Pa šta ako je film kultni
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 74
  1. #1

    Pa šta ako je film kultni

    Postoje neki filmovi koje su svi gledali... ili da kažem skoro svi - uvek postoji neko ko nije.
    Dakle, koji su to kultni filmovi i blokbasteri koje su svi gledali osim vas?

    Evo ja nikada nisam odgledao
    Titanik (Titanic-1997) - 3 sata i nešto, 200 miliona $, i prolivenih suza nakon odgledanog filma dovoljno da se napuni još jedan Atlantik, a nijedna moja.

    Filmski serijal Gospodar Prstenova (The Lord of the Rings). Ustvari prvi deo trilogije sam uspeo da odgledam
    ...silom, na rate. Drugi i treći deo trilogije... jok, ni ne razmišljam o tome.
    knjige sam pročitao bez ikakvih problema

    Filmski serijal o Hariju Poteru (Harry Potter) - mislim, ovo ne bih ni objašnjavao

    Zatim: Prljavi Ples (Dirty Dancing), i Top Gan (Top Gun)
    Patrik Svejzi i Tom Kruz - jednostavno, to nije moj izbor

    Kil Bil (Kill Bill) - dovoljne su mi bile reklame da zaključim da mi se film neće svideti
    interesantno muziku iz tih filmova ("gospodar...", prljavi ples, Kil Bil i Top Gan) redovno slušam

    I da, Zgodnu mladu (Pretty Woman) - šta da kažem ni Džulija, ni Ričard mi baš nisu omiljeni glumci.

  2. #2

    14 Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Trenutno ne mogu da se setim, uglavnom si sve nabrojao sve ono, što je navodno trebalo da pogledam, ali nisam.
    Razlozi - ne volim triologije, kada je u pitanju ''The Lord of the Rings'' . ''Titanic'' nisam imala želju da gledam.
    Na polovini filma ''Harry Potter'' sam zaspala.

    Svakako da ''Pretty Woman'' ne bih svrstala u kategoriju kultnih filmova.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Ja imam poduzi spisak ovde. Neki od njih su su: 2001: A Space Odyssey (Odiseja 2001), Dune (Dina), A Clockwork Orange (Paklena pomorandza), Hair (Kosa), Harry Potter - svi filmovi, velik broj domacih, 'kultnih' kao sto je Bure baruta, Otac na sluzbenom putu...

    Ne volim SF, Stanley Kubrick-ovi filmovi i ostali mi jednostavno ne prijaju, svaka njemu cast ali Za ove ostale - pa jednostavno nisam bila u prilici, a i ne setim se.

    Na kraju krajeva, zasto svima moraju da se dopadnu ti kultni fimovi?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  4. #4

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Ma ne bih ni ja zgodnu ženu nazvao kultnim filmom... nikako
    on spada u kategoriju blokbastera
    Dakle, koji su to kultni filmovi i blokbasteri koje su svi gledali osim vas?
    ipak, film iz 1990 godine koji je zaradio preko 450 000 000 $
    meni se svi čude kada kažem da ga nisam odgledao

  5. #5

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Nisam gledao Titanic sa Leonardom Di Kapriom (nesto malo mozda 10 min kada se sabere kad su ga prikazivali na TV-u sam pogledao) i nemam nameru.

    Kill Bill sam gledao nekih 5 min a zatim sam razocaran i ljut sto sam izgubio 5 min svog zivota pretisnuo dugme stop
    To je film koji ulazi u Top 5 najgorih svih vremena (i 1 i 2 deo) na mojoj listi.

    Gledao sam TLOTR 3 specijalno produzeno izdanje koje traje 252 min sto je cak 52 min duze od zvanicne bioskopske verzije i uzivao sam svakog minuta jer je film fantastican. Napisah ovo jer neko rece da nije gledao GP3 jer dugo traje ili tako nesto pa rekoh da ga ohrabrim cinjenicom da sam odgledao verziju filma koja je duza od standardne.

    Ako se setim jos nekog dopisacu, ali obicno pamtim samo dobre filmove.

  6. #6

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    ja,koja obozavam filmove,i imam poprilicno veliku kolekciju,recimo nikad nisam ogledala Kurosavu...ali ni jedan jedini
    Gospodar prstenova mi je dosadan i nemam zivce i svaki put zaspim
    Paklenu pomorandzu nisam odgledala
    Odiseja mi je dosadna
    Rat zvezda takodje
    Prljavi Hari mi je bljak
    Titanik mi je straota od patetike i dosade,nemam zivce za to
    Sjaj u travi takodje
    mrtva sam ladna na filmove Dzems Dina

    ali sam Kill Bill 2 gledala jedno dvadeset puta
    filmove Fransoa Ozona bi gledala dan i noc
    obozavam Nocnog portira
    linca,dzarmusa,almodovara,tarantina,separda,onog sto je pravio Delikatesnu radnju,i slicne mogu da gledam non stop
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam poduzi spisak ovde. Neki od njih su su: 2001: A Space Odyssey (Odiseja 2001), Dune (Dina), A Clockwork Orange (Paklena pomorandza), Hair (Kosa), Harry Potter - svi filmovi, velik broj domacih, 'kultnih' kao sto je Bure baruta, Otac na sluzbenom putu...

    Ne volim SF, Stanley Kubrick-ovi filmovi i ostali mi jednostavno ne prijaju, svaka njemu cast ali Za ove ostale - pa jednostavno nisam bila u prilici, a i ne setim se.

    Na kraju krajeva, zasto svima moraju da se dopadnu ti kultni fimovi?
    Pa.. ne moraju ko kaze da moraju ?
    A Clockwork Orange (Paklena pomorandza) - pogledaj ga zanimljiv je.
    Harry Potter - pogledaj sve delove a posebno bih ti preporucio Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (to je 3 deo) i Harry Potter and the Order of the Phoenix (to je 5 deo).
    The Lord of the Rings: The Return of the King (GP3: Povratak Kralja) - obavezno odgledaj ovaj film ! Mislim ukusi su razliciti ali verujem da ce ti se dopasti.
    Javi mi kad budes odgledala neki od filmova koje sam ti preporucio

  8. #8

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Na kraju krajeva, zasto svima moraju da se dopadnu ti kultni fimovi?
    Ne moraju. Bar se meni ne dopadaju svi, tu po mom mišljenju ima toliko proseravanja pod zavesom "visoke umetničke vrednosti" koja se uvek i pod obavezno mora dopasti intelektualno probranima . Drugim rečima, zabole me kako je film ocenjen u umetničkim krugovima ako mi ne prija i ako me smara i ako ga ne kapiram. Nisam neko ko će reći da nešto razume, a da mu uopšte nije jasno šta je pisac hteo da kaže ili neko ko će reći da mu je Oklopnjača Potempkin ili Andaluzijski pas pa ja sad kao delujem pametnije jer ne bih sedela i gledala te filmove ni za brdo kivija.

    Filmove volim i ubiVam se od gledanja, a šta gledam zavisi od toga kako sam raspoložena. Neke žanrove volim više, neke manje, ali svakom filmu dam šansu. Ipak, nisam odgledala dosta toga. Nisam sela pa zaređala po filmografiji određenog velikog ili kultnog filmskog stvaraoca pa odgledala od A do Š sve što je radio, a ima ih koji mi baš prijaju Nisam gledala dosta toga od Felinija, od Polanskog (eto i Rozmarinu bebu sam gledala kao ljuta klinka, ništa ja to nisam razumela iako su mi ostale u glavi slike iz filma i sve, ima dosta za obnoviti), Kurosavu voli ćale i opet sam odgledala kao klinka dosta, znam scene, ali pojma nemam kako se ti filmovi zovu... Hičkoka, zahvaljujući ciklusima po televiziji, eto od njega možda i najviše filmova odgledah. Almodovara takođe setiću se još, da ne dužim sad. Od Antonionija nisam odgledala nijedan. Ono što sam videla na blic mi se čini jako dosadno.

    Ne bavim se profesionalno filmom iako mogu da procenim šta je gluma, a šta sranje, ali sve ono drugo što film čini - montaža, režija... to mogu da posmatram samo kao laik, tako da nemam ja tu šta da trućam to je kultno, to vredi. Za mene najviše vredi i za mene je kultno ono što je na mene ostavilo najsnažniji utisak ili ono što je obeležilo neki period mog i života mojih vršnjaka

    Što se tiče blokbastera, ne znam koliko je zaradio ali film koji su svi gledali a ja nisam i prvi mi pada na pamet je Povratak u budućnost, nijedan deo nisam gledala. Onog Džej Foksa nisam mogla da smislim ni kao klinka.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    SQUAW nisi gledala Povratak U Buducnost ?


    Meni se svidjaju sva tri dela tog filma zato sto sam jos kao mali mastao kako putujem kroz vreme a u filmu su to jako lepo prikazali i bas su docarali put kroz vreme. Ja sam film zavoleo kao klinac i sada ga isto volim ali bih voleo videti i jedan ozbiljniji film na tu temu.

    Nemoj mi reci da ti kao klinka nisi mastala da putujes kroz vreme, proslost ili buducnost ?
    (ukusi su razliciti napominjem nego samo diskutujemo da ne mislis da te sada ja ubedjujem da je film dobar, ako je meni dobar nije svima)

  10. #10

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Od nabrojanih u uvodnoj temi, meni nijedan nije kultni...
    Top Gun i Titanic podnosim, ostali bas nisu me nesto odusevili...

    Kultnim filmom definisem dobre filmove a ne masovne filmove.

    Od masovnih nikad nisam vario Back to the Future, Nightmare on Elm Street i ove novije...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    To su Gospodar prstenova, koji nisam gledao, a nemam ni najmanju zelju da to ucinim; serijal o Hari Poteru ; Dzejms Bond filmove sam gledao, ali mi uopste nisu interesantni

  12. #12

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    widjeh swaciji post o kultnim filmowima..i mogu wam reci da ni 10 filmowa nisu kultni od tih sto ste nabrojali....
    titanik je recimo meni odwratan,ali je kultni...isto to mogu da kazem za recimo 'otpisane' ako mogu da se nabroje.....hari poter nije kultni film,gospodar prstenowa je kultni naprimer..filmowi brus lija su kultni filmowi...recimo Scarface je kultni..i tako...dobar los zao -kultni...to su kultni filmowi..
    Poruku je izmenio egzotic, 30.11.2008 u 15:05

  13. #13

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Evo da se i ja izjasnim. Vidim da ima dosta sličnih meni, a da prijavim neke filmove koji su svojevremeno važili za kultne, a ja ih nisam odgledala (neke sam i probala, ali sam odustala na početku)...
    Prvo, vesterni, tipa, Tačno u podne iliti ne znam ni ja šta...ni kao dete nisam volela...i nisam gledala...
    Drugo, SF takođe, poput Odiseje i dr. - nisam gledala
    O tajnom agentu 007 takođe nemam baš visoko mišljenje...

    Ako se setim još nekih naslova, dopisaću...

  14. #14

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    Evo da vam odam ja neke svoje kultne filmove, bez obzira na njihov umetnicki dojam. Kad kazem kultni, onda mislim na to da te filmove svako bi trebao da pogleda.

    12 majmuna
    Predator
    Ratnici podzemlja
    Smaragdna suma
    Osmi putnik (prvi deo)
    Blade Runner
    Plavi Grom
    Rocky (prvi deo)
    Gatacca
    Love Actually
    Lucky Man
    Dobar, Ruzan i Zao (italijanska verzija)
    Black Rain
    Star Wars (prvi film i Imperija uzvraca)
    Bogovi su pali na teme

    i neki od priznatijih:
    Trainspotting
    American Beauty
    Apocalipse Now
    Hair
    Decaci iz Pavlove ulice (Holivudska, stara verzija)
    Profesor Hanibal (madjarski c/b film, prikazuju nekad na HTV)

    i jos mnogo drugih...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Pa šta ako je film kultni

    harija potera se nisam ni trudila da gledam, niti dan danas imam neku zelju, vestern ni jedan nisam pogledala, ukljucujuci i obracun kod OK korala, nikad me nije zanimao taj zanr, horor takodjer, onoga lika celavoga, valjda se fredi kruger zove, e njega sam vidjela samo na posterima.
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kultni filmovi
    Autor memento u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:37
  2. Sex and the City - film
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 05.12.2013, 09:53
  3. Thrive (Film)
    Autor Mrak u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.04.2013, 14:54
  4. Film
    Autor HLEBmaster u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13.07.2009, 20:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •