Prirodan zivot ?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    Prirodan zivot ?

    Ako postoji prirodna smrt i neprirodna smrt, koji zivot je prirodan, a koji neprirodan ?
    Da li je recimo prirodan zivot nekog bez ruku i nogu ili sa vrlo malo inteligencije ?
    Ili zivot koji odrzavaju masine, bez kojih se taj zivot nebi odrzao ?

    Jewpiter

  2. #2

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Jao bre, Dzu, sve neke teske teme, koje bacaju u depresiju, a mi ovde dosli da se malo zabavljamo.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  3. #3

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Jao i ja kažem

    Prirodan život je kada prihvatimo svet oko sebe i sebe onakvim kakvi jesmo-->crni, plavi, beli, žuti, niski, visoki, mršavi, debeli, čoravi, gluvi, krivonogi, klempavi.....itd....
    Neprirodan život je kada želimo da budemo neko drugi, pa nam se život pretvori u kopiju originala, a stalno nam nešto fali i nikada nismo zadovoljni....

    Neprirodna htenja i želje, imaju za posledicu neprirodan život....koji se završava prirodno - neprirodnom smrću....A sve u skladu sa prirodom prirode koju smo sami neprirodno, neprirodnom učinili....
    Pa na kraju ispada da je neprirodna smrt put ka prirodnom životu, u kojem ćemo neprirodno smatrati za prirodno, jer prirodno je ono što je živo, a neprirodno ono što je mrtvo, samo izgleda kao živo ...


  4. #4

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    " Ako je tacno da svakom recju pobedjujemo nistavilo mi time,takodje,sve dublje potpadamo pod njegovu vlast.Umiremo srazmerno broju reci koje razbacujemo svuda oko sebe.Oni koji govore nemaju tajni.A svi govorimo.Izdajemo se,krcmimo dusu:svako se kao dzelat neizrecivog,upinje da unisti sve tajne,pocev od sopstvenih.
    Zivot i jeste ta nestrpljiva teznja ka padu."


    Emil M.Sioran

  5. #5

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Prirodno je nastaviti živeti..i bez ruke i bez noge..boriti se,dalje…neprirodno bi bilo,predati se..

    Inteligencija,tačnije malo inteligencije?Verujem da ljudi,u ma kom stepenu posedovali inteligenciju,organizuju prirodan život,onako kako to najbolje umeju,sami sebi..Posedovati veliku inteligenciju,ne znači,pod obavezno,umeti živeti “prirodno”,često u praksi ispadne drugačije.
    Neprirodno je misliti da su ljudi bez noge ili ruke,nesposobni da žive kao i svi ostali…
    Neprirodno ne prihvatati ljude,kakvi god oni bili…

  6. #6

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat diktatorka kaže: Pogledaj poruku
    " Ako je tacno da svakom recju pobedjujemo nistavilo mi time,takodje,sve dublje potpadamo pod njegovu vlast.Umiremo srazmerno broju reci koje razbacujemo svuda oko sebe.Oni koji govore nemaju tajni.A svi govorimo.Izdajemo se,krcmimo dusu:svako se kao dzelat neizrecivog,upinje da unisti sve tajne,pocev od sopstvenih.
    Zivot i jeste ta nestrpljiva teznja ka padu."
    Emil M.Sioran
    Nije mi jasno kakve veze ove reci imaju sa temom ili realnim zivotom ?

    Ju P
    Citat d12 kaže:
    Prirodno je nastaviti živeti..i bez ruke i bez noge..boriti se,daljeneprirodno bi bilo,predati se..

    Inteligencija,tačnije malo inteligencije?Verujem da ljudi,u ma kom stepenu posedovali inteligenciju,organizuju prirodan život,onako kako to najbolje umeju,sami sebi..Posedovati veliku inteligenciju,ne znači,pod obavezno,umeti živeti prirodno,često u praksi ispadne drugačije.
    Neprirodno je misliti da su ljudi bez noge ili ruke,nesposobni da žive kao i svi ostali
    Neprirodno ne prihvatati ljude,kakvi god oni bili
    Svaki zivot koji se ugasio, je prirodno zeleo da se nastavi, ali ga je proroda
    ugasila. Sigurno si cula za 'lanac ishrane' ili elementarne nepogode/katastrofe.

    Jel' ti pokusavas da kazes da ljudi koji nemaju ruke/noge zive isto kao i ljudi
    koji ih imaju ?

    Ljudi toliko ne prihvataju druge ljude onakvim kakvi su, da je prosto smesno
    kako to neki ne vide.

    Jew p

  7. #7

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku

    Svaki zivot koji se ugasio, je prirodno zeleo da se nastavi, ali ga je proroda
    ugasila. Sigurno si cula za 'lanac ishrane' ili elementarne nepogode/katastrofe.

    Jel' ti pokusavas da kazes da ljudi koji nemaju ruke/noge zive isto kao i ljudi
    koji ih imaju ?

    Ljudi toliko ne prihvataju druge ljude onakvim kakvi su, da je prosto smesno
    kako to neki ne vide.

    Jew p
    J a pokušavam da kažem da ljudi koji nemaju ruke/noge, ne zaslužuju da ih okruženje odbacuje stavovima poput tvojih.

    Tačno je da ljudi ne prihvataju druge ljude onakvima kakvi su,i to na svim nivoima,ali j a prihvatam,i jedan takav bez noge slučajno mi je veoma blizak.I ne samo takve..verovatno ti je i teško zamisliti,da mogu..al eto prosto mogu...

    Da li treba da ga odbacim,zbog toga,ili šta???Da ga manje volim,gledam nekim drugim očima..neee,ja ću da mu pomognem,iz sve snage da živi što prirodnije..da nastavi da živi..i da se bori.

  8. #8

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nije mi jasno kakve veze ove reci imaju sa temom ili realnim zivotom ?

    Ju P

    Svaki zivot koji se ugasio, je prirodno zeleo da se nastavi, ali ga je proroda
    ugasila. Sigurno si cula za 'lanac ishrane' ili elementarne nepogode/katastrofe.

    Jel' ti pokusavas da kazes da ljudi koji nemaju ruke/noge zive isto kao i ljudi
    koji ih imaju ?

    Ljudi toliko ne prihvataju druge ljude onakvim kakvi su, da je prosto smesno
    kako to neki ne vide.

    Jew p
    Eee, to ti je jedna od tajni koje ni ja ponekad ne shvatam...narochito dok chitam odredjene postove...

    E sad, da se upustim u duboku filozofiju: jeste, priroda ga je ugasila, ali je pitanje na koji ga je nachin ugasila? Da li je njena ruka bila smrt usled otkazivanja, recimo, srca posle dobranog broja godina ili smrt koju je poslao metak placenog ubice? ShtA je od ova dva prirodno? Nijedno? I jedno i drugo?

    Shto se tiche ljudi koji nemaju ruku/nogu, mozda je prirodno ako su se tako rodili (pa nisu ni svesni da su eventualno neprirodni), a neprirodno ako su ih izgubili, na bilo koji nachin? A mozda je i to prirodno jer se priroda postarala za to da ih izgube? Na prirodan nachin? Ili mozda neprirodan? Ili je mozda samo deo nachina prirodan?

    Kako uopshte razluchiti gde pochinje, a gde se zavrshava prirodan (nachin) zivot(a)?



    lAv H.

    ()

  9. #9

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Svaki zivot je prirodan, nastao on prirodnim putem ili na neki drugi nacin (vestacka oplodnja). Pritom ne treba odvajati ljude sa fizickim nedostacima.

    Neko je rodjen bez odredjenih delova tela, neko je bez njih ostao u toku zivota, sustina je da su i oni ljudi, ravnoprawni clanovi drustva. Neki od njih mnogo vise doprinose, mnogo dublji trag ostavljaju u drustvu od mnogih potpuno zdravih osoba koje sam imao nesrecu da upoznam.

    Priroda odredjuje i nivo inteligencije, zasto bismo manje inteligentne ljude smatrali manje vrednim? I njihov zivot je prirodan, iako ih je prirodna selekcija uskratila na odredjenom polju.

    Zivot je zivot, prirodan je bez obzira na koji nacin se odrzava.


  10. #10

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    J a pokušavam da kažem da ljudi koji nemaju ruke/noge, ne zaslužuju da ih okruženje odbacuje stavovima poput tvojih.

    Tačno je da ljudi ne prihvataju druge ljude onakvima kakvi su,i to na svim nivoima,ali j a prihvatam,i jedan takav bez noge slučajno mi je veoma blizak.I ne samo takve..verovatno ti je i teško zamisliti,da mogu..al eto prosto mogu...

    Da li treba da ga odbacim,zbog toga,ili šta???Da ga manje volim,gledam nekim drugim očima..neee,ja ću da mu pomognem,iz sve snage da živi što prirodnije..da nastavi da živi..i da se bori.
    Da li bi bila ljubazna da navedes moje reci koje odbacuju ljude koji nemaju ruke ili noge ?
    Pokrenuo sam ove teme da bi objasnio absurd koji kreira rec "neprirodno", bilo da je rec o zivotu ili smrti.
    Citat love hunter kaže:
    Eee, to ti je jedna od tajni koje ni ja ponekad ne shvatam...narochito dok chitam odredjene postove...

    E sad, da se upustim u duboku filozofiju: jeste, priroda ga je ugasila, ali je pitanje na koji ga je nachin ugasila? Da li je njena ruka bila smrt usled otkazivanja, recimo, srca posle dobranog broja godina ili smrt koju je poslao metak placenog ubice? ShtA je od ova dva prirodno? Nijedno? I jedno i drugo?

    Shto se tiche ljudi koji nemaju ruku/nogu, mozda je prirodno ako su se tako rodili (pa nisu ni svesni da su eventualno neprirodni), a neprirodno ako su ih izgubili, na bilo koji nachin? A mozda je i to prirodno jer se priroda postarala za to da ih izgube? Na prirodan nachin? Ili mozda neprirodan? Ili je mozda samo deo nachina prirodan?

    Kako uopshte razluchiti gde pochinje, a gde se zavrshava prirodan (nachin) zivot(a)?
    Sve sto se desava u prirodi je prirodno. Mladic koji se zove Nick Vujicic je
    prirodno rodjen bez ruku i nogu,

    Ako priroda u majcinoj utrobi odstranjuje ruke i noge, zasto je neprirodno ako
    ta ista priroda to ucini posle rodjenja ?
    Svaki razlog/uzrok je prirodan.
    Citat Morpheo kaže:
    Svaki zivot je prirodan, nastao on prirodnim putem ili na neki drugi nacin (vestacka oplodnja). Pritom ne treba odvajati ljude sa fizickim nedostacima.

    Neko je rodjen bez odredjenih delova tela, neko je bez njih ostao u toku zivota, sustina je da su i oni ljudi, ravnoprawni clanovi drustva. Neki od njih mnogo vise doprinose, mnogo dublji trag ostavljaju u drustvu od mnogih potpuno zdravih osoba koje sam imao nesrecu da upoznam.

    Priroda odredjuje i nivo inteligencije, zasto bismo manje inteligentne ljude smatrali manje vrednim? I njihov zivot je prirodan, iako ih je prirodna selekcija uskratila na odredjenom polju.

    Zivot je zivot, prirodan je bez obzira na koji nacin se odrzava.
    Sta je stvorilo vestacku oplodnju, ako ne priroda ?
    Nije mi jasan termin 'nastanak zivota', jel' spermatozoid mrtav pre nego sto izraste u fetus ?
    Zivot ne nastaje, niti je ikad nastao, on se samo neprestano nastavlja.

    yuPiter
    Poruku je izmenio Goga, 20.12.2008 u 00:37 Razlog: You Tube

  11. #11

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Da li bi bila ljubazna da navedes moje reci koje odbacuju ljude koji nemaju ruke ili noge ?
    Pokrenuo sam ove teme da bi objasnio absurd koji kreira rec "neprirodno", bilo da je rec o zivotu ili smrti.
    Ne odbacuješ ih? Ok.

    Jel' ti pokusavas da kazes da ljudi koji nemaju ruke/noge zive isto kao i ljudi
    koji ih imaju ?
    Znaš malo mi je grubo zvučao primer ljudi koje si naveo...lično sam shvatila...iz svojih razloga...o kojima dalje ne bi širila priču,jer rane su još sveže.Toliko o tome.

    Sta je stvorilo vestacku oplodnju, ako ne priroda ?
    Igramo se igre reči?Kakva priroda,pa sama ti reč govori...šta je stvorilo veštačku oplodnju...

  12. #12

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Igramo se igre reči?Kakva priroda,pa sama ti reč govori...šta je stvorilo veštačku oplodnju...
    Zasto bi rec 'vestacko' bila sinonim za 'neprirodno' ?
    Zar ne mislis da termin 'vestacka oplodnja' zvuci surovo ?
    Meni se mnogo vise svidja "nekonvencionalna oplodnja".

    Ili zasto reci "on ima vestacku ruku !", ako postoji termin 'proteticko pomagalo'
    http://gedzeti.wordpress.com/2008/04...prste-zasebno/
    Fluidhand protetička ruka pomera prste zasebno G E DZ E T I

    Priroda se stara o svemu, sve je prirodno.

    'pete

  13. #13

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zasto bi rec 'vestacko' bila sinonim za 'neprirodno' ?
    Zato što ja tako mislim.

    Zar ne mislis da termin 'vestacka oplodnja' zvuci surovo ?
    Veoma,i sve što je vezano za veštačko..asocira me na neke stvari,zbog kojih se ljudi i rađaju bez,ruke noge,i sa nekim drugim fizičkim nedostacima.


    Meni se mnogo vise svidja "nekonvencionalna oplodnja".
    Meni se ne sviđa uopšte..al' tvoje pravo da ti se sviđa,šta želiš...

    Ili zasto reci "on ima vestacku ruku !", ako postoji termin 'proteticko pomagalo'
    P'da..ja kažem protetičko pomagalo,a kad mu se obratim kažem i proteza,samo što se neki lekari ne slažu da bi trebao da je nosi..posle tri infrakta i dve kliničke smrti...ja mislim da bi trebao..baš zato,dok kuca.Na taj način pomoću protetičkog pomagala,čoveku bez noge,dobro dođe i to..da živi što prirodnije..dok kuca...

    Priroda se stara o svemu, sve je prirodno.
    Nekad bilo..mada može biti a i ne mora..

  14. #14

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Zato što ja tako mislim.
    Ja nisam pitao sta je tvoje misljenje, nego kako u prirodi moze da postoji
    "nepriroda", to je cisto racionalno/logicko pitanje ?
    Ljudi menjaju termine kada shvate da su oni pogresni, to se desilo i
    sa terminom "vestacka ruka"
    Citat d12 kaže:
    Veoma,i sve što je vezano za veštačko..asocira me na neke stvari,zbog kojih se ljudi i rađaju bez,ruke noge,i sa nekim drugim fizičkim nedostacima.
    Opet, sve se desava u prirodi, sve je prirodno, virusi su prirodni.
    Dao sam slucaj Nick-a Vujicic-a koji je naucni fenomen, niko ne zna kako je on rodjen bez ruku i nogu, kada niko u istoriji njegove familije nije imao bilo kakav nedostatak
    Citat d12 kaže:
    Meni se ne sviđa uopšte..al' tvoje pravo da ti se sviđa,šta želiš...
    Ne radi se o tome sta se meni ili tebi svidja, nego sta oslikava realnost.
    Oplodnja je prirodna na ovakav ili onakav nacin, metod je isto uvek prirodan, posto ga je priroda prouzrokovala, jedino sto moze da bude uobicajen (standardan) ili neuobicajen (nestandardan).
    Citat d12 kaže:
    Nekad bilo..mada može biti a i ne mora..
    Priroda moze biti prirodna, ali i ne mora ?
    Kada dabar gradi branu, to je priroda, a kada covek gradi branu, to je
    nepriroda ?
    Kada bogomoljka ubije muzjaka, to je prirodno, a kada zena ubije muskarca,
    to je neprirodno ?
    Homoseksualnost i grupni seks su neprirodni posto to nije prirodna pojava ?

    nisam imao potpis, ali cu za to iskoristiti tvoju tvrdnju, posto skoro nisam naisao na nesto tako simpaticno.

    tvoj fan pete.
    Poruku je izmenio DzuPiter, 21.12.2008 u 11:40

  15. #15

    Odgovor: Prirodan zivot ?

    Pete kaže:Ja nisam pitao sta je tvoje misljenje, nego kako u prirodi moze da postoji
    "nepriroda", to je cisto racionalno/logicko pitanje ?
    Pa dobro..smem li ja reći nešto što me ti i ne pitaš…
    A na tvoje pitanje,odgovoriću ubrzo

    Pete kaže:Ne radi se o tome sta se meni ili tebi svidja, nego sta oslikava realnost.
    Oplodnja je prirodna na ovakav ili onakav nacin, metod je isto uvek prirodan, posto ga je priroda prouzrokovala, jedino sto moze da bude uobicajen (standardan) ili neuobicajen (nestandardan).
    Eto kad pričaš sa mnom,ja moram reći šta mi se sviđa a šta ne..iako je realnost...takva kakva je
    Ok meni se ne sviđa ta realnost,veštačka oplodnja,i njen metod nikada ne mogu biti prirodni,zato što su veštački.

    Pete kažeriroda moze biti prirodna, ali i ne mora. Kada dabar gradi branu, to je priroda, a kada covek gradi branu, to je
    nepriroda ?
    Nije fora u dabru,bogomoljci itd..fora je u čoveku,Znaš šta nije prirodno?To što će čovek stvoriti toliko veštačkih “potrepština”,u toj meri ..da će priroda nestati..i to je već svima poznata realnost..već nestajemo,zar ne?E sad što je tebi to prirodno...meni nije.Tebi je sve prirodno ustvari...i način na koji ti postaviš stvari,dovodi do zaključka,da može biti a i ne mora..

    Pete kaže:nisam imao potpis, ali cu za to iskoristiti tvoju tvrdnju, posto skoro nisam naisao na nesto tako simpaticno.
    ...meni je uvek simpatično čitati te...tvoja dugica..
    Poruku je izmenio duga12, 21.12.2008 u 12:34

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zivot bez muzike?
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2013, 23:23
  2. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  3. Zivot Svetog Save
    Autor CIKOM u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.07.2011, 12:24
  4. Zivot je apsurd
    Autor Papak u forumu Filozofija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 11.07.2010, 15:22
  5. Zivot kao dokaz predodredjenosti
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2009, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •