Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 102
  1. #31

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ja нисам пљувао само по председнику, него по свима
    што не читаш мало шта сам написао
    Ne da ne citam, vec sam prestao da jedem flekicu sa kupusom.
    Pretpostavit cu da predsednik zna sta radi a ti ne znas sta radis.
    Time je sav konflikt u mojoj dushi logicko resen, no kako ces se ti suociti svojim konfliktom, to vec sam moras naci... Jedino, cuvaj se pretnji i fizicke sile...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Kvebek je izglasao nezavisnost,ali je odbijen u kanadskom parlamentu...jer po njihovom misljenju socijalni,ekonomski i nacionalni program nisu dovoljan i pravi razlog za nezavisnost....pa sad vidi kako to rade razvijene zemlje...skupstinska odluka i tacka....bilo za to osnova ili ne....
    Koliko se ja sećam, nije izglasan, bilo je oko 49% za.
    U Engleskoj se u velsu prilično zalažu za odvajanje, a i Grenland je na korak od izdvajanja iz Danske.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Koliko se ja sećam, nije izglasan, bilo je oko 49% za.
    U Engleskoj se u velsu prilično zalažu za odvajanje, a i Grenland je na korak od izdvajanja iz Danske.
    U kanadskom parlamentu je bilo 49%,a na referendumu nesto preko 50%....Grenland je u svakom slucaju imao skoro punu nezavisnost i pre zahteva,a i prirodno,gegorafski,i u svakom drugom pogledu nije deo Danske...a nezavisnost Velsa potencira se vec vekovima,pa nista...zar treba misliti da ce Englezi bilo kome,cak i svojoj koloniji,odobriti nezavisnost?!...pa ratovali su za Foklande,drze Gibraltar i ko zna sta jos,i nema sanse da neko dobije nezavisnost...Malta ima samo prividnu nezavisnost od Velike Britanije,sve moze ali potpuno odvajanje nikako......mozda bi bilo bolje da si naveo primer Skotske,gde je uvredljivo reci Skotu da je Britanac,pa opet nema nista od nezavisnosti....ali da pomenemo onda i republiku Srpsku...ima i ona pravo,cak vece politicko pravo od bilo koje regije na Balkanu....
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Ne da ne citam, vec sam prestao da jedem flekicu sa kupusom.
    Твој проблем, и мени се згадио швепс због твог надимка па га и даље пијем ...
    Jedino, cuvaj se pretnji i fizicke sile...
    Само изволи ... имам ја лек за такву бољку попут тебе ...

    Ону твоју пропалу полу-џанко-зен филозофију и Аустроугарски набој продај својим партисјким другарима на следећем скупу кад се будете бунили против продатог српског НИС-а мајци Русији, мислим да ћеш имати пажњу свих 100 протестаната ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    @ Sunny
    Quebec se josh nije otcepio a i ako se otcepi jednog dana ipak french i english culture nisu jedno te isto .... a drugih 5 hiljada etnichkih grupa niko nishta i ne pita nego chuti i poshtuj zakone drzavu u kojoj zivish ...
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Моје писаније и подсећање из историје је било само одговор на писање аустроугарског фашисте да је Србија окупирала Војводину и да треба поново успоставити ону наказну двојаку монархију Аустроугарску која је ваљано тлачила овај део европе ... ја сам рекао да свако ко мисли да је Србија окупирала Војводину и да треба поново створити Аустроугарску или Велику Мађарску је за мене фашсита, био он Мађар, Србин, Хрват, Ром ... немој да изврћеш моје речи и да тврдиш да сам све људе ставио у сити кош са фашистичко нижим бићима која величају овде аустроугарске и усташке злочине ... не видим што се сви брецате и жацате кад се спомињу неки злочини а да нису српски ... сви ви знате да превучете по редовима ону српску срамоту од Сребренице или слично, а кад се вама у било ком контексту спомену несрспки злочини на Балкану одмах се бусате и скачете и браните свој народ, а ја кад га браним онда сам Велико Србин, радикал и ко зна шта још ... то је лицемерно !
    Ja ti nikad nisam na nos natuknuo Srebrenicu, ni da si radikal, ni wadikal, a ni Veliko Srbin. Brecnuo se jesam, jer se prenaglašava problem tzv. mađarskog fašizma.
    Ja nikad nisam branio nijedan zločin koji su neki počinili navodno u ime mađarskog naroda i Velike Mađarske, a činile su ga ustvari u ime "velike mađarske" (namerno u navodnicima i malim početnim slovima, kao i "velika srbija").

    Ako neko iz inostranstva pročita ovaj forum, misliće da ovde vrvi od mađarskih fašista. A primetio sam da dosta pišete sa predrasudama. Po jednoj osobi sudite o svim Mađarima na ovom forumu. A i o toj jednoj osobi pišete sa predrasudama, kao da ga znate 500 godina, i kao da ste sigurni da je sam đavo i da se nikad neće promeniti i da za životni cilj ima da satre srpsko seme. Ma, suludo je tako razmišljati..

    Citat od Flekice:
    продатог српског НИС-а мајци Русији

    Eto, vidiš, to je izdaja Srbije, a ne ovo prepucavanje oko dragih nam političara, koji imaju mesečno više od 150.000,00 dinara plate.
    O toj izdaji govorite... nemojte da zaboravite nikad, kad smo prodali prirodno bogatstvo Srbije inostranoj zemlji, makar bila ona bratska i majčinska (čuva nam brata Marka i majku Miru).

    A felix - mislim da nije realno govoriti o asimilaciji stanovništva upoređujući različite vekove, jer se i kultura i obrazovanost i demokratija razvijala kroz vekove. Ili hoćete da kažete da u Srbiju treba vratiti feudalni sistem iz 17-18. veka Austrougarske po principu isti uslovi. Hoćete da manjine budu kmetovi, ili šta? (moram da napišem za neobrazovane iz književnosti - ovo poslednje je teška ironija). Mađarsko stanovništvo je za 60 godina u Srbiji manje za 150.000,00 stanovnika. Brojke i slova...
    Poruku je izmenio itebejac, 10.12.2008 u 03:41
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Ja ti nikad nisam na nos natuknuo Srebrenicu, ni da si radikal, ni wadikal, a ni Veliko Srbin. Brecnuo se jesam, jer se prenaglašava problem tzv. mađarskog fašizma.
    Ja nikad nisam branio nijedan zločin koji su neki počinili navodno u ime mađarskog naroda i Velike Mađarske, a činile su ga ustvari u ime "velike mađarske" (namerno u navodnicima i malim početnim slovima, kao i "velika srbija").
    драго мие је да се слажемо по овим питањима!

    Ako neko iz inostranstva pročita ovaj forum, misliće da ovde vrvi od mađarskih fašista. A primetio sam da dosta pišete sa predrasudama. Po jednoj osobi sudite o svim Mađarima na ovom forumu. A i o toj jednoj osobi pišete sa predrasudama, kao da ga znate 500 godina, i kao da ste sigurni da je sam đavo i da se nikad neće promeniti i da za životni cilj ima da satre srpsko seme. Ma, suludo je tako razmišljati..
    Неко из иностранства неће ни читати ове текстове јер не зна српски (СФРЈ подручје не рачунам). Као што рекох раније, свако ко велича велике - ... (додај по потреби) и свако ко тврди да је Србија окупирала Војводину може се сматрати фашистом ... нисам генерализовао ни једну нацију нити народ, ко се осетио прозваним - имао је разлога јер вероватно велича фашистичке и угњетавачке идеје и пројекте "великих" држава на Балкану!Као што рекох, немам ништа против Мађара али имам против фашиста ма које врсте ... па немојмо заборавити чињеницу да је управо један чистокрвни Мађар оборио империјалистички и агресорски НАТО авион ф 117-а 1999 године ... то се не заборавља - никада (барем ја нећу и увек ћу то причати)! На жалост, истина је да је једна будала довољна да лупи неку глупост као дотична особа па да повари неки утисак о једном народу или нацији ... али ја бар лично никад нисам поистовећивао и генерализовао неки народ или целу нацију, увек сам био директан и јасан на кога мислим!

    Eto, vidiš, to je izdaja Srbije, a ne ovo prepucavanje oko dragih nam političara, koji imaju mesečno više od 150.000,00 dinara plate.
    O toj izdaji govorite... nemojte da zaboravite nikad, kad smo prodali prirodno bogatstvo Srbije inostranoj zemlji, makar bila ona bratska i majčinska (čuva nam brata Marka i majku Miru).
    Пази, колико је издаја и нисам сигуран, јер НИС је једно пропало назадно комунстичко предузеће у којој влада комунистичко партијска олигархија, ми ресурсе немамо тј. нафте имамо за пет посто потреба државе и 12% потреба покрајине (знам то ми је струка - геологија) ... тако да је ноторна лаж када причамо о некој успешној фирми а мислимо на НИС, отац ми је дочекао пензију тамо и имао сам прилике више пута да се уверим које су то нерадничине и ленштине и паразити, наравно част изузецима који стварно нешто раде али они не могу да испливају од рођака директора и партијских кадрова који само гледају како да покраду и оно мало инвентара што је остало! Лично мислим да је Русија можда и преплатила НИС и то не кажем због мог личног русофилства већ зато што стварно знам колико је та фирма огрезла у привредни криминал, корупцију и непотизам, верујем да ће ти Руси довести у ред отпуштањем нерадничина и партијаша! Главни профит је дистрибуција нафте и гаса а то ионако Руси диктирају у целој Европи , све остало је зоб и пиринач!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  8. #38

    Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat vancouver kaže: Pogledaj poruku
    @ Sunny
    Quebec se josh nije otcepio a i ako se otcepi jednog dana ipak french i english culture nisu jedno te isto .... a drugih 5 hiljada etnichkih grupa niko nishta i ne pita nego chuti i poshtuj zakone drzavu u kojoj zivish ...
    Dakle, i Srbi su trebali da ćute i trpe u Turskoj?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... и свако ко тврди да је Србија окупирала Војводину може се сматрати фашистом ...
    Zanimljiva definicija fašizma

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    па немојмо заборавити чињеницу да је управо један чистокрвни Мађар оборио империјалистички и агресорски НАТО авион ф 117-а 1999 године ...
    Ne zaboravi da je odziv u Vojvodini na regrutaciju bio u mnogo većem procentu nego u ostalim delovima zemlje. Isto tako u Vojvodini je mnogo veći procenat naplate poreza i komunalija. A da je on oborio zato što je želeo da to uradi više nego drugi, ne verujem, jer, jednostavno, naoružanje koje smo posedovali nije moglo da se meri sa brojnošću i tehničkim karakteristikama protivnika.

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Пази, колико је издаја и нисам сигуран, јер НИС је једно пропало назадно комунстичко предузеће у којој влада комунистичко партијска олигархија, ми ресурсе немамо тј. нафте имамо за пет посто потреба државе и 12% потреба покрајине (знам то ми је струка - геологија) ... тако да је ноторна лаж када причамо о некој успешној фирми а мислимо на НИС, отац ми је дочекао пензију тамо и имао сам прилике више пута да се уверим које су то нерадничине и ленштине и паразити, наравно част изузецима који стварно нешто раде али они не могу да испливају од рођака директора и партијских кадрова који само гледају како да покраду и оно мало инвентара што је остало!
    Ono što su Rusi kupili je pre svega monopol na našem tržištu i to je zlatni rudnik. Sa druge strane, oni ne žele ni na šta da se obavežu. Do sad se Rusi ni u jednoj privatizaciji nisu pokazali, naprotiv. Pitaj radnike Fadipa, pa će ti biti jasno.Sa druge strane kažeš da je NIS komunističko preduzeće. Ako malo bolje pogledaš u Gazprom, videćeš da su oni napredno KGB-mafijaško preduzeće pod upravom države. Oni su jedina kompanija koja naoružava svoje obezbedjenje tenkovima i oklopnim vozilima, helikopterima i borbenim avionima. Podseća na preduzeće Blackwoter u Iraku, ali takva američka preduzeća ne mogu da vršljaju po USA.
    Cena od 400m$ je nula u odnosi na ono šta se prodaje. U stvari, siguran sam da se na taj način - malom cenom, plaća dadliljanje Mire i Marka, kao i ostalih propaliteta sa ovih prostora.
    Poruku je izmenio BaneK, 13.12.2008 u 22:02 Razlog: dve za redom
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Ne zaboravi da je odziv u Vojvodini na regrutaciju bio u mnogo većem procentu nego u ostalim delovima zemlje.
    To naravno znaci da Vojvodjani vole svoju zemlju i da su spremni da je brane.


    A da je on oborio zato što je želeo da to uradi više nego drugi, ne verujem,
    I sta sad?...Hoces da umanjis delo jednog coveka koji je casno obavljao zadatak...mislis nije hteo da pogodi vec da promasi,pa je slucajno pogodio...
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ono što su Rusi kupili je pre svega monopol na našem tržištu i to je zlatni rudnik. Sa druge strane, oni ne žele ni na šta da se obavežu. Do sad se Rusi ni u jednoj privatizaciji nisu pokazali, naprotiv. Pitaj radnike Fadipa, pa će ti biti jasno.Sa druge strane kažeš da je NIS komunističko preduzeće. Ako malo bolje pogledaš u Gazprom, videćeš da su oni napredno KGB-mafijaško preduzeće pod upravom države. Oni su jedina kompanija koja naoružava svoje obezbedjenje tenkovima i oklopnim vozilima, helikopterima i borbenim avionima. Podseća na preduzeće Blackwoter u Iraku, ali takva američka preduzeća ne mogu da vršljaju po USA.
    Cena od 400m$ je nula u odnosi na ono šta se prodaje. U stvari, siguran sam da se na taj način - malom cenom, plaća dadliljanje Mire i Marka, kao i ostalih propaliteta sa ovih prostora.
    Тако то иде, кад су шећеране продаване за 3 евра, то није био проблем, кад је САРТИД продан јефтино а држава преузела дугове, то није био проблем. А сад би да се за НИС извуче онолико колико мали Ђокица мисли да треба...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Ono što su Rusi kupili je pre svega monopol na našem tržištu i to je zlatni rudnik. Sa druge strane, oni ne žele ni na šta da se obavežu. Do sad se Rusi ni u jednoj privatizaciji nisu pokazali, naprotiv. Pitaj radnike Fadipa, pa će ti biti jasno.Sa druge strane kažeš da je NIS komunističko preduzeće. Ako malo bolje pogledaš u Gazprom, videćeš da su oni napredno KGB-mafijaško preduzeće pod upravom države. Oni su jedina kompanija koja naoružava svoje obezbedjenje tenkovima i oklopnim vozilima, helikopterima i borbenim avionima. Podseća na preduzeće Blackwoter u Iraku, ali takva američka preduzeća ne mogu da vršljaju po USA.
    Cena od 400m$ je nula u odnosi na ono šta se prodaje. U stvari, siguran sam da se na taj način - malom cenom, plaća dadliljanje Mire i Marka, kao i ostalih propaliteta sa ovih prostora.
    Драго ми је да си навео Блеквотер који има много више утицаја у САД него што тврдиш! Колико год КГБ-ово предузеће то било ја верујем да тамо не може опстати неко ко ништа не ради по цео дан веч 15 година што је случај са многим службеницима НИС-а, а они не могу да се жале на то да су имали лоша или да имају лоша примања! То за давања и примања у покрајини је логично, па и највеће плате су управо у покрајини и Београду, немој да мислиш да Београд нешто мање пара даје у Републичку касу, истина Београд физички добија више новца али републичка адмнинистрација а град као градска власт добија исто ко покрајина, што је и логично јер су главни град Србије и покрајина највећи пуниоци буџета Србије!Проблем је у прегломазној администрацији коју сад још и дуплирамо па и триплирамо са превеликим овлашћењима која су дата градовима (Београду поготово) и покрајини! Па скоро 70% буџета иде на петоструке и шестоструке плате!

    Ти да имаш фирме попут Блеквокера или Газпрома, мислиш да их не би наоружавао авионима и тенковима, ма и атомске би бомбе куповао да заштитиш толики капитал!

    Мислим да је цена за НИС превелика ма ко да понуди толике паре, а с обзиром да су још у игри били аустријанци, боље да купе Руси него аустријанци који су ионако преко Пора подобијали све могуће капиталне пројекте у Земљи (пруге у Војводини, мост у Београду, аутопут ...) ... видели смо како су се показали за концесију, толико би им пара донела да нису могли ни банкарску гаранцију да нађу!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, i Srbi su trebali da ćute i trpe u Turskoj?
    Ајде отвори једну тему "Судбина Турака у Србији", где ћемо се суочавати са злочинима Срба над мирним турским гастарбајтера приликом Карађорђеве агресије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    АУТОНОМАШКИ ТРИКОВИ И СМИЦАЛИЦЕ
    Наивно је мислити да се глад за државом за моћи, новцем и влашћу какву испољавају наши аутономаши може нахранити нормалном аутономијом

    У недељу је одржан 6. конгрес ЛСВ-а. Ненад Чанак је том приликом рекао да једино питање које распадом СФРЈ још није решено јесте питање Војводине. Захтевао је доношење новог устава, који ће Војводини дати истинску аутономију, законодавну, судску и извршну власт, право на власништво и изворне приходе. Прочитао је и писмо руском амбасадору у коме га упозорава да Русија купује постројења НИС-а у Војводини која не припадају ономе ко их продаје. Руској федерацији не треба срамота куповине украдене имовине. Ако и дође до потписивања тог уговора, треба очекивати да он у неком догледном периоду буде стављен ван снаге, рекао је Чанак.

    На конгресу је усвојена и Повеља о будућности. У Повељи се наводи да Војводина има право да одлучује о својој судбини, које је стекла са народима република бивше Југославије у заједничкој борби против фашизма. Војводина има и недвосмислену међународну подршку да јој се врати аутономија, што потврђује Резолуција Европског парламента од 29. септембра 2005, којом се тражи да се Војводини врати аутономија какву је имала до 1990. године.

    У овим говорима налазимо два стара сецесионистичка трика. Први је да се под аутономијом подразумева држава. Законодавну, судску и извршну власт, у дословном смислу, имају само државе. Оно што хоће војвођански аутономаши, заправо је претварање Србије у (кон)федерацију Војводине и остатка Србије. Аутономија не подразумева изворну и неомеђену власт. Још мање аутономија подразумева да сва државна имовина на некој територији припада искључиво тој територији. Аутономија је преношење само једног, ограниченог дела извршне и законодавне, а понекад и дела судске власти, на регионални ниво. Аутономија је преношење и само мањег дела власничких права са државе на регион. Та мера аутономије, у оба случаја, погођена је Уставом. Да аутономаши хоће само аутономију, они би се чврсто ухватили за Устав. Али, баш зато што они под аутономијом хоће да прошверцују (кон)федерацију, Устав за њих није добар и покушавају да га оборе.

    Други стари трик је претварање идентитета у сувереност. Пошто постоји идентитет Војводине, из њега се извлачи право на одлучивање о свему што се тиче Војводине. Такво право на основу идентитета нигде не постоји. Оно постоји само у сувереним државама. Ако део територије неке државе има суверено право да одлучује о себи, а у то одлучивање не може да се меша остатак земље, онда је то нова суверена држава. Војводина има право да одлучује о својој судбини једино у држави Војводини. У држави Србији, о Војводини, као и о Београду, Шумадији итд, одлучују сви грађани државе Србије.

    Овај трик са претварањем идентитета у сувереност често иде у пару са смицалицом која почива на идентитетској двосмислености. Аутономаши, наиме, под Војвођанима подразумевају нешто посебно у односу на остале грађане Србије. Из њега, онда, изводе право да сами одлучују о својој судбини. Када им се то право одбије, они кажу: Чега се бојите, па у Војводини живи 67 посто Срба. Дакле, у првом кораку, када из идентитета треба извући суверенитет, Војвођанин није исто што и Србин. Али, у другом кораку, када се укаже на сецесионистичке консеквенце тог захтева, Војвођанин одједном постаје 67 одсто Србин. Аутономаши треба да се одлуче. Да ли Војвођанин није Србин 100 одсто, па зато Војвођанима треба стопостотна аутономија? Или Војвођанин само 33 одсто није Србин, али онда му треба само 33 одсто аутономије? Но, онда остаје нејасно зашто се уопште буне, пошто им Устав даје далеко више од тих 33 одсто аутономије.

    Наравно, аутономашки сецесионисти под Војвођанином покушавају да развију не регионални, већ криптонационални, несрпски, па и антисрпски идентитет. То је понављање пута који су Монтенегрини већ прешли у Црној Гори. Треба само погледати различите аутономашке сајтове и видети колико је лигашко војвођанство напредовало у том правцу. Многи Срби у Војводини на ово не обраћају пажњу, тешећи се да овде ипак има 67 одсто Срба. Има, али двотрећинска већина лако постане мањина. Довољно је да се, по монтенегринском моделу, кроз званичне медије рашири идентитет Војвођана, какав налазимо на ЛСВ сајтовима. Онда се, по естонском моделу, изврши ревизија бирачког права. Добију га само они који су у Војводини живели до 1990, или до 1945, или још боље до 1918. (одн. њихови потомци). Затим се уприличи референдум, све уз европске посматраче. А на њему се са убедљивих 55 одсто гласова, реши последње питање које распадом СФРЈ још није решено.

    Наивно је мислити да се таква глад за државом за моћи, новцем и влашћу какву испољавају наши аутономаши може нахранити нормалном аутономијом. Зато је наивно и било претпоставити да ће нови покрајински статут задовољити аутономаше. Они никад неће бити задовољни. Ни статутом, јер они неће статут, већ устав. Ни аутономијом, јер они неће аутономију, већ државу. Сви у Србији то већ сасвим добро разумеју. Да ли је могуће да једини, ко то још не разуме, јесте њихов коалициони партнер? Да ли је то стварно могуће?

    политички аналитичар

    Слободан Антонић
    [објављено: 18/12/2008]
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Skup u Sportsko-poslovnom centru "Vojvodina" otvorio je predsednik Inicijativnog odbora konvencije i bivši visoki komunistički pokrajinski funkcioner Živan Berisavljević, ističući da se radi o nastavku borbe za "istinsku autonomiju Vojvodine" dugu gotovo dve decenije.

    "Počeli smo u Subotici početkom 2004, kada smo usvojili 'Subotičku inicijativu', a nastavili u Novom Sadu jula 2006. godine donošenjem 'Vojvođanske ustavne inicijative'. Sada je situacija nešto drugačija, pošto je u međuvremenu donet za nas neprihvatljivi Ustav Srbije", rekao je Berisavljević.

    On je kazao da u Vojvodini niko i nikada nije tražio otcepljenje od Srbije, ali da je potrebno da dva konstitutivna elementa nekadašnje Jugoslavije postignu "novi istorijski dogovor" o stvaranju zajedničke države.

    "U takvu redefinisanu Srbiju, kao složenu državu, verovatno bi moglo, jednom, da se vrati i Kosovo. Reč je, dakle, o unutrašnjem pitanju, s tim da bismo pomoć međunarodne zajednice zatražili jedino ukoliko otpori centralističkih snaga budu preveliki", zaključio je Berisavljević.
    (Tanjug)
    Оно што је посебно одвратно је да севером Србије крстаре вампири. Излапели одртавели комунистички зликовци који су државним ударом завели стаљинистичку диктатуру, убили незнано колико Срба, упропастили Југославију, српски народ поделили на пет република и две покрајине приде... нас данас воде у Европу! Попут овог несретног Берисављевића.

    Да је среће, као рецимо у Чешкој или Пољској, овај би био срећан да прође лустрацију без затвора, забране бављењем политиком и умањеном пензијом коју је "зарадио" служећи зликовачки режим. Али пошто је нема - они који су уништили Југославију би данас да нас уче како да уредимо Србију.

    Живан прича оно што Тадић који им поклања државу неће да види - они хоће "конфедерацију Војводине и Невојводине", као "два конститутивна елемента федерације". Није им доста што су уништили Југославију, већ не одустају, желе да наставе истим путем. Причају исту причу као Словенци и Хрвати 91... невероватан је тај безобразлук.

    Слично је причао и Чанак на недавној скупштини ЛСВ. Они су намерни да нам униште државу.

    Занимљиво је да излапели Живан прети тражењем помоћи из иностранства ако отпор Србије буде превелики!!! Нешто невероватно...

    И где је Тадић да види све ово???
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?

    У одсуству правне државе, неке идеје се могу само пушком избити из нечије главе ...искрено се надам да до тога неће доћи у Србији!
    Интересантно је да су највећи поборници "државе покрајине" у ствари највећи нерадници,башибозлуци, вуцибатине, људи без морала, идеје, лопови, битанге, криминалци, ратни злочинци, пропали комунисти ... који све скупа немају 9% на свим могућим локалним и покрајнским изборима ...Ја колико знам ова вампирска аутономашка банда што се залаже за "државу покрајину"у својим програмима имају ту самоубилачку идеју још од 1990 године и показало се више пута да народ(и) у покрајини једноставно то не желе и не прихватају, јер да су хтели сад би на задњим изборима они имали преко 50% гласова, а не коалиција ЗЕВ!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novica Tadić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:39
  2. Tadić, naš predsednik
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 509
    Poslednja poruka: 30.09.2012, 10:51
  3. Pretnja smrću Nenadu Čanku ! (YouTube)
    Autor robins u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 21.09.2008, 18:23
  4. Tadić se izvinio građanima Hrvatske
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 08:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •