...Voleti bol...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    ...Voleti bol...

    Da li se može ''voleti'' bol?Kada kažem ''voleti'',svakako ne mislim na ''voleti'' koje osećamo prema detetu,cveću,lepoj muzici,već na ono ''voleti'' mračno,nepotrebno zbog muke koju sa sobom donosi,ali samim tim još besramno poželjnije.
    Voleti bol.Koliko ljudi voli bol?Onu sasvim stvarnu,fizičku,''opipljivu''?Koliko njih voli ''emocionalne boli'',po meni još zanimljivije od onog ''opipljivog mazohizma''?
    Čovek ne bi trebao da ''voli bol'',ali koliko puta nismo u stanju da se ''otarasimo'' očiglednog izvora muke i bola iz prostog razloga što se plašimo kako će nam nedostajati?Da li to sebi priznajemo?Koliko takav ''voljeni bol'' krijemo i kako?
    Pasternak u jednom,svom romanu kaže kako u staroslovenskom jeziku reč strast istovremeno označava i ''muku''.
    Koliko je puta strast bila istovremeno i naša ''muka'',bol?Ljubav koju smo okrstili svetom propast,pa opet je se nismo odrekli?
    Koliko se trudimo da zaštitimo jednu strast-bol od spoljneg sveta?
    Čovek se puno puta nađe ''okovan'' bolom koji ''voli''.
    Koliko smo svi mi okovani nekim bolom koji umesto da otklonimo,gajimo posvećeno odbijajući da se povinujemo razumu?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Ti me uvek strefiš u ova doba sa ovakvim temama,pa uzmi u obzir da pomalo i dremam dok ovo kuckam...al osetih potebu da kažem koju...onako kako ja to vidim...

    Da li se može ''voleti'' bol?
    Ne bi trebalo...ne,o tome baš razgovaram sa prijateljicom neko veče,koja misli da sam ja volela svoj bol,koji je trajao dugo..nekih 13 godina,dugo baš ...Zašto?Zato što se totalno izgubiš u pokušajima,da praviš iluziju od svog bola,za koji nisi i svestan da je ustvari bol.Zato što se grčevito boriš da imaš i sačuvaš nešto što smatraš vrednim,jer misliš da vredi... Meni trebalo baš dugo da shvatim...naravno da ne...Prosto takva sam..dok se ne potroši i zadnji delić snage,borim se,čak i kada je jasno da ne vredi,ako,znam koliko sam se borila s' tim.

    Čovek se puno puta nađe ''okovan'' bolom koji ''voli''.
    Ne podnosi svako isto "bol",a i nije obavezno pravilo da ga "voli",nekad nema drugi izbor,prosto ga nema,pa od dva zla bira manje?Linija manjeg otpora?Ko bi ga znao...

    Ljubav koju smo okrstili svetom propast,pa opet je se nismo odrekli?
    U tom slučaju,možda mislimo da bi odrekli i sebe?Ne znam za druge...znam za sebe,kada stavim tačku,to je to,a dok je ne stavim nosim svoj krst,kako pre,tako i posle tačke.Neke svoje "bolove" nismo spremni ni sebi da priznamo...

  3. #3

    Odgovor: ...Voleti bol...

    po meni, to je stvar koje postanemo svesni tek kada prestane da boli...

    zapitamo se zasto smo sebi uopste dozvolili da nas toliko dugo boli, a onda dodjemo do zakljucka da je, eto, bilo "lepo" dok je bolelo, i da smo eto, mozda bas i "voleli sto boli"......
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  4. #4

    Odgovor: ...Voleti bol...

    to znaci ,biti mazohista,i na taj nacin kad recimo wolis emocionalne boli..

  5. #5

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Ok...ali ne može neko da "voli svoj bol"..može da voli osobu,zbog koje doživljava bol,ne mora čak ni da je voli,prosto,život često nametne,neke situacije sa kojima moraš da živiš...

    Ili ta osoba,zbog koje "voliš svoj bol",ne mora ni da zna,da ti ga nanosi...i dokle god dišeš za tu osobu..možeš "voleti svoj bol",ne želiš da ga izgubiš..jer je to jedino što imaš,i što te veže nju...mogu reći samo jedno:to je jedan veoma bolan proces...

    Da li čovek traži bol?Možda,ja ne...meni ga je dosta za tri života..i nisam ga ni tada tražila...ja tražim slobodu...u svemu...

    Kao moj pas..labrador,koji živi u boksu tolikom,da jedva ima mesta da se okrene oko sebe...vidim joj bol u očima...nije ga tražila,sigurna sam u to...a ne ljudsko čeljade...

  6. #6

    Odgovor: ...Voleti bol...

    duga..da...paranormalno je al jjbg..eto ima i toga..hehe..e cudo stwarno..

  7. #7

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Čovek ne bi trebao da ''voli bol'',ali koliko puta nismo u stanju da se ''otarasimo'' očiglednog izvora muke i bola iz prostog razloga što se plašimo kako će nam nedostajati?Da li to sebi priznajemo?Koliko takav ''voljeni bol'' krijemo i kako?

    Koliko je puta strast bila istovremeno i naša ''muka'',bol?Ljubav koju smo okrstili svetom propast,pa opet je se nismo odrekli?
    Koliko se trudimo da zaštitimo jednu strast-bol od spoljneg sveta?
    Čovek se puno puta nađe ''okovan'' bolom koji ''voli''.
    Koliko smo svi mi okovani nekim bolom koji umesto da otklonimo,gajimo posvećeno odbijajući da se povinujemo razumu?
    moja navika je moj bol.. ne znam da se od njega otpelcujem.. volela i bolela.. cekala i docekala.. a kad sam docekala, bol je samo zaogrnuo neki debeli kaput da ga ne prepoznam sve dok me opet ne ostavi.. a zaista sam ga volela.. a valdja koliko sam ga volela, toliko je i bolelo.. svaki put.. nije mi bilo dovoljno sto mi razum urla da je to pogresno.. nije, jer je telo vristalo za njim.. telo, srce, pa cak i razum bre.. samo ja nisam bila kadra da se protiv toga borim.. nije nikad video koliko me je boleo.. nije nikad znao da volim jedno slatko vece greha zarad necega sto ce me unistavati narednih nedelja.. nije me video nikad u stanju za koje bih posle morala da se pokajem, jer sam bila suvise.. zensko..
    a najgore je sto se ponasam kao mazohista.. kao da jedva cekam da ponovo uskocim u njegovo okrilje da bih posle sama sebi mogla nad svojom nevoljom da kukam.. ne volim bol u smislu da ga cekam.. jednostavno, svesna sam bola koji ce me docekati posle neke noci i pomirila sam se sa tim da ga prihvatim.. i posel toliko vremena, ja i dalje navijam da bude sam, da ga uhvatim samog.. jer znam da isto koliko on boli mene, toliko i ja bolim njega.. ali nismo jedno za drugo.. a trazimo se..


    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zašto?Zato što se totalno izgubiš u pokušajima,da praviš iluziju od svog bola,za koji nisi i svestan da je ustvari bol.Zato što se grčevito boriš da imaš i sačuvaš nešto što smatraš vrednim,jer misliš da vredi...

    a uglavnom ne vredi
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Šta je drugo ljupki brak nego ren i crni luk, suze liješ dok ga jedeš, al ga zato opet jedeš - kaže Ružičić u "Pokondirenoj tikvi".
    To je kao s ljutim papričicama, vidiš kako se nekom znoji nos, stenje, hukće, uši mu se crvene, ali ne odustaje, nego grize i dalje... A niko ga ne tera, sam kaže da uživa...

    Sebični smo. Sve u životu volimo zbog sebe. Zbog ličnog interesa. Ne mislim na materijalni interes, mada ima i toga. Boli nas zato što smo mi ostavljeni, zato što nas neko ne razume, zato što mi nekom nismo dovoljni, ili shvatimo da mu nismo najbolji kao što smo to sami sebi.
    Ja ne sporim da postoji širina ljudske duše, blagonaklonost prema onome što nije u nekoj, u osnovnom smislu, ličnoj vezi sa nama, ali kad zagusti, ostajemo sami sa sobom, i sujetno carujemo svojim emocijama.
    Bol je vrlo često samosažaljenje. On može biti romantičan, pa mu dodajemo plavičaste obrise sećanja, pa uživamo uz setne tonove kakve balade, prepoznajemo ga u nekim delikatno sentimentalnim stihovima, pa smo sami sebi nekako umetnici što sve to tako fino znamo da upakujemo, pa smo sami sebi nekako veliki zbog toga... Poput malih bogova baratamo sa oproštajima, pa zadržavamo u čistilištu neke mučenike čije smo duše davno trebali upokojiti, ali nismo, jer nam trebaju, zbog sebe.
    Bol može biti kao sečivo, jeziv, neumoljiv... Kao ljuta papričica. Ali onda je na testu izdržljivost, pa kuražimo sebe da ćemo stalnom vežbom postati manje osetljivi, da ćemo lakše izdržati drugi nalet. Neki se samo prepuste, pa dozvole da ih stihija ponese u duboku depresiju. Neki se svete. Neki se zamrače, pa gunđaju. Neki potisnu, pa kao nema veze... Neki stave 12 minđuša, buše jezik, pupak, genitalije, pune usta, sise, seku guzu, neki se istetoviraju kao strip, ne bi li pokazali kako im bol ne može ništa, kako su izazovni sa tom svojom spremnošću da podnesu svašta samo da bi izgledalo da im nije ništa. "Umri skote zbog lepote", kao zalog za neki budući spokoj, za neki budući mir kojem se teži na razne načine, a dotle se nek se trpi, brate...

    Priča o bolu je bolna, jer razotkriva naše slabosti. A kad se u slabosti dirne, mahom svi (s oproštenjem) popizde...
    Vrag odneo šnalu...

  9. #9

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Čula sam je jako davno...

    - Da li je bolelo?''
    - Da!!!''
    - Zar je važno, bilo je u prošlosti!!!''

    ...bol je otac svih "inspiracija"....što je vise potiskujemo - više boli.
    ....bol je privilegija onih koji ne ujedaju odmah po povredi ...

    Sreca i bol se nadopunjuju.Bez jednog ne bi znali za drugo.Potrebna su oba osećanja u svim njihovim pojavnim oblicima.
    Ono sto je bitno, je da umemo da ih razumemo,da budemo svesni njihovog uzroka.Na taj način ćemo bolje razumeti i sebe i druge.
    Osećanje bola nije slabost,kao sto ni osećanje sreće ne znači snagu.
    Osećanja su tu da nam pomognu.Predstavljaju jedan deo ličnosti, i zajedno sa intelektualnom stranom čine celinu.

    Čovek je i misaono i emotivno biće.
    Obe strane su vazne,kao i njihova povezanost.
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: ...Voleti bol...

    bol...pa svakako se osecamo zivi
    naposletku,to je i poenta,osecati se zivim....
    kad nema adrenalina mi se hvatamo za bol....u redu je...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: ...Voleti bol...

    kad malo bolje razmislim, u mom životu je bilo više bolnih situacija, nego onih lepih..vremenom sam se čak i navikla na to, pa ni bol više nije bio bol, već neko redovno stanje, da ne kažem normalno..

    srodili smo se bol i ja, ne volim ga, ali mi ni ne smeta previše..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: ...Voleti bol...

    U stvari, mislim da ne volimo sam bol, već ono čemu se nadamo da će iz njega proizići, ono čemu se nadamo da se krije iza njega ili da će biti nagrada kada on mine. U stvari, mi volimo nadu i trpimo bol.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #14

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    po meni, to je stvar koje postanemo svesni tek kada prestane da boli...

    zapitamo se zasto smo sebi uopste dozvolili da nas toliko dugo boli, a onda dodjemo do zakljucka da je, eto, bilo "lepo" dok je bolelo, i da smo eto, mozda bas i "voleli sto boli"......



    Voleli zato što nam je večito izmicalo iz ruku. Bilo naše, a u zbilji nije.
    Jeste, bolelo je, ali sam u tom mometnu smatrala da je takav sled, malo sreće, malo tuge...
    Sada sa osmehom mogu da pišem o bolu, a da sam na ovoj temi kuckala pre desetak godina - svakako bih zvučala drugačije.

    Negirala bih bol (tada)...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #15

    Odgovor: ...Voleti bol...

    Postoji taj očigledni bol kojeg se ne možemo odreći.Verni smo mu.Verniji nego sebi samima.Pratimo ga,reagujemo po ritmu koji on udara svojim šakama.
    Odnosi između ljudi prepuni su tog bola:muškarci koji slede žene-bol,žene koje slede muškarce-bol.Kao da je čitava planeta podeljena na dva tabora:one koji prouzrokuju bol i one koji ih zbog njega vole.
    Koliko puta se čovek probudi suvih usta,sećajući se predhodnog dana prepunog trzavica,sećajući se svoje odluke da ''odustane od bola''?Potpuno otrežnjen od jučerašnjeg bola,on umesto da potvrdi svoju odluku,poništava bilo kakvu vezu sa njenim donošenjem.Želi bol.Trezan,svestan,a ipak želi da nastavi da podnosi.Uzalud noćna bacakanja po krebetu,uzalud preslišavanje samog sebe.Nekakav osećaj zavisnosti,dublji i snažniji čak i od osećaja samoodržanja,nadvladava čoveka i on se ponovo odlučuje za bol.
    Čovek i bol.Nerazdvojni.Do čovečijeg samouništenja.
    Čovek bez boli.Dobra odluka,ali u sebi nosi gorak ukus dileme da je možda upravo taj bol koga se odrekao imao u sebi ono što je tražio?
    Da li čovek traži bol?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

Slične teme

  1. Voleti i biti zaljubljen
    Autor Sunny u forumu Ljubav
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 05.06.2011, 22:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •