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.05.2023, 09:31
  2. Novi Bečej
    Autor zmax u forumu Banat
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •