Noć muzeja 17.05.2008. negde oko 1:20h

Uvod: pored muzeja se nalazi caffe "Museum" (originalno, zar ne?) iz kojeg baš u tom trenutku trešti glasna i krajnje iritirajuća pesma (neki turbo shit) koja je totalno u neskladu sa rečima: "muzej", "umetnost", "kultura" ....

Mene kao da su pustili u prodavnicu čokolade a ne u muzej, vrtim se k'o suncokret da mi slučajno nešto ne promakne
Nailazim do jedne predivne slike koja me je na prvi pogled fascinirala. Gledam ja tu sliku i upijam svaki detalj na njoj, ali me pesma u pozadini (prozori su bili otvoreni) polako, ali sigurno dovodi do ludila (do tada je bila relativno prihvatljiva muzika). Ma koliko se trudio da se isključim, pesma je toliko glasna/iritirajuća da ne čujem svoje misli
I tako, u jednom trenutku sav izgubljen u prostoru i vremenu, nisam ni primetio da je u rasponu 5-10m od mene jedno desetak ljudi. Količina besa, zbog totalno idiotske pesme koja toliko iritira, je dosegla vrhunac i ja krajnje nesvesno sočno opsujem

Naravno, ne moram ni da vam spominjem da je baš u tom trenutku došlo do kratkog prekida između dve pesme

Izrazi lica ljudi oko mene:

A ja sam odregovao ovako: