Budzet Vojvodine - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li budzet Vojvodine odgovara Vojvodjanima?

Učesnika ankete do sada
28. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • DA

    3 10.71%
  • NE

    25 89.29%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Evo još jedan primer kako "Srbija pije krv Vojvodini", naime prema zakonu o privatizaciji pokrajina je od prodaje NIS-a trebala da dobije 50% sredstava a dobila je 90% jbga dao Cvetković, dogovorio se čovek baš kao i u vezi statuta i zakona kojim se poveravaju nadležnosti pokrajini. A pazi sad argumentaciju, kažu "pa i 90% NIS-a je u Vojvodini" (ko šiša zakon i to šte je preko 60% potrošnje van Vojvodine). A da stvar bude još crnja, preko 60% NIS-a i njegove proizvodnje je locirano u Banatu! A pare u Novi Sad... i ko tu koga da prostiš ? Znači nas cedi beogradska administracija a ova pokrajinska nas voli do besvesti, a tek naše novce što voli i da brine o njima... A ko priča o drpanju para? Čanak?

    Nenad Čanak se vozi o trošku Vojvodine, a od Skupštine uzima novac za prevoz, dok se Kostreš šlepa uz lidera LSV-a

    Republički poslanici LSV-a Nenad Čanak i Bojan Kostreš dolaze na zasedanja Skupštine Srbije službenim automobilima Izvršnog veća Vojvodine, a u isto vreme sa blagajne parlamenta uzimaju novac na ime naknade za prevoz sopstvenim vozilom, otkriva Press!

    Voza se i Aleksandra Jerkov

    Aleksandra Jerkov iz LSV-a, koja je i zamenik predsednika poslaničke grupe Za evropsku Srbiju, kaže za Press da se i ona ponekad doveze do Beograda automobilom pokrajinskih vlasti.

    - Kada nemam drugi način da dođem do Beograda, koristim automobil Skupštine Vojvodine, kao što se ponekad vozim i kolima srpskog parlamenta. To isto rade i članovi RIK-a iz Vojvodine - rekla je Jerkov.

    Na pitanje Pressa kako je onda od 1. januara 2008. do 20. decembra iste godine sa skupštinske blagajne podigla 166.590,84 dinara na ime sopstvenog prevoza, ona kaže da ima svoj automobil i da se i njime vozi.

    NOVINAR.de Čanak pljačka Skupštinu | online novine koje zajedno stvaramo - vesti iz zemlje i sveta





  2. #17

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat iadrian kaže: Pogledaj poruku
    Mnoge tvoje trdnje su netacne ali cu samo neke komenarisati. Primera radi,
    Sicilija(Italija) dobija 100% od onoga sto prilozi budzetu i Italija ima 5 autonomnih pokrajna. Od ostalih pokrajna u Italiji, ostale zadrzavaju od 60% do 100%.
    Италија има 20 покрајина, од чега 5 има посебан статус. Тих 5 покрајина задржавају више новца који се прикупи у тим покрајинама.
    Сицилија коју помињеш је географски издвојена и сиромашна, тако да јој држава чак додатно помаже... паралела са Србијом би била да се рецимо простор око Врања дефинише као специјална АП, и не плаћа ништа у буџет, а да остатак Србије плаћа и њихов део и да им још помаже у кешу

    Izvini ali ne mogu da vodim normalan razgovor na tvom nivou.
    Није лако бити на мом нивоу, шта ћеш...

    Do ovog komentara sada zadrzao sam potpuno neutralan stav prema tebi iako si me optuzivao za neku mrznju. Tvoje ksenofobicke tendencije ne poznaju granice pa samim tim i gradis svoj sopstveni svet, bas kao Eric Cartman kada govori "istinu" u epizodi sa "Fishstics-Fishdics" joke. Bilo koja vest koja nije u skladu sa ovim zamisljenim svetom nije tacna ili je kako ti kazes izjava LSV-a. Pa cak i da je izjava Seselja, ako je tacna to joj ne umanjuje vrednost. No comment. Sto se tice ekonomije, ako neko ne ume da racuna tu nema sta vise da se kaze. Za institucije Vojvodine sam ponovio jer mnogi brkaju sa pararelnim institucijama.
    Занимљиво. Ти непрестано пљујеш "Србијанце" који нас мрзе, а ја имам ксенофобичне тенденције

    Наравно да цифре којима се разбацујеш нису тачне, то као прво. Као друго, порекло им је у лажим Чанкове Призренске лиге, и није лоше поменути ко шири те лажи.

    Besmisleni napadi bez osnova i pokazivanje prstom na neki zamisljenu mrznju, u ovom slucaju moju prema Srbima u centralnoj Srbiji samo pokazuje tvoje predrasude koje imas prema Vojvodini. Nemoj da brines, ako ja nekoga mrzim, to cu i reci, ne mora niko to meni da kaze sta ja mislim. Srbija je slobodna drzava i imam slobodu da kazem ono sto zelim.
    Да видимо:
    - кад ти укажеш на мржњу Срба из централне Србије према Војвођанима, ти си у праву
    - кад ја укажем да ти шириш лажи о мржњи између Срба из централне Србије и Срба, Мађара, Словака, Румуна... из Војводине, ја показујем на неку замишљену мржњу?

    Твоје ширење мржње према другим људима показује твоје предрасуде које имаш према Војводини и Србији.

    Ako stvarno zelis normalno da razgovaras sa mnom uzdrzi se neosnovanih optuzba i drzi se cinjenica jer u suprotnom nas razgovor nema smisla.
    Нема проблема, чим престанеш да шириш мржњу према људима из централне Србије.

    Cinjenice su tu, a evo i linkova:
    Дивно, сад ћу баш да ишчитавам 20 твојих линкова... цитирај тачно рецимо одакле ти оно о 40% и 7%, линк и цитат, а не да ми шаљеш линкове до 20 изгугланих глупости.

    PS: Ne razumem kakve veze ima ovde sto dobro pricam Srpski... pricam jos 2 jezika pred njega pa nista. Pa eto cenim i ja kod tebe sto dobro pricas Srpski jezik
    Има везе јер ценим твоје познавање језика који ти није матерњи, наглашавам то јер ти се упркос томе деси да су ти реченице неразумљиве.

    I molim te ako pricas Engleski molim te koristi latinicu i pisi pravilno jer u suprotnom nisi bas razumljiv.
    Волим кад ме моле.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Evo još jedan primer kako "Srbija pije krv Vojvodini", naime prema zakonu o privatizaciji pokrajina je od prodaje NIS-a trebala da dobije 50% sredstava a dobila je 90% jbga dao Cvetković, dogovorio se čovek baš kao i u vezi statuta i zakona kojim se poveravaju nadležnosti pokrajini. A pazi sad argumentaciju, kažu "pa i 90% NIS-a je u Vojvodini" (ko šiša zakon i to šte je preko 60% potrošnje van Vojvodine). A da stvar bude još crnja, preko 60% NIS-a i njegove proizvodnje je locirano u Banatu! A pare u Novi Sad... i ko tu koga da prostiš ? Znači nas cedi beogradska administracija a ova pokrajinska nas voli do besvesti, a tek naše novce što voli i da brine o njima... A ko priča o drpanju para? Čanak?

    Nenad Čanak se vozi o trošku Vojvodine, a od Skupštine uzima novac za prevoz, dok se Kostreš šlepa uz lidera LSV-a

    Republički poslanici LSV-a Nenad Čanak i Bojan Kostreš dolaze na zasedanja Skupštine Srbije službenim automobilima Izvršnog veća Vojvodine, a u isto vreme sa blagajne parlamenta uzimaju novac na ime naknade za prevoz sopstvenim vozilom, otkriva Press!

    Voza se i Aleksandra Jerkov

    Aleksandra Jerkov iz LSV-a, koja je i zamenik predsednika poslaničke grupe Za evropsku Srbiju, kaže za Press da se i ona ponekad doveze do Beograda automobilom pokrajinskih vlasti.

    - Kada nemam drugi način da dođem do Beograda, koristim automobil Skupštine Vojvodine, kao što se ponekad vozim i kolima srpskog parlamenta. To isto rade i članovi RIK-a iz Vojvodine - rekla je Jerkov.

    Na pitanje Pressa kako je onda od 1. januara 2008. do 20. decembra iste godine sa skupštinske blagajne podigla 166.590,84 dinara na ime sopstvenog prevoza, ona kaže da ima svoj automobil i da se i njime vozi.

    NOVINAR.de Čanak pljačka Skupštinu | online novine koje zajedno stvaramo - vesti iz zemlje i sveta




    Знаш како, сад нас пљачка Београд.
    А кад будемо имали аутономију, сами ћемо да управљамо својим новцем.
    Ти, ја, Иадриан... или не баш?

    Па не баш... управљаће поштењачине типа Чанка, Јеркове, Костреша... људи који или читав живот живе добро преко везе од политике, или пре политике нису никад и нигде радили...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Твоје ширење мржње према другим људима показује твоје предрасуде које имаш према Војводини и Србији.



    Нема проблема, чим престанеш да шириш мржњу према људима из централне Србије.




    Resio sam da ne gubim vise vreme sa tobom jer nema smisla ali ova zadnja izjava ti je naj...naj...

    No comment... Mislim da je sve jasno, mada nisam mislio da cu ovakve ljude videti i na VojvodinaCafe forumu. Moram i ja da se naviknem da su cinjenice i realnost uvreda i mrznja u ovakvim slucajevima.


    Pozdrav

    Sve najbolje
    A vedea departe este ceva, a merge acolo este cu totul altceva.
    - Constantin Brncuşi

  5. #20

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat iadrian kaže: Pogledaj poruku
    Resio sam da ne gubim vise vreme sa tobom jer nema smisla ali ova zadnja izjava ti je naj...naj...

    No comment... Mislim da je sve jasno, mada nisam mislio da cu ovakve ljude videti i na VojvodinaCafe forumu. Moram i ja da se naviknem da su cinjenice i realnost uvreda i mrznja u ovakvim slucajevima.


    Pozdrav

    Sve najbolje
    Чекај, шта је проблем, кад ја причам о твојој мржњи према Србима из централне Србије, љутиш се.
    Кад ти причаш да Срби из централне Србије мрзе нас Војвођане, не љутиш се

    Него, тешко је причати са оваквим људима, који траже чињенице, али ето, ако сам те ја разочарао, одговори госн Туркменбашију, он је фин Или те и он нечим разочарао?

    Иначе, ја сам на вас који ширите мржњу на ВојводинаКафе форуму нажалост већ навикао
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Чекај, шта је проблем, кад ја причам о твојој мржњи према Србима из централне Србије, љутиш се.
    Кад ти причаш да Срби из централне Србије мрзе нас Војвођане, не љутиш се
    Па Јосо,ако си запазио они који највише воле да Србе етикетирају као "националисте" су изразити националисти за своје сопствене народе,што се може видети и на примеру овог члана.
    Из поста о Банату,јасно је да он присваја као део свог народа све романске народе на Балкану,али зато воли да дели Србе на "Војвођане" и "Србијанце",иако су ови први такође Србијанци.
    Такође овде,у случају Србије инсистира на регионалним разликама,док своју матичну државу доживљава као једну целину.
    Занима ме како би Румуни реаговали када би се говорило о "Трансливанијцима" И "Влахомолдавцима",и локалним културним и менталитетским разликама између становника Трансилваније,Молдавије,Карпатских планина,Влашке низије итд...?


    Зашто Трансилванија није аутономна покрајина у оквиру Румуније,а Војводина јесте кад су обе биле део Аустро-Угарске,и обе су национално мешовите?
    Зашто Трансилванија нема своју аутономију када је,за разлику од Војводине,посебна историјска кнежевина и регион,која је имала свој грб и заставу?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Princip...1%E2%80%931711)


    Упоредимо то са заставом "Војводине" измишљеном од једне политичке странке пре пар година,као имитацију "Косовске".

    Зашто Молдавија нема аутономију у оквиру Румуније,кад је некад била посебна држава?

    Зашто је Румунија примљена као јединствена централизована држава у ЕУ,док се у случају Србије инсистира на "регионализацији" као услову за чланство?
    Зашто се само у случају Србије инсистира на унутарсрпским разликама,док све околне земље спроводе централистичку и чак националистичку политику?
    Зашто околне земље немају аутономне покрајине,упркос већим историјским разлозима него у Српском случају,док Србија има две аутономне покрајине које постоје тек после 2 светског рата,и зашто се још инсистира на већој аутономији тих ентитета из нечије маште?
    Poruku je izmenio Luctor, 29.11.2009 u 16:20

  7. #22

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Potpuno je u pravu Luctor.
    Bolji tekst o budžetu odavno nisam pročitao
    Sve puno podataka, stavki, prihoda, rashoda, ekonomskih pokazatelja....

    Bravo, bravisimo...

  8. #23

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Uh, na tren mi se ucinilo da to pricamo o budzetu Rumunije!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #24

    Odgovor: Budzet Vojvodine

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    potpuno je u pravu luctor.
    Bolji tekst o budžetu odavno nisam pročitao
    Sve puno podataka, stavki, prihoda, rashoda, ekonomskih pokazatelja....

    Bravo, bravisimo...
    Изгледа да читаш само мој пост,а не оне пре тога на које сам се надовезао...
    Било је ту речи и о Италији,Шешељу,Српском национализму...итд,али само реагујеш кад сам ја у питању?

    Citat biterlemon kaže:
    uh, na tren mi se ucinilo da to pricamo o budzetu rumunije!
    Угледајмо се на суседе који су у ЕУ.

    Колики је буџет Трансилваније?

  10. #25

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Navijači Vojvodine
    Autor irnik u forumu Navijači
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 19.07.2015, 09:15
  2. Grb i zastava Vojvodine
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 15.05.2012, 10:30
  3. Grb Vojvodine
    Autor ZOE u forumu Istorija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 17.11.2011, 07:18
  4. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 18:42
  5. Dan Vojvodine
    Autor Becar u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 11:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •