Paulo Koeljo (Paulo Coelho) - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Prva, jedina i poslednja knjiga koju sam procitala od Koelja je Alhemicar.
    I to u ono vreme kad je vladala pomama za njim i kad je doticni gospodin tek poceo da pise.Knjiga na mene nije ostavila nikakav utisak, cak ni ravnodusnost,
    iako sam je procitala do kraja da vidim cemu ta ushicenost.

    Ni kad sam procitala onu zadnju stranicu (za koju su mi svi govorili da je ustvari sustina, a izes knjigu gde je sustina u jednoj stranici) nisam shvatila sta je pisac hteo da kaze

    Koeljo je klasicni prepisivac, koji je u svojim pisanijama video brzu i laku zaradu,prepun "inspiracije" cim je prva knjiga izazvala booom,on je brze bolje inspirisan mudroscu izbacio jos par knjiga iste tematike, ali uvijene u kicasto ruho.

    Sve u svemu hvala, ali ne hvala,ima dovoljno njih , koji pokusavaju da vredjaju moju inteligenciju, a on ne mora biti jos jedan na listi , ko voli nek izvoli ...

    Ipak je meni drazi staromodni Selimovic i ostali koji su izasli iz mode

  2. #17

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Molio bih te da se ne složiš



    poslednji puta sam se ovako smeJo...kad mi deda umro....



    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    O ukusima ne vredi raspravljati" je najgluplja izreka od svih glupih izreka. To je argument onih koji nemaju argumente.
    ljubim te u pishu....(kad smo vec kod sexa)




    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se u svemu, osim da je ta idiotska priča o banalnim stvarima kompletna. Fali tu, mišu, fali sve
    jbsh choveka koJi ne mozze da bude ni koMplet idiJot....

  3. #18

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Ma, ja sam ti jedan besni, netolerantni kreten. Slušaj ti samo one koji ti govore da je super način na koji razmišljaš, batali nas neistomišljenike. Šta će bilo kome neistomišljenici u životu? Pa da...
    Lepo je što imaš takvo mišljenje o sebi...
    Nisam ni napisala da se, u potpunosti, slažem sa Koeljom, a ni ne znam na osnovu čega si to zaključio...

  4. #19

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat Annie :) kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni napisala da se, u potpunosti, slažem sa Koeljom, ...
    nisi,ne znam ko je onda....

  5. #20

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Opet prženje, a? Mislim da sam negde već napisala da nisam gospodinov fan, međutim mišljenja sam da svako treba da čita ono šta mu odgovara i u čemu se pronalazi... Kao i u muzici- onaj ko sluša Cecu teško da će uživati na koncertu AC DC...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #21

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Przenje....

    Smirite malko strasti i povedite racuna o recniku....

    Koelja ne volem, to sam negde vec rekla....stivo mu je banalizovano i komercijalizovano no beskraja....no nije sve za svakoga, tako da svakom svoje....a i gde bi ovaj svet bio da smo svi isti?
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  7. #22

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Stvarno ne znam šta ste krenuli da kritikujete čoveka. Piše baš lepe knjige, pitke onako sa lepim interesantnim i ljubavnim temama... a i nije ljubavni roman koji si kupio za 50 dinara u kiosku pa da ga sakrivaš pod peškir na plaži kad pored tebe krene da odvrće asuru za ležanje neki frajer sa bradom i cvikerima, a s dobrom muskulaturom.

    Citat Annie :) kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni napisala da se, u potpunosti, slažem sa Koeljom, a ni ne znam na osnovu čega si to zaključio...
    Mislim da je štos u tome da ne mogu da se složim ili ne složim sa njim, jer je meni banalan Ali ako nekom to prija za čitanje nemam ništa protiv, svako zna žta voli
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  8. #23

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    nisi,ne znam ko je onda....
    ...napisala sam da sam pročitala 4 njegova dela od kojih, jedino, izdvajam "Priručnik za Ratnika Svetlosti" i to je sve...

  9. #24

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat Annie :) kaže: Pogledaj poruku
    ...napisala sam da sam pročitala 4 njegova dela od kojih, jedino, izdvajam "Priručnik za Ratnika Svetlosti" i to je sve...
    Pa na to i mislim,kakva je to knjiga pobogu....

  10. #25

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Pa na to i mislim,kakva je to knjiga pobogu....
    U zavisnosti kako je ko shvata...

  11. #26

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat Annie :) kaže: Pogledaj poruku
    U zavisnosti kako je ko shvata...
    Uzmes deset narodnih poslovica o vitezima,dodas 10 izmisljenih viteskih pravila i zacinis sa 5 moralnih nacela...i dobijes knjigu...svaka strana po jednu glupost...

  12. #27

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Mnogo su puta mnogi medju vama napisali:"Koeljo je bljak i fuj! On krade, on tudje misli svojima predstavlja! On vredja nasu inteligenciju!" Ko medju vama koga plagira? Ko cije misli krade?
    Moguce je da Koeljo nije najsretniji u pogledu intertekstualnosti, da njegova zagledanost u tudj tekst prosto mami na zakljucak: "Koeljo je plagijator!" No, to mnogi rekli su i za Pavica! Apostrofirana je njegova zagledanost u dela Markesova. Ako se ovom logikom sluzimo-onda svi su pisci plagijatori, svaki je u delo svoje utkao deo tudjeg iskustva. A "pletivo je isto, razlikuju se samo sare." ( Borislav Pekic "Vreme reci").
    Nisam sigurna sta se pod ostricom vase kritike naslo: Koeljovo plagiranje, Koeljova poetika, Koeljovi citaoci? Mozda sve od toga pomalo, a i mozda i vise od pobrojanog. Kritike bih uvazila u slucaju da se odnose na Koeljovu poetiku. O plagiranju, navodnom ili stvarnom, pisala sam. Citaocima Koeljovim ne bih sudila, jos manje bi ih etiketirala kojekakvim imenicama i pridevima, jer ne zelim sebe da pobrojim medju intelektualne snobove. Duboko se klanjam Andricu, Selimovicu, Kisu, Pekicu i mnogim drugim ikonama nasim knizevnim, a znane su mi, po velikom dobru, i ikone svetske knjizevnosti. A gle cuda, citala sam i dela negativno apostrofiranog pisca! Da li to znaci da ni deset knjiga nisam procitala, da je moj intelektualni standard nizak, da sam nakon citanja "11 minuta" neko ko nuzno zazire od seksa?!
    "Ustani severe, i hodi jue, i duni po vrtu mom da kaplju mirisi njegovi..."

  13. #28

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat lepa seka kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo su puta mnogi medju vama napisali:"Koeljo je bljak i fuj! On krade, on tudje misli svojima predstavlja! On vredja nasu inteligenciju!" Ko medju vama koga plagira? Ko cije misli krade?
    Moguce je da Koeljo nije najsretniji u pogledu intertekstualnosti, da njegova zagledanost u tudj tekst prosto mami na zakljucak: "Koeljo je plagijator!" No, to mnogi rekli su i za Pavica! Apostrofirana je njegova zagledanost u dela Markesova. Ako se ovom logikom sluzimo-onda svi su pisci plagijatori, svaki je u delo svoje utkao deo tudjeg iskustva. A "pletivo je isto, razlikuju se samo sare." ( Borislav Pekic "Vreme reci").
    Nisam sigurna sta se pod ostricom vase kritike naslo: Koeljovo plagiranje, Koeljova poetika, Koeljovi citaoci? Mozda sve od toga pomalo, a i mozda i vise od pobrojanog. Kritike bih uvazila u slucaju da se odnose na Koeljovu poetiku. O plagiranju, navodnom ili stvarnom, pisala sam. Citaocima Koeljovim ne bih sudila, jos manje bi ih etiketirala kojekakvim imenicama i pridevima, jer ne zelim sebe da pobrojim medju intelektualne snobove. Duboko se klanjam Andricu, Selimovicu, Kisu, Pekicu i mnogim drugim ikonama nasim knizevnim, a znane su mi, po velikom dobru, i ikone svetske knjizevnosti. A gle cuda, citala sam i dela negativno apostrofiranog pisca! Da li to znaci da ni deset knjiga nisam procitala, da je moj intelektualni standard nizak, da sam nakon citanja "11 minuta" neko ko nuzno zazire od seksa?!
    Suludo mi je tvoje uporedjivanje Koelja i pisca poput Pavica, ja nisam tu pronasla ni jednu zajednicku nit

    Pod ostricom kritike ( kako si navela), svakako se nisu nasli Koeljovi citaoci, svako voli da cita ono sto mu odgovara, to sto on meni ne odgovara to je moj problem A da je plagijator i dalje tvrdim da jeste, a razloge sam navela u prethodnom postu ako si citala ili iscitavala neke druge velikane mnogo ces toga pronaci prepisano u Koeljovim knjigama.
    Ja licno ne mislim da osobe sa "niskim intelektualnim standardom " citaju Koelja,ne znam zasto si se osetila prozvanom?

    I dalje stojim iza svojih reci da pojedini novokompovani pisci poput Koelja, vredjaju moju inteligenciju i on svakako nije i nece biti moj izbor,opet kazem ko voli nek' izvoli

  14. #29

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Koeljo je plagijator i ne moze da se svrsta u knjizevnika i tacka...ostalo je bespredmetno raspravljati...pletivo ima razlicit kvalitet,ne moze od svega da se napravi Beneton dzemper...od necega mora i carapa da se isplete.
    Poruku je izmenio felix, 16.01.2009 u 19:04

  15. #30

    Odgovor: Paulo Koeljo

    Citat lepa seka kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo su puta mnogi medju vama napisali:"Koeljo je bljak i fuj! On krade, on tudje misli svojima predstavlja! On vredja nasu inteligenciju!" Ko medju vama koga plagira? Ko cije misli krade?
    Moguce je da Koeljo nije najsretniji u pogledu intertekstualnosti, da njegova zagledanost u tudj tekst prosto mami na zakljucak: "Koeljo je plagijator!" No, to mnogi rekli su i za Pavica! Apostrofirana je njegova zagledanost u dela Markesova. Ako se ovom logikom sluzimo-onda svi su pisci plagijatori, svaki je u delo svoje utkao deo tudjeg iskustva. A "pletivo je isto, razlikuju se samo sare." ( Borislav Pekic "Vreme reci").
    Nisam sigurna sta se pod ostricom vase kritike naslo: Koeljovo plagiranje, Koeljova poetika, Koeljovi citaoci? Mozda sve od toga pomalo, a i mozda i vise od pobrojanog. Kritike bih uvazila u slucaju da se odnose na Koeljovu poetiku. O plagiranju, navodnom ili stvarnom, pisala sam. Citaocima Koeljovim ne bih sudila, jos manje bi ih etiketirala kojekakvim imenicama i pridevima, jer ne zelim sebe da pobrojim medju intelektualne snobove. Duboko se klanjam Andricu, Selimovicu, Kisu, Pekicu i mnogim drugim ikonama nasim knizevnim, a znane su mi, po velikom dobru, i ikone svetske knjizevnosti. A gle cuda, citala sam i dela negativno apostrofiranog pisca! Da li to znaci da ni deset knjiga nisam procitala, da je moj intelektualni standard nizak, da sam nakon citanja "11 minuta" neko ko nuzno zazire od seksa?!


    Nema potrebe za ljutnjom! Ovo je polemika o Kuelju a nije tema: Zašto volimo Kuelja? Svako od nas ima pravo na svoje mišljenje i stav a ovo je mesto da taj stav i iskažemo. Ne volim Kuelja! (ne volim ni Pavića) Time nisam ni intelektualno inferiorna ni superiorna, jednostavno mi se ne dopada i ne želim sebe da maltretiram i da ga čitam po svaku cenu!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •