Sonja Savić
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Tema: Sonja Savić

  1. #1

    Sonja Savić

    jucer nam je u ravagradu bila projekcija filma sonje savic "cekajuci GOD-a". film kao film, tj. snimljena predstava, meni osobno, bila je malo teska, uostalom, bio mi je i tezak beket dok sam citala "cekajuci godo-a". medjutim, sto me je zaprepastilo je bila sonja savic. iskreno, nisam je dugo ni vidjela na tv-u, pa sam se bas iznenadila kako je izgledala mrsavo, suho i ispijeno. sto me je jos vise iznenadilo jeste da je bila sva onako nekako u svom svijetu. da li ja na nekim drogama, pojma nemam, ili se totalno iskljucila iz svog ovoga ludila, pa zivi sama za sebe, isto tako pojma nemam. bilo mi je bas zao da je gledam takvu, a stvarno ne znam razlog tog njenog naglog propadanja, buduci da mi je ona jedna od nasih najboljih glumica.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 05.11.2009 u 11:36
    nattydread is coming to dinner

  2. #2

    Odgovor: sonja savic

    nedavno je gostovala na BK, u cilju promocije nekog filma. Imam utisak kao da je Sonju samleo sistem. Nije se uklapala u opsteprihvacene standarde. Kad se setim 90-ih i njenih mracnih prorocanstava na ART-u, ne mogu da razlucim da li je ono bila gluma ili je stvarno totalno "pukla" (ne volim da kacim ovakve epitete).. Eto, pojavila se.. Imala sam neki "gorak ukus" dok sam je gledala i slusala, a pricala je usiljeno, monotono, da ne poverujes da je to ona
    Ima, cini mi se status slobodnog umetnika, nema lovu za zubara, siba po pivu..
    Mnogo mi je draga, nije mi "ravno" kada je vidim u "takvom izdanju", a "obecavala je mnogo" Verujem u njen povratak

  3. #3

    Odgovor: Sonja Savić

    Da stvarno je nije bilo dugo na sceni ......... zbog sistema ili neceg drugog ne znam ali mi je jako zao , ona je stvarno bila dobra i imala je svoju specificnost , osobenost kao zastitni znak .,.......... u svakom slucaju mogu da joj kazem samo
    DOBRO DOSLA NAZAD
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  4. #4

    Odgovor: sonja savic

    Citat Goga kaže:
    Ima, cini mi se status slobodnog umetnika, nema lovu za zubara, siba po pivu..
    Mnogo mi je draga, nije mi "ravno" kada je vidim u "takvom izdanju", a "obecavala je mnogo" Verujem u njen povratak
    Možda bi i imala lovu za zubara kada bi joj ministarstvo plaćalo za ono što radi... ili da ono što ima ne troši onako kako ne treba... šteta. Obećavala je mnogo, da, kao i svi koje je ovaj sistem samleo, ili su se jednostavno povukli. Ne laktaju se na taj način. Užasavaju se šunda. Žalosno je što je se pre sete ljudi iz bivših republika nego mi.

    pa sam se bas iznenadila kako je izgledala mrsavo, suho i ispijeno. sto me je jos vise iznenadilo jeste da je bila sva onako nekako u svom svijetu. da li ja na nekim drogama, pojma nemam, ili se totalno iskljucila iz svog ovoga ludila
    Ona je uvek i bila u svom svetu. Meni je iz tog razloga i bila šarmantna. I dalje je. Bez obzira što joj ruke drhte.

    I drago mi je što se vratila, pa makar i kao ispijeni voditelj. Nadam se da će joj emisija potrajati. Ja joj držim fige. Možete je gledati na Tv avali subotom na nedelju od ponoći u "Ćoškarenju sa Sonjom"

    a stvarno ne znam razlog tog njenog naglog propadanja, buduci da mi je ona jedna od nasih najboljih glumica.
    Oduvek je bila punk... i sve ovo sam od nje i očekivala. Nije se prodala. It's not her cup of tea.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Sonja Savić

    Strasno mi je krivo sto su joj tolike godine zivota propale zbog dopa. Sa Bakocevicem je isto...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  6. #6

    Odgovor: Sonja Savić

    Sta god da se pricalo i pisalo o njoj , ona meni ostaje jedna od najboljih glumica na nasem prostoru, imala je nezaboravne uloga, kao sto je 'Decka' u Secernoj vodici, Braca po materi, Kako je propao RnR.. itd. Emisiju na Avali nisam gledala, ne znam kako je prosla i da li se jos uvek prikazuje .
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #7

    Odgovor: Sonja Savić

    тачно тако, можемо само констатовати да смо сви бескрајно тужни због тога што она изгледа сада тако, што је мршава, што је на тешким дрогама или што је неуротична, неко је написао да је то пунк, али, не, то сигурно није.
    пунк је борба без компромиса, борба за слободу, ослобађање.
    онај њен југ-југоисток ме је исто тако растужио, какав је то став? то није пунк став, то је страх, недостатак борбености, апатија. чини ми се да је она о себи створила неку погрешну слику и потрошила је огроман део живота у њеној рефлексији на... не знам где је, куда је стремила....
    неко би рекао-она је уметник, у србији, у овим годинама порозним, побегла је на запад, од себе.
    није то решење, то је изговор. једноставно мислим да није имала храбрости да се суочи са собом у себи.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Sonja Savić

    Evo malo novosti, vezane za Sonju

    [CENTER]Sonja Savić snimila film o „Šarlu Akrobati“


    Glumica Sonja Savić nedavno je režirala film „Šarlo te gleda“ čija radnja govori o kultnom bendu iz osamdesetih „Šarlo Akrobata“. Ovo filmsko ostvarenje premijerno će biti prikazano na festivalu dokumentarnog filma DORF 08 koji se od 6. do 9. marta održava u Vinkovcima.

    - Film je priča o jedinom kulturnom blagu koje je ostalo od umetnosti 80-ih, nedonirano od države, i kako je nestalo. Posvećeno je Ivici Vdoviću Vdu, koji je na neki način kreator i Milana Mladenovića i Dušana Kojića Koje - rekla je Sonja Savić za agenciju Beta i navela da je ovaj film napravila jer ne želi da se grupa „Šarlo Akrobata“ zaboravi, kao i to da joj nije jasno zašto je taj bend otišao u zaborav.
    - Ovaj film je posveta da se ne zaboravi. Šarlo i njegov album „Bistriji ili tuplji čovek biva kad...“, snimljen za dve noći, dan-danas kad se sluša on je nov - rekla je glumica ističući da je njen film „Šarlo te gleda“ ujedno i objašnjenje o nestanku jedne alternativne kulture u nekadašnjoj Jugoslaviji. Sonja Savić je za potrebe filma koristila fotografije muzičara i glumaca iz osamdesetih godina koji su bili članovi kultne skupine „Kugla-glumište“, a deo filma govori i o vodećim ljudima iz turbo folk sveta - Saši Popoviću, Marini Tucaković i Stanku Crnobrnji.


    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #9

    Odgovor: Sonja Savić

    Radujem se Sonjinom povratku. U jednom periodu mi je bilo jako žao, ali sam je veoma poštovala jer nije prihvatala kompromise i povela se za seljačizomom koji je vladao kulturnim životom devedesetih. Verovatno je i droga malo tu imala uticaja, ali mislim da je taj period iza nje. Gledala sam njene emisije na Avali, nisu mi bile naročito zanimljive ali opet, delovala je jako srećno,jer je napokon počela nešto da radi. A zvali su je srpskom Marlenom Ditrih. Najbolja mi je bila kao "tuka" u Braći po materi i "Spasa" u Sekuli. Sjajno glumi te žene sa sela, dijametralno drugačije od nje same. Umetnica sa ogromnim potencijalom
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #10

    Odgovor: Sonja Savić

    I ja se radujem njenom povratku,meni je bila neprevazidjena kao Dečka,mada i ostale uloge me nisu ostavljale ravnodušnom.
    Da li je njen život propao?...ma ne,svako ima pravo da živi kako želi,svi imaju uspone i padove,a ono što je ostalo iza nje govori o njenom umeću..i onome što nam donosi svojim povratkom.

  11. #11

    Odgovor: Sonja Savić

    "Uspela sam da prezivim" - je recenica kojom je Sonja Savic pocela razgovor prilikom naseg poslednjeg susreta (07. marta ove godine). Meni je izgledala sjajno, valjda zato sto mi je neobicno draga. Posebno mi se dopadaju njene oci, plave, bistre, usplahirene... Kao srna u begu, da ukradem metaforu od poznatog hrvatskog pevaca. To vece sam je promatrao u monodrami "Tajna vencane fotografije". Sjajna predstava. Pogledajte je ako budete u prilici. Obavezno. Tuga do bola....

    Posle predstave dala je intervju za jedne lokalne novine. Dok sam je slusao, zavideo sam joj na pameti i elokvenciji....
    Onda mi je pozirala i snimio sam nekoliko fotografija. Jednu i prilazem....

    Smeh. Volim taj njen smeh sa okusom gorcine i skrivene tuge...

    Planovi. Prepuna je planova i zivotne snage. Neverovatno kako prepoznaje mogucnosti i lepotu u meni obicnim i nevaznim stvarima. Rekla mi je - Napisi nesto za mene. Bice hit, veuj mi...
    Ja sam se tome smesjao:
    - Ma kakav ja, sta ti je...
    - Posalji to samo meni svoje tekstove, ostalo je moja briga. Napravicu i glumca od tebe...

    Ja sam se jos vise smejao....
    Poruku je izmenio memento, 14.03.2008 u 12:00
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Sonja Savić

    Pozdrav svima na forumu. Nasao sam vas trazeci nesto o Sonji. Bas mi je drago sto je opet lepa i dobra Zna li neko sta se sada sa njom desava? Dve recenice o Sonji na Wiki!!! ccc
    Poruku je izmenio iwcham1979, 23.09.2008 u 01:44

  13. #13

    Odgovor: Sonja Savić

    sjajna glumica...steta odavno nista nije snimala.razlog ne znam
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #14

    Odgovor: Sonja Savić

    Сад у недељу је био "Давитељ против давитеља", мислим да је то филм у ком убедљиво најбоље изгледа, врхунска риба.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #15

    Odgovor: Sonja Savić

    Upravo sam na televiziji čula vest da je Sonja Savić umrla...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Massimo Savić
    Autor SQUAW u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.06.2009, 01:12
  2. Sonja Biserko ~ inkvizitorka XXI veka
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 12.10.2008, 03:44
  3. Sonja
    Autor HLEBmaster u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 13.09.2006, 13:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •