Kule od peska... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Kule od peska...

    ... ako prestanem da sanjam.
    Tad i ne bi postojale kule, tad ne bih postojala ja.
    Tad dusa ne bi imala mir.
    Tad bi nemiri srusili i onaj delicak mog sna.
    Skrivenog, od drugih ociju.
    Ususkanog u ovom blesavom srcu.
    Mog sna ...

    ... ako prestanem da sanjam.

  2. #17

    Odgovor: Kule od peska...

    .... gradila sam je sa mnogo ljubavi, mnogo truda, brizno i marljivo. Besane noci ulozila sam u nju i verovala da ce trajati.... Previdela sam opasnost, previdela sam da sam je gradila blizu obale.... da oluja podize talase...
    Nebo se smaracilo, vazduh je preteci mirisao na oluju, more se uzburkalo... i naisao je prvi talas ikoji je progutao moju kulu i sve sto sam u nju ulozila...
    Verovala sam da ce trajati....
    Trajala je krace od sna!
    neunistiva zlojebaba!

  3. #18

    Odgovor: Kule od peska...

    Ne pravim više kule od peska. One što sam pravila su se em srušile, em je i taj pesak voda odnela.... Neka ih pravi taj kome je otišao sav pesak...dok mu se ne sruše, a srušiće se, samo je pitanje vremena.

  4. #19

    Odgovor: Kule od peska...

    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ne pravim više kule od peska. One što sam pravila su se em srušile, em je i taj pesak voda odnela.... Neka ih pravi taj kome je otišao sav pesak...dok mu se ne sruše, a srušiće se, samo je pitanje vremena.
    Pročitavši ovo, pade mi na pamet pitanje: Da li uopšte graditi kule, ako već ima peska, s obzirom da će se iste kad tad srušiti?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #20

    Odgovor: Kule od peska...

    Pesak ne valja ni u cipeli, a kamoli za nesto drugo ...
    Kad pravis kulu, gledaj prvo da pribavis svu potrebnu dokumentaciju radi legalizacije, izaberi pravog arhitekatu, pazi da nije mocvarno tlo ili kliziste - temelj je najbitan, obazno drenazu duplu, sagledaj komsiluk, nadji nekog polovnog zmaja da cuva objekat i kreni ...
    Pa kad napravis tu kulu, vidi da je redovno odrzavas i vodis racuna o svim njojzinim potrebama ...
    Jerbo, ako to ne ucinis, ocas posla ce da se skalamiti ...
    Jaki vetrovi duvaju ovijem nasijem dunjalukom ...
    Mda ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  6. #21

    Odgovor: Kule od peska...

    Dugo vremena ih nisam gradio...niti sam tražio i imao pomoć drugih ruku . Bio sam i zaboravio takvo nešto. Onda...se desilo da sam brzo izgradio , zajedno sa par voljnih ruku, lepu kulu. Kula je bila prelepa...ali od peska je i tražila je stalnu pažnju. "Dežurstva" smo delili..ali kula traži sve 4 ruke. Videću...da li će opstati, videću da li su te ruke još "voljne", videću..da li će pesak izdržati neke bure .
    Kako god, jedno znam :
    - To će biti zadnja kula koju gradim . Pa...ako padne...ispisujem se iz građevinara .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Kule od peska...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    Koji je nachin da kule od peska traju do kraja sveta?

    Ne znam da li ce trajati "do kraja sveta" ...
    .... ali smo zajedno gradili nasu kulu. Imali smo jasnu ideju kako treba da izgleda; znali smo sta nam sve za nju treba, i partnerski se upustili u "gradnju".
    Dali smo jedno drugom (sa puno poverenja) slobodu - da svako gradi jedan deo kule... to su oni oblici koji su samo nasi - nas personaliti.... nase "ja sam" (nasa mesta gde se ponekad "sakrijemo").
    Bitne delove kule, one teske oblike, morali smo zajedno da gradimo.... s rukom u ruci....i svojski smo se potrudili. Sto je bilo teze - mi smo se sve jace i jace ....i vise trudili. Ponekad smo pomisljali, da je bilo lakse - verovatno bi "lenjo" odustali.
    Mozda smo kulu gradili na pogresnom mestu? Bure stalno duvaju i pokusavaju da je pokvare - posle 15 godina, ona je malo "razmrljana" i okrnjena...
    Kada ja umorno posustanem: on je taj koji daje energiju, entuzijazam, zelju, volju za NASU kulu........... Kad on posustaje i pada - ja njega dizem ( strpljivo, nezno, mudro)...


    ps. ali ipak ne znam (sa sigurnoscu) "da li ce trajati do kraja sveta?"...

  8. #23

    Odgovor: Kule od peska...

    Inzenjer bi prakticno rekao :
    "Ako se vec pravi, najbolje da bude od nekog cvrstog materijala.
    Eto Ajfelova kula stoji i dan danas."
    A ako se pravi od peska i ako naidje neki talas ili vetar
    ili neka pojava, sasvim treca, nicim izazvana,
    i srusi je, nestane,
    bilo bi dobro da nestanu i tragovi u pesku.
    Da ne podsecaju da je nekad bila tu.
    Ako je moguce ?
    Ponekad nije.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #24

    Odgovor: Kule do peska...

    Ubaci malo cement i sve ce biti kako treba...Dobicesh beton...A njemu talasi,nishta ne mogu...
    A cement si samo ti i niko vishe...Sve je na tebi...
    Me Bring Da Enlightenment...

  10. #25

    Odgovor: Kule od peska...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Koji je nachin da kule od peska traju do kraja sveta?
    nema ga

    ali bez tih kula od peska nebi bilo ni nas ... volim da ih gradim ... makar svaki dan iznova ... jer dok bude bilo želje za tim, biće i života u meni
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #26

    Odgovor: Kule od peska...

    Kula od peska...

    Ne hvala.Ne više.Mislim da sam se umorila.Sad ću radije samo sedeti na obali i gledati zalazak sunca.

  12. #27

    Odgovor: Kule od peska...

    mimo svoje volje,gradim...
    sve ja znam kako treba.....al dzaba.....
    kad si lud onda si lud....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sat kule
    Autor Turkmenbashi u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •