Ponos i ljubav
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Ponos i ljubav

    "Teško je zbog ljubavi izgubiti ponos,a još teže zbog ponosa izgubiti ljubav"

    Šta vi mislite o ovoj rečenici?
    Čega se lakše odričete,i šta utiče na taj krajnji,teški sud?
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  2. #2

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Lagala bih kada bih rekla da se nisam lomila.
    Znala sam da budem preponosna, nekad preponosna i još i uz puno inata, pa da gubim ljubav. Uglavnom, umela sam da "stanem na loptu" kad osetim onu hladnoću koja preti. Nisam izgubila ljubav zbog toga, ali sam par puta bila na dobrom putu.
    Nerado se sećam i onih par momenata kada sam dozvolila da pregazim svoj ponos. I nadam se da sam školu izučila i da me takva slabost više nikad neće sastaviti. Nije vredno.
    Verujem da ako ljubav postoji nema mesta ovakvim dilemama.
    Poruku je izmenio Mish, 31.03.2009 u 23:16
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Ponos i ljubav

    NIČIJA

    "Žene se dele na ničije, nečije i svačije.
    Ti si naišao na ničiju.
    Bolje bi mnogo bilo da si naišao na nečiju.
    Jer nečija je nečija, navikla je da pripada,
    pa kako je jednom bila nečija,
    može postati i tvoja.
    A ova što je vazda ničija, ni na šta nije navikla.
    Nije ni morala da se navikava.
    A ti misliš - dobro je: ničija je slobodna.
    Pa, ničija je baš i ničija zato što tako voli slobodu i što nikad ne bi postala nečija.
    Svačija je isto nečija,
    Samo što je previše nečija,
    ali uz dobre razloge može postati umereno nečija,
    pa opet može postati samo tvoja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi? ".....

    .....hm,nekako mi se cini da nikad ne bih mogla da predjem preko sebe....nije da nisam pokusala.... jesam par puta...ali nikada posle toga ne bih bila potpuno srecna...
    a mislim da me ON bas voli zbog tog ponosa...

    Znam da su me svi savrseno razumeli,jer ljubav ne moze nikada biti ono sto mi umisljamo da je ljubav,vec je ljubav sama po sebi jasna i ne trazi od nas ponizavanje.
    Nikada ne bih odbacila ponos zbog ljubavi,jer nemam nikakve predrasude i znam da ako bi se nasla u takvoj situaciji da gazim po sebi to definitivno ne bi bila ljubav,vec mozda "ljubav-fatamorgana",a vi znate sta se dogodi kada se dovoljno priblizite fatamorgani.

    U zivotu kajemo se samo zbog stvari koje ne uradimo.Za one koje smo
    uradili,smatrali smo da je tada to ono pravo.
    Da li bi neko kome je stalo
    do mene,dozvolio da ostanem bez ponosa....
    Ćuti i prenesi dalje....

  4. #4

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ja sam jako ponosna,ali znam kad i u kojoj situaciji treba taj ponos da utisam,ne da pogazim,samo malo da ga utisam.Ako negde ili nekad dozvolim da ponos stane ispred ljubavi,onda ta ljubav nije vredna,nije prava,ili mi jednostavno nije dovoljno stalo.
    A kad je prava ljubav u pitanju,nema mesta ponosu .
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  5. #5

    Odgovor: Ponos i ljubav

    nekad,u mladosti ,imala sam ponosa tamo gde mu nije bilo mesta,i nisam ga imala tamo gde je trebalo da ga imam
    nekako kad mislim o tome,uvek se setim recenice iz price "Vitlo",Dragise Vasica.
    "Sva mi je savest u ranama"
    to je jedna od recenica koja me opisuje na neki nacin...
    iduci kroz zivot,trazeci i ne nalazeci,trazeci i ne pristajuci usput na manje od trazenog,nekako sam sam u jednom trenutku pomislila :Je li mi bitniji ponos ili ono sto gubim isticuci upravo taj ponos,dajuci mu prednost?
    Pa,nije.
    Nije.
    I evo me,matora ucim lekcije koje je trebalo da znam u mladosti
    Zivotne prilike i ljubavi se ne pustaju
    posebno ne iz nekog glupavog Ponosa koji cesto,vrlo malo veze ima sa Ponosom a mnogo vise sa Strahom,nesposobnoscu da se suocimo sa delovima sebe koje ne poznajemo,drustvenim okvirima koji nam uvezuju krila,hiljadu drugih trica
    ali,u osnovi,cesto se Ponos koristi kao paravan za Strah,Strah,Strah

    zato,na pitanje Ponos ili Ljubav? ja uvek odgovorim sa Ljubav!

    Moja nana je uvek divno pricala o dedi.Znala sam iz prica da nije bio sladak covek,niti mlak,niti uvek na mestu.POdsmehnula sam se jednom,rekavsi joj: Ali ti si igrala njemu na stolu u dva ujutru ako je to trazio od tebe!
    A ona je rekla :Da.Ali ja sam imala kome da igram!

    To vam je odgovor.Treba proceniti je li to covek kome treba igrati na stolu ako on to zeli.Da li vam se igra za njega? Da?
    pa igrajte,devojke....
    to je Ljubav,ponos nema veze s tim....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Ponos i ljubav

    kad volim, zaboravim šta to uopšte beše ponos..

    a i od tog ponosa, nikakve fajde nema..koji će mi ponos?
    da budem ponosna i sama?
    ponosna i nezadovoljna?

    neka, hvala..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #7

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Nije da se nisam muvao po zoni u kojoj se mešaju i vododele ponos i ljubav. Takve situacije nikada nisa voleo i nastojao sam da ih što pre razrešim. Često nisam bio baš razuman i strpljiv, ali i pored toga što sam patio, se ne kajem...

    Mladost je sama po sebi bujna, poletna i ponosna. Često i preponosna. Kakav bi ja bio tinejdžer, recimo, da razmisšljam kao sredovečna osoba? Nikakav, bar ja mislim. To bi možda i bilo mudro, ali svakako ne bi bilo primereno i ko zna kako bi nas i shvatila "suprotna" strana...

    Međutim, mislim da su te situacije u koj je čovek pred dilemom, ponos ili ljubav, po pravilu uvek opasne i teško predvidive.

    Sazrevanjem se gotovo po pravilu ta granica ljubavi i ponosa pomera u korist ljubavi. I to je dobro. Ništa gore od umišljenog čilagera, ili ponosne polovnjače...

    Sve u svoje vreme, rekao bih...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Izmedju ponosa i ljubavi, ponekad zna biti veoma tanka nit.

    Zbog ponosa sam pravila mnoge greske.
    Zbog tog istog ponosa sam nekad, izgubila nekog do koga mi je mnogo bilo stalo.
    Mozda da sam bila manje ponosna, a vise rezonovala neke stvari,
    mozda bi sad ovaj put kojim koracam bio drugaciji.

    Ne zalim ja zbog niceg, svaka greska ima svoju skolu.
    Ponosna sam i dalje, mnogo, mozda i vise nego sto treba, ali sad znam da razgranicim neke stvari.
    Kad i gde je vazan ponos ...

  9. #9

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Biće da plavuša opet nije skontala temu...

    Ponos u kom smislu:
    - ponosna sam pa neću da prva okrenem telefon ako želim da mu čujem glas...biram ljubav, jebeš ponos
    - ponosna sam pa neću da kažem izvini kada sam pogrešila, a svi grešimo...biram ljubav, jebeš ponos
    - ponosna sam pa ću tvrditi pazar iako svim srcem želim da sam pored njega...biram ljubav, jebeš ponos

    ...

    A onda...ponos ipak nije inat i tu negde povlačim crtu...
    Inatila se jesam, pa se dešavalo da neću baš tada baš to jer on nije onda kada sam ja htela nešto, želeo to isto...
    I to je loše...i to prolazi, onako kako godine prolaze, tako shvataš da durenje, inat ili vraćanje milo za drago, zidaju zidove oko tebe samoga, neminovno te odvajajući od onoga što hrani dušu...a to je ljubav...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    14 Odgovor: Ponos i ljubav

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Kad i gde je vazan ponos ...
    Ne znam gde bih napravila granicu.
    Kada bih znala, verovatno bih bila najvoljenija, najmudrija, najponosnija...
    Nisam ja iz te priče.

    Kada volim - nemam meru. Onda je samo ljubav na prvom mestu, bez kalkulacija i kombinacija sa ponosom, verom, snagom iste...
    Kada se tamo neka ljubav pretvori u ono, što u mom srce nije taj najlepši osećaj...

    zatvarm vrata i obuvam cipele za neke nove svetove, u mraku krijem ožiljke, i nastavljam dalje...

    Da li je to ponos, ili nešto drugo - ne znam!
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ponos i ljubav itekako mogu zajedno. Ja sam ponosna na ljubav koju imam Dubim i na jednoj trepavici i pevam u isto vreme jer volim i jer sam voljena.

    A ponos, tu je, na lancu. I bez problema bih ga pustila da pokida ljubav na komade, a da se i ne osvrnem. Postoje situacije koje bi me momentalno zaledile toliko da mislim da tu ne bi bilo mesta ni patnji ni kajanju.

    Znam da su me svi savrseno razumeli
    Ja nisam. Ali razumela sam kindergirl, majla i ubicu mekog srca
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Ponos i ljubav

    ponos, ljubav? zašto moramo to da mešamo.Pa svi znaju da je ljubav slepa i da pomera sve granice i šta ti ja znam šta sve. Zato ostavite ponos sa strane i volite, volite, volite!
    suviše je život kratak da bismo neke stvari ostavljali za kasnije po makar i zbog tog ponosa. Ma ljudi moji, sve treba pokušati i nikoga ne čekati jer ćete se jednog dana okrenuti i reći: eh da sam ga bar pitala za ples(na žurci u petom razredu)...

    živite i to punim plucima, ko šiša ponos.
    vatru u meni nikada neće ugasiti sivilo dana

  13. #13

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Imam dva ... naizgled "suprotna" odgovora ...

    1. Ne volim da se odričem ... ničega što želim,
    ali mora da se zna - PONOS je (ipak) No1 !

    2. Yes' da sam dobijala i konačno - dobila "poNosu"
    ali ... moja ljubav je i bila (i ostala) ... moj ponos.


    Izgleda da se ta granica briše u varijanti - kada ljubav postane ponos.







    (PS. nisam sigurna da me je iko razumeo )

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Mislim da je verovatno došlo do razlike u shvatanju pojma ponos. Iako ga ja doživljavam kao generalno pozitivno osećanje, u kolokvijalnom govoru često mu se imputiraju i atributi sujete i otuda, po meni, ta disonancija u odgovorima na ovu temu...

    Međutim, rečenica iz uvodnog posta, "Teško je zbog ljubavi izgubiti ponos,a još teže zbog ponosa izgubiti ljubav", čini mi se da ipak dosta jasno ukazuje na elemente sujete kod svakog od nas, odnosno na osećanje nekog moralnog kodeksa, recimo časti, slobode, samosvojnosti ili već kako ga ko od nas doživljava...

    U ovom, poslednjem, slučaju možda ipak važi:

    - Što ponos čvršći, to su manje šanse za ljubav, i obratno, ali do prihvatljivih granica...

    (napomena: poslednja rečenica nema lascivnu konotaciju!)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Ponos i ljubav

    Ne znam, ja ponos ovde ne shvatam kao inaćenje i netelefoniranje i šta ti ja znam, durenje... ja to ne radim i tome u mojoj vezi mesta nema. Meni su to... pa, gluposti. U stanju sam da se prostrem pred nečije noge kao tepih. Ali nema šanse da me neko kalja A one priče - e onda to nije ljubav... to ne pušim, niti sam ikad. Ili - uvek kažem, onda ja ne znam ni da volim, ni šta je ljubav
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ponos, kako bez njega?
    Autor Lillith u forumu Muška kafana
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 24.06.2011, 18:14
  2. Budući ponos Novog Sada, Marina na Dunavu
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.11.2008, 19:36
  3. U slavu i na ponos panonske ravnice
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2007, 21:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •