Pa šta ako je film kultni - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 74
  1. #46

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Lock,Stock & the Two Smoking Barrels
    Snatch
    Za šaku dolara
    Bekstvo iz Šošenka
    ima ih još,samo ko da ih se svih seti...

    od domaćih su to naravno maratonci,balkanski špijun,varljivo leto,a od novijih profesionalac i bumerang

    mada sve to oduva Radovan III,ali to je već predstava,nije film
    ja mislio tema koji nam se sviđaju,jbg,ovi gore definitivno ne spadaju u nešto što se zaobilazi...


    a od kultnih da ih nisam gledao- Godfather,Chronicles of Narnia,bajke uopšteno ne gotivim nešto,...SAW-ni jedan deo nisam odgledao,Teksaški masakr(sam naslov kaže da je sheat),Titanik,romatično patetični uopšteno...animirani mi isto nisu nešto...i tako,ima ih gomila...

  2. #47

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nikada nisam pogledala nijedan deo Batman-a. Ne znam ni koliko ih ima I nijedan mi se ne gleda uopšte.
    Ja ne mogu da verujem kako ih ljudi ocenjuju na IMDB sa visokim ocenama ja bih svim filmovima o Betmenu dao ocenu 2/10 sto sam danas i ucinio.
    Nisu bas ocajni za 1 ali za dvojku jesu dok je jedino ovaj najnoviji dobio ocenu 3/10 od mene a ostali korisnici ga ocenili prosecnom ocenom 9/10 sto je previse mislim previsoka ocena za film tog ranga i tih nekvaliteta.

  3. #48

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Amerikanci uvek imaju ukus sasvim razliciti od ostalog sveta. cesto se desi da film koji tamo napravi bum na boksofisu, da prodje lose na svetskim premijerama...i obrnuto...
    tako da ja nikad ne verujem njihovim ocenama i kritikama.


  4. #49

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    A šta je to kultni film? Ozbiljno. Ako je
    ovo, pobrkani su lončići.

  5. #50

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Amerikanci uvek imaju ukus sasvim razliciti od ostalog sveta. cesto se desi da film koji tamo napravi bum na boksofisu, da prodje lose na svetskim premijerama...i obrnuto...
    tako da ja nikad ne verujem njihovim ocenama i kritikama.
    U principu Amerikanci imaju slican ukus sa ostatkom svijeta. Bum na boksofisu prave tinejdzeri i djeca jer oni najvise idu u bioskope (u barove i kafice ne smiju da ulaze jer su maloljetni). Takvi filmovi se prave specijalno za njih, jer u filmovi najvise novca zarade u Americi.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #51

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    A šta je to kultni film? Ozbiljno. Ako je
    ovo, pobrkani su lončići.
    kako kome... meni dosadilo da objašnjavam razliku izmedju blokbastera i kultnog filma
    ko je hteo da ukapira, ukapirao je sa spominjanjem teksaškog masakra motornom testerom... mislim svi smo čuli za film, i znamo bar jednog fana koji će nas vući za rukav da ga pogledamo
    a to što je objašnjeno na linku i jeste kultni film
    pioniri u filmskoj industriji, sa manjom grupom obožavalaca
    na linku je lepo kao primer naveden Gradjanin Kejn
    kultni filmovi po mom ukusu su Ratnici Podzemlja, Braća Bluz, Privatni Detektiv (The Long Goodbye) i bilo jednom na divljem zapadu, ponešto iz radionice montija pajtona,kao i film bogovi su pali na teme

    A LOTR ne smatram za kultni film, po meni je to samo film radjen po kultnoj knjizi, i pre bi u kategoriju kultni uvrstio filmove: pobesneli max, emanuela, ili matrix

    Od Horora nisam gledao ništa osim prvih filmova iz serijala OMEN (predskazanje) Noć veštica i Magle - da ne nabrajam sad sve saw-ove, kuće straha, kocke i ostala ostvarenja kojima ni naslov ne znam

    a vala nisam uopšte gledao one filmove o king kongovima, gozilama
    pa tako ni jedan film iz serijala park iz doba jure

  7. #52

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    meni je, izmedju ostalog, "Clerks" kultni film, a vi recite sh'a ocete
    moomoo meee jooouu

  8. #53

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    meni je, izmedju ostalog, "Clerks" kultni film, a vi recite sh'a ocete
    Pogledas na Wikipediji pa ako pise da je kultni onda jeste a ako ne pise onda nije i resena dilema.
    A sad mozes ti zeleti da bude ali dzaba ako nije.
    Npr ja kazem moj auto je najbolji na svetu jer ga obozavam ali on to zapravo nije itd.
    Na tvoju zalost nije kultni vec komedija dok je recimo Detroit Rock City, koji je takodje komedija, kultni film.
    Ne moze se tek tako reci e to je kultni film mislim da je bolje reci to je moj omiljeni film a zar je bitno sto nije kultni ?
    Ja recimo obozavam film Predator ali mu na IMDB nisam dao maksimalnu ocenu 10 vec 7, ipak treba biti realan.

  9. #54

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Andrej Tarkiovski - Stalker, Solaris, Ivanovo djetinstvo, Decak i violina

    Jirzi Mencl - Selo moje malo
    Poruku je izmenio Bombica, 20.08.2009 u 10:30 Razlog: caps

  10. #55

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Pogledas na Wikipediji pa ako pise da je kultni onda jeste a ako ne pise onda nije i resena dilema.
    eee josh samo kad bi mene bilo briga shta kazhe Wikipedija ili IMBD..


    ipak treba biti realan.
    realnost je relativna pojam .. shto je za mene realno ne znachi da je i za tebe, i vice versa
    moomoo meee jooouu

  11. #56

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Nisam gledala nijedan Pirates of the Caribbean
    To mu dođe blokbaster, jel.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #57

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Bornov identitet. Ja znadem samo za onaj sa čika Ričardom, stari. Nove sa Dejmonom nisam odgledala, nijedan a svi su to gledali.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #58

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Pogledas na Wikipediji pa ako pise da je kultni onda jeste a ako ne pise onda nije i resena dilema.
    A sad mozes ti zeleti da bude ali dzaba ako nije.
    Nije tacno....Kultni moze da bude bilo koji film , koji ima svoje obozavaoce koji ga velicaju do te mere da od njega naprave pravi kult ... Nije stvar u tome da se film samo gleda bezbroj puta, kao i to da se zna napamet, vec i o tome da obozavaci cesto se oblace kao likovi iz filma spremni su dati velike pare kako bi kupili nesto originalno, sto je iz filma... itd...

    E sad to sto je za tebe kultni film ne mora da znaci da je i za mene...I obrnuto....Takodje neki filmovi postaju kultni za veci broj obozavaoca, a neki za manje grupice....

    Ja bih mogla reci da je nama (mislim meni i mojim ukucanima) kultni crtic Autici...Ne samo da smo ga gledali milion puta ( i tu nije kraj, gledamo ga s vremena na vreme cisto da se potsetimo ) vec znamo napamet skoro sve replike, cak i smo pravi kolekcionari t.j imamo skoro sve sto ima glavne likove iz filma, t.j -mozda deset majica i nekoliko komada bermuda, jastucic, plisani autic, milion malih i velikih autica, gumu za plivanje, igrice za kompjuter, karte, drustvene igre ... cak svi znaju da ga obozavamo pa dobijamo i takve poklone ....ne mogu opisati kako se sin radovao kad je od tetke dobio na poklon komplet bojica spakovanih u mali koferic sa 6 postera za bojenje i donji ves sa njegovim omiljenim likom....
    Ne smem da udjem u prodavnicu za igracke, jer ako nadjemo jos nesto - to se MORA kupiti

    Uostalom pogledaj na Vikipediju ( link koji je ostavila Drince )...lepo je objasnjeno...


  14. #59

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    "Dvadeseti vek" i "Satantango"... jednostavno, kad vidim koliko ti filmovi nemilosrdno traju odmah se demorališem. Ipak, najveći problem sam imao sa partizanskim klasicima "Valter" i "Bitka na Neretvi", a pogledao sam gomilu sličnih filmova na silu pokušavajući da mi se bar jedan svidi.

    Uspeo sam donekle u tome, najgledljiviji je "Koraci kroz magle". Preporuka.

  15. #60

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    lord of rings mi je najgluplji film na svetu
    rat zvezda teski shit
    titanik nista.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kultni filmovi
    Autor memento u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:37
  2. Sex and the City - film
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 05.12.2013, 09:53
  3. Thrive (Film)
    Autor Mrak u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.04.2013, 14:54
  4. Film
    Autor HLEBmaster u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13.07.2009, 20:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •